90 +5.Vége az ápolásnak, folytatódik a meccs.
90.Antonov folytatja és a meccs is folytatódik, 4 perc a ráadás.
89.Funsho és Antonov mennek össze, utóbbi lent marad, ápolás lesz.
88.Pontatlanul játszunk, most Dárdai passza volt rossz Funshonak.
85.Rus indítása nem volt jó senkinek sajnos.
84.
83.Dárdai szabadrúgása után Banai ütötte ki a labdát, Makarenko lőhetett 18 méterről, mellé ment.
82.Stieber visszahúzta Negot, sárga lap.
81.Nikolics passza után Dárdai nem találta el jól a labdát helyzetben, de közben lest jelzett az asszisztens.
80.Croizet passza után Mitrovic lőtt kapu mellé.
79.Rus szabálytalan Croizet a földön, sárga lap.
78.Heister a pályán Stopira helyett.
77.Kovács indítása rossz Jallownak.
75.Katonát Stieber váltja az Újpestben.
72.Dárdai szöglete Musliuról ment ki, kirúgás.
71.Kodro helyett Jallow, Fiola helyett Dárdai a pályán.
71.Kovács újabb szögletét Antonov rúgta ki.
70.Beridze helyett Croizet a pályán.
68.Kovács szöglete után Stopira fejelt, kivágta a labdát egy védő a gólvonal elől.
66.
64.Funsho beadása lecsúszott, de Stopira így is fejelt 14 méterről, mellé ment a próbálkozás.
62.Kovács-Nikolics-Kovács kényszerítő után felszabadított Kastrati.
61.Nikolics jön Zivzivadze helyett.
60.Stopira beadását Kodro nem találta el helyzetben.
57.Nego beadása jött ki a védőkről.
56.Folytatódik a meccs az ápolás után.
54.Makarenko szöglete után Stopira fejelt, de a labda mellett Kastratit is eltalálta, ápolás.
53.
50.Antonov beadását Diaby nem találta el jól fejjel, Funsho vezethetett kontrát, de rosszul passzolt, jöhetett megint az Újpest és a támadás végén Csongvai elvitte Kovács mellett a labdát, majd a kapuba passzolt.
49.Beridze most Rustól vette el a labdát, megint ziccerbe került, de megint elrontotta szerencsére.
47.Beridze lépett ki ziccerben, majd lövés helyett kicselezte saját magát. Nagy helyzet lehetett volna.
46.Petrjakot Kovács István váltotta a szünetben.
46.Folytatódik a meccs.
45 +2.Vége az első félidőnek.
45 +1.Stopira beadása jön ki a védőkről.
45.Egy felpattanó labdát Zivzivadze lőtt méterekkel mellé 10 méterről.
44.Petrjak emelt középre, Diaby fejelte ki a labdát, majd Makarenko beadása után Funsho lőtt 13 méterről, Banai nagyot védett.
43.Petrjak kisszöglete után Funsho, majd Nego volt a labda útja, végül utóbbi rossz helyre passzolt.
41.Petrjak beadása Csongvaiban akadt el.
39.
36.Kodro beadása pont Banai kezébe szállt.
35.Fiola beadására Zivzivadze fordult rá és 10 méterről fölé bombázott.
34.Antonov lőtte a jobb felső fölé a szabadrúgást 30 méterről.
32.Makarenko kap sárgát veszélyes játék miatt.
30.
28.Petrjak beadása volt rossz Kodronak.
26.Petrjak adta be az első szögletünket, Kodro első lövése lepattant, a második pedig fölé ment.
23.Nego indította Funshot, aki hosszan tette maga elé a labdát, így az Banaié lett.
21.Beridze hozta fel a labdát, majd 22 méterről fölé lőtt.
20.Stopira beadása megpattant, Zivzivadze próbált fejelni, de Banai megfogta a labdát.
19.Kone helyén Diaby folytatja.
17.Petrjak kapott nagy labdát, de nem találta el az újpesti ötösnél.
15.
14.Petrjak felrúgta Konét, sárga lap.
13.A VAR segítségével a játékvezető visszanézte az esetet, így Pauljevic nem sárgát, hanem pirosat kap.
12.Dolgoznak a VAR szobában, lehet, hogy piros lesz ez a sárga.
10.Pauljevic lépett oda Negonak, sárga lap.
8.Fiola középre tett labdáját vágta ki Pauljevic.
5.Antonov lőtt kapu elé egy szabadot jobbról, Kovács húzta le a labdát.
4.Mitrovic végezte el a meccs első szögletét, amit Antonov adott középre, Csongvai fejelt mellé.
1.Petrjak kapott jó indítást, lapos beadását Banai szedte fel.
1.Elkezdődött a meccs.
-3.Érkeznek a csapatok.
-10.Mi tiszta pirosban, az Újpest fehérben játszik majd.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs.
-20.
-25.A hazaiak még nem nyertek mérkőzést az eddigi 9 forduló alatt.
-30.
Ma ünnepli 15. születésnapját a G-pont szurkolói csoport! Boldog szülinapot!
-40.Elkezdték a melegítést a csapatok.
-45.A mai lesz a két csapat 115. NB I-es találkozója. 50-szer mi nyertünk, 40-szer az Újpest, 24 döntetlen született. A lilák pályaválasztása mellett az elmúlt 15 alkalomból 11-szer győztünk, 3 hazai siker mellett egyszer ikszeltünk.
-50.
-55.A mai kezdőnk: Kovács D. - Fiola, Rus, Musliu, Stopira - Funsho, Nego, Makarenko, Petrjak - Zivzivadze, Kodro.
-65.Köszöntünk benneteket a Szusza Ferenc Stadionból, Újpestről! 20.00-kor kezdődik az Újpest - Vidi bajnoki.

