80.Petrjak és Houri helyére Szabó és Bourard álltak be.

69.Mezei is besárgult.
68.Herrera kapott sárgát.
66.

61.Dárdai, Zivzivadze és Nego helyére Pinto, Nikolics és Funsho álltak be.
58.Zivzivadze pazar labdával hozta helyzetbe Petrjakot, aki 9 méterről kapura lőtt, Mijatovic óriásit védett.
57.Zivzivadze kapott remek labdát Dárdaitól, majd éles szögből kapura lőtt, Mijatovic védett.
53.GÓL!

Varga 19 méterről végezhetett el egy szabadrúgást, Kovács nagy bravúrral a felső lécre tolta a labdát, de a kipattanót Miovski közelről az üres kapuba fejelte.
52.

49.Schön szép csellel ment el a bal szélen, majd remekül hozta játékba a középen üresen érkező Vargát, akinek 13 méteres lövését óriási bravúrral védte Kovács!
47.Szép támadással kezdtük a második félidőt, a végén azonban Petrjak lövése pontatlan volt.
46.Alho és Cseke helyére Palincsár és Ikenne-King álltak be a szünetben.
45.Vége az első félidőnek.
44.Mezei lőtt éles szögből kapura egy szabadrúgást, Kovács nagyot védett.
42.Petrjak lőtt 15 méterről a jobb alsó mellé.
40.Perkovic szerelte Petrjakot a 16-oson belül.
37.Dárdai lőtt közelről két szép csel után kapura, de becsúszva blokkolni tudták a vendég védők a lövést.
36.Alef adott nagy labdát Petrjaknak, aki a kifutó kapu mellett nem tudta elvinni a labdát, Mijatovic ugyanis lábbal szerelni tudta ukrán támadónkat.
34.

30.Az első félóra enyhe Vidi-fölényt hozott, és Hangya szép góljával 1-0-ra vezetünk.
27.Zivzivadze lőtt 23 méterről, laposan kapura, Mijatovicnak nem okozott gondot a lövés.
25.Most mezőnyjátékkal telnek a percek, a kapuk nem forognak veszélyben.
21.

16.Zivzivadze éles szögből az oldalhálóba lőtt.
13.Schön lőtt éles szögből, nagy erővel kapura 16 méterről, Kovács magabiztosan védett ismét.
9.

8.GÓÓÓÓÓÓÓL!

Alef szöktette Dárdait a jobb szélen, ő pedig az alapvonalig vezette a labdát, majd visszapasszolta azt a túloldalon érkező Hangyának, aki 12 méterről a jobb alsóba lőtt!
7.Kata is besárgult.
5.Az első lehetőség a vendégeké volt, Varga tekert kapu elé egy szabadrúgást, az egyik fővárosi játékos 6 méterről fejelhetett kapura, de Kovács magabiztosan védett.
4.Alef kapott sárga lapot.
1.Az MTK kezdte a meccset.
-2.Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs. Hajrá, Vidi!
-15.
-25.

-35.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-45.

-50.Íme a mai kezdőnk: Kovács - Nego, Musliu, Fiola, Stopira, Hangya - Houri, Alef, Dárdai - Zivzivadze, Petrjak
-60.Üdvözlünk mindenkit a MOL Aréna Sóstóból, ahol 17-kor kezdődik az MTK elleni bajnokink.
Mérkőzés után

Márton Gábor:

"Remek első félidő után a végeredmény csalódást keltő. A látottak alapján nem érdemeltünk vereséget. Sajnos a szokásos volt a forgatókönyv, 1-0 után nem használtuk ki a lehetőségeket, nem zártuk le a mérkőzést, a hibáinkat pedig megbüntették. Nehéz megfejteni, hogy egygólos vezetésnél miért nem tudunk higgadtak maradni. Sajnos elég hosszú ideje ebben a helyzetben vagyunk. Az utóbbi mérkőzéseken nem dolgoztunk ki annyi helyzetet, mint azelőtt, a játékunk jelenleg nem olyan, mint szeretnénk, ettől függetlenül minden mérkőzésen megvannak azok a lehetőségeink, amelyekből vezetést lehetne szerezni, vagy meg lehetne fordítani a mérkőzést, de ez mostanában nem sikerül."

