Videóbíró asszisztens:
Albert István
Operátor:
Zierkelbach Péter
90 +3.Vége a meccsnek. Ezzel a döntetlennel eldőlt, hogy a 4. helyen végzünk a bajnokság végén.
90 +1.Boumal kapott sárgát.
90.Elkezdődött a 3 perces ráadás.
88.Croizet helyére Viana állt be.
87.Nikolics helyére Funsho állt be - először játszik magyar állampolgárként az NB I-ben.
85.Nego lőtt 6 méterről, hatalmas helyzetből kapu mellé, de mindezt leshelyzetből tette, úgyhogy talán így jobb, hogy nem lett gól.
82.Zulj helyére Makarenko érkezett a pályára.
78.Antonov egy nagy sprint végén 8 méterről célba vette a kapunkat, de kis híján egy fotóst talált telibe a kapu mögött.
75.Mitrovic és Beridze helyére Bjelos és Katona állt be. Nálunk Dárdai helyére Petrjak, Sabanov helyére pedig Fiola állt be.
71.Croizet lőtt szép kapásgólt, de pechjére lesről tette, így marad az 1-1.
68.Csongvai kapott sárgát.
67.Antonov távoli szabadrúgását Kovács hatalmas bravúrral tolta ki a léc alól. Ez nagyon nagy védés volt!
63.GÓÓÓÓL!

Egy sarokrúgást követően Kodro fejelte le a labdát Nikolics elé, aki tolt egyet rajta, majd 13 méterről a jobb alsó irányába lőtt, Pajovics vetődött ugyan, de nem tudta védeni Niko löketét.
59.Croizet lőtt kapura szemből, 11 méterről, a labda a szögletzászló környékén hagyta el a játékteret.
57.Kodro tette le mellel a labdát Nikolics elé, aki 20 méterről kapura lőtt, Pajovic szépen védett.
56.

53.Heister beadását Nikolics lőtte közelről Pajovicsba, de ha gól, akkor sem ért volna les miatt.
51.Szélről érkező szabadrúgást Csongvai fejelte 11 méterről alig kapu mellé.
46.Csere nélkül folytatódik a meccs.
45 +1.Vége az első félidőnek, egy (bal)szerencsés góllal vezet az Újpest FC.
45.Sabanov távoli bombáját védte Pajovic.
44.Pinto beadását Kodro csúsztatta kapu mellé.
43.Kastrati kapott sárgát.
40.Zulj 25 méteres szabadrúgása veszélyesen ment el a hazai kapu mellett, de Pajovic rajta volt a labdán.
36.

32.Kodro 9 méterről lőtt száz százalékos helyzetben kapu mellé.
27.Nikolics adott nagyon jó labdát Kodronak, Csongvai az ötösnél az utolsó pillanatban tudott becsúszva menteni.
22.A VAR egy lehetséges hazai büntetőt vizsgált, de nem történt szabálytalanság, úgyhogy sarokrúgással jöhet az Újpest FC.
18.

15.GÓL!

Kovács vetődött ki egy hosszú indításra, úgy tűnt, megszerzi a labdát, azonban kiejtette a kezéből azt, amire Croizet lecsapott és éles szögből, a 16-oson kívülről az üres kapuba csavart.
13.Onovo távoli bombája a kapunk fölé szállt.
8.Zulj beadását ezúttal Csongvai vágta ki a hazai ötösről, Nikolics gólra éhesen érkezett, de nem jutott el hozzá a labda.
7.Nego beadását Pajovic kaparintotta meg Nikolics elől.
3.Heister kapott sárga lapot.
1.Mi kezdtük a meccset.
0.

-2.Érkeznek a csapatok, a hazaiak lila-fehérben, mi pedig piros-kékben lépünk pályára ma este.
-10.Kovács István kisebb bordasérülés miatt kénytelen kihagyni a mai találkozót.
-15.
-25.Láttad már a "Vidi 80 - Nagy idők nagy tanúi" sorozatunk legújabb epizódját? Ha még nem, akkor most van időd a kezdésig megnézni, hiszen a legújabb részben a Vidi és az Újpest egykori játékosa, Pető Tamás elevenít fel néhány érdekes sztorit a vidis korszakaiból.
-35.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovács - Rus, Stopira, Sabanov - Nego, Zulj, Pinto, Dárdai, Heister - Kodro, Nikolics
-55.

-60.Üdvözlünk mindenkit a Szusza Ferenc Stadionból, ahol 18:45-kor kezdődik csapatunk utolsó előtti NB I-es bajnoki mérkőzése ebben a szezonban. Hajrá, Vidi!
Mérkőzés után

Michael Boris:

Aki látta a legutóbbi meccseinket, az láthatta, hogy nem ez volt a legjobb mérkőzésünk. Fáradtak voltunk, hiába volt több időnk regenerálni, mint az Újpestnek. Nem ment igazán az elején, nem volt pontos a játékunk. Általában ennél jobbak szoktunk lenni az első félidőben, most sajnos nem így volt, a hazaiak szerezték meg a vezetést. A félidőben láttuk, hogy problémák voltak a széleken, úgyhogy ezen változtatnunk kellett. Nem a játékosokkal, hanem a rendszerrel volt gond, de megbeszéltük a fiúkkal, hogy min kell javítani, ezt be is tartották. Végig akartuk a gólt, meg akartunk szerezni legalább egy pontot, hiszen jól tudtuk, hogy áll a tabella. Természetesen nyerni szerettünk volna ma este, de ezúttal sajnos nem teljesítettünk a legjobban, az Újpest viszont jól játszott. Nem lehetünk elégedetlenek, hiszen nyolc meccse veretlen a csapat, megérdemelten szereztük meg a negyedik helyet.