Szabics Imre:

"A mérkőzés előtt azt mondtam, hogy az Újpest olyan, mint egy sebzett bokszoló: hiába volt már padlón, attól még veszélyes, mert nagyot tud ütni. Úgy tűnik, elsősegélynyújtásban jók vagyunk, mert gyalázatos teljesítményt nyújtva sikerült feltámasztunk az Újpestet. A félidőben átbeszéltük, hogy csak a kontrákra kell majd figyelnünk, hiszen emberelőnyben vagyunk, de nem tudtuk azt az egy szem csatárt kontrollálni, rögtön három nagy helyzete is lett az Újpestnek. A góltól elbizonytalanodott a csapat, nem működött a passzjátékunk sem. A múlt heti jó játék után értetlenül állok a mai teljesítmény előtt. A Honvéd ellen a középszerűségtől eltoltuk a teljesítményünket felfelé, de ma ez nem sikerült."

Felmerült a sajtótájékoztatón, hogy vezetőedzőnk tervez-e retorziókat.

"Mindenek előtt újra meg kell még néznem ezt a találkozót. Nagyon bántja ez a meccs az embert, hatalmas lehetőséget szalasztottunk ma el. Borzalmasan bosszant, hogy a múlt hét után nem tudtuk újra megszerezni a három pontot, és nem tudtunk felzárkózni az élbolyhoz."

Michael Oenning:

"Nagyon kellett ez a győzelem, amely szerintem jogos volt, mert végig szervezetten fociztunk és emberhátrányban is sikerült gólt szereznünk. Ez a negyedik mérkőzés, amikor piros lapot kaptunk, de ez az első, amelyet ennek ellenére sikerült megnyernünk. Jó jel, hogy két egymás utáni bajnokit lehoztunk kapott gól nélkül. Eddig a Gyirmót mérkőzést leszámítva egyik meccsen sem játszottunk rosszul, de a győzelem eddig hiányzott, ma este ez is összejött."

2021. Október 22. 22:00  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
Vereség Újpesten

Nem volt válaszunk Csogvai Áron góljára a Szusza Ferenc Stadionban.

Közeledünk a 12 csapatos NB I első körének végéhez, csapatunk az OTP Bank Liga 10. fordulójában az Újpest FC vendégeként lépett pályára a Szusza Ferenc Stadionban. Szabics Imre a lila-fehérek ellen a Kovács D. - Fiola, Rus, Musliu, Stopira - Funsho, Nego, Makarenko, Petrjak - Zivzivadze, Kodro tizenegynek szavazott bizalmat, a hazaiaknál pedig némi meglepetésre kimaradt a kezdőcsapatból Croizet és Tallo is, elől Beridze és az új negyedik kerületi szerzemény, Koné kezdett.

Már az első percben eljutottunk Banai kapuja elé, azonban Petrjak centerezésére jól mozdult ki az újpesti hálóőr. Az ötödik percben volt először munkában Kovács Dániel, aki Antonov szabadrúgását ölelte magához. A 10. percben Pauljevics lépett oda brutálisan Negonak, a játékvezető a VAR-vizsgálat után felmutatta neki a piros lapot a 13. percben. Játékosunk szerencsére némi ápolás után tudta folytatni a játékot.

Emberelőnyben rögtön mezőnyfölényt alakítottunk ki, azonban a félidő közepéig nem alakult ki nagy helyzet. A 34. percben Antonov állt oda egy 30 méteres szabadrúgás mögé, de nem talált kaput. Egy perccel később jött a válasz: Fiola futott be egy kicsit hosszú indítást, bevetődve középre kanalazta a labdát egyenesen Zivzivadzéhez, de georgiai csatárunk kapásból a kapu fölé durrantott. A 44. percben óriásit védett Banai! Makarenko bal oldali beadása Funshot találta meg, nigériai szélsőnk kapásból, nagy erővel, 14 méterről a léc alá vágta volna a labdát, de az újpesti kapus hatalmasat hárított. Egy perccel később Zivzivadze lőtt kapu mellé, majd nem sokkal később Andó-Szabó Sándor lefújta a játékrészt.

Egészen kaotikus első perceket hozott a második félidő eleje, mindkét csapat játékosaitól nagy hibákat láttunk, végül sajnos az 50. percben egy röviden hazafejelt labdát váltott gólra Csongvai Áron (1-0). Egy óra játék után Zivzivadzét csapatkapitáynunk, Nikolics Nemanja váltotta, miközben az Újpest minden energiájával igyekezett őrizni az egygólos előnyt emberhátrányban. A 68. percben Stopira fejese tartott egy baloldali szöglet után a hálóba, azonban a gólvonal elől menteni tudtak az újpestiek.

Hetven perce tartott a mérkőzés, amikor kettőt változtatott Szabics Imre: Kodrót és Fiolát Jallow és Dárdai váltotta. A találkozó következő periodusában sem változott a játék képe, azaz az Újpest hősiesen védekezett, mi pedig hiába domináltuk a labdabirtoklást, igazán nagy helyzetet nem tudtunk kialakítani. A 83. percben Dárdai szabadrúgását Banai éppen Makarenkóhoz öklözte, azonban ukrán középpályásunk nem találta el 18 méterről a kaput. Az utolsó percek leginkább különböző hazai játékosok ápolásaival teltek, amely miatt Andó-Szabó négy percet hosszabbított. Végül a ráadásban sem sikerült betalálnunk, így Csongvai góljával nyert az Újpest.

Legközelebb október 29-én lépünk pályára, a Paksi FC-t fogadjuk a MOL Aréna Sóstóban.