Andó-Szabó Sándor
Georgiou Theodoros, Huszár Balázs
Király Krisztián
Takács János, Zierkelbach Péter
90 +1.Devecseri néhány fordulóval ezelőtt óriási gólt lőtt 30-35 méterről - most szinte ugyanonnan próbálta meg újra, de alaposan fölé-mellé durrantott.
90 +1.4 perc a ráadás.
89.Musliu lépett be jól Ikoba elé, majd Futács combbal továbbtett labdáját Hodzic vette le, aki visszatette Futácsnak, ő aztán Kovácsnak. Középpályásunk 26 méterről csavart kapura, de nem talált célt.
84.

84.A gólöröm során Zsóri kapott sárgát, mert mezben szaladt be a pályára - eredetileg ő állt volna be Elek helyett, amennyiben Rus nem sérül meg.
83.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Megvan a fordítás! Az iménti szituáció után megítélt szögletet Nikolov adta be, Elek előtt pattogott a labda, majd Futács elé került, aki 8 méterről, kegyetlenül berúgta a léc alá!
82.Rust kell letámogatni, megszédült. Csere következik.
80.Devecseri faultolta Negót, szabadrúgás a tizenhatos oldalvonalától néhány méterre kifelé. A beadásnál Rus fejelt össze védőjével, ápolásra szorul.
78.Nikolov szögletéből nem lett veszély.
78.Villámgyors akció végén Petrjak dobta át jobbra a labdát Nego elé. Hátvédünk előtt óriási terület volt és 20 méterről lőtt is, Demjén kiütötte!
77.Mitrovics beívelését Rus fejelte el Ikoba elől.
74.Milanov fejezi be, érkezik Futács a végére, miközben a csapatkapitány Babatit Ikoba váltja.
72.Kocsis ütött oda Pátkainak egy sárga lappal a tarsolyában, de itt sem villan újabb lap.
70.Nikolov emelt középre, Kocsis kicsúsztatta szögletre Hodzic elől.
68.

66.Milanov szögletét Demjén éppen, hogy el tudta ütni, de kicsavarodott az alapvonal mögé a labda.
66.Bobál szerezte meg a labdát, de hosszan vette át saját alapvonala felé, szöglet.
65.Stieber szögletét Bedi fejelte jócskán fölé.
65.Mitrovics passza után Bedi lőtt 28-ról, Kovácsik ütötte fölé.
63.Nikolov szögletét fejelték ki.
62.Petrjakot szerelte Lesjak szögletre, majd össze is szólalkozik a két játékos.
58.Pantics helyén Pátkai.
58.Stieber tette ki balra, Gergényi éles szögből egy lövéssel meglepte Kovácsikot, de kapusunk ki tudta ütni.
55.Hodzic rúgott oda Kocsisnak, sárga lap nincs, hiába reklamálják a hazaiak.
54.

54.Radó helyére Devecseri állt az egyenlítés után.
54.Bobál Gergely beadását Stieber lőtte a kauba 10 méterről, balról, de lesről!
53.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Két perc alatt egyenlítés! Hangya passzolt középre balról Hodzic-nak, aki hátra piaszkálta, majd Milanovtól kapta vissza a labdát. Nagyot küzdött a védőkkel bosnyák támadónk és 6 méterről a kapu jobb oldalába emelt!
52.

51.GÓÓÓÓÓÓL!

Petrjak ballábas beadását Nego fejelte 7 méterről a kapu jobb oldalába! 2-1!
50.Kocsis beadását Stieber lőtte rá kapásból, a labda a földről magasra felpattant és fölé szállt.
50.Bobál Gergely 30 méterről tűzte rá, éles lökete a kapunk felé tartott, Kovácsik tolta végül fölé vetődéssel.
48.Kocsis beadása majdnem jó volt Babatinak, Rus fejelte ki. Másodjára Kocsis elhozta Petrjak elől és 15-ről, levegőből lőtt, mellé.
46.Folytatódik a mérkőzés, csere nem volt.
45 +2.Vége a játékrésznek 2-0 az állás a szünetben.
45 +1.Bobál Dávid rúgott oda késve Kovácsnak, sárga lap.
45 +1.1 perc a ráadás.
42.Nikolov sarokrúgását Hodzic a hosszún fejelte mellé.
42.Most Milanov lépett el, ezt a beadást is tisztázták a hazaiak.
41.Nikolov beadását Musliu fejelte mellé.
41.Pantics tette ki balra, Petrjak veszélyes beadását szögletre tisztázták.
40.