Michael Boris:

"Az első húsz percben nem igazán találtuk a játékunkat, a Vidi kreatív játékosait, például Dárdait és Hourit nem igazán tudtuk megállítani. Ezek után megnyugodtunk és biztosabban tudtuk tartani a labdát a Fehérvár ötvédős rendszere ellen, amire előzetesen is készültünk. A második félidőben javult a játékunk, hamarabb odaértünk a labdákra, jól működött a letámadásunk, úgy gondolom, hogy a második játékrészben nyújtott teljesítményünk alapján megérdemelt a győzelmünk."

Győzött az MTK a MOL Aréna Sóstóban

Hangya góljával már a 8. percben vezetést szereztünk, de a második félidőben megfordították a meccset a vendégek.

Az OTP Bank Liga 21. fordulójában az MTK együttese érkezett Székesfehérvárra. A kék-fehérek a legutóbbi játéknapon hazai pályán kaptak ki 3-1-re az Újpesttől, szerdán viszont Kazincbarcikán továbbjutottak a MOL Magyar Kupában. Mi az elmúlt hétvégén az FTC vendégeként szenvedtünk vereséget, a kupában viszont kiejtettük a Vasast és bejutottunk a legjobb 16 közé.

Márton Gábor vezetőedző ezúttal a Kovács D. - Nego, Musliu, Stopira, Fiola, Hangya - Houri, Alef, Dárdai - Petrjak, Zivzivadze kezdőnek szavazott bizalmat.

Az első lehetőség a vendégeké volt, Varga tekert kapu elé egy szabadrúgást, Kovács magabiztosan fogta a labdát egy fejes után. A 8. percben viszont mi szereztünk vezetést: Alef passzolt Petrjakhoz, aki szöktette Dárdait a jobb szélen, ő az alapvonalig vezette a labdát, majd visszapasszolta azt a túloldalon érkező Hangyának, aki 12 méterről a jobb alsóba lőtt (1-0)!

A 13. percben Schön lövését védte Kovács, a 16. percben Zivzivadze éles szögből az oldalhálót találta el. A 27. percben újra Zivzivadze próbálkozott, ezúttal jobbal lőtt, Mijatovicnak nem okozot gondot. A 36. percben Alef adott nagy labdát Petrjaknak, aki a kifutó kapus mellett nem tudta elvinni, Mijatovic lábbal szerelte támadónkat. Pár pillanattal később Dárdai csinált két szép cselt a vendégek tizenhatosán belül, majd jobbal lőtt, blokkolt egy védő. A félidő vége előtt előbb Petrjak lőtt 15 méterről mellé, majd Mezei szabadrúgása után védett nagyot Kovács Dániel. Szünetben 1-0-ra vezettünk.

Szép támadással kezdtük a második félidőt, a végén azonban Petrjak lövése pontatlan volt. A 49. percben Schön egy csellel elment a bal szélen, majd remekül hozta játékba a középen üresen érkező Vargát, akinek lövését óriási bravúrral védte Kovács! Négy minutummal később egyenlítettek a fővárosiak: Varga 19 méterről végezhetett el egy szabadrúgást, Kovács nagy bravúrral a felső lécre tolta a labdát, de a kipattanót Miovski közelről az üres kapuba fejelte (1-1).

Az 57. percben Zivzivadze kapott jó labdát Dárdaitól, éles szögből kapura lőtt, Mijatovic védett. A következő percben Zivzivadze előkészített: jól adott balról középre, az érkező Petrjak 9 méterről lőtt, Mijatovic nagy bravúrt mutatott be, óriási helyzet maradt ki.

A 73. percben Funsho szabálytalankodott Schönnel szemben a tizenhatoson belül, a tizenegyest Varga Roland váltotta gólra, a balra mozduló Kovács mellett a jobb alsóba lőtt (1-2).

Az utolsó negyedórában minden megtettünk, hogy legalább az egyik pontot itthon tartsuk, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítanunk. Alef fölé szálló lövése, majd a ráadásban esett piros lapja volt említésre méltó esemény, az MTK végül 2-1-re megnyerte a találkozót.

Legközelebb február 20-án, szombaton lépünk pályára, a DVTK-t fogadjuk a MOL Aréna Sóstóban.