Albert István
Berke Balázs, Erdős József
122.Vége a mérkőzésnek. Az Újpest nyerte a MOL Magyar Kupát.
120 +1.Még 1 perc van a 2 perces ráadásból.
120.Simon kapott labdát Perosevictől, csinált két cselt, majd hatalmas helyzetben az oldalhálóba lőtt.
118.Petrjak labdájával Nego lépett volna ki, les. Közben Pauljevic helyett Máté jön az Újpestben.
117.Simon ért el egy labdát az alapvonal előtt, középre adott, Stopira hatalmasat mentett!
114.Simon és Perosevic jönnek Beridze és Tallo helyére.
113.Szakály passza után Tallo tekert kapu mellé 17 méterről.
112.Beridze lövését blokkolja Pinto a kapunk előtt.
110.Pinto visszajött.
109.Pintot kell ápolni a vonal mellett.
108.Houri ívelt kapu fölé egy szabadrúgást balról.
107.
106.Folytatódik a meccs.
105.Vége a hosszabbítás első félidejének.
105.Zivzivadze lőtt lesről a hálóba.
102.Koutsroumpis helyett Szakály a pályán.
101.Kastrati jobbal a jobb alsóba lőtt 18 méterről, vezet az Újpest.
99.Antonov tekerte fölé a szabadrúgást 23 méterről, amit a Kastrati elleni szabálytalanságért kaptak a lila-fehérek.
97.Alef szabálytalan újra, most Kastratival szemben, ez is sárga, vagyis piros.
96.Alef lépett oda Csongvainak, sárga lap.
95.Pauljevic beadását Csongvai fejelte kapura 11 méterről, pont Kovács kezébe.
93.Nego ment el a jobb oldalon, középre adott, Pajovic kivetődve megszerezte a labdát.
91.Alef jött be Funsho helyett a szünetben.
91.Folytatódik a meccs a hosszabbítással.
90 +2.Antonov beadása után tisztáztunk, majd lefújta Bogár a rendes játékidőt, 2X15 perces hosszabbítás következik.
90 +1.Mitrovic adta be a szabadrúgást, nem lett helyzet.
90.Rus húzta vissza Beridzét, sárga lap, és mivel volt már neki egy, piros.
89.Houri ívelt középre egy szabadot, Musliu fejelt 11 méterről, Pajovic húzta le a labdát.
88.Pauljevic beadását fejeltük ki Tallo elől, majd Antonov bombázott kevéssel a léc fölé 25 méterről.
86.
84.Houri keresztlabdáját Funsho fejelte középre jobbról, Pajovic húzta le.
83.Óriási helyzet!!! Petrjak beadását Zivzivadze fejelte a bal sarok mellé az ötösről!
80.Az elmúlt 5-6 percben kijöttünk a szorításból, de helyzetig nem jutottunk.
77.Antonov középre lőtt szabadrúgását fejeljük ki.
76.Houri váltja Nikolicsot.
75.Croizet helyett Csongvai jön.
74.Rus szerelte az utolsó pillanatban Beridzét. Az elmúlt percekben beszorultunk.
72.Mitrovic sarokrúgása után Funsho emelte ki a labdát.
71.Kovács Dani!!! Beridze bombáját ütötte fölé kapusunk! A szögletet Tallo fejelte mellé, de valaki hozzáért, megint szöglet.
70.Antonov szögletét rúgtuk ki.
69.Most Michael Oenningnek, az újpestiek mesterének villant a sárga lap.
68.A kispadon ülő Baosic kapott piros lapot reklamálásért.
67.
66.Egy kontra végén Beridze hozta volna helyzetbe Tallot, aki elesett Nego mellett a tizenhatoson belül, a játékvezető nem ítélt büntetőt.
65.A szögletet is Petrjak emelte középre, Pajovic ütötte le a labdát Zivzivadze fejéről.
64.Petrjak beadását rúgták ki Nikolics elől, szöglet.
62.Fiola váltja Bollát.
61.Pauljevic beadását fülelte le Musliu.
60.Mitrovic ívelt a kapunk elé egy szabadrúgást 30 méterről, kicsit balról, Stopira másodszorra kifejelte a labdát.
59.Funsho szabálytalan, sárga.
56.Beridze cselezte magát balról helyzetig, majd jobbal ellőtte a kapu előtt keresztbe a labdát.
55.Croizet lőtt fölé 28 méterről, középről.