40.Radó vezette rá védelmünkre és lőtt 19 méterről, Kovácsik jó helyen volt és fogta.
39.Hodzic beadására Nego robbant be az ötösön, átvette, de háttal került a kapunak, így rásarkazta, de Demjénben elakadt.
38.Tamás megsérült az iménti szituációnál, Gergényi váltotta.
37.Hodzic kapott remek labdát és a tizenhatoson belül már lövőhelyzetbe került volna, amikor Tamás váratlanul, a vak oldalról csúszva szerelte.
36.Stieber beafását Musliu csúsztatta ki úgy, hogy a labda centikkel kerülte el a jobb kapufát.
35.Kovács játszott Milanovhoz 18 méteren, bolgár támadónk elé gyűltek a védők és ő továbbpasszolta Petrjak felé balra. Petrjak befelé húzott és 15-ről tüzelt, Demjén kiütötte a rövidből.
34.Babati 19 méteres lövése siklott Kovácsik kezébe.
31.Milanov és Kovács együttes erővel szerzett labdát, amely így a tizenhatoson álló Hodzic elé pattant. Bosnyák támadónk 12 méterről lőtt, Demjén bravúrral védett. A labda Petrjak elé pattant, aki mellel levette és jobbal a bal kapufa mellé csavart!
30.Babati játszott hátra Stieberhez, aki beadott, Bobál G. csukafejese elkerülte a kaput.
28.

26.Petrjak nem találta el a kaput.
25.GÓL!

2-0-ra vezet a ZTE. Mitrovics labdaszerzése után a tizenhatosra vezette a labdát, majd megjátszotta Bobál G.-t, aki 15-ről a kapu bal oldalába lőtt.
24.Radó indult el a jobb szélen, Hangya elvétette a szerelést. A támadó kicselezte Musliut és 13-ról lőtt, Kovácsik bravúrral kiütötte, majd Bobál elől Rus és Musliu együttes erővel elvették.
22.Pantics szabadrúgása elakadt a falban, majd átívelte Nego felé. Ő egyből beadott, Tamás tisztázott szögletre.
21.Hodzic harcolt ki szabadrúgás 21 méterre, kissé balra.
20.Rus küzdött három támadóval egy zalaegerszegi ellentámadásnál, végül elsodorta a labdát és lassította az akciót, amíg hátraértek a társak.
19.

18.Milanov vett át egy beadást mellel és kísérletezett jobb lábbal 12 méterről, szorongatott helyzetből, éppen Demjén lábához ment.
18.Kocsis rúgott oda a labdát már elpasszoló Hodzic-nak, sárga ez is!
17.Stieber rúgta fel Milanovot, sárga.
16.Hodzic durrantott 17 méterről laposan, Demjén felszedte.
14.Rus csúsztatta ki Mitrovics szabadrúgását.
13.Nego szabálytalankodott Tamás Krisztiánnal, amiért sárgát kapott. Az esetet követően mérgesen a földhöz vágta a játékszert, ezért csak figyelmeztette Andó-Szabó.
12.Az első Vidi-helyzet: Pantics tökéletes indítással ugratta ki Hangyát, aki hátratette Petrjaknak. Ukrán játékosunk 12 méterről csavart Demjén kezébe.
9.Pantics lökte a földre Lesjakot, amiért sárgát kapott.
7.A gól után Brockhauser István kapusedzőnk reklamálásért kapott sárga lapot.
6.GÓL!

