90 +4.Vége a meccsnek, Gaál góljával 1-0-ra kikaptunk.
90 +2.Ugrai szabálytalankodott a mi térfelünkön, sárga lap.
90.Soumah harcolt ki egy szögletet. 3 perc a hosszabbítás.
89.Pátkai kapott sárga lapos figyelmeztetést.
88.Gaál helyére Fehér állt be.
84.Elkezdődött a rendes játékidő utolsó 5 perce, sajnos most nincs a játékunkban benne, hogy gólt szerezzünk, az utóbbi percekben inkább a hazai csapat birtokolja a labdát.
80.Gosztonyi helyére Ugrai állt be.
78.Most a mi térfelünkön a labda, hazai szöglet következik.
77.Gaál 15 méterről lőtt nagy erővel kapura, Danilovics szépen védett.
76.Feczesin helyére Soumah állt be.
75.Németh helyére Medgyes állt be.
74.Oliveira beadását követően Feczesin feje fölött suhant el a labda hat méterre Király kapujától.
72.

69.Bal szélről érkező beadást Gosztonyi lőtt kapásból kapura tíz méterről, Danilovics nagyot védett.
67.Nego helyére Ivanovszki állt be.
64.A labda mögé Feczesin állt, jól vette célba a jobb alsó sarkot, Király hihetetlen bravúrral kivédte a jól elvégzett büntetőt.
62.Tizenegyes! Oliveira beadásába Jagodics ért kézzel, Kassai kis hezitálás után büntetőt ítélt.
61.Nego ütközött az egyik hazai játékossal, mindkét labdarúgót ápolni kell.
60.Suljic beadása nem volt veszélyes a jobb szélről, Király Gábor magabiztosan kaparintotta meg a játékszert.
58.Simon helyére Pölöskei állt be.
56.Kováccsal szabálytalankodtak 24 méterre Király kapujától, szabadrúgásunk nem volt azonban veszélyes.
53.Gaál tört be a 16-osunkon belülre, éles szögből kapura lőtt, Danilovics védett.
52.Gosztonyi és Nego kakaskodtak, mindketten sárgát kaptak.
50.Simon szabálytalankodott a félpályánál, sárga lap!
48.Hazai helyzet, de Vinícius szögletre mentett.
46.Csere nélkül folytatódik a meccs.
45.Félidő! A hazaiak Gaál góljával 1-0-ra vezetnek.
44.Ismét egy bedobás után alakított ki gólhelyzetet a hazai együttes, Gosztonyi 17 méterről vette célba a hosszú sarkot, Danilovics hatalmas bravúrral védett!
39.Oliveira rúgta véletlenül fejbe Jagodicsot, miközben egy labdát szeretett volna átvenni a levegőben, Kassai azonnal felmutatta a sárga lapot játékosunknak.
37.

34.Kovács adott remek labdát Oliveirának, aki 16 méterről ajtó-ablak helyzetben rontott, lövése kapu fölé szállt.
30.Szép hazai támadás végén Gosztonyi lőhetett 12 méterről, teljesen üresen kapura, a labda nem sokkal ment fölé.
26.Szinte a középkezdés után azonnal egyenlíthetett volna Suljic, de lövését hatalmas bravúrral védte Király.
25.GÓL!
Hazai bedobást követően Gosztonyi csúsztatott fejjel a labdába, amely Gaál elé került, ő pedig éles szögből, 8 méterről a rövid alsóba bombázott.

24.Fejes ívelt a hazai 16-oson belülre egy szabadrúgást, a labda végül Oliveira elé került, aki szép mozdulattal emelt a kivetődő Király fölött a hálóba, de a partjelző lest jelzett, így Kassai nem adta meg a gólt.
23.

19.Danilovics ütötte a léc alól szögletre a labdát egy szélről, keményen elvégzett szabadrúgás után.
17.Helyzet a túloldalon is, Oliveira 15 méterről eleresztett lövését mentették szögletre a hazai védők. A sarokrúgást Király Gábor magabiztosan húzta le a levegőből.
16.Az első kapu felé tartó lövés! Wils Thomas vette célba csapatunk kapuját 19 méterről, a labda azonban fél méterrel elkerülte azt.
15.

