90 +9.Vége a mérkőzésnek, nyert az Újpest. Köszönjük a figyelmet.
90.Sokat állt a játék az ápolások miatt, nyolc percet hosszabbít Farkas Ádám.
89.Zivzivadze egy szép csel után 19 méterről kapu mellé bombázott.
89.Katona 20 méteres lövését védte Kovács.
88.Az imént beálló Bjelos lőtt oldalhálót éles szögből.
87.Csoboth Kevin lejött, Bjelos érkezett a hajrára.
82.Rúben Pinto megsérült a gól előtt, nem is tudja folytatni a játékot. Helyére Funsho érkezett. Jobbulást neki és Stopirának is!
80.Pauljevic 16 méterről eltekerte a labdát a hosszúba. 0-1.
78.
76.Katona húzott befelé a jobb oldalról, majd erősen lőtt 15-ről, Kovács védett.
75.

2018. november 21-én egy Újpest elleni NB I-es bajnokin avattuk fel a a legmodernebb kritériumoknak megfelelő MOL Aréna Sóstót, melynek első gólját Juhász Roland szerezte, csapatunk pedig 1-0-ra győzött

74.Stopira nem tudja folytatni, helyette Larsen érkezik, Dárdait pedig Zivzivadze váltja.
74.Kettős újpesti csere: Goure és Mack jön le, Junior Tallo és Boumal megy be.
73.A szöglet után Serafimov fejesét védte az előbb még ápolást kérő kapus. Viszont most lent maradt a földön Stopira.
72.Nego lövését spárgázva védte Nicolic, aki lehet szintén megsérült.
71.Goure ápolása miatt állt a játék, a jelek szerint nem tudja majd folytatni a meccset az újpesti csatár.
69.Goure vitte volna el a labdát Stopira és Kovács között, Kovács végül hárítani tudott.
66.Rúben Pinto pakolt oda tavalyi csapattársának, Csoboth Kevinnek. Sárga.
65.Simon egyébként is lejött volna a pályáról, de úgy tűnik, hogy amúgy sem tudná folytatni a játékot. Pauljevic érkezett helyette a pályára.
63.Heister rúgta fel Simont, sárga lapott kapott érte.
62.Kastrati nem találkozhat névrokonával, az újpesti Lirim Kastratival, mert utóbbi sérülés miatt nincs a keretben.
60.Kettőt cserélt Michael Boris: Bumba helyett Schön, Houri helyett Kastrati lépett pályára.
58.2347 néző szurkol a MOL Aréna Sóstóban.
56.Nego beadása kijött Nicolicról, Bumba elől pedig mentettek a vendégek.
55.
54.Goure gyengén találta el a labdát 8 méterre a kapunktól, Katona pedig lesen állt, szabadrúgás kifelé.
53.Csongvai remek beadását Csoboth hét méterről kapu mellé fejelte.
49.Diaby tette arrébb Bumbát az oldalvonal mellett. Húsz kiló fórja biztosan van az Újpest védőjének, le is fújta az esetet Farkas Ádám.
48.Stopira fejelte kapu fölé Dárdai szögletét.
47.Egyik vezetőedző sem cserélt a szünetben.
46.Mi kezdtük a második félidőt.
46.Velancsics Dezső végezte el a második félidő kezdőrúgását, aki 65. születésnapjára kapta ajándékba barátaitól a lehetőséget. Isten éltesse!
45 +2.Kodro szépen megtartotta a labdát a 16-oson belül, de centerezését Diaby kivágta. Nem szabadult fel azonban az újpesti kapu, Nego 13 méterről Nicolicba vágta a labdát, majd Dárdai bombázott kapu fölé. Az első félidő ezt követően véget is ért.
45 +1.Nem okozott gondot a szöglet.
45.Csoboth cselezte ki Serafimovot, majd Nego szorításában kapura lőtt, Stopira blokkolt szögletre. A játékvezető közben két percet hosszabbít.
44.A szöglet nem volt veszélyes, a kipattanót Heister bombázta távolról kapu mellé.
43.Dárdai elől mentettek szögletre a vendég védők.
40.

Csapatunk játékosai közül Nego Loic és Budu Zivzivadze erősítette korábban vasárnapi ellenfelünket. Magyar válogatott játékosunk 2013-ban, illetve a 2014/2015-ös szezonban futballozott lila-fehérben, grúz válogatott csatárunk pedig az elmúlt szezon tavaszi idényében töltött el egy gólerős és sikeres időszakot a IV. kerületben.

