Derdák Marcell
90 +8.Vége a meccsnek.
90 +7.Schön kapott sárgát.
90 +5.Berki beadását Kodro fejelte kapu fölé.
90 +2.Schön szép csellel fektetett el egy újpesti védőt, majd Katonát hozta játékba, aki nagy helyzetben kapu mellé lőtt.
90.7 perc a hosszabbítás.
90.Onovo közeli lövését Kovács bravúrral védet.
89.Pauljevic helyére Ganea, Sasere helyére Jevtoski állt be.
87.Schön fordult le védőjéről, majd 12 méterről kapura lőtt, Nicolic védett.
84.Berki Marcell debütál az élvonalban!
83.Zeke helyére Berki állt be.
82.Pauljevic kapott sárgát.
77.Mack kapott sárgát.
75.Pető tekert 14 méterről kapura, Nicolic nagyot védett.
70.Katona tekert 18 méterről szépen kapura, a labda alig ment mellé.
66.Csongvai beadását követően Kodro talált az újpesti kapuba, de hosszas VAR-vizsgálat után Karakó sporttárs érvénytelenítette a találatot, marad a 2-1.
63.A hazai ultrák pirotechnikai bemutatója miatt percekig állt a játék.
58.Kiss helyére Fehér, Ljujic helyére Kastrati, Ambrose helyére pedig Sasere állt be.
54.​Katona kapott sárgát.
50.Houri távoli lövése kerülte el a hazai kaput.
47.GÓÓÓÓÓL!

Katona
kiváló cserének bizonyult, ugyanis alig másfél perc játék után szép gólt lőtt 23 méterről.
46.Folytatódik a meccs, szünetben kettőt cseréltónk: Kastrati és Pinto helyett Katona és Pető a pályán.
45 +5.Vége az első félidőnek.
45 +2.Csongvai beadását Schön a kapu torkából lőtte mellé.
45.5 perc a hosszabbítás az első félidő végén.
44.Mack 25 méteres bombája sistergett el a jobb felső mellett.
42.GÓL!

Az Újpest FC emberhátrányban növelte előnyét, Mack 16 méteres lövése a jobb kapufáról pattant a kapunkba.
35.Ljujic sárgát kapott.
34.Csoboth Kevint kiállította a játékvezető.
33.A VAR akcióban, lehetséges piros lapot vizsgál a játékvezető.
32.Larsen hibázott nagyot, Csoboth iramodott meg a labdával, védőnk azonban a 16-oson belül becsúszva szépen szerelt és jóvá tette a hibáját.
31.Az újpesti védelem is zavarba hozható, ezúttal Nicolic kapus nem értette meg magát a védőjével, ezt pedig Kastrati majdnem kihasználta, közelről azonban kapu mellé lőtt.
30.Az első félóra komoly hazai fölényt és egy Ljujic-gólt hozott.
27.Ismét egy hazai helyzet, ezúttal Onovo bombája suhant el a kapunk mellett.
24.Ljujic centikkel tekerte kapu mellé a szabadrúgást.
23.Csoboth harcolt ki szabadrúgást 17 méterre a kapunktól.
21.

20.Ljujic akár mesterhármasnál járhatna már, az imént teljesen üresen vehetett át egy labdát 14 méterre a kapunktól, majd egy pattanás után a jobb felső sarok fölé bombázott.
18.Csoboth passza után Ljujic lőtt éles szögből kapura, Kovács vetődve védett.
15.Antzoulas rúgta fel Kodrot a félpályánál, sárga lap.
12.GÓL!

Megszerezte a vezetést az első tíz percben fölényben játszó Újpest FC, Ljujic közelről lőtt a kapunkba egy szélről érkező beadást követően.
11.Csoboth passza után Onovo lőtt 18 méterről kapura, Kovács védett.
10.Egy szélről érkező beadásra érkezett jó ütemben Csoboth, de Csongvai óriásit mentett az ötösön belül.
7.A KAPUBAN KOVÁCS DÁNIEL!

Csoboth passzolt Kissnek, aki egy csel után 9 méterről a felső léc alá bombázott volna, de Kovács óriási bravúrral védett.
3.Pauljevic távoli lövése kerülte el jócskán a kapunkat.
1.Az Újpest FC kezdte a meccset.
-2.Érkeznek a csapatok, az újpestiek lila-fehérben, mi pedig piros-kékben.
-8.A Vidi legendája, Nikó is itt van a lelátón és egykori vidis csapattársával, Nikola Mitroviccsal együtt nézi az Újpest elleni meccsünket.
-10.A mai találkozót a helyszínen tekinti meg többek közt csapatunk korábbi vezetőedzője, Michael Boris, korábbi sportigazgatónk, Kovács Zoltán, valamint korábbi vezető-játékosmegfigyelőnk, Balogh Tamás is.
-15.
-25.

-35.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-45.
-50.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovács - Csongvai, Larsen, Spandler, Zeke - Pinto, Christensen - Kastrati, Houri, Schön - Kodro
-60.Üdvözlünk mindenkit a Szusza Ferenc Stadionból, ahol 20:15-kor kezdődik az Újpest FC - Vidi bajnoki.
Mérkőzés után

Bartosz Grzelak:

“Azt tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz az újpesti szezonkezdéssel, de ezzel együtt is úgy érzem, hogy kicsit mi láttattuk még jobb csapatnak az Újpestet. Ne értsenek félre, jó együttesről van szó, de túlságosan tiszteltük őket, mondhatni odaadtuk nekik az első negyvenöt percet. Néhányan túl idegesek, feszültek voltak, de ezek az érzések az ő ambicójukból eredtek. Nagyon akarta mindenki, hogy jól sikerüljön a szezonnyitó, csalódottak vagyunk az eredmény miatt, de biztos vagyok benne, hogy tudunk ennél jobban játszani. A második félidőben, emberelőnyben már jobban játszottunk, megszereztük a szépítő gólt, illetve lőttünk egy másodikat is, amelyet sajnos VAR-vizsgálat után érvénytelenítettek. Még nem volt alkalmam visszanézni, úgy érzem, hogy nem sokon múlott, hogy megadják Kodro gólját.”

Vezetőedzőnk kérdést kapott Csongvai Áron új posztjáról, valamint a fiatal Pető Milán játékáról is.

“Áron a felkészülés során jó teljesítményt nyújtott ezen a poszton, támadásban az éles beadásai sokat jelentenek, jól tudjuk hasznosítani a képességeit a szélén is, elképzelhető, hogy itt játszik a jövőben, de az is hozzátartozik a teljes képhez, hogy jelenleg öt teljesen fitt hátvéd áll rendelkezésünkre, így "belőlük" kell összeállítanom a hátsó sort. Pető Milánban nagy potenciál rejlik. Látom ahogy napról-napra nagy koncentrációval dolgozik, jól teljesít az edzéseken és szerintem ma is lehetett látni azt, hogy ezen a szinten is képes helyt állni.”

Nebojsa Vignjevic:

"A játékosok szívének köszönhető a mai győzelem. Nagyon sajnáltam a piros lapot, mert nagyon jól kezdtük a meccset és nagyon jól játszottunk addig. Több, mint hatvan percet emberhátrányban játszani nem könnyű, de minden játékos jól megoldotta a feladatot. Lehet ilyenkor taktikázni, segíteni az oldalvonalról a csapatot, de ez az ő győzelmük volt ma. A Vidi főleg technikai képzettséget tekintve egy jó csapat, nem könnyű ellenük kontroll alatt tartani a mérkőzést, örülök annak, hogy nekünk ez sikerült. “