90 +6.Vége a meccsnek, nyert a Paks. Köszönjük a figyelmet és a szurkolást.
90 +5.Kodro elől mentett nagyot Szélpál.
90 +4.Kastrati szögletét Larsen fejelte kapura, de Simon a helyén volt.
90.Beszorult a Paks, most Kodro emelte kapu fölé a labdát az ötös sarkáról. Éles volt a szög, Simonnak nem kellett védenie. Közben Varga Barnabás kap görcsöt, de természetesen folytatja a játékot.
89.Minimum öt percet hosszabbít majd Berke.
89.Flores bombázott az égbe 21 méterről.
88.Hazai kapusbravúr - Dárdai 10 méteres bombáját szedte ki a fiatal Simon.
86.Újabb sárga lap: csúnyán rácsúszott Szabó Dárdaira, járt a kártya.
84.Balogh szabadrúgását Böde fejelte kapu fölé.
83.Sajbán Máté és a rutinos Balogh Balázs jön Bőle Lukács és Papp Kristóf helyére.
82.Böde beadása Kovácsé.
81.Pokorny Papp Kristóffal szembeni megmozdulása ért sárga lapot Berke Balázsnál.
78.Varga Barnabás is kapott egy sárgát, miután szabálytalan volt Flores-szel szemben.
77.Fiola rúgta meg ellenfelét, sárga lapért cserébe.
76.Nincs büntető.
75.Újabb VAR-vizsgálat miatt áll a játék. A hazaiak reklamáltak kezezést Csongvainál.
74.Utolsó cseréink: Alef helyére Pokorny, Nego helyére Fiola Attila érkezik a pályára.
72.Mindkét csapat változtat: a hazaiaknál Hahn helyett Böde érkezik, nálunk Katonát váltja Kastrati.
71.Vas lövése kerülte el a kapunkat.
69.Szabó passza után Windeceker lőtt kapura, Kovács hárított.
67.Katona lövése úgy tűnt, hogy jól tekeredik a hosszúba, de Szélpál fejjel blokkolni tudott.
66.Hahn csúszott rá Larsen lábára hátulról, sárga lapot kapott.
64.
62.Cserél Huszti Szabolcs. Houri helyett Dárdai Palkó a pályán.
61.Alef távoli lövése kerülte el a paksi kaput.
59.Varga is talpon, folytatódik a meccs.
58.Varga Barnabás és Heister fejeltek össze csúnyán egy vétlen szituációban a tizenhatoson belül. Mindkét játékost ápolják, de Heister már talpon.
56.Varga Barnabás belőtte a büntetőt. Kovács érezte az irányt, de nagy erővel helyzezte a labdát a gólkirály-jelölt (2-1).
55.Megadták a büntetőt. Alef kapott egy sárga lapot is.
54.VAR-vizsgálat az előző szituáció miatt, amikor Hahn kapott a lábához Alef mellett.
52.A tizenhatosunkon belül pattogott a labda egy ideig, de végül sikerült tisztázni.
47.Kodro fejelte mellé Schön kicsit magas beadását.
47.Nem cserélt egyik gárda sem.
46.A paksiak kezdték a második félidőt. Az ünnepélyes kezdőrúgónak, a négyesztendős Mirkónak egyébként a Paks mellett a Vidi a kedvenc csapata. Isten éltesse!
45 +3.
Sok szurkolónk elkísérte a csapatot Paksra is.
45 +2.Vége is az első félidőnek. Döntetlen az állás.
45 +1.GÓÓÓL! Schön Szabolcs emelte át 16-ról remekül a kapujából kimozduló Simont. Szép megmozdulás volt! (1-1) Houri adta egyébként a gólpasszt.
44.Egy percet hosszabbít majd Berke Balázs.
40.Mezőnyjáték és kisebb faultok az elmúlt percekben.
35.Varga lövésénél Heister nagyot mentett.
34.
32.Bőle lövése szállt el a kapunk felett.
30.Vezet a Paks. Windecker ballábas beadását Varga Barnabás fejelte be öt méterről (1-0).
29.Nem volt veszélyes az első Vidi-szöglet.
26.Lesgól, Kodro talált be Nego beadása után, de a válogatott jobbhátvéd már lesen volt, mielőtt megkapta a labdát.
25.Schön lövését blokkolták a paksi védők.
24.Büntető nélkül folytattuk, a paksi sarokrúgás nem volt veszélyes.
23.VAR-vizsgálat. Heister labdaérintését vizsgálják.
20.Vas rúgta meg Alefet. Sárga lap.
17.Larsen mentett szögletre egy paksi akció végén, a sarokrúgás érintés nélkül száll ki az alapvonal mögé.
16.Sérülés miatt cserél a Paks: Kádár le, Szélpál be.
15.Ez már komolyabb helyzet volt: Windecker beadását Varga fejelte kapu mellé.
14.Nem okozott gondot levédekezni az előbb említett pontrúgást.
13.Hahn könnyen adta magát Csongvai mellett a szögletzászlónál, paksi szabadrúgás következik.
12.Alef és Houri is bemutatott egy-egy szép cselt, de végül nem alakult ki helyzet az akcióból.
9.Most Kodro indítását szedte fel Schön Szabolcsot megelőzve Simon.
6.Heister beadása túl erős lett, a fiatal Simoné lett a labda.
2.Bőle szabadrúgása után Windecker fejelt kapu mellé.
1.Mi kezdtünk. Hajrá, Vidi!
-1.Gyászszünet a találkozó előtt: a hazaiak korábbi elnökére, Szinger Ferencre emlékezünk, aki 82 esztendős korában hunyt el a héten.
-3.Érkeznek a csapatok a pályára, kapitányunk ma délután Nego Loic.
-5.Alef 2022. július 4-én szenvedett achilles-ín szakadást az ausztriai edzőtáborban. Brazil középpályásunk a januári Radnicki Beograd elleni edzőmeccsen már pályára léphetett első csapatunkban, azóta pedig az NB III-as Vidi II-ben két mérkőzésen kezdőként, az NB I-ben pedig egyszer csereként játszott - ma viszont újra ott van a kezdőben!
-10.
-15.

