Budapest, Bozsik Stadion
2800 néző
Andó-Szabó Sándor
Szpisják Zsolt, Medovarszki János
90 +3.Vége, a második félidőben nem esett gól, a szünetre kialakult állás a végeredmény is.
90 +2.Andjics beívelésénél Polonkai fején volt a meccslabda, de nem tudott bele elég erőt adni.
90.Moreira helyére az akadémista Nagy Gergő áll be.
88.Gosztonyi szabadrúgását Alves fejelte rá, a labda egy védőt érintve pattnt fölé.
83.Polonkai tette a védők mögé, Alves elé a labdát, brazilunk bepasszából Lencse az üres kapuba lőtt. Szisják asszisztens lest látott: Alves egyvonalban volt a védővel, középen Lencse - a passzal ellentétes irányban - kicsivel előrébb.
78.A befelé cselező Gosztonyi lövése megpattant Debrecenin, de így is védte Kemenes.
76.Dr. Mezey György harmadik cseréje: Elek Ákos helyett Lencse László játszik az utolsó, szűk negyedórában.
75.Középpályást küld Supka attila: Akassou váltja Horváth Adriánt. Tizenöt perc van még.
65.Danilo elől mentett önfeláldozóan Bozsovics.
64.Kettőscsere következik a Videotonban, jön két rutinos játékos, Farkas Balázs és Polonkai, lemegy Vasziljevics és Nikolics.
60.Gosztonyi szabadrúgását Alves balról, visszafejelte középre, ahol Vaskó igyekezett stukkolni: Debreceni megtámasztota a védőnket, így viszont nem tudta irányítani a labdát.
59.Nikolics lövése ment fölé.
57.Továbbra is a Videoton birtokolja többet a labdát, de ebben a félidőben még nem jutottunk helyzetig. Igaz, most zártabb, óvatosabb a Honvéd is.
50.Gosztonyi szögletét Lipták jó helyzetből fejelte rá, de tévedett az irányzékkal.
46.Folytatódik a meccs. Csere nem volt, ugyanazok jöttek ki a második félidőre, akik az elsőben is futballoztak.
45.Vége az első félidőnek.
42.Ivancsics a jobbösszekötő helyéről, a sorfal fölött csavart egy szabadrúgást Bozsovics hálójába: 2-2!
41.Vaskó kapott sárga lapot a Danilo elleni faultért.
39.Andjics éles, lapos szabadrúgása kijött Kemenesről, Alves bepasszolhatta volna, de látványos megoldást akart választani: a támaszkodó lába mögül lőtt, mellé.
37.Ivancsics Gellért jobb oldali szögletét Danilo kapura csúsztatta, Bozsovics káprázatos bravúrral "vette ki" a hálóba tartó labdát. A fejes teljes terjedelmével nem volt bent, de volt a labdának olyan része, amely túljutott a gólvonalon.
33.Danilo kapott sárega lapot, majd Botis még egyet, miután a román "felelősségre vonta" Andó-Szabót az elsőért.
31.Lukas Zelenka szabadrúgásából szépített a Budapest Honvéd. A cseh játékos a balösszekötő helyéről, 23 méterről csavarta a kapu jobb oldalába a labdát, amely "csípte" a jobbkapufát.
23.Andjics felvágta az őt kicselező Moreirát - ez is sárga.
21.Öt perc káprázat után lelassult a meccs, de ez most nem baj. Már ráérünk...
13.Niko kapott területre, a balösszekötő helyére labdát, a tizenhatoson belül felnézett - vagy fel se nézett -, mindenesetre tuti volt, hogy a túloldalon jön Gosztonyi: jobbszélsőnk öt méterről a hálóba passzolta a labdát, már 2-0!
11.Nikolics sípszó után elrúgta a labdát, sárga lapot kapott.
10.Ez viszont már nem! Andjics ment el a balszélen, a hosszú oldal felé kanyarította a labdát, amelyet Gosztonyi visszafejelt a jobb kapufa felé - ott Alves előreugrott a beragadó Botis mellől, és három lépésről a hálóba pofozta vezetőgólunkat.
9.Az első helyzet Gosztonyié volt: Alves tolta jobbra a tizenhatosra belépve a labdát, Goszi lőtt, de megijedt Hajdú becsúszó lábától, fölé ment.
8.Ahogy mondani szokás, "a tét rányomja bélyegét a játékra". Sok a technikai hiba, kevés a folyamatos játék egyelőre - mindkét oldalon.
2.Ivancsics belőtt szabadrúgásánál a kavargó szél megtréfálta Bozsovicsot, de a kapus azért szögletre tudta ütni a labdát.
1.Elkezdtük!
-10.Bár a Pesten reggel óta eső eső ebéd után elállt, a kezdési időponthoz közeledve, egyre feketébb felhők gyülekeznek a Bozsik Stadion fölött. Ha, pénzt kellene tenni arra, megússzuk-e a kilencven percet égi áldás nélkül - a nemre szavaznánk.
-20.A Honvéd jó mérleggel büszkélkedik, de érdemes arra figyelni, hogy a statisztika szerint idegenben jobb a kispesti csapat, mint otthon. Az NB I "idegenbeli tabelláján" viszont ötödik a Honvéd. Nem a meccshez tartozik, de azért érdekes: idegenben, az élvonal csapatai közül csak a Videoton szerzett több pontot, mint a - Siófok.
-40.Piros-kékben játszik majd a Videoton, tiszta fehérben a Budapest Honvéd.
-60.Nos, akkor a kezdőcsapat: Bozsovics - Lázár, Lipták, Vaskó, Andjics - Gosztonyi, Sándor, Elek, Vasziljevics - Alves, Nikolics.
-90.A csapatot szállító autóbusz megérkezett a Bozsik Stadionba. Dr. Mezey György tudja már a kezdőcsapat összeállítását, de egyelőre - hivatalosan - még nem árulta el.