Változékony, 20 Clesius-fok
90.Vége a mérkőzésnek.
89.Fejes indítása volt hosszú az induló Oliveirának.
88.Szekeres gyönyörű becsúszással mentett az alapvonalnál.
86.Chakla szépen oldott meg egy helyzetet a kapunknál, majd Szolnoki ívelte fel a labdát, ami magas volt Nikolicsnak.
84.Kovács helyett Szekeres állt be.
83.Szolnoki ívelt jobbról a hosszúra, Maignan kilépett a kapujából és lehúzta a labdát.
82.Kovácsot buktatták 24 méterre a francia kaputól, a szabadrúgást Nikolics lőtte kapura, Maignan védett.
81.Juhász remekül előzte meg Pastorét, így az argentin nem tudott kilépni.
79.Douchez helyett Maignan állt be a PSG kapujába.
78.Kleinheisler szögletét Sándor fejelte kapu fölé.
77.Kleinheisler lőtt ballal 18 méterről, a labda egy francia lábat érintve kerülte el a kaput.
74.Fejes bedobása után fejelték ki a francia védők a labdát a kapujuk elől.
73.Oliveira visszatért és Fejes is beállt, Gyurcsó és Stopira mentek le.
70.Camara helyett Kimpembe a pályán.
69.
Kokó próbálkozik.
68.Bahebeck 16 méterről leadott lövését bravúrral védte Calatayud, Rabiot ismételt, fölé szállt a labda.
67.Gyurcsó indulhatott volna meg ígéretes helyzetben a szélen, de hosszan tette maga elé a labdát.
65.A helyszínen tekinti meg a mérkőzést az UEFA Kupa-döntős csapat több legendája is, Szabó József, Csongrádi Ferenc, Borsányi István és persze Burcsa Győző is.
63.Bahebeck lépett ki a bal oldalon, majd ballal a rövid sarok mellé bombázott.
62.Mindkét csapat cserélt: Trebotic helyett Chakla, Chantome helyett Bambock állt be.
60.Jallet beadását csúsztatta ki szépen Szolnoki.
59.A középkezdés utáni támadás során Nikolics került a földre a párizsi kapu előtt, a játékvezető most nem ítélt tizenegyest.
58.Bahebeck került a földre a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, amit a sértett a balra mozduló Calatayud mellett a kapu jobb oldalába lőtt.
57.Pastore 18 méterről, ballal lőtt, Calatayud biztosan fogta a labdát.
56.A szöglet veszélytelen volt.
55.Ongenda szabadrúgását ütötte szögletre Calatayud.
54.Lucas nem tudja folytatni, Augustin állt be a helyére.
53.Lucast kell ápolni, áll a játék.
52.Kovács csinált egy szép cselt a félpályánál, de mielőtt Nikolicshoz játszott volna, szerelni tudták.
50.Újra egyenlő az állás. Pastore a bal oldalról befelé cselezett és jobbal a jobb alsóba lőtt.
47.Kleinheisler, Caneira és Szolnoki álltak be szünetben, Vinícius, Oliveira és Brachi mentek le.
46.Elkezdődött a második félidő.
45 +1.Vége az első félidőnek.
45.Oliveira lépett ki ziccerben, jobbal az oldalhálót találta el.
44.Lucas szöglete után Bahebeck fejese a bal sarok felé tartott, de az ott álló Stopiráról kifelé pattant a labda.
42.Gyönyörű támadás végén Gyurcsó tüzelt jobbról 13 méterről, Douchez nagyot védett.
41.
40.GÓÓÓL! Brachi adott középre jobbról, a hosszún érkező Nikolics pedig közelről a hálóba lőtt!
39.
Niko akcióban.
37.A szöglet nem volt veszélyes, viszont pár másodperccel később Lucas lőtt 20-ról, felpattant a labda Juhászon és Calatayudé lett.
36.Lucas ívelt kapu elé egy szabadot balról, Bahebeck csúsztatott - egy védőnk is hozzáért -, mellé szállt, szöglet.
35.Gyurcsó szöglete magas volt az érkező Viníciusnak, nem tudtunk helyzetet kialakítani.
34.Gyurcsó egy csel után éles szögből, laposan lőtt Douchez lábbal védett.
32.Pastore próbálkozott jobbal a tizenhatosról, Vinícius állt bele a lövésbe.