12.A hazai játékosok felívelésekkel próbálkoznak - kevés sikerrel, ugyanis Juhász és Vinícius a levegő urai!
9.Egyelőre helyzet nélkül telnek a percek.
6.A 13. forduló nyitómérkőzése nemrég fejeződött be, Puskás FC - DVSC 1-1.
5.Körülbelül 3000 néző lehet kint a mérkőzésen, közülük mintegy ötvenen a vendégszektorban foglalnak helyet.
3.Halmosi előbb egy szabadrúgást tekert a kapunk elé, Fejes szögletre mentett, a sarokrúgást ismét a Hali csapatkapitánya adta be, ezt egy hazai támadó 5 méterről csúsztatta a kapunk mellé.
2.Oliveira ívelhetett kapu elé a félpályáról egy szabadrúgást, de a 16-os környékén szabálytalanságot látott Kassai, szabadrúgás kifelé.
1.A Haladás kezdte a meccset!
-2.Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés.
-15.

-18.2006-ban a Vidi Magyar Kupát nyert és bronzérmes lett a bajnokságban. A sorsdöntő utolsó bajnoki fordulót az Újpest ellen játszottuk a Puskás Ferenc Stadionban. A lila-fehérek egy esetleges győzelemmel bajnoki címet ünnepelhettek volna. Az Újpest vezetőedzője Mészöly Géza volt, míg a támadósorban ott volt Kovács Zoltán. A Vidiben csereként pályára lépő Horváth Ferenc pedig a 91. percben gólt szerzett, ezzel 3-1-re nyertünk akkor, és elütöttük az Újpestet a bajnoki címtől. Említett három úriember ezekben a percekben a szombathelyi centerpálya szélén beszélget jókedvűen.
-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-40.

Íme a mai kezdőcsapatunk: Danilovics - Nego, Juhász, Vinícius, Fejes - Pátkai, Simon - Suljic, Kovács, Oliveira - Feczesin

-53.Hamarosan kihirdetik a két csapat hivatalos kezdőcsapatát, annyit azonban már sikerült megtudnunk, hogy két alapemberünk ezúttal nem szerepel a mai keretben. Stopira a múlt heti sérülése miatt marad ki, míg Gyurcsó Ádám kisebb izomprobléma miatt lesz kénytelen kihagyni a Hali elleni bajnokit.
-55.

-60.Üdvözöljük szurkolóinkat Szombathelyről, ahol 17.30-kor kezdődik a Haladás - Vidi bajnoki mérkőzés.

Horváth Ferenc: „Azt szoktam mondani, hogy az élet kilencven százaléka szenvedés és munka, a maradék 10 százalék pedig élvezet – a labdarúgásról ugyanezt gondolom. Amíg nem tanulunk meg szenvedni a pályán, nagyon nehéz lesz nyerni, hiába vannak jó játékosaink. A gitáron is az a húr zeng, amelyik meg van feszülve. Hiába rúgtunk meg nem adott gólt, harcoltunk ki tizenegyest és alakítottunk ki óriási helyzeteket, ahhoz, hogy megnyerjünk egy meccset, ennél sokkal többet kell tenni. Néha meg kell dögleni a pályán, néha csak úgy leesik egy győzelem, de ez most nem ez az időszak, szóval van hiányérzetem. A Haladás ma mindent megtett a sikerért, nekik ezúton is gratulálok a három ponthoz."

Mészöly Géza: „Több hazai mérkőzésen is volt már szerencsém a csapattal és a közönséggel együtt örülni, ez is egy ilyen fantasztikus este volt, rettentően büszke vagyok a csapatra. Az első pillanattól kezdve összeszedetten, egységesen játszottunk, ahogy kell. Lehet páran már unják az 1-0-ákat, tőlük elnézést kérek, én nem tartozom közéjük. Persze jó lenne több góllal is nyerni, de így is teljesen elégedett vagyok a mai eredménnyel. Most két hétig is szívesen ünnepelnénk, de erre nincs lehetőség, hiszen szerdán újra jön a Vidi, nekünk pedig nagyon fontos a Magyar Kupa, természetesen komolyan vesszük azt a meccset is.“

2015. Október 24. 19:25  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - VIDEOTON FC 1-0 (1-0)
Egygólos vereséget szenvedtük a Haladás otthonában

Nem sikerült pontot szereznünk Szombathelyen, a Haladás, akár csak Székesfehérváron, ezúttal is 1-0-ra nyerni tudott.