Vezet a ZTE. Mitrovics emelt védelmünk mögé Radó felé, aki átvette, de Kovácsik el tudta ütni a labdát, amely így Bobál Gergely elé került. A támadó az üres kapuba lőtt.
3.Petrjak tört be a tizenhatosra, az alapvonalról élesen középre adott, Demjén fogta.
3.Tamás beadását Bobál Gergely csúsztatta meg, Kovácsik figyelt és lecsapott a labdára Babati előtt.
2.Petrjak indította volna Hodzic-ot, kissé hosszú lett, Demjén lábbal elsodorja.
1.Armin Hodzic mintegy 3 másodperc elteltével összekoccantotta a hazai játékos bokáját, amiért sárga lapot kapott.
1.Elkezdődött a mérkőzés! Hajrá Vidi!
-4.Érkeznek a csapatok!
-5.Természetesen az AC/DC Thunderstruck című száma szól a mérkőzés felvezetéseként.
-10.A csapatok befejezték a bemelegítést, bevonultak az öltözőbe.
-15.A múlt héthez képest Futács helyén Hodzic, Elek helyén Milanov kezdenek.
-20.

-25.A játékosok már melegítenek.
-30.Vinícius Paulo, Fiola Attila, Huszti Szabolcs és Juhász Roland továbbra sem bevethető.
-35.A ZTE a héten a Budaörs ellen 7-3-ra nyert a Magyar Kupában.
-40.Hudák Martin, aki 2013-14-ben volt keretünk tagja, a kispadon ül, míg Barczi Dávid, korábbi középpályásunk nem ül ma a padon sem.
-45.A ZTE-nél két kezdőjátékosunk közül Tamás Krisztián kezdő, Bolla Bendegúz a kispadon foglal helyet - kezd viszont Kocsis Gergő, 2015-ös bajnokunk, illetve Nikola Mitrovics, aki többek között az EL-csoportkört is megjárta a Vidivel 2012-ben.
-50.A ZTE kezdője az alábbi: Demjén - Kocsis G., Bobál D., Lesjak, Tamás K. - Mitrovics, Bedi - Radó, Babati, Stieber - Bobál G.
-55.

-60.Kezdőcsapatunk a mai napon az alábbi lesz: Kovácsik - Nego, Rus, Musliu, Hangya - Kovács I., Nikolov, Pantics, Petrjak - Milanov, Hodzic.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a ZTE Arénából, ahol együttesünk az OTP Bank Liga 11. fordulójában a Zalaegerszeg csapatával mérkőzik 17 órai kezdettel.

Marko Nikolics:

„A közönség valószínűleg jól szórakozott, hiszen egy hatgólos mérkőzést játszottunk, sok helyzettel. Az is lehet, hogy önök (a sajtóteremben jelenlévő újságírók – szerk.) is nagyon jókat írnak majd a találkozóról, nekem azonban edzőként annyira nem tetszett ez a mai kilencven perc, taktikailag ez nem volt annyira rendben. Az elmúlt két mérkőzésen gólt kaptunk két bedobásból, egy hosszú labdából és egy szabadrúgásból. Ezek nagyon olcsó hibák. Sok rutinos játékos hiányzik a védővonalból, de az ilyen éles, vesenyszituációban is felelősséget kell vállalni a fiatalabb kerettagoknak is, akik most lehetőséget kapnak. Egyébként lehet furcsának hangzik majd, amit mondok, de úgy láttam, hogy az első félidőben alakítottunk ki több helyzetet, veszélyes volt szinte minden támadásunk, rengeteg helyzet volt, főleg a bal oldalunk volt aktív, de nem sikerült egy beadás sem, a gólok pedig a második játékrészben születtek. Egyébként igazi futballhangulatban játszott a két csapat egy jó stadionban, de amiatt természetesen csalódott vagyok, hogy hiába fordítottuk meg a mérkőzést, az utolsó percben egy bedobásból gólt kaptunk, és emiatt itt hagytunk két pontot.”

