napsütés, 16 fok
Pintér Csaba
Kóbor Péter, Huszár Balázs
Király Krisztián
90 +4.Vége, Gyurcsó góljával 1-0-ra nyertünk, nem dőlt még tehát el a továbbjutás sorsa.
90 +3.Brachi húzta az időt egy sárga lapért cserébe.
90.Négy perc a hosszabbítás!
90.Oliveira szabálytalankodott, sárga lap.
89.Nagy Gábor lőtt 21 méterről kapura, ezt is védte Calatayud.
87.

85.Az utóbbi percekben sikerült kijönnünk az újpesti szorításból, két szögletet is elvégezhettünk, de komoly veszélyt egyik sem jelentett a vendégek kapujára.
81.Feczesin helyére Sándor állt be.
80.Bardhi 19-ről végezhetett el egy szabadrúgást, a labda kellemetlenül pattant meg Calatayud előtt, de kapusunk ismét védeni tudott.
78.CALATAYUD! Balogh 17 méterről eleresztett bombáját védte hatalmas bravúrral kapusunk!
74.Az Újpest nagy erőket mozgósít az egyenlítés érdekében, ebben a félidőben több nagy helyzetük is volt, és az utóbbi percekben is náluk van többet a labda.
71.Ismét nagy újpesti helyzet, Suljic passzát Brachi nagyszerűen tisztázta a hosszún érkező Andric elől.
69.Perovic helyére Ojo állt be.
68.

64.Gyurcsó helyére Oliveira, Ivanovszki helyére pedig Nikolics állt be.
63.Egy balról érkező keresztlabdát Heris vágott fölé az ötös sarkáról. Nagy helyzet volt!
62.Stanisavljevic helyére Bardhi állt be.
60.Hihetetlen egy perc!
Először Nagy beadását közelről, sarokkal tette kapura Andric, Calatayud a gólvonal előtt vetődve elérte a labdát, majd fél perccel később mi növelhettük volna az előnyünket, de Heffler közeli lövését óriási bravúrral védte Balajcza.
58.

55.Trebotic szabálytalankodott, sárga lap.
54.Újpesti szögletet követően Calatayud röviden ütötte ki a labdát, amit egy újpesti játékos egyből kapura is emelt, Brachi a gólvonal elől fejelte ki a játékszert.
53.L.Nego reklamált, ez is sárga.
52.Macedón válogatott csatárunk gyorsan visszatérhetett.
51.Ivanovszki ült le a földre, fáj a lába, ápolást kért - és kapott is.
49.Gyurcsó beadását követően az előre merészkedő Brachiról pattant alapvonal mögé a labda.
46.Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.
45.Vége az első félidőnek, 1-0-ra vezetünk!
43.GÓÓÓÓÓL!
Feczesin beadása magas volt Ivanovszkinak, de pont jó volt, a hosszún érkező Gyurcsónak, aki az ötösről, kapásból nagy gólt lőtt.

42.Suljc kapott sárga lapot, miután a játékvezető úgy ítélte meg, hogy az újpesti játékos feldobta magát a 16-osunkon belül. Az eset után Andric is besárgult, reklamálásért.
41.Szélről érkező beadást követően Brachi pont Andric elé fejelte a labdát, az újpesti játékos kapásból kapu mellé lőtt.
39.

37.Gyurcsó lőtt kapu fölé 25 méterről egy szabadrúgást.
35.Továbbra is a küzdelem dominál, a kapusoknak nincs sok dolguk.
31.Az első kapu felé tartó Vidi-lövés! Ivanovszki 25 méterről szánta rá magát lövésre, a labda egy újpesti védőről szögletre vágódott.
29.Maréval beadását Balajcza húzta le a berobbanó Ivanovszki elől.
28.

24.Maréval rúgta előre a labdát, ami azonban Gyurcsónak nagyon hosszú volt, Balajcza pedig az alapvonal túlra kísérte a játékszert.
22.Helyzetek nélküli mezőnyjátékkal telnek most a percek.
17.Gyurcsó beadását egy újpesti védő fejelte a bal szélre, ahol Heffler érkezett, ő egyből kapu elé emelt, de a labda pontatlan volt Feczesinnek.
16.

