Asszisztensek:
Bojan Zabenica, Ivan Mihalj
Tartalék játékvezető:
Duje Strukan
90 +5.Vége a mérkőzésnek. Csapatunk összesítésben 3-1-re alulmaradt az Ararat ellen és sajnos búcsúzott az Európa Konferencia Ligától.
90 +3.Dárdai fejel a hálóba, de lökés miatt a gól érvénytelen.
90 +2.Nego beadása jön vissza egy védőről.
90 +1.Kone lőtt mellé 15 méterről.
90.5 perc a hosszabbítás.
88.Nego kap sárgát egy szabálytalanság után. Muradyan is sárga.
87.Kovácsik gyönyörűen szedte le a labdát Kone lábáról ziccerben.
85.Az ellentámadásból újabb gólt szerzett az Ararat: Ermakov kirúgását Silue vette át Stopira mellett, majd jobbal a jobb alsóba lőtt 13 méterről.
85.Dárdai lőtt 16 méterről, Ermakov védett.
84.Nego finoman tette tovább a labdát a tizenhatosnál, Zivzivadzének nem volt jó sajnos.
82.Nego ívelt a kapu elé jobbról Dárdai passzát követően, Stopira estében lőtt, Ermakov megint nagyot védett!
80.Stopira a 16-osról fejel, mellé.
80.Petrjak Stopirát kereste a szöglettel, de nem találta meg.
79.Heister beadása után mentettek Nkiolics elől, szöglet.
79.Hakobyan lőtt nem sokkal a jobb alsó mellé 30 méterről.
76.Hakobyan Robert váltja Bravot.
74.Alef emelése után Ermakov húzta le a labdát.
72.Megint Ararat helyzet, az utolsó pillanatban mentettünk Manoyan elől!
71.Pobulic szögletét Silue fejelte fölé 7 méterről.
71.Kovácsik óriásit védett, Muradyan bombázott kapura 19 méterről!
70.
69.Dárdai kicsit hosszan vette át Petrjak passzát, Margaryan jól védekezett, Ermakov bedig kicsúszva megszerezte a labdát.
68.Hakobyan váltja Arakelyant.
67.Megy tovább a meccs.
66.Most Arakelyant ápolják.
65.Folytatódik a meccs, Alef is folytatja.
64.Alef a földön, ápolás.
63.Petrjak újabb szöglete után tisztáztak a hazaiak, majd Nego beadása után Petrjak bemutatott egy cselt, ballal lőtt, Ermakov hatalmasat védett.
61.Funsho helyett Dárdai a pályán.
61.Petrjak szöglete után Zivzivadze elé került a labda, de estében fölé lőtt 6 méterről.
60.Zivzivadze beadását Mkoyan passzolta ki, szöglet.
59.Manoyan ívelt helyzetben (nagy szerencsénkre) a kapu mögé.
58.Pobulic szöglete után Alef fejelte ki a labdát, majd Arakelyan lőtt az égbe.
57.Funsho Zivzivadzét kereste egy beadással, megelőzték támadónkat.
54.Deblé és Malakyan le, Manoyan és Silue be a hazaiaknál.
52.
50.Az ötödik Vidi-szögletet Petrjak végezte el, Stopira fejelt fölé 6 méterről.
49.Petrjak beadását fejelte ki Mkoyan.
47.Helyzet! Fiola remek beadása után Zivzivadze fejelt kapu mellé az ötösről!
46.Szünetben Houri helyett Zivzivadze állt be.
46.Folytatódik a meccs.
45 +3.Vége a félidőnek.
45 +1.Houri beadásába Petrjak nem tudott beleérni, közben mintha egy védő kezére pattant volna a labda, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.
45.Heister beadása nem volt jó a középen érkezőknek. 3 perc a ráadás.
43.Heister laposan lőtte el a szabadot 16 méterről, Ermakov védett.
42.Houri kapott egyet a lábára, most mi jöhetünk jó helyről szabadrúgással. Pobulic sárgul be.
40.Heister akadályozott meg szépen egy kibontakozó örmény támadást.
38.Stopira labdája nem volt jó Nikolicsnak.
37.
35.Houri szöglete után megint mentettek az Ararat védői.
33.Vezet az Ararat. Alef kezezése után Pobulic lőtt 20 méterről a jobb felsőbe egy szabadrúgást.
31.Houri szabadrúgása után szögletre mentettek az örmények. A sarokrúgást is Houri végezte el, Stopira fejelt, de nem ment kapura, kirúgta egy védő a labdát.
30.Folytatódik a meccs, Alef is tudja folytatni.
29.Most Alef ápolása miatt áll a játék.
28.Malakyan passza után Deblé szerencsére nem találta el jól a labdát 17 méterre a kapunktól.
27.Margaryant kellett ápolni, de folytatja a meccset az örmények 8-asa.
26.Houri szöglete után nem tudtunk veszélyeztetni.
25.Nego lőtt volna ballal a bal alsóba 18 méterről, Ermakov nagyot védett!
24.
23.Houri beívelését húzta le Ermakov.
20.Egy ígéretes Vidi-támadást állított meg az örmény védelem a tizenhatos vonalánál.
18.Malakyan két szögletet is rúghatott egymás után, egyik sem volt veszélyes.
17.Stopira mentett nagyot egy jobbról jövő lapos beadás után.
16.Alef ugratta ki Funshot, aki centikkel maradt le az átadásról.
15.
13.Houri tekert egy szabadrúgást a tizenhatos sarkáról a jobb alsó mellé, az oldalhálót érintve ment ki a labda.
12.Deblé beadása után Malakyan fejelte rossz helyre a labdát, ami nekünk természetesen jó, hiszen nem alakult ki örmény helyzet.
11.Kényszerű csere, Lüftner nem tudja folytatni, Musliu állt be.
10.Houri szöglete után elcsúszott egy védő, Nikolics pedig mellé lőtt 6 méterről.
9.Mikoyan rúgta ki Petrjak beadását, szöglet.
7.Újabb Malakyan szöglet után Kovácsiké a labda.
6.Malakyan szöglete után kivágtuk a labdát, majd Deblé beadását fejelte ki Lüftner.
5.Koné ment el Lüftner mellett, majd balról középre adott, Stopira tisztázott.
3.Egyelőre elég pontatlan mindkét csapat, nem alakult ki folyamatos játék.
1.Elkezdődött a meccs!
-2.Érkeznek a csapatok.
-10.Nikolics Nemanja vezeti majd ki a csapatot, és annak ellenére, hogy idegenben játszunk, a hazai mezünkben fogunk pályára lépni.
-15.
-20.A vége felé közeledik a bemelegítés, már csak 20 perc van a kezdésig.
-30.
-40.A csapatok elkezdték a melegítést.
-45.Gyumriban elég borongós az idő, nagyjából 20 Celsius-fok a hőmérséklet.
-50.A mai kezdőnk: Kovácsik - Fiola, Lüftner, Stopira, Heister - Funsho, Nego, Alef, Petrjak - Nikolics, Houri.
-55.
-60.Köszöntünk benneteket Gyumriból, ahol magyar idő szerint 15.00-kor kezdődik az Ararat - Vidi EKL-párharc visszavágója.
Mérkőzés után

