Szőts Gergely
Georgiou Theodoros, Márkus Tamás
Kepe Arnold
Solymosi Péter, Takács János
90 +12.Scsepovics a bal alsót választotta, de Danilovics kiütötte, vége. Maradt a 2-1.
90 +10.Büntető! A szögletnél Heris kezelt!
90 +9.Milanov lövését blokkolták, szöglet.
90 +7.Szakály is beáll, Kiss fejezi be.
90 +6.Bokros beadását Juhász blokkolta, szöglet.
90 +5.Kovács 21 méteres lövése kevéssel szállt el a kapufa mellett!
90 +3.Stopira beadása középen levágódott, Nego berohant és lőtt, de blokkolták.
90 +2.Egy beadás után Hadzic fejelt, Danilovic nagyot védett!
90 +2.Scsepovics szelidített meg egy beadást ziccerben, de mire lőtt volna, Hegedűs elpöckölte.
90 +1.9 perc a ráadás.
90 +1.Hegedűs jó 8 méterrel fölé lő.
90.Kovács buktatta a tizenhatos felé törő Osváthot, sárga.
88.Kiss lőtt gyengén, Tujvel felszedte.
85.GÓL!

Bokros játszott Miochoz, aki szöktette Bryan de Jesúst, ő 7 méterről, ütemtelenül lőtt és a bal alsóba talált.
84.Az ellentámadásból Nego tört be a tizenhatosra, gyanús körülmények között elesett, de most sincs büntető.
84.Bokros áll be, Knezevic jön le.
83.Ziccert hárított Tujvel! Mioc indult meg középen, majd a kapussal szemben emelt, hálóőrünk védett és aztán rávetődött!
81.Danilovic zsákmánya a sarokrúgás.
80.Milanov beadását szögletre csúsztatták, Lazovics esett el középütt, nincs büntető.
79.Nego beadása halt el Danilovic kezében.
76.Nikolovot könyökölte le csúnyán Bryan, de nem vette észre a játékvezető.
75.Sajnos cserére kényszerülünk: hosszú ápolás után Kovácsik Ádámot hordágyon kellett leszállítani, jobbulást kívánunk neki. Tujvel a helyén.
71.Nikolov passzolt hátra Viníciusnak, Trajkovski lecsapott és ziccerben csúszott, Kovácsikba lőtt, de aztán térddel belecsúszott, kapusunkat magas létszámú személyzet ápolja, súlyosnak tűnik.
70.

69.Huszti jön le, Nikolov a helyén.
68.Trajkovski beadásába beleléptünk, így került ziccerben Kiss elé, azt Vinícius blokkolta, majd Mioc is kísérletezhetett, abba Stopira vetődött bele, szöglet.
67.A sarokrúgást Stopira tudta megcsúsztatni az ötös közeléből, de a kapuba juttatnia nem sikerült, elment keresztbe a labda.
66.Kovács István tört be a tizenhatosra és lőtt, Heris blokkolt szögletre.
64.Hegedűs a sorfalat találta telibe, majd Juhász fejelt ki egy beadást.
63.Huszti futott Kiss után és buktatta hátulról, sárga.
62.Felső léc! Nego emelt középre, Heris éppen Milanovhoz fejeli, aki belsővel átveszi és ballal tüzel 13 méterről, óriásit csattan a kapufán a játékszer!
61.Knezevic durrantott fölé.
60.Vinícius ütközte le Kisst, szabadrúgás 24 méterről a hazaiaknak.
59.Huszti sarokrúgását kifejelték, Bryan rontotta el a kontrát.
58.Stopira beadását szögletre csúsztatták.
57.Milanov debütál! Pátkait váltja.
56.A hazai védők fejelték ki a labdát, Kiss elindult a kontrával és Jesúshoz játszott volna, aki alatt átment, Kmezevic érkezett és a tizenhatos sarkáról kapásból, erősen lőtt, nem volt igazán veszélyes.
56.Mioc lőtt fölé alaposan.
55.Újabb nagy lehetőség! Pátkai játszott jobbra, Nego pattanás nélkül, élesen középre tett, Scsepovics lemaradt!
53.Huszti beadását Stopira fejelte fölé.
52.Osváth magas lábbal talpalt oda Stopirának, szabadrúgás a tizenhatos magasságából.
51.Lazovics lőtte ki a jobb oldalon Negót, aki ígéretes helyzetben meglódult, de beadása nem talált tizenhatost.
50.

