Huszár Balázs
Csonka Bence, Radványi Ádám
90 +4.Vége a mérkőzésnek, 4-1-re nyertünk! Szép volt, fiúk!
90 +3.Funsho kap sárgát még a végén egy szabálytalanság után.
90 +2.Lőrinczy passza után Kovács szépített. Egy szabadrúgás-variációval szereztek gólt a vendégek.
90 +1.3 perc a ráadás.
90.Venczel váltja Nikolicot a vendégeknél.
89.Houri szögletét fejelte ki Romic.
88.Az utolsó 10 percre már eldőltek a lényegi kérdések, sok helyzet nincs.
86.
83.Oláh rúgta fel Pintót, sárga.
82.Szabó és Zeke jöttek be, Petrjak és Fiola mentek le.
81.Négy szögletet is rúghatott a Budafok egymás után, egyik sem volt veszélyes.
80.Kovács lépett ki a védőink között, majd 15 méterről lőtt, Rockov védett nagyot!
79.Géresi indította Petrjakot, les.
76.Szabó lőtt 16 méterről kevéssel a jobb felső fölé.
75.Nyári lőtt 24 méterről, laposan, Póser védett.
74.Lőrinczy tekert kapura egy szabadrúgást oldalról, fölé.
72.Géresi fejelt az ötös sarkáról a kapuba, ez is les! Aztán fél perccel később jobbal lőtt 14 méterről, mellé ment.
71.Nagy helyzet! Petrjak passza után Géresi lőtt, szögletre pattant a labda!
67.Bolla, Zivzivadze és Alef mennek le, Géresi, Funsho és Nyári jönnek be.
66.Petrjak lőtt a hálóba, de sajnos lesről tette.
65.Houri labdája volt hosszú Petrjaknak, Póser jött ki a kapujából.
64.Lőrinczy adott be a kapu elé, majd Rockov és Stopira ütköztek, de előtte Oláh volt szabálytalan, szabadrúgás kifelé.
61.Houri lőtt el egy szabadrúgást 27 méterről, pont a sorfalba.
58.Újabb két csere a vendégeknél. Lőrinczy és Szabó jöttek be, Kulcsár és Takács mentek le.
57.Alef fejelte ki a vendégek szögletét.
56.
55.GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Houri szögletét még kifejelték, de másodszorra már eljutott a labda a kapu elé, Rus pedig a léc alá fejelt 6 méterról!
52.Houri lövése akadt el védőben.
49.Ihrig-Farkas beadását fejeltük ki, majd Micsinai lőtt, nem volt veszélyes.
48.Zivzivadze-helyzet, miután Bolla lövését védi Póser, de elakad a blokkban a labda.
47.Kettőt cserélt a Budafok a szünetben (Margitics és Ihrig-Farkas jöttek be, Medgyes és Zsóri mentek le), mi nem változtattunk.
46.Folytatódik a meccs!
45.Nincs hosszabbítás, vége a félidőnek.
44.Zivzivadze szép csel után került helyzetbe, laposan lőtt, Póser védett nagyot.
43.Kulcsár szabadrúgása után Oláh csúsztatott, majd Rockové lett a labda.
41.Petrjak szögletét kifejelték, majd Bolla lőtt mellé 20 méterről.
38.Ivan Petrjak 6 gólnál tart a szezonban, így Nikolics Nemanja mellett a legeredményesebb Vidi-játékos.
37.
36.GÓÓÓÓÓÓÓL! Zivzivadze szerzett labdát a vendégek térfelén, ziccerben mehetett, de nagyon önzetlenül Petrjakot hozta kihagyhatatlan helyzetbe, szélsőnk pedig nem is hibázott, 8 méterről az üres kapuba passzolt.
32.Takács beadása után Kulcsár 13 méterről fejelt mellé, veszélytelen volt.
31.Bolla adott be jobbról, Zivzivadzénak hosszú volt a labda.
30.
28.Petrjak szöglete után kifejelték a labdát, Pinto gyűjtötte be, de 25 méterről fölé lőtt.
25.Huszti lapos beadását Hangya szépen fülelte le a tizenhatosunkon belül.
23.Zsóri egy csel után helyzetbe került, de Rus jól blokkolt, majd Kulcsár tekert kapura 18 méterről, Rockov biztosan védett.
22.Kovács Dávid futott lesre.
20.Houri éles beadása Póser kezébe ment.
19.Petrjak és Bolla játszott össze szépen, miután Alef egy remek csellel elküldte Kulcsárt, de nem sikerült helyzetbe kerülni.
16.Remekül kezdtük a találkozót, 15 perc alatt már kétgólos előnyben vagyunk!
15.
14.GÓÓÓÓÓÓL! Szép támadás végén Bolla lövése felpattant egy lábon, pont Petrjak elé hullott a labda, aki kapásból bombázott 7 méterről a jobb alsóba!
12.Kulcsár lőtt be egy szabadrúgást a kapu elé az ötösre, senki nem ért a labdához, kirúgás.
11.Takács balról érkező beadását Fiola fejelte ki.
10.Takács lőtt a tizenhatosunk sarkáról a jobb alsó mellé.
8.A vendégek próbálnak rést találni a védelmünkön, de nem igazán sikerül nekik.
6.
5.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Houri ívelte be a szabadot a tizenhatos sarkáról, Alef pedig az ötösről a jobb alsóba fejelt! Remek kezdés!
4.Újabb sárga, Romic Petrjakot buktatta a vendégek tizenhatosánál.
2.Takács máris sárgát kap, miután felrúgta Hourit.
1.Elkezdődött a meccs!
-3.Érkeznek a csapatok.
-10.A mai mérkőzésen Stopira viseli majd a kapitányi karszalagot.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok.
-20.
-30.Nikolics Nemanja, Nego Loic és Boban Nikolov nincsenek ma keretben, mivel mindhárom játékos PCR-tesztje kétes minősítést kapott pénteken. Azóta újabb vizsgálaton vettek részt, ami már szerencsére negatív lett, de a kétes eredmény után, hogy felelősségteljesen járjon el és maximálisan kizárja a kockázatokat, már eldöntötte a szakmai és orvosi stáb, hogy nem nevezi őket a mai mérkőzésre.
-35.A mai kezdőnk: Rockov - Rus, Fiola, Stopira - Bollan, Rúben Pinto, Alef, Houri, Hangya - Zivzivadze, Petrjak.
-40.Mezőnyjátékosaink is megérkeztek.
-45.Kapusaink már elkezdték a melegítést.
-50.
-55.Székesfehérváron 5 Celsius-fok van és szélcsendes idő.
-60.Köszöntjük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból! 19.30-tól a Budafok együttesét fogadjuk az NB I. 14. fordulójában.