54.Stopira beívelését húzta le Pajovic, fél perc múlva Funsho maradt le egy ötösre ívelt labdáról.
52.Petrjak rúghatott szögletet, visszaívelte a labdát kapásra Negonak, aki 19 méterről tüzelt, elakadt egy lábban a próbálkozás.
51.Funsho fordult le szépen a védőjéről, az alapvonalról centerezett, kivágta egy védő a labdát.
48.Zivzivadze Nikolicsot kereső labdája picit volt rövidebb a kelleténél.
47.Egyik csapat sem cserélt a szünetben.
46.Folytatódik a mérkőzés.
45 +1.Vége az első félidőnek.
44.Onovo szabálytalan Funshoval szemben, sárga lap. Aztán egy kis kakaskodás után Rus és Mitrovic is besárgulnak.
42.Nego ugratta ki hatalmas labdával Petrjakot középen, aki tolt rajta egyet, aztán rosszul találta el. Ez is nagy lehetőség volt!
41.Funsho próbálta a hosszún kibújó Petrjakot helyzetbe hozni, nem volt pontos a labda.
40.Antonov beadása után tisztázott Stopira.
39.Helyzet! Nego mentett meg egy labdát, visszatette Funshonak, aki Zivzivadzéhoz passzolt, ő pedig bal külsővel a bal alsó mellé lőtt 8 méterről.
37.
34.Ígéretes támadás végén Zivzivadze kiugratását fülelte le Ristevski.
31.A meccs első szöglete után Croizet rúgott hatalmas lyukat nagy helyzetben. A kontra végén Funsho került a földre, Bogár nem látott szabálytalanságot.
30.Egy szabadrúgás után kifejeltük a labdát a kapu elől, Beridze kapásból a blokkba lőtt.
29.Egy felívelt labdát Funsho majdnem elvitt Pajovic elől, de végül az újpesti kapus ért oda előbb.
28.Funsho kapott jó indítást a jobb oldalon, beadása a kapu mögé szállt.
26.
24.Rus mentett fejjel az ötösünknél egy beadás után, fél perccel később Musliu tisztázott Onovo elől az utolsó pillanatban.
22.Nego akadályozta meg jól Antonov indítási kísérletét.
20.Az első helyzet! Petrjak balról érkező beadását Nikolics fejelte fölé 7 méterről.
19.Beridze lépett volna ki Tallo labdájával, de lest jelzett azt asszisztens.
18.Funsho ívelt jobbról a hosszúra, Petrjak már csak az alapvonalon túlról tudta visszatenni a labdát, kirúgás.
15.Nem alakult ki helyzet egyik kapu előtt sem az első negyedórában.
12.Petrjak ívelt a tizenhatoson belülre egy szabadrúgást 30 méterről, veszélytelen volt.
10.
8.Funsho szerzett labdát, csinált egy cselt 22 méterre a kaputól, Croizet szerelte.
6.Funsho tört kapura, a még jobb helyzetben, mellette futó Zivzivadzét akarta megjátszani, de hosszú volt a labdája.
5.Most Funsho került a földre az újpesti tizenhatoson belül, ez is mehet tovább.
4.Mitrovics beadása után reklamáltak kezezést az újpestiek, de Bogár továbbot intett.
2.Stopira beadására Pajovic vetődött ki és megszerezte a labdát.
1.Elkezdődött a meccs!
0.
-1.A Himnusz után a két kapitány, Nikolics Nemanja és Nikola Mitrovic cserél zászlót.
-3.Érkeznek a csapatok.
-10.
-15.Visszamentek a csapatok az öltözőkbe.
-20.
Hamarosan vége a bemelegítésnek.
-25.
Érkeznek a Vidi-szurkolók is!
-30.A hazai, piros-kék mezünkben játszunk ma este.
-35.
-40.Megérkeztek a mezőnyjátékosok is.
-45.A két csapat kapusai már elkezdték a melegítést.
-50.
-55.A mai kezdőnk: Kovács D. - Bolla, Rus, Musliu, Stopira - Funsho, Nego, Pinto, Petrjak - Nikolics, Zivzivadze.
-60.Budapesten egyelőre 13 Celsius-fok van és napsütés.
-65.Köszöntünk benneteket a Puskás Arénából! 20.00-kor kezdődik a MOL Magyar Kupa döntője, a Vidi - Újpest összecsapás!