Nagyon szép napsütéses időben kezdődött szombat délután Szombathelyen a Haladás - Vidi bajnoki az OTP Bank Liga 13. fordulójában.

A találkozó első negyedórájában helyzetet nem láthattunk, a játék kiegyenlített volt, a küzdelemre nem lehetett panasz. A 16. percben Wils Thomas vette célba csapatunk kapuját 19 méterről, a labda azonban fél méterrel elkerülte azt. Egy perccel később Oliveira 15 méterről eleresztett lövését mentették szögletre a hazai védők. Két perccel később Danilovics ütötte a léc alól szögletre a labdát egy szélről, keményen elvégzett szabadrúgás után. A 24. percben Oliveira talált a hazai kapuba, de a partjelző lest jelzett, így Kassai nem adta meg a találatot. Milyen furcsa az élet - és a futball -, múlt héten mi szereztünk gólt közvetlenül egy lesgól után, ezúttal mi kaptunk. Hazai bedobást követően Gosztonyi csúsztatott fejjel a labdába, amely Gaál elé került, ő pedig éles szögből, 8 méterről a rövid alsóba bombázott a találkozó 25. percében. Szinte a középkezdés után azonnal egyenlíthetett volna Suljic, de 13 méterről leadott lövését hatalmas bravúrral védte Király. A 30. percben egy tetszetős szombathelyi támadás végén lőhetett teljesen üresen 12 méterről kapura Gosztonyi, a labda nem sokkal ment fölé. Négy perc múlva Kovács adott remek labdát Oliveirának, aki 16 méterről ajtó-ablak helyzetben rontott, lövése kapu fölé szállt. Az első félidő utolsó percében ismét egy bedobás után alakított ki gólhelyzetet a hazai együttes, Gosztonyi 17 méterről vette célba a hosszú sarkot, Danilovics hatalmas bravúrral védett!

A második játékrész is Haladás helyzettel kezdődött, az 53. percben Gaál tört be a 16-osunkon belülre, éles szögből kapura lőtt, Danilovics védett. A 62. percben jártunk legközelebb az egyenlítéshez, csapatunk ugyanis büntetőt harcolt ki. Oliveira beadásába Jagodics ért kézzel hozzá a 16-oson belül, Kassai Viktor pedig kis hezitálást követően - valószínűleg partjelzője segítségét kérte ki, aki néhány méterre volt az esettől, és mindent tökéletesen láthatott - a büntetőpontra mutatott. A labda mögé Feczesin állt, és nem is végezte el rosszul a 11-est, a labda a jobb alsó sarok felé tartott, de Király Gábor nagyon nagy bravúrral kivédte a büntetőt. Lélektanilag a kifogott 11-es igazi doppingként hatott a hazai csapat számára, az utolsó 20 percben ugyanis ők alakítottak ki több helyzetet, és Danilovicsnak bravúrok sorozatát kellett bemutatnia. Először Gosztonyi kapáslövését hárította a 69. percben kapusunk, majd a 77. minutumban Gaál nagy erejű löketét védte szépen. A találkozó utolsó perceiben a Haladás igyekezett a labdát a mi térfelünkön tartani, és mivel többé-kevésbé ez sikerült is nekik, így az eredmény már nem változott, maradt az 1-0.

Nem kell sokat várni arra, hogy visszavágjunk a szombathelyi együttesnek, a Magyar Kupában ugyanis Mészöly Géza együttese ellen fogunk játszani. Az első meccset október 28-án, szerdán Szombathelyen rendezik meg. A bajnokságban legközelebb a DVTK ellen lépünk pályára a Sóstói Stadionban.