13.Nagy beadását Fejes becsúszva vágta szögletre. A harmadik újpesti sarokrúgást követően Stanisavljevic fejelhetett kapura, Calatayud szépen védett.
12.Ivanovszki beadása csúszott le, a labda Balajcza kezében kötött ki.
11.Suljic cselezte be magát a 167-osunkon belülre, majd kapura lőtt, Fejes blokkolt.
9.Simon indította Feczesint, de csatárunk nem tudta megkaparinta egy újpesti védő szorításában a játékszert.
6.Az elmúlt két percben mindkét együttes elvégezhetett egy-egy szögletet, de veszély nem alakult ki egyik kapu előtt sem.
3.Feczesin próbálta kiugratni Gyurcsót, de az újpesti védők résen voltak.
1.Az Újpest kezdte a meccset!
-2.Érkeznek a csapatok, a mieink piros-kékben, a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára.
-18.

-29.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-32.Joan Carrillo nyolc helyen változtatott a vasárnapi kezdőcsapaton. Csupán Calatayud, Gyurcsó és Trebotic lép ma is kezdőként pályára azok közül, akik a két csapat három nappal ezelőtti bajnokiján is a kezdőben kaptak helyet.
Az Újpest trénere ellenben ugyanazt a 11 játékost nevezte ma is a kezdőbe, akiket vasárnap este is.

-35.

Íme a mai kezdőcsapatunk: Calatayud - Brachi, Vinícius, Fejes, Mareval - Simon, Trebotic - Gyurcsó, Ivanovszki, Heffler - Feczesin

-45.Nézzük, hogy jutott el a két csapat az elődöntőig. A mieink a Testvériség otthonában kezdték a sorozatot (0-7), majd Kunszállásra látogattunk (0-8), aztán az NB II-es Szigetszentmiklós következett szintén idegenben (1-2), majd a DVTK-t hazai pályán győztük le (2-1), míg a negyeddöntőben immár két mérkőzésen a PMFC-t búcsúztattuk kettős győzelemmel (2-1, 0-3). Az Újpest a Budaörs otthonában lépett először pályára (1-3), majd Himesházára látogattak (0-13), aztán a Haladást hazai környezetben győzték le (2-0), az Ajka otthonában a rendes játékidőben és a hosszabbításban is 1-1 állt az eredményjelzőn, így büntetőkkel jutottak tovább (3-5), hogy aztán a negyeddöntőben a Gyirmóttal mérkőzzenek meg (0-0, 4-0).
-60.
A játékvezetők néhány perccel ezelőtt ellenőrizték a Sóstói Stadion centerpályáját.
-65.Üdvözöljük szurkolóinkat a Sóstói Stadionból, ahol 18-kor kezdődik a Vidi - Újpest MK elődöntő első mérkőzése.

Joan Carrillo: „Nem túl nagy előny az 1-0, de ami ennél fontosabb, hogy nem kaptunk gólt. Egy 180 perces összecsapás félidejében 1-0-ra vezetünk, egy lépéssel közelebb vagyunk a célhoz, de vár még ránk egy nehéz visszavágó idegenben. A meccs előtt azt mondtam a játékosoknak, ha technikai hibákat követnek el, az nem olyan nagy probléma, mert benne van a játékban. Persze ezeket a hibákat is minimálisra kell csökkenteni. A motiváltság és a munka, amit a játékosok beletesznek a meccsbe, az a legfontosabb. Voltak ma is rosszul sikerült passzok, de sikerült nyernünk. Sokan mondhatják, hogy szerencsénk volt, ahogy mondták a vasárnapi bajnoki után is. De tudni kell, hogy szerencséje annak van, aki sokat tesz érte. A mai győzelemért ismét megdolgozott a csapat, kőkemény munka van az eredmény mögött. A labdabirtoklásunk azonban ezúttal sem volt optimálisnak nevezhető, akárcsak vasárnap, ezen mindenképp javítanunk kell. Szeretnék köszönetet mondani minden szurkolónak, aki a helyszínen szurkolt nekünk, az ő támogatásukra is nagy szükség volt.”