Sportigazgatónk, Sallói István korábban ügyvezetőként, később sportigazgatóként dolgozott a lila-fehér klubnál.

Az újpesti keretből a Vidiben 2011 és 2016 között szerepelt kapus, Filip Pajovics és a 2021 és 2022 között Vidi-játékos Csoboth Kevin játszott korábban Fehérváron.

36.
34.Mindkét játékos visszatért a pályára, de a biztonság kedvéért Makarenko azért elment melegíteni.
32.Ápolás miatt áll a játék. Luca Mack és Rúben Pinto rúgott össze szerencsétlenül.
29.Csapatkapitányunk a mai meccsen is Fiola Attila, az újpestieknél Csongvai Áron kezén feszül a karszalag.
26.Csoboth nagy helyzetben cselekbe bonyolódott, így tisztázni tudtunk.
25.Újpesti szöglet után Goure fejelt kapu mellé.
23.

1968 óta 117 mérkőzést játszott egymás ellen az élvonalban a Vidi és az Újpest, az örökmérleg pedig a mieink felé billen el: 50 fehérvári győzelem mellett 42 újpesti siker és 25 döntetlen született. Kezdetben az Újpest örülhetett többet a két csapat mérkőzésein, az elmúlt időszak viszont egyértelmű fehérvári fölényt mutat, az elmúlt 29 egymás elleni bajnokin mindössze ötször győztek a lila-fehérek. A mérkőzések gólaránya 183:167 a mieink javára, ez meccsenkénti hármas gólátlagot eredményez.

21.Mezőnyjáték folyt a pályán az elmúlt percekben.
15.Antonov kapott sárga lapot, Hourit rúgta fel becsúszva.
15.Veszélytelen újpesti szögletet láthattunk.
13.Heister jónak tűnő beadásánál Csoboth mentett nagyot.
11.Csongvai kezezését vizsgálta a VAR, de nincs tizenegyes.
10.Csoboth 16 méteres lövését védte Kovács Dániel.
5.Nicolic sodorta el a labdát Kodro elől, amely így Negohoz került, de válogatottunk lövését a földön fekve védte a lila-kapus.
4.Goure maradt a földön miután Stopirával ütközött, de tudja folytatni a játékot.
3.Érdekesség, hogy jelenleg kispadon ülő kapusunk, Emil Rockov is egyszeres szerb válogatott. Nicolic egyébként Pinto fejesénél volt még résen egy perccel ezelőtt.
2.Nagy Vidi-helyzetekkel kezdődött a meccs. Kodro 18 méteres lövését Nicolic bravúrral védte, majd a két közeli ismétlésnél is résen volt az Újpest egyszeres szerb válogatott kapusa.
1.Elkezdődött a mérkőzés. Hajrá, Vidi!
-1.

A meccs előtti kezdőrűgást Szűcs Máté végezte el, aki 18. születésnapjára édesanyjától kapta ajándékba a lehetőséget. Boldog születésnapot, Máté!

-2.

A mérkőzés előtt bérletes szurkolónkról, Szmilek Imréről emlékeztünk meg, aki a pénteki ZTE elleni mérkőzésre tartva lett rosszul. A stadionban dolgozó mentősök azonnal a helyszínre siettek, de nem tudták megmenteni az életét. Szmilek Imre november 29-én lett volna 71 éves. Nyugodjon békében.

-3.

Csapatunk a mellrák elleni küzdelem jegyében ismét rózsaszín pólóban vonul ki a pályára.

-5.
Budu és Stopli.
-8.Elkezdődött az M4 Sport élő közvetítése, a studióból Molnár Mátyás és Simek Péter jelentkezett. Az adást itt lehet online nézni: http://m4sport.hu/elo/mtv4live
-10.
Nego Loic, melegítés közben.
-15.