31.Ongenda lőtte be a harmadik párizsi szögletet, Rabiot érkezett, de nem találta el jól a labdát fejjel.
30.
Trebotic eddig egy gólpasszt jegyez a mai meccsen.
29.Többen is új számmal játszanak majd az új szezonban, Gyurcsó hetesben, Kovács tízesben, Juhász huszonhármasban.
27.Vinícius nagy mentése után rúghatott szögletet a PSG, Stopira kifejelte, Bahebeck ollózva kapura lőtt, fölé szállt a labda.
26.Pastore vett le egy hosszúra ívelt labdát, csinált egy cselt, ballal lőtt, a blokkban elakadt a próbálkozás.
25.Gyurcsó lőtt kapu fölé jobbról, 22 méterről.
24.Lucas tört be a tizenhatoson belülre, Calatayud jó ütemben csúszott ki és felszedte a labdát.
22.Gyurcsó szöglete után Sándor készítette le a labdát Kovácsnak, aki 16 méterről a jobb alsó mellé lőtt.
21.Oliveira lövését blokkolta egy védő.
18.Újra egyenlített a PSG, Chantome hozta balról középre a labdát, majd 20 méterről, jobbal a bal alsóba bombázott.
17.Nikolics balról befelé cselezett, majd 17 méterről a kapu jobb oldala mellé csavart.
16.Kovács hozta befelé a labdát jobbról, remek ütemben ugratta ki Nikolicsot, aki 13 méterről a jobb alsó mellé gurított. Nagy helyzet volt!
15.
14.GÓÓÓL! Nikolics tette ki a labdát Trebotichoz a jobb szélre, ő visszaívelte, Niko pedig gyönyörű mozdulattal, kapásból a léc alá bombázott 12 méterről.
12.Lucas hozta fel a labdát, csinált két szép cselt, kiugratása hosszú volt Jallet-nak.
11.Stopira szépen előzte meg emberét a tizenhatosunknál, Kovácshoz passzolt, ő Oliveirához, szélsőnk Nikolicsot próbálta kiugratni, kicsit hosszú volt a labda.
9.Gyurcsó negyedik szöglete is veszélyesen kanyarodott a kapu elé, de fejjel felszabadított egy védő.
7.Lucas szögletét Camara fejelte 7 méterről a bal felsőbe.
6.Bahebeck fejesét védte bravúrral Calatayud.
5.
4.Gyurcsó újabb szöglete után Kovács lövését blokkolták, jöhet a harmadik sarokrúgás.
4.GÓÓÓL! Gyurcsó szöglete után Juhász robbant be és az ötösről a kapu jobb oldalába fejelt.
3.Gyurcsó szöglete után Marquinhos fejelte ki a labdát, Gyurcsó újra beívelte, Juhász csúsztatott, Niko is a kapu felé, nagyot védett a francia kapus.
2.Brachi jobbról kapu elé lőtt labdáját hatástalanította Camara.
1.Elkezdődött a mérkőzés.
-2.Érkeznek a csapatok, mi tiszta fehérben, a PSG tiszta kékben játszik majd.
-5.A mai meccsen debütál csapatunk 2014-2015-ös idegenbeli meze.
-10.Befejezték a melegítést a csapatok, hamarosan kezdődik a mérkőzés.
-15.
A több mint 20 millió eurót érő argentin, Javier Pastore melegít.
-20.A stadion fedett lelátója teljesen megtelt, Székesfehérvárról is sokan - mintegy 100-150-en - kísérték el a csapatot.
-25.
-30.Mindkét csapat elkezdte a bemelegítést.
-35.Ugyan a PSG legnagyobb sztárja Zlatan Ibrahimovic és a világbajnokságon szerepelt játékosok nem játszanak ma, de ott van a kezdőben Javier Pastore, Lucas és Marquinhos is!
-40.Íme a mai kezdőcsapatunk: Calatayud - Brachi, Vinícius, Juhász, Stopira - Sándor, Trebotic - Gyurcsó, Kovács, Oliveira - Nikolics.
-45.
Játékosaink szemügyre vették a pályát - ami kifogástalan állapotban van - és rövidesen kezdik a bemelegítést.
-50.Gleisdorfban változékony idő van, egyelőre lehetetlen megjósolni, hogy lesz-e eső a mérkőzés előtt vagy közben.
-55.
Mindkét csapat játékosai megérkeztek a stadionba, a mieinket ez a kép fogadja az öltözőben.
-65.Köszöntjük kedves szurkolóinkat az ausztriai Gleisdorfból! 17.00-kor kezdődik a PSG elleni felkészülési mérkőzés.