A mérkőzést Berke Balázs vezeti. Berkének ez lesz a 149. NB I-es találkozója, az eddigi 148 mérkőzésen 698 sárga lapot és 25 pirosat osztott ki. A paksiak és csapatunk részére is 28-28 meccset vezetett eddig, a zöld-fehérek játékosait eddig 66 sárga lappal és egy piros lappal büntette, míg a Vidi-labdarúgóknak 54 sárgát és 9 pirosat osztott ki - Funsho és Nikola Serafimov például kétszer is a kiállítás sorsára jutott a nagykanizsai sporttárs által vezetett bajnokikon. Az adatok a focibiro.hu oldalról származnak.

-20.A vidis hölgyek lettek amúgy 2022-ben Fejér vármegye legjobb női csapata! Gratulálunk ezúton is!
-25.Ma délelőtt egyébként női NB I-es csapatunk is megkezdte az évet, Gajdóczi Tibor együttese 3-1-re kapott ki a MOL Aréna Sóstó 4-es pályáján a DVTK-tól.
-30.Lefújták a 23. forduló nyitómeccsét: A DVSC 1-0-ra nyert Kisvárdán.
-35.25 éve hunyt el legendás játékosunk, Májer Lajos, akire korábbi csapattársai mellett többek között Juhász Roland, valamint Toldi Gábor emlékezett meg ma délelőtt a stadion melletti katolikus temetőben.
-40.A hazai kezdőcsapat: Simon B. - Kinyik, Hahn, Tőle, Osváth, Vas, Kádár, Papp, Windecker, Varga B., Szabó J.

A korábbi Vidi-játékosok közül Haraszti eltiltott, Nyári Patrik és Gévay Zsolt a kispadon van - igaz utóbbi még egy percet sem játszott ebben a szezonban.
-45.Serafimov sérülése után még kondicionál, Szabó Levente pedig vírusfertőzése után még nem került meccskeretbe, ahonnan szintén hiányzik térdsérülés miatt Hangya Szilveszter is - tudtuk meg dr. Kovács Tibor csapatorvostól.
-47.
-50.Kezdőcsapatunk: Kovács D. - Nego, Csongvai, Larsen, Heister - Flores, Alef - Katona, Houri, Schön - Kodro
-55.A meccs helyszínén süt a nap, de szeles az idő, így még kicsit télies hideg fogadja majd a csapatokat.
-60.Üdvözöljük szurkolóinkat Paksról, 17:00 órakor kezdődik a Paksi FC elleni bajnoki mérkőzés az OTP Bank Liga 23. fordulójából. Hajrá, Vidi!