A 10. forduló után az Újpest FC a tabella kilencedik helyén áll, két győzelemmel (Újpest FC - Vasas FC 2-1 és Újpest FC - Kisvárda 4-0), három döntetlennel (Újpest FC - Mezőkövesd 1-1, Újpest FC - ZTE FC 1-1, Bp. Honvéd - Újpest FC 0-0) és négy vereséggel (PAFC - Újpest FC 2-0, Újpest FC - Paksi FC 2-3, Újpest FC - FTC 0-6, Újpest FC - Kecskeméti TE 1-2)

-21.Az újpesti kezdő (mezszám szerint, emelkedő sorrendben): Nicolic - Diaby, Mack, Simon, Antonov, Csongvai, Szabó B., Goure, Katona, Onovo, Csoboth
-25.Hangya Szilveszter eltiltás miatt nincs a keretben, a ZTE ellen összeszedte az 5. sárga lapját.
-30.Kezdőcsapatunk: Kovács D. - Nego, Serafimov, Stopira, Heister - Rúben Pinto, Fiola - Dárdai, Houri, Bumba - Kodro
-38.Utoljára májusban találkoztunk az Újpesttel, akkor döntetlent játszottak a csapatok.
-45.Szokás szerint a kapusok kezdték a bemelegítést.
-55.

Farkas Ádám vezeti a mai találkozót. A rutinos bírónak ez lesz a 193. NB I-es mérkőzése, ezeken eddig 971 sárga lapot és 72 piros lapot osztott ki. Érdekesség, hogy mind a Vidinek, mind az Újpestnek eddig 28-28 meccsen fújta a sípot. Legutóbb a KTE elleni győztes hazai mérkőzésünkön találkozhattunk vele.

-60.
Egyszerre érkezett a két csapat a stadionba.
-65.Üdvözlünk mindenkit a MOL Aréna Sóstóból! Hajrá, Vidi!
Mérkőzés után

Michael Boris:

"Rúben Pinto sérülése sajnos nagyon komolynak tűnik, így azzal kezdeném, hogy jobbulást kívánok neki! Biztos nem lesz rövid idő a felépülése, de várjuk vissza. Nem csak az eredmény, hanem az ő elvesztése is sokkolt minket. Jól kezdtük a meccset, eldönthettük volna a három pont sorsát már az első percekben, de az újpesti kapus nagyokat védett. Nagyjából 15-30 percig működött a játékunk, utána visszajött a meccsbe az Újpest. A 60. perc után pedig megálltunk, nem fociztunk tovább, az Újpest betalált és meg is nyerte a bajnokit. Nem tudom még az okait annak, hogy miért torpantunk meg. Houri hosszú idő után kezdett, nem bírt ma többet a hosszú sérülése után, a cseréje után az előrejátékunk nem működött. Több piszkos munkát kell végeznünk a pályán, a cserék sem hozták meg azt a hatást, amit vártunk tőlük. Nagyobb erőfeszítést várok el mindenkitől, a hosszú labdáknál több opciót kell mutatniuk a pályán lévőknek a mozgásokkal. Teljesen megértem a szurkolóink elkeseredettségét. Mi sem vagyunk elégedettek saját magunkkal."

Milos Kruscic:

"Számítottunk arra, hogy nagyon nehéz mérkőzésünk lesz, hiszen egy győzelemre éhes MOL Fehérvár várt ránk Sóstón. Nagyon jó játékosai vannak az ellenfélnek, ezt az első 10 percben láthattuk a pályán is. Nem taktikai hibákat vétettünk, hanem egyéni problémák voltak, de ezeket sikerült kiküszöbölni, majd utána már az ellenőrzésünk alatt volt a találkozó. A második félidőre már több helyzetünk is volt, bár itt is nagyon támadó szellemben lépett fel a Vidi. Ekkor az volt a célunk, hogy megőrizzük az eredményt, majd lépésről-lépésre építettük fel a saját támadójátékunkat, ahogy megnyíltak a terek előttünk. A játékosoknak elmondtam a szünetben: ez egy olyan meccs, amit végig kell melózni és bizony szenvedni kell a győzelemért! Tanultunk a Kecskemét elleni meccsből, ahol szintén nem játszottunk rosszul, de szinte a semmiből kaptuk a gólokat. Most megragadtuk a lehetőséget és meg is nyertük a mérkőzést! Nagyon örülünk a három pontnak, taktikailag egy jó mérkőzés van a csapat mögött. Mi mást is mondhatnék, amikor Fehérvárról el tudjuk hozni mind a három pontot? Goure sérülése pedig remélhetőleg nem komoly, az első vizsgálatok alapján a csapatorvos szerint nincs okunk nagy aggodalomra."

