90.Nego tette Milanov elé, beadása Pappró pattant szögletre.
89.Böde indult el Kecskés kiugratásával saját térfélről, Stopira utolérte és szerelte.
88.Szabó találta meg Osváthot a hosszún üresen tizenhatosunkon, de a Könyvesnek visszatett labda nem volt pontos.
84.Nego-Funsho volt a labda útja, utóbbi még középre tette, de Futácsról mellépattant.
80.Milanov szögletét fogja Rácz.
80.Papp mentett szögletre Kovács elől.
78.GÓL!

Könyves a bal oldalról betolta két védő között, majd 13 méterről kilőtte a bal alsót.
76.Musliu csúszott el és vesztett labdát veszélyes helyen, de végül javítani tudott és szögletre mentett.
75.Bamgboye áll be Petrjak helyett.
74.Nego kapott remek labdát és azonnal beadott Szabó mellől, Futács előtt elment, a hosszún Pátkai már nem tudta kapura irányítani becsúszva.
72.Nego beadására Milanov érkezett és fejelt fölé 8 méterről.
70.

69.Böde sárgult be visszarántásért.
69.Böde fejelt megint, fölé.
68.Kecskés szögletét a hosszún Windecker fejelte rá, szögletre blokkoltuk.
68.Szabó beadására Windecker lendítette a lábát és durrantott mellé erősne, 17-ről, kapásból, valakin megpattant, szöglet.
66.Simon Ádám fejezi be, Papp Kristóf a helyén.
64.Ezt semlegesítettük.
63.Osváth beadása Stopiráról pattan szögletre.
61.Nikolov le, Milanov be.
59.

57.Könyves érkezik a pályára, Hahn jön le.
56.Osváth mentett szögletre Stopira elől.
55.Windecker sárgult be.
54.GÓL!

A Böde buktatásáért megítélt szabadrúgás Kecskéstől Szabó felé szállt, aki éles szögből, jobbal bekotorta Kovácsik alatt a kapuba.
53.Nego döntötte fel Bödét hátulról, sárga.
47.Windecker vitte le az alapvonalig mintegy 50 méter labdavezetés után és bepasszolt, a három támadó túlfutott a labdán, így Nego kihozhatta.
46.Csere nem volt a félidőben.
46.Folytatódik a mérkőzés!
45.Nem jelzett hosszabbítást a játékvezető, 0-0 a félidő.
45.Elek szerelésével Stopira indult bal oldalon, majd Kovácsot találta meg, aki eljuttatta a jobb oldalt, a tizenhatoson üresen helyezkedő Nikolovhoz. Középpályásunk tüzelt, de Rácz kezei közé lőtt, a kapus hárított. Az akció végén Stopira esett el Lenzsér mellett, de a játékvezető színészkedésért neki mutatta fel a lapot.
43.Kelemen Dávid buktatta Kovácsot úgy, hogy a labda nem volt a közelben, sárga.
42.Rácz húzta le Nikolov sarokrúgását.
41.Stopira húzta volna be Osváth mellett, szögletre pattant.
40.

39.Harmadjára tisztáztak a paksiak.
39.A paksi hálóőr most szögletre paskolt.
38.Nikolov szögletét Stopira fejelte rá mélyről, szépen hullott a kapu jobb felső sarka felé a labda, de ezt is kitornázta Rácz!
37.Petrjak lódulhatott meg a bal oldalon, lendületből rávezette Osváth-ra, befelé tolt, de lövés helyett passzolt, pontatlanul. Az akció végén Elek bombázott kapásból, Rácz kitolta a bal alsóból, szöglet.
34.

31.Nego ballábas beadása Futács fejéről került Rácz kezébe.
30.Nikolov szabadrúgása Stopirát kereste, majd Szabó fejelte kijebb, végül Osváthról pattant bedobásra.
28.Nego beadását Gévay csípte el.
25.

22.Simon Ádám adott be a szöglet után újra, de nem találta meg Bödét, elment kirúgásra.
21.Ez most Stopira fejéről csúszott megint sarokrúgásra.
20.A sarokrúgást semlegesítettük, de egy megismételt beadás Juhászról megint szögletre ment.
20.Kecskés szabadrúgását Böde vette le háttal a kapunak, fokozatosan kiszorult, majd Musliu belepiszkált, szöglet.
17.Szabü lesen megint.
17.A sarokrúgást kifejelte a Paks.
16.Nego beadása pattant szögletre Szabóról.
15.Szabó János beadása pattogott el keresztbe.
14.Nikolov durrantotta fölé a szabadrúgást.
14.Kecskés buktatta Petrjakot 30 méterre a kaputól, szabadrúgás!
11.Musliu, majd Nikolov tisztázta a szögletet.
10.Kecskés vezette rá a védelmünkre, majd jobb lábára vette és 22-ről tüzelt, Kovácsik kiütötte, szöglet.
8.Futács maradt lesen.
6.Petrjak betört a tizenhatosra, de az utolsó pillanatban lelopták a lábáról a labdát.
3.Petrjak beadásába Kecskés belekapott, így Nikolovról csak a kapu felé pattant a labda, irányítani nem tudta, Rácz fogta.
2.Szabó János lesen.
1.Elkezdődött a mérkőzés! Hajrá Vidi!
-3.Kint vannak a csapatok a pályán!
-10.A csapatok bevonulnak az öltözőbe.
-15.A Paks 11 ponttal áll és a 10. helyet foglalja el a tabellán.
-20.