Márton Gábor:

"Nagyon örülök, hogy végre nem csak jól, de eredményesen is kezdtük a meccset, gyorsan szereztünk két gólt, emellett pedig helyzeteink is voltak. A második játékrészben újabb gólokat szerezhettünk volna, sőt szereztünk is, de kettőt nem adtak meg - az egyiket, ha jól tudom, tévesen érvénytelenítette a játékvezető. Ez azonban benne van a fociban. A mai mérkőzésünk, azt gondolom, rendben volt, de azt is el kell ismerni, hogy egy kicsit hullámzó a teljesítményünk. Nehéz bármit is mondani úgy, hogy ne tűnjön magyarázkodásnak, de aki ismer, az tudja, hogy nem szoktam magyarázkodni. Azt tudni kell, hogy jelenleg épp egy generációváltáson megy keresztül a Vidi, nyáron évekkel lett fiatalabb a csapat átlagéletkora. Ezenkívül teljesen más futballt várnak el tőlünk, azért hoztak engem ide, hogy sokkal támadóbb futball jellemezze a Vidit. Azt hiszem, az azért kidomborodik, hogy az NB I-es mezőnyből mi dolgozzuk ki a legtöbb helyzetet, mi rúgjuk a legtöbb gólt. Sajnos azonban amiatt mérges vagyok, hogy szinte minden alkalommal kapunk egy-egy elkerülhető találatot, így volt ez ma is a Budafok ellen. Mindent figyelembe véve azonban jár ma a gratuláció a srácoknak, mert jól játszott a csapat!"

Csizmadia Csaba:

"Sajnos teljesen másképp alakult a mérkőzés, mint ahogy szerettük volna. Könnyű gólokat ajándékoztunk a Vidinek, gyakorlatilag kétszer jött el a kapunkig a fehérvári csapat az első negyedórában és a 15. percben már 2-0 állt az eredményjelzőn. Nem kell ajándékba adni a Vidinek a gólokat, hiszen tudjuk, hogy jó csapat, nincsenek rászorulva a segítségre. Bíztam abban, hogy az első félidőben sikerül nekünk is egy gólt szereznünk, sajnos ehelyett jött a harmadik nagy hibánk, melyet ismét kegyetlenül kihasznált a Vidi. Ekkora hibákat egyetlen csapat ellen sem szabad elkövetni. A második félidőben cserékkel igyekeztem változtatni a játékon, ekkor már a fehérváriak is visszavettek kicsit a tempóból, szóval nagyon mélyen nem lehet szakmai szemmel elemezni a második 45 percet. Félidőben azt kértem a csapattól, hogy próbáljuk meg stabilan, lehetőleg hiba nélkül lehozni a második félidőt, kerüljük el azt, hogy beleszaladjunk egy komolyabb pofonba, mert egy kiütéses vereségből rendkívül nehéz felállni."

2020. December 12. 22:00  -  Szerző: Farkas Szilárd  -
4-1-es győzelem a Budafok ellen

A szünetben már 3-0-ra vezettünk, Alef kezdte a gólgyártást, Petrjak duplázott és Rus is betalált.