49.Arabuli helyére Bryan de Jesús jött.
48.Arabulit kellett ápolni, aki be is ment az öltözőbe, csere lesz.
47.Scsepovics beadását Lazovics kezelte le, de egyensúlyát vesztette a tizenhatoson belül.
46.Kezdődik a második félidő!
45 +1.Vége az első játékrésznek, Scsepovics büntetőjére Knezevic hasonló módon válaszolt, 1-1 az állás a félidőben.
44.Juhász és Arabuli perlekedtek, sárgát kapott mindkettő.
41.Trajkovski beadását Hadzic fejelte ki, majd Juhász csúsztatta bedobásra.
39.GÓL!

Knezevic váltotta gólra a tizenegyest, a bal alsóba lőtt, Kovácsik a másik irányba ment.
38.Újabb büntető. Arabuli felé ment egy felívelés, Kovácsik elől el tudta sodorni, majd Vinícius szorításában fejelt kapufára, Szőts tizenegyest ítélt. Védőnk sárgát kapott.
36.

35.Knezevic játszott Kisshez, aki Juhásszal szemben találta magát, megtolta és az oldalhálóba lőtt.
34.Hadzic próbálkozott, a rövid kapufa mellé száll a 25 méteres próbálkozás.
33.Kiss is beállt a sorba: odarúg Negónak.
31.Heris csúszott Lazovics alá, ez is sárga.
29.Knezevic szabadrúgása ment el kirúgásra.
28.A másodikat Kovácsik ütötte el, majd visszajött középre a játékszer, de sikerült tisztázni.
27.A sarokrúgást Vinícius fejelte szögletre.
26.Knezevic beadását Nego csúsztatta szögletre.
25.

24.GÓÓÓÓL!

1-0 ide! A tizenegyest Scsepovics a jobb alsóba lőtte!
23.Büntető! Lazovics fejelt egy felívelést Marko Scsepovics irányába, támadónk elsodorta azt, Heris pedig odalépett és buktatta a szerb játékost. Szőts játékvezető büntetőt ítélt!
21.Pátkai csúszott oda Kissnek, sárga ez is.
20.Ziccer! Kovács István verte meg a teljes védelmet egymaga és helyzetbe cselezte magát, közeli lövését Danilovics hárította!
19.Osváth lőtt 30-ról, fölé.
18.Mioc csúszott oda hátulról Kovácsnak, szabadrúgás ez is, a vétkesnek sárga.
16.Kiss Tamás durrantott mellé 23 méterről.
14.

13.Trajkovski beadását Arabuli rendkívül magasra emelkedve fejelte jócskán fölé.
12.Lazovics szöktette Scsepovics ziccerben, támadónk nem tudott tisztán labdához érni, oda a helyzet.
11.Nego indította Kovácsot, aki egy testcsellel átverte a védőket, majd középre játszott volna, ott Heris tisztázott, de épp Lazovics elé, aki laposan beadott, ketten is érkeztek, de Scsepovics és Stopira előtt is elment.
10.Stopira emelkedett legmagasabbra a beadásnál és a hosszút vette célba fejjel, de mellépattogott a labda.
9.Knezevic csúszott oda Pátkainak, szabadrúgás jó helyről.
8.Knezevic beadása sikertelen volt.
7.Scsepovics volt lesen.
6.Arabuli lőtt 20 méterről, laposan, Kovácsik szépen védett.
4.Küzdelemmel telnek az első percek, többször is hosszabb ideig test a test ellen harcoltak a játékosok.
1.Elkezdődött a találkozó!
-2.Kint a csapatok!
-5.Igazi futballidő van Felcsúton, 24 fok és napsütés.
-10.A csapatok bevonulnak az öltözőbe.
-17.Együttesünk kezdőjében a válogatottól visszatérő labdarúgók közül Vinícius, Kovácsik, Kovács I., Pátkai és Stopira is ott van.
-22.