Szabics Imre:

"Gratulálok az Ararat csapatának a győzelemhez és a továbbjutáshoz. Az történt a mérkőzésen, amit vártunk, de elmondtam a meccs előtt is, hogy a sikerhez száz százalékos teljesítményre lesz szükség, a határainkig kell elmennünk, ez sajnos nem történt meg. Azt terveztük, hogy többet birtokoljuk és nagy tempóban járatjuk a labdát, de lassan játszottunk. A probléma az volt, hogy nem tudtuk száz százalékig kontrollálni az ellentámadásban jó játékosokat, pedig ezekre a lehetőségekre számítottak végig. Az Ararat játékosain azt éreztem, hogy jobban akarják a továbbjutást és sikerrel jártak. Sok sikert kívánok nekik a folytatáshoz!"

Az egyik örmény újságíró felvetette, hogy nem becsülte-e le a Vidi az Araratot a sorsolás után.

"Nem becsültük le az ellenfelünket. Múlt héten már találkoztunk, és mint mondtam korábban, az történt a mérkőzésen, amire számítottunk. De ez a kellemetlen stílus, amiben játszanak, számunkra valamennyire szokatlan, ez igaz. De nem volt szó arról, hogy lebecsültük az Araratot. (Mi volt szokatlan? – kérdezett egy másik hazai kolléga – a szerk.) A szokatlant arra értem, hogy ellenfelünk az elsőtől az utolsó percig töretlenül ragaszkodott ahhoz az elképzeléshez, amely a hosszú- és második labdákra, valamint a kontratámadásban veszélyes játékosokra épített."

