90 +2.Hasani lőtt 16 méterről, Tujvel védett, éles szögből Bacsa sem tudta bepofozni, Tujvel kiütötte, Vinícius tisztázott.
90.Az elsőt semlegesítettük, Milanov fejelte ki újabb szögletre.
89.Hasani esett el Vinícius szerelése után a tizenhatoson, szöglet a vége.
87.Bacsa játszott hátra Tajtinak, aki előrelépve tüzelt, elsuhant a kapu mellett.
86.Az utolsó cserénk: Scsepovics helyén Nikolov.
85.Pátkai rántotta vissza Márkvártot, sárga.
84.Hadzic lőtt a sorfalba.
83.Karan döntötte fel az előretörő Milanovot, sárga és szabadrúgás.
81.Bacsa tűnik el a tizenhatoson, így oda a hazai helyzet. Márkvárt kap sárgát reklamálásért.
80.Hasani csúsztatott meg egy beadást, de Nego kivágta.
78.Hadzicot kellett ápolni.
77.Mazalovic-Tóth B. csere.
76.Juhász felé szállt a szöglet, majd lepattant, Vinícius ráfordult és kapu fölé lőtt.
75.Huszti lövése pattant meg és ment mellé.
74.Milanov játszott Huszti felé, aki előretört és beadott, Scsepovics megcsúsztatta, mellé!
72.Hodzic lőtt 20 méterről, Rados kiütötte, a kipattanó éppen elkerülte Scsepovicsot!
70.

69.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Megvan a vezetés! Milanov és Pátkai játszott össze, utóbbi a tizenhatoson belülről átemelt a hosszú oldalra, ahol Huszti érkezett Shestakov és Rados között berobbanva és fejjel a kapuba sodorta a labdát! 0-1!
69.Hasani jön be, Mihajlovic befejezte mára.
67.Fiola helyett Milanov jön.
66.Stopira gyönyörű labdaszerzése után indult a kontránk, Nego 18 méterről tekerhetett, nagyon veszélyes volt, de a bal kapufa mellé zúgott.
63.

61.Kifejelték.
60.Stopira beadása most Shestakovon pattant meg, szöglet ez is.
58.Fiola fejelte ki.
57.Mihajlovic labdaszerzése után Makrai elé játszott, aki elől Stopira tisztázott szögletre.
56.

55.Mindkét tréner cserélt: részünkről Kovács helyett Hodzic folytatja, a DVTK-nál Vernes helyett Bacsa.
54.Huszti szabadrúgását kifejelték, majd Hadzic elé pattant, de már les volt.
54.Stopira megint tisztán emelkedett, ez is mellé.
53.Kovács passzolt Hadzichoz, aki beadott volna, Tajtiról pattant szögletre.
52.Pátkai buktatta Vernest, akit ápolni kellett.
49.Vinícius bólintott kapura, Rados védett, a kontrából beadás született, Nego csúsztatta ki középütt.
48.Stopira beadását blokkolták, szöglet.
47.Makrai szerzett labdát, majd Márkvárt adott be éles szögből, Tujvelé lett.
46.Folytatódik a mérkőzés!
45 +1.Vége az első játékrésznek, 0-0 az állás.
45.Mihajlovic kifejelte.
44.Huszti harcolt ki szöglettel felérő szabadrúgást a sarokban.
42.Tajti tüzelt 22 méterről, pattanásból, Tujvel magabiztosan fogta.
40.Az egész félidő során alakítjuk ki a kisebb lehetőségeket, de az utolsó megoldásokba rendre hiba csúszik.
39.

37.Huszti lőtt 13 méterről, balról, Rados mozdulni se tudott, de elzúgott a bal kapufa mellett.
36.Váratlanul indult egy diósgyőri kontra, Márkvárt játszott Makraihoz, aki elől hősies vetődéssel mentett Vinícius, majd Mihajlovic elől hasonló módon Fiola.
34.Huszti 22 méteres lövése megpattant és mellépörgött, szöglet ez is.
31.

30.Az 5. szögletünkbe Vinícius ért bele középütt, a felpörgő labdát Scsepovics éles szögből lőtte az oldalhálóba.
29.Ezt Brkovics bólintotta ismétlésre.
28.Először kifejelték a szögletet, de aztán egy újabb felívelést Shestakov megint sarokrúgásra csúsztatott.
27.Mihajlovic fejelte ki, ismétlés.
26.Kovács beadása Juharról pattant szögletre.
25.Juhar lépett fel és adott be, Stopira megcsúsztatta, majd Makrai visszatett labdáját Mihajlovic pöckölte mellé méterekkel a kapu előtt.
24.Huszti szöglete teljesen egyedül találta Stopirát a hosszún, 6 méterről melléfejelt.
23.Nego tört volna be Fiola labdájával Juhar mellett, szöglet.
21.Kontroll alatt tartjuk a játékot.
19.