dr. Dobos Barna:

„Nehéz belekezdenem az értékelésbe. Az biztos, hogy jól játszottunk az első félidőben, sajnálom, hogy 2-0 után nem zártuk le a mérkőzést, hiszen ennél az állásnál is voltak lehetőségeink. Ezeket be kellett volna rúgni, de rosszul játszottuk le a kontrákat. Védekezésben is vannak problémáink, amire jó bizonyíték, hogy két perc alatt kaptunk két gólt. Jó a Vidi, de ilyen nem történhet! Már a félidőben is gondoltam arra, hogy behozom Devecserit, egy kicsit bánom, hogy nem léptem meg előbb, de lehet, hogy akkor máshogyan kaptunk volna három gólt, úgyhogy összességében nem panaszkodom. Az viszont pozitívum, hogy a fordítás után is nagyot küzdöttünk és le a kalappal a csapat előtt, hogy pontot tudtunk szerezni. A végén már bent volt Ikoba, Bobál Gergely és Bobál Dávidot is felküldtem, hogy három centerünk legyen, ez végül eredményt hozott. A mérkőzés 90 percig tart, úgyhogy azért nem szomorkodom, mert a kétgólos előnyt nem őriztük meg. Azért viszont egy kicsit fel vagyok háborodva, mert én már nem tudom, mi kell a kiállításokhoz...Negóra gondolok, aki földhöz vágta a labdát sárga lappal, aztán ott volt Hodzic esete is...szerencsére az én csapatom nem ilyen, a többi pedig nem az én dolgom"

2019. November 02. 19:15  -  Szerző: Guber Péter  -
Fordulatos mérkőzésen 3-3-as döntetlen Zalaegerszegen

2-0-ról fordítottunk, de a hosszabbításban egyenlíteni tudott a ZTE és otthon tartott egy pontot.

A MOL Fehérvár FC az OTP Bank Liga 2019-20-as idényében az élvonalbeli csapatok közül utoljára találkozott a Zalaegerszegi TE FC csapatával, hiszen a ZTE Arénában a 11. fordulóban léptünk pályára.

Marko Nikolics vezetőedző ezúttal sem számíthatott Vinícius Paulóra, Fiola Attilára, Huszti Szabolcsra és Juhász Roland sem volt bevethető. Pátkai Máté izomsérülését követően szerdán, a Tiszaújváros elleni Magyar Kupa-meccsen már játszott, ezúttal a kispadra ült le. Kezdőcsapatunk tehát az alábbi volt: Kovácsik - Nego, Rus, Musliu, Hangya - Petrjak, Nikolov, Pantics, Kovács I. - Milanov, Hodzic.

A ZTE-nél két kölcsönjátékosunk szerepel, Bolla Bendegúz éppen letöltötte kétmeccses eltiltását kiállítását követően, míg Tamás Krisztián rendszeresen a kezdőcsapat tagja szokott lenni - és most sem volt ez másképp, Dobos Barna őket nevezte a kezdőbe: Demjén - Kocsis G., Bobál D., Lesjak, Tamás K. - Bedi, Mitrovics - Radó, Babati, Stieber - Bobál G. Bolla a kispadra került, míg Holodiuk hosszabb ideje sérült.

A találkozó valószínűleg minden idők leggyorsabb Vidi-sárgájával indult, miután Armin Hodzic körülbelül a harmadik másodpercben szabálytalankodott Radóval szemben, Andó-Szabó pedig ezt sárga lappal díjazta. A 6. percben megszerezték a vezetést a hazaiak. Radó vitte a labdát egy az egyben Kovácsikra, kapusunk bravúrra hárított, a kipattanót Bobál Gergely azonban ballal a hálóba lőtte (1-0).