-25.A csapatok már a pályán melegítenek.
-31.

-37.A felcsútiaknál Gonzalo Vega, Urblík József, Zsidai László, Balogh Balázs, Liridon Latifi és Szolnoki Roland nem kerültek meccskeretbe.
-45.A Vidi meccskeretében ott van két új szerzeményünk, Milanov és Hodzic, akik a kispadon kezdik majd a találkozót.
-52.A PAFC vezetőedzője, Benczés Miklós is kijelölte a kezdőt: Danilovics - Osváth, Hegedűs J., Heris, Spandler, Trajkovski - Kiss T., Varga J., Mioc, Knezevic - Arabuli.
-60.Marko Nikolics vezetőedző döntése alapján az alábbi tizenegy kezdi a mai találkozót: Kovácsik - Nego, Juhász, Vinícius, Stopira - Kovács I., A. Hadzic, Pátkai - Lazovics, Huszti - Scsepovics.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a Pancho Arénából, ahol a MOL Vidi FC 17 órától a sereghajtó Puskás Akadémia FC együttesével találkozik.

Marko Nikolics:

„Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez. Különösebb érdekességet nem tudok most mondani. Természetesen csalódott vagyok a vereség miatt, nem engedhetnénk meg magunknak ilyen pontvesztéseket. Kontrolláltuk a mérkőzést, vezettünk is, a kapushibáig, amely végül az egyenlítéshez vezetett. A második játékrészt is jól kezdtük, helyzetek, kapufa, de jött Kovácsik sérülése, amely után több cserelehetőségünk már nem is maradt. Feszült jelenetek voltak a pályán és a pályán kívül is, amikor ezekre kerül a sor, azt nem kezeljük jól. A labdarúgásra kell koncentrálni, az hozza majd a minőséget. De még egyszer gratulálok a Puskás Akadémiának a győzelemhez és köszönet azoknak a Vidi-szurkolóknak, akik a helyszínen szurkoltak.”

Vezetőedzőnket Kovácsik Ádám állapotáról, valamint a mérkőzés végéről is kérdezték.

„Jelen pillanatban még nem tudok sokat mondani Ádámról. Megsérültek a fogai, véres volt az arca is. A meccs után történteket nem láttam, bent voltam az öltözőben. A játékvezetők és az ellenőrök dolga megítélni a történteket.”

Benczés Miklós:

„Nagyon nagy öröm számunkra, hogy megszereztük az első győzelmünket, az csak erősíti az érzést, hogy a tavalyi bajnokot győztük le. Gratulálok a srácoknak, ez egy emlékezetes találkozó marad. Nem csak azért, mert 102 perc után szereztük meg a győzelmet, hanem azért is, mert sokszor állítottuk nehéz feladat elé a Vidit. Sok olyan helyzetünk volt, amivel eldönthettük volna a találkozót, de hozzátartozik az igazsághoz, hogy az utolsó 10 percben nagy nyomás alá kerültünk. Sok olyan találkozó volt, ahol a fordulópontokból nem jöttünk ki jól, de ez most más volt. Kellettek ehhez olyan labdarúgók, mint Varga Józsi és Mioc. Nekünk jól jött a válogatott szünet, be tudtunk illeszteni új embereket, kipróbáltunk új játékrendszert is. Két férfias csapat feszítette egymásnak a vállait, én nem neheztelek senkire a lefújás után történtek miatt. A stábtagok igyekeztek nyugtatni mindkét felet.”

2018. Szeptember 15. 19:30  -  Szerző: Guber Péter  -
2-1-re győzött a PAFC a megyei rangadón

A büntetők meccsén egy hajrában kapott góllal maradtunk alul.

A MOL Vidi FC a válogatott szünet után elsőként az OTP Bank Ligában volt érdekelt, méghozzá a sereghajtó Puskás Akadémia FC otthonában, a Pancho Arénában. A felcsútiak 7 forduló alatt 2 pontot gyűjtöttek a találkozót megelőzően.