Milos Kruscic:

Azt gondolom, hogy boldogok lehetünk, mert az Újpest jó focit játszik és visszatértek a szurkolók is. A tavasz elején a bennmaradás volt a cél, ezt sikerült elérni, aztán szezon közben láttuk, hogy talán ennél többet is elérhetünk, ahogy szokták mondani, evés közben jött meg az étvágy. Megpróbáltuk, de nem sikerült, talán mégse volt bennünk annyi, amennyit gondoltunk, vagy nem volt szerencsénk. Büszke vagyok a játékosokra, nagyon jó teljesítményt nyújtanak mióta velük dolgozom. Szép este volt ma Újpesten, két jó csapat játszott egy jó mérkőzést, ahol mindenki nyerni akart. Szerintem akár többet is érdemeltünk volna az egy pontnál, hiszen sokkal több lehetőségünk volt, mint a vendégeknek.

Döntetlen Újpesten

Nikolics gólja ezúttal egy pontot ért a Szusza Ferenc Stadionban.

Az OTP Bank Liga 32. fordulójának zárómérkőzésén csapatunk a Szusza Ferenc Stadionban lépett pályára vasárnap este az Újpest FC vendégeként. Michael Boris az utolsó előtti körben a Kovács D. - Rus, Stopira, Sabanov - Nego, Zulj, Pinto, Dárdai, Heister - Kodro, Nikolics kezdőcsapatnak szavazott bizalmat. A lila-fehéreknél kölcsönjátékosunk, a Kisvárdán sérülés miatt lecserélt Budu Zivzvadze nem került keretbe, két korábbi labdarúgónk, Filip Pajovic és Nikola Mitrovic viszont ott volt az újpesti kezdőben.

Kemény belépőkkel kezdődött a találkozó, Heister a 2. percben már sárga lapot is kapott, az 5. percben Csongvai sem kímélte Pintót, de a hazai játékos megúszta lap nélkül az estet. Az első lövés a 13. percben Onovo nevéhez fűzödött, ez nem okozott veszélyt, Croizet viszont két perccel később éles szögből betalált, miután Kovács Dánieltől hozzá pattant a labda egy hosszú indítást követően (1-0). A 27. percben Kodro került helyzetbe, de hatméteres lövésénél Csongvai és Pajovic együttesen mentettek csatárunk elől.

Harminckét perc telt el a mérkőzésből, amikor Nego jobboldali beadása Kastratiról Kodro elé pattant, csatárunk jobb belsővel nagy helyzetben a kapu mellé gurította a labdát. Három perccel később egy Pinto-Mitrovic csörte után állt a játék, miután a szerb középpályás megorrolt portugál légiósunkra egy szabálytalanság után. Végül, miután Bognár játékvezető lenyugtatta a két csapatkapitányt, a civilben jó barátságot ápoló Nikolicsot és Mitrovicsot, sportszerűen összepacsizott mindenki. A 40. percben újra a fociról szólt a meccs, Zulj 25 méteres szabadrúgása zúgott el a jobboldali kapufa mellett. A félidő vége előtt egy perccel Pinto kanyarította középre a labdát balról, Kodro csúsztatott, de nem talált kaput, majd Sabanov távoli lövését ütötte szögletre Pajovic, egy perc hosszabbítás után a játékvezető pedig lefújta az első játékrészt.

A szünetben egyik vezetőedző sem változtatott, az 51. percben pedig Csongvai 11 méteres fejese volt veszélyes, de végül nem kellett Kovácsnak védenie. Két perccel később Nikolics közeli lövését védte Pajovic, de les miatt nem ért volna a találat. Újabb két perc telt el, amikor csapatkapitányunk ezúttal 19-ről próbálkozott, miután Kodro lekészítette neki a labdát, de Pajovic ezúttal is a helyén volt. Érezhetően felpörgött a mérkőzés, mert szinte rögtön a következő támadásból Croizet került lövőhelyzetbe, de 13 méterről rosszul találta el a labdát. A 62. percben sikerült kiegyenlítenünk! Egy jobboldali szöglet után Kodro fejelte vissza a labdát Nikolicsnak, Niko pedig 15 méterről kilőtte a rövid alsót, Pajovic csak beleérni tudott a labdába (1-1).

A gól után sem nyugodtak meg a csapatok, a 66. percben Kovácsnak kellett nagyot védenie Antonov szabadrúgása után, négy perccel később Croizet pedig lesről talált be. A 74. percben változtatott Michael Boris, Sabanov helyén Fiola, Dárdai helyén pedig Petrjak folytatta. Négy perccel később Antonov nagy szóló után kicsit kiszorított helyzetből nagy erővel a kapunk mellé bombázott. Nyolc perccel a rendes játékidő vége előtt Makarenko érkezett Zulj helyett a hajrára, majd a 87. percben Funsho szállt be Nikolics helyére. A találkozó végén egyik csapat sem tudott betalálni, az 1-1-es végeredmény pedig azt jelenti, hogy csapatunk az utolsó forduló eredményétől függetlenül a 4. helyen végez az OTP Bank Liga 2021/2022-es szezonjában.