Pauljevic góljával nyertek a vendégek.

Hétfőn este pótolták be az OTP Bank Liga NB I 4. fordulójából elhalasztott Vidi - Újpest bajnokit. Csapatunk vezetőedzője, Michael Boris az alábbi tizenegy játékost jelölte a kezdőbe: Kovács D. - Nego, Serafimov, Stopira, Heister - Rúben Pinto, Fiola - Dárdai, Houri, Bumba - Kodro. A mérkőzés előtt bérletes szurkolónkról, Szmilek Imréről emlékeztünk meg, aki a pénteki ZTE elleni mérkőzésre tartva lett rosszul. A stadionban dolgozó mentősök azonnal a helyszínre siettek, de nem tudták megmenteni az életét. Szmilek Imre november 29-én lett volna 71 éves. Az ünnepélyes kezdőrúgást Szűcs Máté végezte el, aki 18. születésnapjára édesanyjától kapta ajándékba a lehetőséget.

I. félidő: Hatalmas Vidi-helyzetek, de gól nem született az első 45 percben

Kiválóan kezdtük a mérkőzést, 45 másodperc elteltével már 1-0 állhatott volna az eredményjelzőn, Kodro 16 méteres lövését védte Nicolic bravúrral, a kipattanót Pinto fejelte közelről kapura, de ezt is hárította az Újpest FC egyszeres szerb válogatott hálóőre. Egy perccel később Goure maradt a földön miután Stopirával ütközött a 16-oson belül, természetesen visszanézték az esetet a VAR-szobában, de nem történt szabálytalanság. Újabb egy perc elteltével Nicolic mentett kivetődve Kodro elől, a labda azonban Negohoz került, válogatott játékosunk lövését azonban védte a lila-fehérek kapusa. A 10. percben korábbi játékosunk, Csoboth Kevin vette célba 16 méterről a kapunkat, Kovács magabiztosan védett. A 11. percben ismét munkában volt a VAR, Csongvai kezéhez ért a 16-oson belül a labda, de a játékvezetők a VAR-szobában nem találták szabálytalannak az újpesti játékos megmozdulását.

A 25. percben Goure fejelt kapu mellé egy sarokrúgást követően, majd Csoboth került nagy helyzetbe, de sok volt a csel, sikerült felszabadítanunk. Az első félidő végén Csoboth cselezte ki Serafimovot, majd Nego szorításában kapura lőtt, Stopira blokkolt szögletre. A ráadás utolsó percében Kodro szépen megtartotta a labdát a 16-oson belül, de centerezését Diaby kivágta. Nem szabadult fel azonban az újpesti kapu, Nego 13 méterről Nicolicba vágta a labdát, majd Dárdai bombázott kapu fölé, ezzel zárult az első félidő.

II. félidő: Nagy küzdelem, sérülés és egy peches gól

A második 45 perc is ünnepélyes kezdőrúgással indult, melyet Velancsics Dezső végzett el, aki 65. születésnapjára kapta ajándékba barátaitól a lehetőséget. Szünetben egyik edző sem cserélt, az első helyzetet a vendégek dolgozták ki ebben a játékrészben, Csongvai ívelése után Csoboth fejelt alig kapu fölé 12 méterről. Ebben a félidőben jóval kevesebbet forogtak veszélyben a kapuk, a nézők azonban nem unatkoztak, nagy küzdelem zajlott a pályán. A 72. percben Nego lövését spárgázva védte Nicolic, majd a szöglet után Serafimov fejesét is hárította a vendégek hálóőre. A 80. percben egy hihetetlen pech-sorozat végén megszerezte a vezetést az Újpest FC: Pinto egy ártatlan szituációban megsérült, de úgy, hogy közben a félpályánál Tallohoz került tőle a labda, a gyors kontra végén Pauljevic tekert 18 méterről a kapunkba (0-1). A 88. percben Tallo passzát követően Bjelos lőtt az oldalhálóba. Egy perccel később Katona 17 méteres lövését védte Kovács. A nyolc perces hosszabbításban a lila-fehérek megőrizték előnyüket, csapatunk elszenvedte első hazai vereségét a bajnokságban.

A következő fordulóban az újonc Vasas otthonába látogatunk.