Nebojsa Vignjevic: "Hasonló volt ez a mérkőzés is, mint a három nappal korábbi bajnoki. Nagy nyomást helyeztünk a Videoton FC-re, de gólt nem sikerült szereznünk. Az első félidő végén az egyik hibánkat gólra váltotta a hazai csapat. Továbbra is problémát jelent számunkra, hogy a meglévő helyzeteinkből nem tudunk gólt szerezni, ezen mindenképp változtatni kell a jövőben. Úgy gondolom, hazai pályán képesek leszünk megfordítani a párharc állását, és kiharcoljuk a továbbjutást."

2015. Április 08. 20:45  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Egygólos előnyt szereztünk a Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén

Gyurcsó 43. percben szerzett találata döntött az Újpest ellen, mindkét kapus mutatott be bravúrt, Calatayud többet is.

A vasárnapi bajnoki mérkőzés után szerdán kora este a Magyar Kupában találkozott egymással a Vidi és az Újpest. Joan Carrillo nyolc helyen változtatott a vasárnapi kezdőcsapaton. Csupán Calatayud, Gyurcsó és Trebotic lépett ma is kezdőként pályára azok közül, akik a két csapat három nappal ezelőtti bajnokiján is a kezdőben kaptak helyet. Az Újpest trénere ellenben ugyanazt a 11 játékost nevezte ma is a kezdőbe, akiket vasárnap.

Ahogy az egy oda-visszavágós kupameccs első felvonásán lenni szokott, nem estek egymásnak a csapatok. Az első tíz percben a Magyar Kupa címvédője birtokolta többet a labdát, aztán fokozatosan átvettük az irányítást, de a mérkőzés képére jellemző, hogy az első kapu felé tartó lövésre 31 percig kellett várnunk. Ekkor Ivanovszki vette célba Balajcza kapuját, azonban egy védő lábán irányt változtatott a labda, és végül elkerülte az újpesti kaput. Hat perccel később Gyurcsó lőtt kapu fölé egy távoli szabadrúgást, majd a 42. percben Suljic vezethette egyedül kapura a labdát, a kifutó Calatayud mellett földre került az újpesti játékos, akinek a játékvezető azonnal felmutatta a sárga lapot műesésért. Egy perccel később egy szép támadás végén Feczesin adott középre, a labda Ivanovszkinak magas, azonban a hosszún érkező Gyurcsónak tökéletes volt, aki az ötösről nagy gólt lőtt. (1-0).

A szünetben egyik vezetőedző sem cserélt, a második játékrész pedig hasonlóan kezdődött, mint az első 45 perc. Az 54. percben egy vendég szögletet követően Calatayud röviden ütötte ki a labdát, amit az egyik újpesti játékos egyből kapura is emelt, Brachi a gólvonal elől fejelte ki a játékszert. A 60. percben nem mindennapi helyzetet láthattunk előbb a fehérvári, majd pedig az újpesti kapu előtt is. Nagy beadását közelről, sarokkal tette kapura Andric, Calatayud a gólvonal előtt vetődve elérte a labdát, majd fél perccel később mi növelhettük volna az előnyünket, de Heffler közeli lövését óriási bravúrral védte Balajcza. Három minutummal később egy balról érkező keresztlabdát Heris vágott fölé az ötös sarkáról, ez is nagy helyzet volt!

A 71. percben Brachinak kellett hatalmasat mentenie a kapunk előterében. Az Újpest mindent megtett az egyenlítés érdekében. Balogh a 77. percben 17 méterről nagy erővel lőtt, Calatayud nagy bravúrral őrizte meg kapunkat a góltól. Három perccel később Bardhi 19-ről végezhetett el egy szabadrúgást, a labda kellemetlenül pattant meg Calatayud előtt, de kapusunk ismét védeni tudott, akárcsak Nagy Gábor távoli lövését követően a 89. percben.

A négyperces ráadásban még két szögletet elvégezhetett az Újpest, gólt azonban nem sikerült szerezniük, így előnnyel utazhatunk majd április 28-án, kedden a visszavágóra a Magyar Kupa címvédőjének otthonába.

Legközelebb vasárnap lépünk pályára, Sóstón fogadjuk a Haladást az OTP Bank Liga 23. fordulójának záró meccsén.