18.Szépen fejlődött fel egy támadásunk, melynek végén Hadzic tette ki jobbra Fiolához, aki beadott. A labda felpattant, majd Husztihoz került, aki 7 méterről fölé lőtt.
17.Stopira tisztázott Vernes sarokrúgása után.
16.Stopira fején csúszott meg egy felívelés, szöglet.
14.Huszti felívelését Rados Nego elől lehúzta.
12.Huszti szabadrúgása Viníciusról pattant mellé.
11.Kovács ugratta ki Scsepovicsot, akinek lábait hátulról összeakasztotta Brkovics, sárga!
9.Márkvárt lőtt 16 méterről egy beadás után.
9.Brkovics fejelt az ötösről, fölé.
8.Viníciusról pattant szögletre Makrai beadása.
6.Hadzic bombázott fölé.
5.Mezőnyjátékkal kezdődik az összecsapás.
1.A DVTK indította útjára a labdát!
-5.Érkeznek a játékosok!
-10.A fordulót még a 10. helyen várta a DVTK, ám a Puskás Akadémia győzelmével visszacsúsztak a 11. helyre.
-15.A játékosok befejezték a bemelegítést.
-20.Együttesünk utoljára június 2-án mérkőzött a DVTK csapatával. Azon a találkozón már biztos bajnokként több olyan labdarúgónk is szerepet kapott, aki azt megelőzően kevesebbet, míg a miskolciak csak győzelemmel maradhattak bent. Az állás a 87. percig 1-1 volt, majd 2-1-nél az utolsó percben Pátkai Máté a felső lécet találta el, ezért - valamint a Balmazújváros döntetlenjével - bennmaradt a diósgyőri csapat.
-25.

-30.A mi oldalunkon ezúttal a kispadra került Milanov és Nikolov, a kezdőben van Pátkai Máté és Vinícius Paulo.
-35.

-40.A hazai kezdőben nincs ott Antal Botond, viszont visszatért Mazalovic, aki a szezon eleje óta nem lépett pályára bajnokin.
-45.Fernando tizenegye így néz ki: Rados - Shestakov, Karan, Brkovics, Juhar - Makrai, Mazalovic, Tajti, Márkvárt, Vernes - Mihajlovic.
-50.

-55.Marko Nikolics vezetőedző az alábbi kezdőcsapatot jelölte ki a mai találkozóra: Tujvel - Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira - Nego, A. Hadzic, Pátkai - Kovács I., Huszti - M. Scsepovics.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a DVTK Stadionból, ahol együttesünk 18 órai kezdettel az előző idényt 10. helyen záró és a tabellán jelen pillanatban 11. DVTK-val játszik.

Marko Nikolics:

„Sorozatban harmadszor sikerült nyernünk, fontos három pontot szereztünk itt, egy nehéz mérkőzésen, ezért gratulálok a játékosoknak. A mérkőzés jelentős részében jobban játszottunk, de az ellenfél kapuja előtt nem voltunk elég hatékonyak. Az utolsó három-négy percben tartottam tőle, hogy a sok kihagyott helyzet megbosszulja magát, mondhatni ez a futball egyik íratlan törvénye, de most ez nem történt meg. Gratulálok a hazai csapatnak is, mert ők is kellettek ahhoz, hogy egy jó meccset játszhassunk. Sok időnk nincs elemezgetni és gondolkodni ezen a találkozón, hiszen december 16-áig gyakorlatilag szó szerint háromnaponta játsszuk majd a meccseket. Természetesen csütörtökön a Chelsea a találkozó esélyese, de jó mentalitással lépünk majd pályára és megpróbálunk mindent, ami tőlünk telik. Büszkének kell lenni arra, hogy a híres Stamford Bridgen léphetünk pályára, ez minden játékosnak remek tapasztalat lesz.”

A sajtótájékoztatón felmerült, hogy a Chelsea ellen mit lehet majd azzal kezdeni, ha három védőre négy támadó viszi majd a labdát.

„A mai mérkőzésen kockázatot kellett vállalnunk, a cserék is ennek szóltak, hiszen Loic ment vissza szélsőhátvédnek, Milanov állt be Fiola helyett és Hodzic is érkezett második csatárnak. A Chelsea jelenleg szerintem a világ legjobb 10 csapatában benne van, valóban nagy probléma lenne, ha Willian, vagy Hazard törhetne hasonló szituációba a kapunk felé, de azon leszünk, hogy ne forduljon elő hasonló helyzet, amelyből ma valóban előfordult néhány.”