Szabics Imre:

Nagyon csalódottak vagyunk, de magunkban keressük a hibát. Tisztelettel győzünk, büszkén veszítünk. Gratulálunk az Újpestnek. Az első félidőben domináltunk, rendben volt a játék, de az Újpest mélyen védekezett. Nem találtuk meg a jó helyzeteket, ahol pozíciókban kellett volna lennünk. Ez talán kicsit görcsössé tett minket, az Újpest pedig folyamatosan beledolgozta magát a mérkőzésbe. Van hiányérzetem, hiszen ilyen kiélezett helyzetben meg kell találnunk a megoldásokat a mélyen védekező csapatok ellen. Nagyon csalódottak vagyunk, hogy nem sikerült a kupagyőzelem, ezt most meg kell emésztenünk, de a hétvégi mérkőzést ugyanúgy meg szeretnénk nyerni a DVTK ellen, mint eddig.

Michael Oenning:

Nagyon szép nap ez egész Újpestnek. Nagyon hiányzott már a szurkolás a lelátókról, sokat segítettek nekünk. A labdarúgás nézők nélkül mit sem ér. Tudtuk, hogy a nagyon erős Vidi ellen szervezettnek és koncentráltnak kell lennünk végig. Mélyen voltunk a mérkőzés elején, az első 10-20 percben a Vidi a mi térfelünkön tartotta a labdát, de ráéreztünk, hogy több van ebben a mérkőzésben. Percről-percre jöttünk előre, harapósabban játszottunk és talán a MOL Fehérvár is megérezte, hogy nehéz dolguk lesz ma este. Sikerült megszereznünk a vezető gólt, utána pedig kilenc emberrel az ellenfelünknek már nem volt esélye visszajönni. Szerintem megérdemeltük ezt a kupagyőzelmet!

2021. Május 03. 23:30  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Az Újpest nyerte a MOL Magyar Kupa-döntőt

A rendes játékidő 0-0-val ért véget, a hosszabbításban Kastrati döntötte el a találkozót. A ráadás nagyobb részét 9 emberrel játszottuk végig, miután Rust a 90., Alefet a 97. percben kiállították.

Hétfő este a Puskás Arénában rendezték a MOL Magyar Kupa döntőjét, melyet csapatunk az Újpest FC ellen játszott.

Hosszú idő után voltak ismét szurkolók a lelátókon, körülbelül 4000-en látták a meccset élőben a helyszínen. Szabics Imre ezúttal a Kovács – Bolla, Rus, Musliu, Stopira – Funsho, Nego, Pinto, Petrjak – Zivzivadze, Nikolics tizenegynek szavazott bizalmat.

Kiegyenlített játékkal kezdődött a döntő, sokáig egyik kapu előtt sem alakult ki gólhelyzet, minden labdáért hatalmas volt a küzdelem a pályán. A 20. percben Petrjak beadását Nikolics fejelte kapu fölé 7 méterről. Tíz perccel később láthattuk a meccs első szögletét, amely után Croizet rúgott lyukat nagy helyzetben. A 39. percben Funsho passzát követően Zivzivadze lőtt nem sokkal a bal sarok mellé 8 méterről. Két perccel a szünet előtt Nego adott nagyon nagy labdát Petrjaknak, aki 15 méterről nem találta el jól, így Pajovic könnyed zsákmánya lett a játékszer.

Közvetlenül a lefújás előtt, Onovo kemény belépője után alakult ki kisebb tömegjelenet a félpályánál, de aztán lecsillapodtak a kedélyek.

Szünetben egyik mester sem cserélt, az 52. percben pedig Petrjak rúghatott szögletet, visszaívelte a labdát kapásra Negonak, aki 19 méterről tüzelt, elakadt egy lábban a próbálkozás. A túloldalon Croizet lőtt fölé 28 méterről az 55. minutumban. Egy perccel később Beridze cselezte magát balról helyzetig, majd jobbal ellőtte a kapu előtt keresztben a labdát. A második félidő jóval élénkebb futballt hozott, mint az első 45 perc.

A 66. percben egy kontra végén Beridze hozta volna helyzetbe Tallot, aki elesett Nego mellett a tizenhatoson belül, a játékvezető nem ítélt büntetőt. Az eset után az újpesti kispad hevesen reklamált, Baosic pirosat, Oenning mester sárgát kapott. A 71. percben Kovács Dani mutatta be a meccs védését, Mitrovics passzát követően Beridze lőtt volna 11 méterről a léc alá, de kapusunk hatalmas bravúrral menteni tudott.

A 82. percben rendkívül közel jártunk a vezetés megszerzéséhez, Petrjak mesteri beadását Zivzivadze fejelte közelről kapu mellé. Öt perccel később viszont az Újpest járt közel a gólszerzéshez, Antonov 22 méterről hatalmas erejű bombát eresztett meg, a labda centikkel suhant el a felső léc fölött. Érett a kétszer 15 perces hosszabbítás, azonban hozott még fordulatot a rendes játékidő, a 91. percben ugyanis Rus Adrián megkapta a második sárgáját.

2006 után ismét hosszabbításos kupadöntőt játszottunk, ezúttal azonban emberhátrányban kezdtük meg a félórás ráadást. És sajnos kettős emberhátrányban folytattuk a 97. perctől: Alef két perc alatt kapott két lapot, így ő is kiállni kényszerült. A 99. percben Antonov tekert fölé egy szabadrúgást 23 méterről, két perccel később Kastrati viszont már pontosabban célzott: egy visszatett labdát jobbal lőtt a jobb alsóba 18 méterről (0-1).

A hosszabbítás első félidejének zárásaként Zivzivadze lőtt a hálóba, de sajnos lesről. A második játékrészben egyre több lehetőséget alakított ki az Újpest, az utolsó 10 percben előbb Beridze lövését blokkoltuk, majd Tallo a kapufa mellé tekert 17 méterről, míg a vége előtt Simon Krisztián az oldalhálót találta el.

Kilenc emberrel nem tudtunk sajnos helyzeteket kialakítani a hosszabbításban, az Újpest 1-0-ra megnyerte a mérkőzést, így övék lett a MOL Magyar Kupa 2021-ben.