Székesfehérvár, Sóstói Stadion
4200 néző
Iványi Zoltán
90 +3.Vége, a Videoton FC háromgólos győzelemmel abszolválta a 22. fordulót.
90 +1.Andre a gól után levette a mezét, a szabály szerint ezért sárga jár, mondjuk úgy, belefér.
90.3-0! Alves olyan gólt lőtt, amilyet a grundon szoktak a legmenőbbek... Kicselezte Simonfalvit, elesett, kicsit mászott négykézláb, kicselezte Miljatovicsot is, majd a tizenhatosra belépve, kissé balról, Kamber alatt a hálóba lőtte 20. bajnoki gólját.
88.Hét mezőnyjátékossal futballozik a Zete, Kovács Gergő ugyanis megsérült, leült a kispadra.
86.Az utolsó csere: Nagy Dani áll be Gosztonyi helyére.
82.A tizenegyest Andre Alves lőtte a hálóba. A kapuba állt Kamber belenyúlt, de nem volt esélye. Alves a gól után elimerően megölelte a "kapust"
80.Vlaszák Géza is piros lapot kapott! Alves kilépett középen, gólhelyzetben volt, amikor a kapus felborította. Vlaszák igyekezett eljátszani, hogy vétlen volt, de neki ez ebben a szezonban a harmadik ilyen "akciója".
78.Farkas Balázs áll be a Videotonba, hogy rutinjával, tekintélyével összefogja a csapatot a hajrában. Lencse Lacit váltja a kapitány.
75.Varga Róbert a tizenhatos előterében lerántotta egykori csapattársát, Andre Alvest: a lerántásért sárgát kapott, majd miután ez már a második volt neki, egy pirosat is.
73.Újabb zalaegerszegi csere, Horváth András áll be Szalai Tamás helyett.
72.Gól! Alves szerzett labdát, a Lencsének szánt bepasszba még belelépett a védő, a labda Gosztonyi elé került, aki a cselből hátrafelé tette a labdát - középen jött Vasziljevics, és tíz méterről felvarrta a labdát a bal felsőbe!
71.Kamber kapott sárga lapot, mert nem végezte el a szabadrúgást, húzta az időt.
69.Sándor egyedül vitte kapura a labdát, de lelassított, majd a csel után beérték a védők, "csak" szöglet.
67.Simon Attila jön le, Ivan Delics áll be a helyére.
66.Andics távoli kísérlete riogatta a zalaegerszegieket.
65.Vasziljevics kényszerítőzött Alvesszel, elemelte a labdát Vlaszák fölött, de a védők beérték a labdát.
63.Vasziljevics tört be a tizenhatosra, megforgatta Miljatovicot, de nem talált kaput, fölé lőtt, pedig ez is "ordító" volt.
62.Nos, itt az "ordító"! Gosztonyi szabadrúgását Lencse elől Elek tette közelről kapura, a kapufát találta el, a kipattanó Kamberről a gólvonal felé csorgott, de Vlaszák rá tudott feküdni.
61.Ahmet Delic helyére "Prince" Rajcomar áll be.
58.Lencse lőtte Gosztonyi passzát tíz méterről, ígéretes helyzetből mellé.
50.Elek erős lövését fogta Vlaszák.
49.Andics középről, 25 méterről csavart a kapu fölé egy szabadrúgást.
47.Gosztonyi szabadrúgását Panikvar kifejelte szögletre, Szpisják asszisztens úgy látta, a litván a vonalon kívül ért a labdához - rosszul látta.
46.Kezdődik a második félidő. Nem volt újabb csere, ugyanazok folytatják a meccset, akik 45 perc után pihenőre vonultak.
45.Vége az első félidőnek, egyelőre nincs gól.
44.A félidő utolsó percei Vidi-támadásokkal, Vaskó fejessel, Alves lövéssel, Lencse betöréssel telnek, de "ordító" helyzet egyikből sem lett.
38.Gosztonyi lőtt laposan, a tizenhatos jobb sarkától - Vlaszák pont ott állt.
34.A Lencsét megrúgó Varga Róbert kapta a meccs második sárgáját.
33.Most nincs olyan nagy iram, nincsenek helyzetek,aminek persze oka lehet az is, hogy mindenki nagyon koncentrál, de az is, hogy Szakály sérülése kicsit "megfogta" a Vidit.
27.A Gosztonyira rácsúszó Panikvar kapott sárga lapot.
27.Szakály Dénes nem tudja folytatni a játékot, Dinit az öltözőbe is hordágyon viszik be, Vasziljevics áll a helyére.
25.Szakályt kell ápolni, Kovács Gergő eltalálta a bokáját. Rossz ütemű, elkésett becsúszás volt, Szakálynak nagyon fáj, alighanem súlyos a sérülése.
23.Sándor beadását Alves a levegőből, sarokkal tette vissza Szakály elé: a névnapját ünneplő Dini csavart, de a löket elakadt a védőkben, pedig ő több gólt is szerzett már innen, kissé kisodródva, a tizenhatos előteréből.
21.Bozsovics felívelését Gosztonyi csúsztatta Lencse elé, aki a tizenhatos elől lőtt - ez is fölé ment.
18.Szöglet után a lepattanó a kaputól 14 méterre Alvesé lett, Andre egy csellel átvette, majd lőtt - sajnos nagyon fölé.
17.Kamber lőtte 23 méterről a kapu mellé a labdát.
14.Turkovs felé ment a kiugratás, de Bozsovics résen volt, felszedte a lett elől a labdát.
12.Gosztonyi kevert a szélről, jobbról befelé, de a beadása nem volt pontos.
7.Feszült, tapogatózó játékkal kezdődik a meccs. A ZTE nem vonult sündisznóállásba, de nagyon fegyelmezetten, szervezetten védekezik.
2.Alves bepasszából lehetett volna helyzet, de beleléptek, szöglet lett.
1.Kezdődik a meccs!
-10.A Fáy utcában véget ért a forduló első mérkőzése, egyenlített a hazai csapat, Vasas-MTK 1-1.
-20.Jó hír, hogy Farkas Balázs is "harcra kész", a Vidi csapatkapitánya ott ül majd a kispadon.
-30.Az itthon megszokott piros-kékben játszik a Vidi, a ZTE a fehéret választotta.
-60.Szurkolóink nagy megelégedéssel forgatják a tribünön exkluzív, tavaszi kiadványunkat. Különösen az óriási csapatkép-poszternek van nagy sikere!
-75.Doktor Mezey György kijelölte a Vidi kezdőcsapatát. Egyetlen meglepetés van a tizenegyben, az utóbbi hetekben megszokott csapatból ezúttal kimaradt Dusan Vasziljevics, helyette Szakály Dénes játszik: Bozsovics - Lázár, Lipták, Vaskó, Andics - Gosztonyi, Sándor, Elek, Szakály - Alves, Lencse.