Marko Nikolics vezetőedző a meccskeretbe, de nem a kezdőbe jelölte klubunk két új szerzeményét, Armin Hodzicot és Georgi Milanovot, míg Fiola Attila ezúttal szintén a kispadra ülhetett le. A túloldalon Benczés Miklós egyből a kezdőcsapatba tette a Viditől néhány nappal ezelőtt távozó Varga Józsefet, illetve a nemrég érkező labdarúgók közül Benedik Miocot. A kapuban egykori hálóőrünk, Branislav Danilovic állt.

Kiegyenlített játékkal kezdődött a mérkőzés, az első percekben nem igazán alakult ki lehetőség a felek előtt. A 10. percben a mérkőzés folyamán többször is fejelési lehetőséghez jutó Stopira emelkedett, a labda azonban keresztbe elpattogott. Nem sokkal később lendületes akció végén Lazovics játszott középre, a labda elment támadóink előtt.

A mérkőzés 20. percében jártunk, amikor az első ziccert feljegyezhettük, Kovács István több védőt is kicselezve közelről lőhetett, Danilovics hárítani tudott. A 23. minutumban büntetőhöz jutott a Vidi, Lazovics egy felívelést bólintott Scsepovics irányába, aki elsodorta a játékszert, Heris késve érkezett és buktatott. A tizenegyest a sértett a jobb alsóba lőtte (0-1).

A PAFC percei következtek, Kiss került szembe Juhásszal, megtolta és erősen az oldalhálóba durrantott. A 38. percben egy felívelést Arabuli tudott elfejelni a kiszaladó Kovácsik elől, majd Vinícius szorításában elfejelte - a labda a kapufáról kijött -, majd elesett, Szőts Gergely játékvezető újabb büntetőt ítélt. Ezt Knezevic váltotta gólra (1-1).

Az első 45 perc során több gól már nem esett, így a döntés a második játékrészre maradt, melynek elején máris cserét könyvelhettünk el: Bryan de Jesús debütált a hazaiaknál a megsérülő Arabuli helyén. Nem sokkal később ismét Stopira bólintott Huszti beívelését követően, ebből sem lett gól, majd Nego egy hosszú labdát kapásból tett középre, Scsepovics nem érte el.

Az 57. percben debütánst avattunk mi is, Pátkait a bolgár Georgi Milanov váltotta. Alig telt el néhány perc, máris előnyhöz juthattunk volna, amikor is Nego lágy emelését Heris éppen Milanovhoz fejelte. Középpályásunk egyik lábbal áttette a másikra és tüzelt, Danilovics későn mozdult, de a játékszer a felső lécen csattant.

A 67. percben Stopira fejelhetett, de ez is elment keresztbe. Kisebb tüzijáték adódott kapunk előtt, a következő momentumok során ugyanis Kiss és Mioc kísérletét is helyzetben blokkoltuk. Második cserelehetőségünkkel Huszti fejezte be a játékot, Nikolov állt be.

A 71. percben súlyosnak tűnő sérülés borzolta a kedélyeket, Nikolov passzolt Viníciusnak, Trajkovski lecsapott és ziccerben lőtt, ezt védte Kovácsik, de a balhátvéd egyúttal térddel el is találta. Hosszabb ápolást követően hordágyon hagyta el a pályát hálóőrünk, Tujvel helyettesítette a meccs végére.

A 83. percben Mioc lépett ki ziccerben középütt, Tujvel reflexmozdulattal hárított és rá is vetődött. Két perccel később Mioc Bryan de Jesúst ugratta ki, aki ütemtelenül lőtt a rövid alsóba (2-1).

A hajrában fokoztuk a nyomást, záporoztak a beadások, de sikerült tisztáznia a védőknek, a 9 perces ráadás elején Hadzic fejese után védett nagyott Danilovic kapus, majd a hosszabbítás utolsó percébe érve egy utolsó szöglethez jutottunk. A beadás során Heris kézzel ért a labdába, a játékvezető először kifelé ítélt, majd - az alapvonali asszisztens jelzésére - mégis megadta a tiznegyest. A büntetőt Scsepovics a bal alsó felé lőtte, de Danilovics hárítani tudott.

Maradt a 2-1, így először kaptunk ki az idei kiírásban. Legközelebb csütörtökön lépünk pályára, az Európa Liga csoportkörében a fehérorosz BATE Borisov együttesét fogadjuk a Groupama Arénában.