Kormányos Gábor
Szilasi Szabolcs, Szőts Gergely
90 +3.Vége a mérkőzésnek, 4-0-ra győztünk a Pécs ellen! Szép volt, fiúk!
90 +2.Nikolics lőtt fölé 28 méterről egy szabadrúgást.
90 +1.Heffler Norbert szögletét Juhász kifejelte, Márkvárt pedig 25 méterről fölé bombázott.
90.Heffler Tibor szögletét fejelték ki a pécsi védők. 2 perc a ráadás.
89.Feczesin lekészített labdáját Juhász lőtte kapura 17 méterről, megpattant a lövés, alig ment mellé.
87.A pálya közepén zajlik a játék az elmúlt percekben.
85.
Trebotic akcióban.
83.Heffler lőtt az oldalhálóba egy pécsi szabadrúgást 23 méterről.
81.
81.Gyurcsót Heffler váltja.
80.GÓÓÓÓL!!!! Gyurcsó ívelt balról a hosszúra egy szabadot, Nikolics pedig gyönyörűen fejelte vissza a labdát az ellentétes sarokba!
79.Simon a pályán Sándor helyett.
78.Heffler szögletét Juhász fejelte ki, majd Feczesin buktatta Nagy egy sárgáért.
77.Nagyot mentett Stopira egy pécsi szöglet után. Ojdanic kapott sárgát, Vinícius ellen szabálytalankodott.
76.Feczesin lövése jött le a blokkról.
74.GÓÓÓÓÓL!!!! Stopira remekül adott középre balról, az érkező Nikolics pedig 7 méterről a kapuba lőtt! Ez volt támadónk 20. bajnoki gólja ebben a szezonban!
73.
72.Feczesin ment el a szélen, középre ívelt, az érkező Kovács elől kirúgta a labdát Horváth.
70.Gyurcsó beadására Juhász érkezett, fejelt 6 méterről, egy védőről szögletre pattant a labda, ami után Feczesin csúsztatott mellé.
69.Heffler jön Szatmári helyett.
68.Egy visszatett labdán Sándor igazított egyet, majd 22 méterről a jobb alsó mellé lőtt.
67.Szatmári lőtt a bal felső fölé egy szabadot. Szolnoki sárgát kapott a lövést előidéző szabálytalanságért.
66.Gyurcsó szögletét Poleksic húzta le Vinícius elől.
65.Kovács váltja Oliveirát.
65.Gyurcsó ment el szépen a bal oldalon, laposan középre tálalt, Horváth mentett nagyot.
65.James lőtt kevéssel a jobb kapufa mellé 25 méterről.
64.Stopira éles beadását húzta le Poleksic.
63.Márkvárt szöglete után Sándor fejelte ki a labdát, amit egy pécsi játékos visszaemelt a kapunk elé, Balogh csúsztatott, Calatayud pedig védett.
61.Frank váltja Frőhlichet.
60.Szatmári középre emelt labdáját Calatayud húzta le.
58.Sándor indítása hosszú volt Feczesinnek, nem tudtunk helyzetet kialakítani.
56.Frőhlich tette be a védelmünk mögé a labdát, Márkvárt éles szögből lőtt, Calatayud szépen védett.
54.Gyurcsó szögletét Juhász fejelte kapura 11 méterről, Poleksic biztosan fogta a középre tartó labdát.
53.Gyurcsó egy szép csel után jó ütemben ugratta ki Feczesint, aki éles szögből lőtt, belevetődtek a próbálkozásba.
52.
50.Uzoma centerezését vágta ki a kapunk elől Vinícius.
49.A meccs első szögletét a vendégek végezték el, de Márkvárt sarokrúgása veszélytelen volt.
48.Sándor gyönyörűen ugratta ki Feczesin, de az asszisztens lest jelzett.
47.Nem volt csere a szünetben egyik oldalon sem.
46.Elkezdődött a második félidő.
45 +2.Vége a félidőnek.
45 +1.Nikolics és Poleksic mentek egy labdára, a pécsi kapus előbb ért oda.
45.Feczesin labdáját Oliveira maga elé tette a vendégek tizenhatosánál, de a kivetődő Poleksic menteni tudott.
43.Gyurcsó ívelt kapu elé egy szabadrúgást, Balogh kifejelte a labdát.
41.Szolnoki adott középre jobbról, Nikolics lekészítette lövésre Feczesinnek, egy védő azonban odaért és menteni tudott.
39.Trebotic és James is a földön maradt egy ütközés után, de mindketten folytatják a meccset.
38.
37.GÓÓÓÓÓÓL!!!! Gyurcsó egy csel után Nikolicsot akarta játékba hozni, neki nem volt jó a labda, az érkező Oliveirának viszont igen, ő pedig 16-ról, jobbal a kapu bal oldalába lőtt. A labda megpattant Ojdanicon, így Poleksic esélytelen volt.
35.Szolnoki beadását Balogh vágta ki az érkezők elől.
34.
33.Szolnoki jobbról érkező beadását Oliveira remek mozdulattal, sarokkal tette kapura 9 méterről, Poleksic nagyot védett.
31.Oliveira balról a hosszúra ívelt, az érkező Nikolicsnak magas volt a labda.
30.
28.Oliveira tett vissza egy labdát lövésre, az érkező Nikolics pedig 16 méterről tüzelt is, Poleksic védett.
26.Vinícius találkozott Uzomával az ötösünknél, a vendégek játékosa a földre került, a játékvezető azonban továbbot intett.
25.GÓÓÓÓÓÓL!!!!! Oliveira balról ívelt középre, Gyurcsó pedig 6 méterről, szép mozdulattal a jobb alsóba bólintott!
23.Gyurcsó startolt egy labdára, megpróbálta átemelni a kifutó Poleksicet, de belepiszkált a labdába a pécsi portás.
22.Pauljevic teljesen egyedül törhetett kapura, Stopira azonban utolérte és remek mozdulattal szerelte tizenegy méterre a kaputól.
20.Szolnoki próbálta kiugratni Feczesint, de Uzoma közbelépett.
18.Gyurcsó tisztán roboghatott a jobb oldalon, középre passzolt, az érkező Nikolics azonban nem találta el jól a labdát. Hatalmas helyzet volt!
16.Feczesin balról, laposan adott középre, Trebotic 12 méterről lőhetett, de nem találta el a labdát.
15.
14.Pauljevic szinte ugyanonnan lőtt ugyanúgy fölé egy szabadot, ahonnan az imént Márkvárt.
13.Márkvárt 26 méterről lőtt fölé egy szabadrúgást.
11.Sándor jól vette észre, hogy Feczesin beindul a védők mögé, ívelte is a labdát, de hosszú volt sajnos.
10.Uzoma ment el a bal szélen, laposan középre adott, a hosszún érkező James lőtt, de a blokkban elakadt a labda.
8.Trebotic próbálta kiugratni Gyurcsót, de a labda Poleksicé lett.
7.A vendégek jól szűkítik a területeket, egyelőre nehéz rést találni rajtuk.
6.Oliveira indítása volt hosszú Nikolicsnak.
4.Gyurcsó remekül adott be jobbról a hosszúra, ahol Nikolics érkezett és 5 méterről fölé fejelt.
2.A pécsiek jobboldali támadással próbálkoztak, de nem jártak sikerrel.
1.Elkezdődött a meccs!
-1.Az első félidő kezdőrúgását Vajkai Péter végzi el, aki 38. születésnapja alkalmából kapta a lehetőséget.
-2.Érkeznek a csapatok a két kapitány, Sándor György és Szatmári Lóránd vezetésével.
-5.A Vidit U8-as csapatunk tagjai kísérik be, a vendégcsapatot pedig a pécsi U8-as gárda játékosai.
-10.Piros mezben, kék nadrágban és piros sportszárban játszunk majd, a vendégek pedig tiszta fehérben.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok és visszamentek az öltözőkbe.
-20.
-25.Mindkét csapat melegít a Sóstói Stadionban.
-30.
-35.Az OTP Bank Liga 25. fordulójában két üldözőnk is pályára lépett már, az FTC 3-0-ra verte otthon a DVTK-t, az MTK 1-1-es döntetlent játszott Nyíregyházán.
-40.A PMFC az elmúlt fordulóban, hátrányból fordítva győzött 2-1-re a Honvéd ellen hazai pályán. Mi Diósgyőrben nyertünk 2-1-re.
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Calatayud - Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira - Sándor, Trebotic - Gyurcsó, Nikolics, Oliveira - Feczesin.
-50.A PMFC csapatával ebben a szezonban már negyedszer találkozunk. Ősszel 2-0-ra nyertünk Pécsen bajnokin, tavasszal a Magyar Kupa negyeddöntőjében, hazai pályán 2-1-re, idegenben 3-0-ra győztünk.
-55.
A játékvezetők már korábban megnézték a Sóstói Stadion gyepszőnyegét.
-60.Székesfehérváron süt a nap, gyenge szél fúj, a hőmérséklet 22 Celsius-fok körül van.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a Sóstói Stadionból! 18.30-kor kezdődik a Vidi - Pécs bajnoki.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok

Joan Carrillo: Négy védővel játszottunk, akik előtt inkább támadó szellemű játékosok kaptak lehetőséget, tehát többet kockáztattunk, így a Pécsnek is akadtak helyzetei. Tudtuk, hogy a vendégek veszélyesek kontrából és rögzített helyzetekből is, erre felhívtam a játékosok figyelmét a meccs előtt. Előfordulhat egy mérkőzésen, hogy a csapatok visszaállnak, és várják a lehetőségeket, mi ezt nem akartuk és ismétlem, kockáztattunk az eredményesség érdekében. Végül 4-0-ra nyertünk és ez a legfontosabb, valamint az, hogy 25 meccsen mindössze 9 gólt kaptunk. Stopira mentése nagyon fontos jelenet volt az első félidőben, de már előtte is megvoltak a lehetőségeink. Debrecenben folytatjuk a bajnokságot jövő héten, az egy teljesen más meccs lesz a maihoz képest, arra annak megfelelően kell felkészülnünk. Előtte azonban még egy nagyon fontos összecsapás vár ránk, hiszen kedden Újpesten lépünk pályára a Magyar Kupa-elődöntő visszavágóján. A szerződésemben szereplő pontok közül az egyik az, hogy a csapat nemzetközi szereplést érő helyen végezzen a szezon végén, ezt ma gyakorlatilag bebiztosították a játékosok. Szeretek itt élni és dolgozni, a családom is nagyon jól érzi magát, úgyhogy ma én vagyok az egyik legboldogabb ember Magyarországon.