Fernando:

„Szerintem egy nagyon jó meccset játszott ma egymással két jó csapat. Mindkét együttes a három pontért küzdött. Gratulálok a játékosoknak, mindent kiadtak magukból. Azt mutatták, amit gyakoroltunk a héten, emiatt boldog vagyok. Egy pontot szerintem megérdemeltünk volna, de sajnos nyertek a vendégek. Dominánsan benne volt a kontrajáték gyakorlása a heti munkában, hiszen Nego és Stopira fent játszott, sok terület volt mögöttük, 2-3 kontránk is volt, amely megfordíthatta volna a meccset. Sajnos a mozgások és az utolsó döntések nem voltak megfelelőek, ezért nem sikerült befejeznünk ezeket az akciókat.”

2018. Szeptember 30. 20:00  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Huszti góljával nyertünk a DVTK otthonában

Csapatunk nagyon fontos három pontot szerzett Miskolcon.

Vasárnap este 68. alkalommal találkozott egymással az élvonalban a DVTK és a Vidi, Miskolcon pedig ez volt a 35. mérkőzése a két együttesnek. Az eddigi 34 miskolci meccs nagyon kiegyenlített eredményt hozott, 15 DVTK- és 15 Vidi-győzelem mellett négy alkalommal döntetlen született. A piros-fehérek kezdőjében ott volt a fiatal Tajti Mátyás, akinek testvére - Tajti Balázs - a Vidi II futballistája, a kispadon pedig Szabó Bence is helyet kapott, aki nyáron még a Vidiben szerepelt, és az átigazolási időszak utolsó napjaiban került Miskolcra kölcsönbe.

Az első percek mezőnyjátékkal teltek, majd a 6. minutumban Hadzic bombája szállt kapu fölé, a túloldalon pedig Brkovics fejese kerülte el a kapunkat. A 18. percben egy szép fehérvári támadás végén Fiola beadását lőtte kapu fölé hét méterről Huszti Szabolcs. Az első játékrészben egyébként féltucat szögletet is elvégezhettünk, ezek azonban nem igazán jelentettek komoly veszélyt a miskolci kapura, mindössze egyszer kellett izgulniuk a hazai drukkereknek, ekkor Stopira 6 méterről kapu mellé fejelt Huszti sarokrúgását követően.

A 37. percben Huszti vette célba Rados kapuját 13 méterről, a labda azonban elsuhant a bal kapufa mellett. A 42. percben a korábban a Barcelona akadémiáján is nevelkedő Tajti Mátyás lőtt 22 méterről kapura, Tujvel magabiztosan védett.

A második félidő csere nélkül folytatódott, és a játék képe sem sokat változott. Az 54. percben ismét Huszti szöglete után fejelhetett kapura Stopira, azonban ezúttal is kapu mellé szállt a labda. Az 55. percben mindkét tréner cserére szánta el magát: nálunk Kovács helyére Hodzic állt be, míg a hazaiaknál Vernest Bacsa váltotta. A 66. percig kellett várni a mérkőzés addigi legnagyobb helyzetére, Nego tekert 21 méterről egy elé pattant labdát kapura, az azonban ha csak centikkel is, de a bal felső sarok mellett zúgott el.

A 70. percben a szintén csereként pályára lépő Milanov hozta játékba Pátkait, aki a 16-oson belülre vezette a játékszert, majd nagyon okosan ívelt a hosszún érkező Huszti elé, ő pedig az ötös sarkáról a DVTK kapujába fejelt (0-1).

Két perccel később Hodzic lövését bravúrral védte a Diósgyőr kapusa, a kipattanó Huszti elé került, aki 14 méterről, jobb lábbal, alig tekert kapu mellé. Ezek a Vidi percei voltak, hiszen nem sokkal később Huszti beadását Scsepovics csúsztatta meg, és nem sokkal kerülte el a labda a hazai kaput, majd Huszti lövése ment mellé.

A találkozó utolsó tíz percében a DVTK mindent egy lapra feltéve kezdett el támadni. A 85. percben Tajti távoli bombája nem sokkal a kapunk mellett ment el - nagy helyzet volt. A legnagyobb hazai gólszerzési lehetőséget a 92. percben láthattuk, ekkor Bacsa passzát Hasani jobbal 11-ről kapura lőtte, balra vetődve védett Tujvel, a kipattanót a jobb sarok elől Makrai próbálta a kivetődő Tujvel felett középre tenni, de kapusunk még bele tudott piszkálni, így végül maradt a 0-1. Csapatunk ezen a héten két bajnokin 6 pontot szerzett, így most már ott vagyunk a dobogón!

A Vidi legközelebb jövő héten csütörtökön este - magyar idő szerint 21 órakor - Londonban, a Chelsea otthonában lép pályára az Európa Liga csoportkörében.