Huszti Szabolcs:

“Az első félórában egyáltalán nem sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk, pedig azt gondoltam, hogy a Vasas elleni győzelem után mindenki harapni fog a pályán. Széllel szemben játszottunk, ami nehezítette a játékunkat, de csak az első félidő végén jutottunk el oda, hogy próbáltunk futballozni, nem ívelgettük fel a labdát és nem mentünk bele a Paks játékába, amihez nekik megvannak a fizikai fölénnyel rendelkező játékosaik. Miután elkezdtünk játszani, máris jobban nézett ki a játékunk és a legjobb ütemben sikerült egyenlítenünk. A második játékrészre úgy mehettünk ki, hogy nálunk volt a lélektani előny és a szélnek háttal játszottunk, de sajnos ekkor is csak az utolsó 15 percben volt veszély a játékunkban. Azt kértük, hogy támadjuk a védők mögötti területet, de ez nem történt meg, majd jött a VAR-ral megadott tizenegyes. A végén próbálkoztunk az egyenlítésért, de erőtlenek voltunk.”

Bognár György:

“Nagyon brusztolós mérkőzés volt, nem volt színvonalas játék, de erre a nagy szél is rányomta a bélyegét, inkább a küzdelem dominált. A második félidőben, széllel szemben is az ellenfél térfelén tudtuk tartani a játékot, az ellenfélnek nem igazán volt helyzete. Elégedett vagyok a csapattal, ha minden egyes játékos így tud küzdeni, annak megvan az eredménye. Az első félidei helyzetek alapján az 1-1 helyett inkább 2-0-ra vezethettünk volna, és akkor széllel szemben is könnyebb dolgunk lett volna. Azt mondtuk az öltözőben, hogy ha 1-1 az állás és széllel szemben kell játszanunk, a meccset akkor is meg kell nyernünk, ami sikerült is.”

2023. Március 11. 18:52  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
2-1-es vereség a Paksi FC otthonában

Az NB I-es góllövőlista éllovasának, Varga Barnabásnak a duplájára csak Schön Szabolcs tudott válaszolni, csapatunk 2-1-es vereséget szenvedett Pakson.

Az OTP Bank Liga NB I 23. fordulójában a Paksi FC vendégei voltunk. A szombaton 17 órakor kezdődő mérkőzésre Huszti Szabolcs az alábbi tizenegy Vidi-játékost jelölte a kezdőbe: Kovács D. - Nego, Csongvai, Larsen, Heister - Flores, Alef - Katona, Houri, Schön - Kodro. Serafimov sérülése után még kondicionál, Szabó Levente pedig vírusfertőzése után még nem került meccskeretbe, ahonnan szintén hiányzott térdsérülés miatt Hangya Szilveszter is - tudtuk meg dr. Kovács Tibor csapatorvostól a kezdés előtt.

A paksiak kezdték aktívabban a találkozót, a 2. percben Bőle szabadrúgása után Windecker fejelt kapu mellé. Negyedórája tartott a meccs, amikor Windecker beadását Varga fejelte kapu mellé. Fél perccel később sérülés miatt cserélnie kellett Bognár Györgynek, Kádár helyére Szélpál érkezett a hazai együttesbe.

A 24. percben a VAR vizsgálta meg Heister labdaérintését a 16-osunkon belül, azonban szabálytalanság nem történt, így nem rúghatott 11-est a Paks. Két perccel később ismét dolgozott a VAR, Kodro talált a hazai kapuba, de mindezt leshelyzetből tette, így maradt a 0-0.

A 30. percben megszerezte a vezetést a Paksi FC: Windecker ballábas beadását Varga Barnabás fejelte közelről a kapunkba (1-0). Támadásban maradt a hazai csapat, a 32. percben Bőle lökete szállt kapu fölé, majd a 35. minutumban Varga lövését követően mentett nagyot Heister. Az első félidő egyperces hosszabbításában sikerült egyenlítenünk: Schön Szabolcs kapott remek labdát Houritól, majd szépen emelte azt át 16 méterről a kapujából kimozduló Simon fölött (1-1).

A második félidő egy Kodro-fejessel indult, a labda azonban elkerülte a paksi kaput.  Az 55. percben Alef szabálytalankodott a 16-oson belül Hahnnal szemben, rövid videózást követően Berke határozottan a 11-es pontra mutatott. A labda mögé Varga Barnabás állt és bár Kovács Dani érezte az irányt, védeni nem tudott (2-1).  A 61. percben Alef távoli lövése kerülte el a hazai kaput, majd a 69. percben Windecker löketét védte szépen Kovács. A 85. minutumban Balogh szabadrúgását követően Böde fejelt néhány méterről kapu fölé. Három perccel később Kastrati adott remek labdát Dárdainak, aki a rövid alsót vette célba 11 méterről, de a paksiak kapusa óriásit védett.

Az utolsó percekben nagy nyomást helyeztünk a hazai csapatra, de nem sikerült egyenlítenünk. Jövő héten a Budapest Honvéd FC látogat a MOL Aréna Sóstóba.