Vardan Bichakhchyan:

"Az első mérkőzésen mondtam, hogy minden Gyumriban dől majd el, mivel az idegenbeli gólunk nem jelentett előnyt az UEFA szabálymódosítása miatt. Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz. Hősies teljesítményt rakott le ma minden játékosunk a pályára, órisái gratuláció jár nekik, hiszen egy jó játékosokkal felálló, erős csapatot győztek le. Tudtuk, hogy ha egy másodpercet is adunk az ellenfélnek, biztos gondot okoz nekünk a Fehérvár. Az elsőtől az utolsó percig fegyelmezetten, nagy koncentrációval játszottunk és jókor szereztük a gólokat is. Ha én választhatnék, hogy hol legyen a következő európai meccsünk, azt mondanám, hogy ugyanitt, mert remek támogatást kaptunk a lelátóról."

Vereség Örményországban, búcsúztunk az Európa Konferencia Ligától

Az Ararat Yerevan 2-0-ra győzött a visszavágón és 3-1-es összesítéssel továbbjutott.

Csütörtökön, helyi idő szerint 17 órakor (magyar idő szerint 15 órakor) lépett pályára Gyumriban csapatunk az EKL első selejtezőkörének visszavágóján az FC Ararat Yerevan ellen. Az első mérkőzésen a MOL Aréna Sóstóban 1-1-es döntetlen született.

A hazai együttes kezdte aktívabban a mérkőzést, a 10. percben pedig sérülés miatt változtatnia kellett Szabics Imrének, hiszen Michael Lüftner sajnos nem tudta folytatni a játékot, helyére Musliu állt be. A 13. percben Houri tekert a tizenhatos sarkáról alig kapu mellé egy szabadrúgást. Néhány perccel később Alef ugratta ki szépen Funshot, támadónk csak centikkel maradt le a labdáról. 25 perce tartott a mérkőzés, amikor válogatott játékosunk, Nego Loic vette célba 18 méterről a hazai kaput, Ermakov nagy bravúrral mentett.

A 33. percben megszerezte a vezetést az örmény együttes: az első találkozón bombagólt szerző Pobulic ezúttal az Alef kezezése miatt megítélt szabadrúgásból lőtt védhetetlenül a jobb felsőbe mintegy 20 méterről (1-0). A 42. percben a gólszerző a 16-os előterében szabálytalankodott Hourival, Heister lapos szabadrúgását magabiztosan védte a hazaiak kapusa.

A szünetben Houri helyére Zivzivadze állt be, aki rögtön hatalmas helyzetbe került, Fiola remek beadását fejelte 5 méterről alig kapu mellé. Az 50. percben Petrjak szöglete után Stopira fejelt kapu fölé körülbelül 6 méterről. A hazai együttes nagyon masszívan védekezett és ha a játékosoknak lehetőségük adódott húzni az időt egy kicsit, meg is tették.

A 60. percben ismét Petrjak szöglete után került gólhelyzetbe Zivzivadze, de ezúttal is célt tévesztett támadónk. Három perccel később Nego hozta játékba Petrjakot, aki egy csel után kapura lőtt az ötös sarkáról, az örmények kapusa óriásit védett ismét.

A 71. percben a veszélyes hazai kontrákból kaptunk ízelítőt: a jereváni csapat játékosai labdát szereztek a saját 16-osukon belül, majd a bal szélen gyorsan végigvezetett támadás végén Muradyan lőtt 19 méterről a bal felső irányába, Kovácsik hatalmas bravúrral hárított.

Bő tíz perccel a rendes játékidő vége előtt a csereként pályára lépő Hakobyan lőtt 30 méterről alig a kapunk mellé. A 83. minutumban viszont mi jártunk nagyon közel a gólszerzéshez, Nego beadása után Stopira próbálkozott 6 méterről, Ermakov újra hárított. A 85. percben az Ararat kapusának kirúgását Silue szerezte meg a tizenhatosunknál, Stopira mellett megtolta a labdát, majd laposan a kapu jobb oldalába lőtt 13 méterről (2-0).

A 87. minutumban Kone került ziccerbe, Kovácsik bravúros kivetődéssel szerezte meg a labdát. A rendes játékidő utolsó percében ismét az elenfántcsontparti támadó került helyzetbe, 15 méterről azonban kapu mellé tekert. Az 5 perces hosszabbításban még Dárdai fejelt lesről egy érvénytelen gólt, az eredmény viszont már nem változott.

Az örmény FC Ararat Yerevan 3-1-es összesítéssel jutott az EKL következő selejtezőkörébe.