-25.A Paks bajnokin még sohasem győzött Székesfehérváron.
-30.A játékosok már melegítenek.
-35.Poór és Fejes hiányában, valamint harmadik középhátvédként ezúttal Kelemen Dávid is ott van a Paks kezdőjében. A 27 esztendős játékos már 39-szer pályára lépett az NB I-ben, de utoljára 2015. május 12-én tehette ezt meg - az azelőtti utolsó szereplése pedig még 2014. november 9-én volt.
-40.

-45.A Paks keretének ezúttal nem tagja Poór Patrik, Fejes András, Remili Mohamed, illetve a hosszabb ideje sérült Bartha László-Haraszti Zsolt kettős.
-50.A Paksi FC kezdőcsapata a mai napon az alábbi: Rácz G. - Osváth, Lenzsér, Gévay, Kelemen, Szabó J. - Kecskés T., Simon Á., Windecker - Hahn, Böde.
-55.A mai napon Géresi Krisztián, Vinícius Paulo, Fiola Attila, Huszti Szabolcs és Armin Hodzic nem állnak Joan Carrillo vezetőedző rendelkezésére sérülés miatt.
-60.Joan Carrillo visszatérése utáni első kezdőcsapata a MOL Aréna Sóstóban az alábbi: Kovácsik - Nego, Juhász, Musliu, Stopira - Nikolov, Elek, Pátkai - Kovács I., Petrjak - Futács.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból, ahol együttesünk 17 órai kezdettel a Paksi FC gárdáját fogadja majd!

Joan Carrillo:

"Az első gólig kontrolláltuk a találkozót, de ezt követően már nem voltunk olyan szervezettek. Természetesen előtte is több helyzetet kellett volna kialakítanunk. Ma alacsony szinten játszottunk, elnézést kérek a szurkolóinktól. A játékosok viszont küzdöttek, harcoltak, viszont a játék minősége nem volt megfelelő. Az egy az egy elleni szituációkat és az utolsó passzokat is sokkal jobban kellett volna megoldanunk. A két gólt két olyan helyzetből kaptuk, amelyekről beszéltünk is a mérkőzés előtt – egy kontratámadásból és egy pontrúgásból. Ígérem, hogy vasárnaptól azon dolgozzunk, hogy a játék képe jobb és eredményesebb legyen.”

Osztermájer Gábor:

„Nagyon meg kell dicsérnem a csapatot, kompakt játékot mutattak, egymásba illettek a csapatrészek és a játékosok tudtak küzdeni. Mindenki kitettte a szívét-lelkét, így kell ezt csinálni! Megmutatkozott a heti munka. Ez az első sikerem vezetőedzőként, de egyébként már korábban is volt lehetőségünk begyűjteni a három pontot, például a Kisvárda vagy a Honvéd ellen, nem hittem volna, hogy ez pont Székesfehérváron sikerül majd. Az ötvédős szisztéma mellett akkor döntöttem, amikor Könyves a Kisvárdával játszott bajnokin megkapta az ötödik sárgáját, aztán gyakoroltuk már a Kispest ellen is, de akkor két buta hibából gólt kaptunk. Most volt bennünk annyi, hogy megduplázzuk az előnyt és megnyerjük a meccset."

2019. December 07. 19:00  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Kétgólos paksi győzelem Sóstón

Szabó és Könyves találatával 2-0-ra nyert a Paksi FC az idei év utolsó hazai mérkőzésén.

A 2019-es esztendő utolsó hazai Vidi-mérkőzésére került sor szombaton kora este a Paksi FC ellen, egyúttal ez volt Joan Carrillo első mérkőzése a MOL Aréna Sóstóban, mióta ismét ő lett csapatunk vezetőedzője. Kezdés előtt Kovács Zoltán sportigazgató Hangya Szilvesztert köszöntötte, védőnk a közelmúltban játszotta 100. NB I-es bajnokiját.

I. félidő - Csak helyzetekig jutott a Vidi

A 3. percben Petrjak beadását követően Nikolovról pattant kapu felé a labda, Rácz azonban könnyedén hárított. A túloldalon Kecskés távoli lövését ütötte ki Kovácsik. A folytatásban a mezőnyjáték dominált, a labdát többnyire mi birtokoltuk, de sokáig nem forogtak veszélyben a kapuk.

A 37. percben Petrjak lódulhatott meg a bal oldalon, lendületből rávezette Osváth-ra a játékszert, befelé tolta azt, de lövés helyett passzolt, majd az akció végén Elek bombázott kapásból, Rácz kitolta a bal alsóból. Nikolov szögletét Stopira fejelte kapura, Rácz a léc alól hatalmas bravúrral mentett, így 0-0 állt a szünetben a MOL Aréna Sóstó mindkét eredményjelzőjén.

II. félidő - A Paks kegyetlenül kihasználta helyzeteit

Csere nélkül folytatódott a találkozó, azonban az 54. percben jött a hideg zuhany. Kecskés végzett el egy szabadrúgást a térfelünk közepéről, a labda a hosszún érkező Szabó elé szállt, aki éles szögből, néhány méterről a kivetődő Kovácsik mellett gurított a kapunkba (0-1). Szűk negyedórával később Windecker lőtt 17 méterről alig kapu mellé. A 72. minutumban Nego beadását Milanov fejelte kapu fölé, majd pár pillanattal később ismét Nego adott be, a hosszún érkező Pátkai csak centikkel maradt le a labdáról.

A 78. percben újabb gólt szerzett a Paks, a csereként pályára lépő Könyves cselezett befelé balról, majd 14 méterről a hosszú alsóba tekert (0-2). Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve támadtunk, a vendégek pedig több veszélyes kontrát is vezethettek, de újabb gól már nem született, a Paks első alkalommal tudott Székesfehérváron bajnoki meccset nyerni ellenünk.

A Vidi utolsó idei találkozóját december 14-én a Kisvárda otthonában játssza.