A 12. percben szép baloldali támadás után Petrjak lőtt kapura 12 méterről, de Demjén a helyén volt. Négy perccel később 18-ról Hodzic lőtt, de a középre tartó labdát is védte Demjén. A 18. percben Nego jobb oldali beadását lőtte kapura a tizenhatoson belülről Milanov, de sajnos ez a labda is a kapu közepe felé ment, így a hazai kapus ezt is hárítani tudta. 24 perce tartott a találkozó, amikor Kocsis indításával Radó indult meg a baloldalon, egy csel után kapura lőtt tíz méterről, Kovácsik hatalmasat védett. A 25. percben már hálóőrünk is tehetetlen volt, miután Mitrovics passzát Bobál Gergely kíméletlenül belőtte a bal alsó sarokba (2-0).

A kétgólos támadó öt perccel később Stieber beadását bólintotta kapu mellé. Fél órája tartott a mérkőzés, amikor a kirúgást letámadó Kovács és Milanov szerzett labdát, majd Hodzic került lövőhelyzetbe, Demjén bravúrral oldalra ütötte a labdát, a kipattanót pedig Petrjak kapu mellé lőtte. Öt perccel később Milanov átadása után ismét Petrjak lőtt, a rövid alsóba tartó labdát szépen tornászta ki a vonal előtt Demjén. A 39. percben egy szögletet követően Hodzic a zalaegerszegi térfél közepről ívelte a labdát Negóhoz, aki sarokkal próbált túljárni Demjén eszén, de a kapus résen volt. Az ellentámadásból Radó lőtt kapura, éppen a jól helyezkedő Kovácsik kezébe. Három perccel a játékrész vége előtt Nikolov szögletét az ötös sarkáról Hodzic fejelte mellé.

A szünetben egyik szakvezető sem cserélt – igaz, a hazaiak Tamás Krisztián sérülése miatt már egyet változtattak az első 45 perc végén, kölcsönjátékosunkat Gergényi váltotta. A második félidő egy Kocsis-kapáslövéssel kezdődött, de a labda jócskán elszállt a jobboldali kapufa mellett. Az 50. percben Bobál Gergely hatalmas lövést eresztett meg 30 méterről, Kovácsik kikapta a labdát a jobb felső sarokból. Egy perccel később Stieber lőtt ballal, 14 méterről, de kicsit eltörte a labdát így az nem volt igazán veszélyes.

Az ellentámadásból sikerült szépítenünk. Petrjak bal oldali beadására remekül érkezett Nego és hét méterről a kapuba fejelt (2-1). Csapatunk lendületben maradt, Hangya beadása után Milanovhoz került a labda, aki Hodzic-hoz passzolt, majd támadónk az ötösről a hálóba vágta a labdát (2-2)!

Újabb egy perccel később egy ZTE-lesgól borzolta a kedélyeket - Stieber talált be -, de Andó-Szabó joggal érvénytelenítete a találatot. Az 58. percben Gergényi próbálkozott éles szögből, Kovácsik védett. Hat perccel később ismét kapusunk volt munkában, Bedi távoli bombáját öklözte szögletre. 15 perc volt hátra a találkozóból, amikor Petrjak indításával Hangya futott le az alapvonalig de lövése az oldalhálóban kötött ki. Két perccel később Nego lőtt 17-ről, de Demjén leért a rövid alsóba.

A 83. percben megszereztük a vezetést! Rus Adrián megsérült, helyére Elek Ákos állt, akihez el is jutott Nikolov szöglete. Neki még nem sikerült a góllövés, a labda azonban a szintén csereként beálló Futácshoz pattant, aki ellentmondást nem tűrően vágta a kapuba a labdát (2-3)!

Ezzel azonban sajnos még nem volt vége. A ZTE egy darabig kevés sikerrel rohamozott - sőt, Kovács révén még nekünk volt lövésünk -, de a 93. percben egy nagy bedobás Lesjak elé került, aki néhány lépésről a hálóba passzolt (3-3).

Csapatunk egy ponttal távozott Zalaegerszegről és a Ferencvároshoz, valamint a Mezőkövesdhez hasonlóan 23 ponttal áll 11 fordulót követően.