Robert Jarni: Tisztában voltunk vele, hogy a Vidi a bajnoki címért, mi pedig a kiesés ellen küzdünk, de gratuláció illeti a játékosaimat a mai teljesítményükért, mert amit kértem tőlük, megvalósították. Egy ilyen erős ellenfél ellen nem mindenki tud ennyi helyzetet kialakítani, mint mi. A számszerű eredmény nem tükrözi teljesen a játék képét, de azt elismerem, hogy a Vidi jobb volt és megérdemelten nyert. A mi legfontosabb meccseink az utolsó négy fordulóban, a jövő heti, Ferencváros elleni találkozó után következnek, akkor kell matematikailag is biztosítanunk a bennmaradást.

2015. Április 25. 21:30  -  Szerző: Acsai N. Ferenc  -
Újabb nagy lépés a cél felé - a PMFC sem tudta megállítani a Vidit

Gyurcsó és Oliveira góljával 2-0-ra vezettünk a szünetben, a második félidőben Nikolics duplázott. Előnyünk 11 pont a második FTC előtt a tabella élén 5 fordulóval a vége előtt.

Tavaszi időben fogadtuk az OTP Bank Liga 25. fordulójában a Pécs csapatát Sóstón. Kezdőcsapatunk egy helyen változott a múlt hetihez képest, Simon helyett Trebotic kapott lehetőséget Joan Carrillotól.

A Pécs nagyon masszívan kezdett, az első helyzet mégis a miénk volt: Gyurcsó beadását Nikolics fejelte fölé az ötösről. A válasz a 10. percben érkezett, Uzoma balról jövő lapos átadását James lőtte kapura, blokkolni tudtuk a próbálkozást.