Az OTP Bank Liga 14. fordulójában a Budafoki MTE vendégszerepelt a MOL Aréna Sóstóban. Az idei szezonban egyszer már megmérkőztünk a piros-feketékkel, a 3. fordulóban idegenben győztünk 4-1-re. A Budafok legutóbb öt mérkőzéssel ezelőtt, a Zalaegerszeg ellen hagyhatta el 3 ponttal a zsebében a pályát.

Kezdőcsapatunk összeállításába a pandémiás-helyzet is közbeszólt: Nikolics Nemanja, Nego Loic és Boban Nikolov tesztje is kétes eredményt mutatott pénteken. A megismételt teszt szerencsére mindhárom játékosunknál negatív eredményt hozott, azonban a kétes értékek után, hogy felelősségteljesen járjon el és maximálisan kizárja a kockázatokat, a szakmai- és orvosi stáb úgy döntött, hogy nem nevezi őket a mérkőzésre. Ennek fényében a Rockov - Rus, Fiola, Stopira - Bolla, Rúben Pinto, Alef, Houri, Hangya - Zivzivadze, Petrjak tizenegy futott ki a pályára

Első gólunkra mindössze öt percet kellett várni. Egy Petrjak elleni szabálytalanság után Houri végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos jobb felső sarkának közeléből. A középre ívelt labdát Alef bólintotta szépen a jobb alsóba (1-0)!

A 10. percben Takács lőhetett kapura éles szögből, tizenhat méterről, azonban a labda a kapu mellett hagyta el a játékteret. Újabb öt perccel később már 2-0 állt az eredményjelzőn. Bolla lábáról pörgött fel a magasba a labda az ellenfél tizenhatosa előtt, Petrjak pedig egy pattanás után, nagy erővel lőtte ki a jobb alsó sarkot hét méterről (2-0)!

A 23. percben Zsóri cselezte magát helyzetbe, lövését Rus Adrián blokkolta, majd Kulcsár ismétlését Rockov fogta magabiztosan. A 28. percben Petrjak szöglete után Pinto került lövőhelyzetbe, igazított egyet a labdán, kapura küldte azt, ám a 25 méterről megeresztett lövés a felső léc fölé szállt. A 35. percben ismét gólnak örülhettünk: Zivzivadze csapott le az ellenfél térfelén egy erőtlen passzra, csatárunk egyedül törhetett kapura, észrevette a jobbján érkező Petrjakot, önzetlenül adta át neki a labdát, Petrjak pedig higgadtan gurított a hálóba nyolc méterről (3-0)!

A 41. percben Petrjak jobb oldali szögletét fejelte ki egy védő a kapu elől, ezzel Bollát hozva helyzetbe, azonban a 20 méteres lövés kapu mellé szállt. Két perccel később Oláh csúsztatta meg Kulcsár szabadrúgását a fehérvári kapu előtt, de Rockovon nem tudott kifogni. Az első félidő utolsó momentumaként ismét egy Vidi-helyzetet jegyezhettünk fel: Zivzivadze próbálkozott szép cselsorozat után, lapos lövését Pósernek kellett védenie. 3-0-ás vezetéssel mehettünk a szünetre.

A második félidő 3. percében előbb Bolla próbálkozhatott, lövését Póser középre ütötte az érkező Zivzivadze elé, azonban az ismétlés elakadt a védőkben. Az 55. percben Rus Adrián már betalált: Houri ívélését védőnk fejjel csúsztatta a kapuba 6 méterről (4-0)!

A 66. percben közel járt a mesterhármashoz Petrjak, ám gólját les miatt érvénytelenítették. A 67. percben egyszerre hármat cseréltünk: Bolla, Zivzivadze és Alef helyett, Géresi, Funsho és Nyári lépett pályára. Három perccel később Petrjak passzolt Géresihez, a lövés elakadt egy védőben. Egy perc múlva Géresi fejjel vette be a kaput, azonban ismét les miatt volt érvénytelen a találat. Nem sokkal később szabadrúgást végezhettek el a vendégek, Lőrinczy lövése túl magasra sikerült.

A 75. percben Nyári Patrik lövését kellett védenie Pósernek, majd egy perccel később Szabó tört be balról a 16-oson belülre, kevéssel hibázva el a hosszú felső sarkot. A 80. percben Kovács lőhetett kapura tizenöt méterről, Rockovnak kellett nagyot védenie. A rendes játékidő vége előtt nyolc perccel, Fiola és Petrjak helyén, Szabó és Zeke kapták meg a lehetőséget. A 92. percben összejött a becsületgól a Budafoknak: Kovács Dávid gurított a kapuba Lőrinczy szabadrúgása után (4-1).

A hátralévő időben nem változott az eredmény, ismét 4-1-re győztük le a Budafokot.

Következő mérkőzésünkre december 15-én kerül sor, a Puskás Akadémia látogat a MOL Aréna Sóstóba.