Joan Carrillo: "Annak ellenére, hogy végül a párizsi sztárcsapat nyert, egy nagyon jó meccset játszottunk. A legfontosabb, hogy meglett az eredménye a fiúk számára annak a munkának, amit az elmúlt hetekben végeztünk. Egyértelműen érezhető volt együttesünkön az összetartás, kisegítették egymást a játékosok, igazi csapatként funkcionáltak. A nagy klubok ellen mindig különleges érzés meccset játszani, de ezt úgy is meg lehet tenni, hogy csak fent van valaki a pályán és úgy is, ahogy ma mi tettük. Örülök, hogy sok helyzetet kidolgoztunk, úgy érzem, helytálltak a játékosok."

Laurent Blanc: "Két jó csapatot és sok gólt láttam a mai mérkőzésen, ami örömmel töltheti el a nézőket és az edzőt egyaránt. Minden mérkőzésen győzelemre játszunk, ezért nagyon örülök, hogy végül sikerült a mai meccsen is nyerni. Nagyon jól szolgálta a szezonra való felkészülésünket ez a találkozó. Sok fiatal kapott ma lehetőséget, akik meghálálták a bizalmat, így elégedetten térhetünk vissza Párizsba."

2014. Július 12. 20:15  -  Szerző: Acsai N. Ferenc  -
Helytállt a Vidi a Paris Saint-Germain ellen

Háromszor vezettünk, de a győzelmet végül a franciák szerezték meg. Juhász egyszer, Nikolics kétszer volt eredményes a találkozón.

Csapatunk Paris Saint-Germain elleni - harmadik nyári - felkészülési mérkőzésére az ausztriai Gleisdorfban került sor szombat délután. A francia sztárcsapat kezdőjében kapott helyet többek között a világbajnokságról lemaradó argentin Javier Pastore, valamint a brazil Lucas - Marquinhos kettős.

Nagy lendülettel kezdtük a találkozót, Gyurcsó első szöglete és Juhász csúsztatása után Nikolics szerzett majdnem gólt közelről, egy perccel később pedig Kovács lövését blokkolták. A harmadik Gyurcsó szögletből azonban tényleg megszereztük a vezetést, Juhász robbant be az ötösre és védhetetlenül fejelt a kapu jobb oldalába. (1-0.)

A PSG nagyobb fokozatra kapcsolt és 3 perc múlva, Camara révén egyenlített is. A veterán védő egy szöglet után fejelt a bal felsőbe. (1-1.)

A gyors gólváltás után sem lankadt az iram és a 14. percben már újra nálunk volt az előny: Nikolics passzával Trebotic robogott a jobb szélen, középre ívelt, ahol az akciót kezdő Niko érkezett és 12 méterről, kapásból a léc alá bombázott. Hatalmas gól volt! (2-1.)

A következő 5 percben Nikolics kétszer is helyzetbe került, először centikkel gurított laposan a jobb alsó mellé, másodszor pedig egy szép támadás végén, védője mellett félmagasan lőtt a jobb kapufa mellé, gólt mégis a franciák szereztek. Chantome vitte balról befelé a labdát, majd jobbal a bal alsóba bombázott 22 méterről. (2-2.)

Az újabb egyenlítés után mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, a mi részünkről Oliveira és Kovács próbálkoztak lövéssel, a franciáktól Pastore és Bahebeck, de egyikből sem lett gól. A félidő vége felé előbb Gyurcsó éles szögből leadott lövését védte Douchez, majd a 40. percben újabb találatnak örülhettünk: Brachi adott jobbról középre, az érkező Nikolics pedig közelről nem hibázott. (3-2.)

A 43. percben Gyurcsó még tovább növelhette volna az előnyt, de Douchez lábbal hárítani tudott. Egygólos Vidi-vezetés mellett mehettek a csapatok pihenni.

A második félidőre Kleinheisler, Caneira és Szolnoki álltak be Oliveira, Vinícius és Brachi helyére. A PSG megnyomta az első perceket és Pastore révén harmadszor is egyenlíteni tudott. Az argentin középpályás egy csel után jobbal a rövidbe bombázott 11 méterről. (3-3.)

Az 58. percben - a mérkőzés során először - a párizsiak kerültek előnybe. Bahebeck került a földre Juhász mellett a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt, amit a sértett lőtt a kapu jobb oldalába. (3-4.)

A középkezdés utáni támadás során Nikolics is "eltűnt" a párizsi kapu előtt, a játékvezető viszont ezúttal nem ítélt tizenegyest.

Egyre többet cserélt mindkét együttes, a játék irama egy kicsit csendesedett, de kisebb helyzeteket azért így is láthatott a publikum, akiknek szép részét tették ki a fehérvári szurkolók, hiszen legalább 150-en kísérték el a Vidit Gleisdorfba. A meccs utolsó szép jelenetét a 82. percben jegyezhettük fel, amikor a Kovács buktatásáért megítélt szabadrúgást Nikolics lőtte kapura 24 méterről, a kicsit korábban beállt Maignan azonban hárított.

A lelátón foglalt helyet egyébként az 1984-'85-ös, UEFA Kupa-döntős csapat több tagja is - Szabó József, Csongrádi Ferenc, Borsányi István és persze Burcsa Győző -, akik 30 évvel ezelőtt háromból háromszor győzték le a Paris Saint-Germaint, de az eredménytől függetlenül, a mai meccsen látottakkal sem lehettek elégedetlenek.

A Vidi egy nagyon jó mérkőzésen háromszor is vezetett a PSG ellen, és végül egy góllal kikapott, de emelt fővel vonulhatott le a pályáról.

Legközelebb július 19-én, szombaton, 18.30-kor játszunk felkészülési meccset, hazai környezetben fogadjuk az Újpest csapatát.