A 13. percben Márkvárt, majd a 14. percben Pauljevic lőtt fölé szinte ugyanonnan, 26 méterről, középről egy-egy szabadrúgást. A 18. percben hatalmas helyzet maradt ki, Gyurcsó beadására Nikolics érkezett, ám a labda beragadt a lábai közé 2 méterre a kaputól, így megúszták a vendégek. A 22. percben Pauljevic teljesen egyedül törhetett kapura, Stopira azonban utolérte és remek mozdulattal szerelte tizenegy méterre a kapunktól. A 23. percben Gyurcsó emelésénél még jól jött ki Poleksic, 2 perccel később azonban már tehetetlen volt a pécsi portás: Oliveira nagyszerűen ívelt középre balról, Gyurcsó pedig senkitől sem zavartatva, a jobb sarokba bólintott 6 méterről. (1-0.)

A 26. percben büntetőt reklamáltak a vendégek, Vinícius és Uzoma talákoztak az ötösünknél, a pécsi játékos a földre került, a játékvezető azonban továbbot intett. A 28. percben Nikolics, a 33. percben Oliveira (sarokkal leadott) lövését védte Poleksic. A 37. percben megdupláztuk előnyünket: Gyurcsó egy csel után Nikolicsot akarta játékba hozni, neki nem volt jó a labda, az érkező Oliveirának viszont igen, ő pedig 16-ról, jobbal a kapu bal oldalába lőtt. A labda megpattant Ojdanicon, így Poleksic esélytelen volt.
(2-0.)

A pihenőre tehát kétgólos előnnyel mehettünk, szünetben egyik csapat sem cserélt.

Az 53. percben előbb Feczesin lövését blokkolták, majd a szögletet követően Juhász fejesét fogta meg a vendégek kapusa. 3 perccel később Frőhlich tette be a védelmünk mögé a labdát, Márkvárt éles szögből lőtt, Calatayud szépen védett. A 63. percben Márkvárt szöglete után Sándor fejelte ki a labdát, amit egy pécsi játékos visszaemelt a kapunk elé, Balogh csúsztatott, Calatayud megint a helyén volt. A második játékrész felénél felgyorsultak az események: előbb Gyurcsó beadásánál mentett hatalmasat Horváth, majd James bombázott kevéssel a jobb kapufa mellé 25 méterről, végül az egyik oldalon Szatmári fölé, a másikon Sándor pedig mellé lőtt 22-24 méterről. A 72. percben Juhász, néhány pillanattal később Feczesin fejese szállt mellé, a 74. percben viszont újra betaláltunk: Stopira remekül kanyarította középre a labdát balról, az érkező Nikolics pedig 7 méterről a kapuba lőtt. Ez volt támadónk 20. bajnoki gólja ebben az idényben! Niko korábban még soha nem talált be ennyiszer bajnokin egy szezon alatt! (3-0.)

A 77. percben Stopira mentett nagyot a vendégek szöglete után, aztán a 80. percben végleg eldőlt a meccs: Gyurcsó ívelt balról a hosszúra egy szabadot, Nikolics pedig gyönyörűen fejelte vissza a labdát az ellentétes sarokba! (4-0.) (Niko a meccs után hosszabb interjúban értékelte a vidi.hu-nak a meccset és saját teljesítményét, amit ide kattintva olvashat el!)

Az utolsó 10 percben még Heffler Norbert (a vidis Heffler Tibor testvérének) oldalhálóba lőtt szabadrúgását, Juhász próbálkozását és Nikolics távoli szabadrúgását jegyezhettük fel, egyikből sem született újabb gól.

4-0-ra győztünk a Pécs ellen, előnyünk továbbra is 11 pont a második FTC és - szombati döntetlenje miatt - már 14 pont az MTK előtt, 5 fordulóval a vége előtt. 25 forduló alatt 64 pontot gyűjtöttünk, ez a második legtöbb a Vidi történetében, és már csak 2 pontra vagyunk a klubcsúcsot jelentő 66 pontos, 2011-2012-es szezontól.

Legközelebb Újpesten lépünk pályára, kedden a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágója következik.