Tóth II. Vencel, Buzás Balázs
Medovarszki János
Solymosi Péter, Berke Balázs
90 +3.Vége a mérkőzésnek, 2-1-re győztünk Miskolcon! Szép volt fiúk!
90 +2.Szépítettek a hazaiak. Jenner jobbról laposan az érkező Griffiths elé tálalt, aki 3 méterről nem hibázott.
90 +1.Nikolics indult meg a diósgyőri kapu felé a 3 perces ráadás első percében, majd 16 méterről, jobbal lőtt, Antal hárított.
90.Németh próbálkozott 25 méterről, Calatayud védett.
89.Gyurcsó ívelt a kapu elé egy szabadot, Antal megfogta a labdát.
88.Griffiths lőtt ballal kapásból egy felfejelt labdát az oldalhálóba.
87.Középpályásunk visszatért a pályára.
86.Simon Ádámot kell ápolni.
85.
84.Juhász helyett Fejes érkezett.
84.Oliveira egy csel után 17 méterről fölé lőtt.
83.Jenner beadását húzta le magabiztosan Calatayud.
81.Simon labdájával Nikolics mehetett, egy visszacsel után Trebotic elé tálalt, aki 16-ról lőtt, beleléptek a labdába, ami így felpörgött és Antalé lett.
79.Gyurcsó lapos lövését védte Antal.
78.Griffiths mehetett volna egyedül a kapu felé, ha az asszisztens nem állítja meg lesen.
76.Gyurcsó nagyszerű csellel verte meg védőjét, majd jobbról laposan a hosszúra passzolt, érkezett Oliveira és a hálóba lőtt, de az asszisztens lest jelzett.
75.
74.Trebotic elől az utolsó pillanatban mentett Okuka, középpályásunk egyedül törhetett volna kapura.
72.Marjanovic helyén Gosztonyi.
71.Simon bombáját ütötte ki Antal.
70.Ivanovszki váltja Feczesint.
69.Gyurcsó ívelt kapu elé balról egy szabadrúgást, Juhász csúsztatott, majd egy védő kivágta a labdát.
67.Trebotic ment el a jobb szélen, középre passzolt labdáját egy védő eltakarította az érkezők elől.
66.Trebotic érkezik Sándor helyett.
65.Egy hazai szöglet után Griffiths tette le a labdát, Takács belepiszkált a kapu előtt, centikkel ment mellé.
63.Takács lekészítése után Németh került gólhelyzetbe, lövését Calatayud védte.
61.Jenner állt be Bognár helyett.
60.
És a gólöröm.
59.
Gyurcsó gólpassza.
58.GÓÓÓÓL!!!! Nikolics kiugratása után Gyurcsó mehetett, keresztbe passzolt, Feczesin átvette a labdát, majd laposan a kapuba lőtt.
56.Németh Milán került a védelmünk mögé, beadása viszont magas volt a hosszún érkező Marjanovicnak.
55.Gyurcsó mehetett kapu felé Feczesin labdájával, beadását blokkolták. A szögletet is Gyurcsó végezte el, egy kapu előtti kavarodás végén Juhász emelt fölé.
53.Gyurcsó lőtt 25 méterről a kapu fölé.
51.Calatayud védett egy hazai próbálkozást.
49.Stopira lapos beadását Feczesin tette vissza lövésre sarokkal az ötösről, de pontatlan volt a labda.
48.
47.GÓÓÓÓÓL!!!! Gyurcsó indította Feczesint, aki egyből kapura lőtt 15 méterről, Antal védett, de a kipattanóra érkezett Oliveira és 6 méterről a hálóba passzolt!
46.Elkezdődött a második félidő.
45 +4.Vége a félidőnek.
45 +3.Egy éles hazai beadás után Stopira szabadított fel.
45 +2.Szolnoki indítása volt hosszú a társaknak,
45.3 perc a ráadás az első félidő végén.
44.
43.Bognár szöglete után Juhász bólintotta ki a labdát az ötösről.
42.Szolnoki rántotta le ellenfelét, sárga lap.
41.Sándor labdájával Gyurcsó lépett ki, beadása szögletre pattant, amit szintén ő adott be, de tisztáztak a hazaiak.
40.Sándor lőtt fölé ballal, 25 méterről.
39.Most érkezik csak Krstic Alves helyére, az elmúlt percekben 10 emberrel játszottak a hazaiak.
38.Stopira beadása után Nikolics fejelt fölé az ötösről.
35.Az imént ápolt Alves mégsem tudja folytatni. Csere lesz rövidesen.
33.Alvest kellett ápolni a vonal mellett, de visszatért a védő.
31.Feczesin remek ütemben futtatta Gyurcsót, aki egy szép csel után Nikolicshoz passzolt, támadónk 8 méterről lőtt, Antal nagyot védett.
29.
28.Nikolics nagyon szépen ugratta ki középen Gyurcsót, egy hajszállal, de előbb ért oda Antal kapus a labdáért, mint a Vidi szélsője.
26.Griffiths törhetett kapura, de Vinícius utolérte és remek mozdulattal szerelte a lövés pillanatában.
25.Gyurcsó szöglete után Juhász fejelt, Antal hatalmasat védett, a kipattanót kivágta egy védő. Az újabb szögletből nem tudtunk veszélyeztetni.
23.Feczesin verte meg emberét, majd kapura fordult, a bal alsót célozta meg 12 méterről, de Antal leért a labdára.
22.Egerszegi ugratta ki Marjanovicot, aki lesről indult.
20.Sándor csavart kapura 16 méterről, Antal védett.
19.Gyurcsó újabb szöglete után a hazaiak kontrázhattak, Simon nagyszerűen állította meg a diósgyőri támadást a térfelünk közepén.
18.Gyurcsó adta be a harmadik szögletünket, veszélytelen volt.
17.Nikolics próbálkozott éles szögből, szögletre pattant a labda.
15.Sándor lapos indítását Antal kicsúszva szedte fel Gyurcsó elől. Fél perccel később Gyurcsó beadott, ez is a diósgyőri kapusé lett.
14.Takács indult meg a baloldalon, Szolnoki remek ütemben csúszott bele a beadásba. Nagy helyzet lehetett volna középen.
13.Gyurcsó vezette jobbról befelé a labdát, majd ballal, 24 méterről a bal alsó mellé lőtt.
12.
11.Griffiths lőtt ballal 20 méterről, Calatayud fogta a középre tartó labdát.
10.Sándor lövési kísérlete után Feczesinről pattant a kapu felé a labda, Gyurcsó odaért, de nem tudta elpiszkálni Antal mellett, aki jól vetődött ki.
9.Gyurcsó szöglete után Juhász fejelt 11 méterről, Griffithsről levágódott a labda.
8.Simon lőtt a tizenhatos sarkáról, Antalról kijött a labda, Feczesin ismételt, ezt pedig egy védő blokkolta.
7.Feczesin kapott egy ajándéklabdát a hazai térfélen, megiramodott, majd jobbra, Gyurcsóhoz játszott, aki egyből középre passzolt, de elakadt a labda egy védőben, a lecsorgót Sándor lőtte kapura, ez a próbálkozás pedig levágódott.
5.Sándor jobbról adott középre, most a kimozduló Antal mentett Feczesin elől.
3.Stopira lapos beadását Szalai rúgta ki az érkező Feczesin elől.
2.Egy előrevágott labdára Griffiths startolt, de Calatayud előnyösebb helyzetben volt és felszedte a támadó elől.
1.Elkezdődött a meccs!
-2.Érkeznek a játékosok a két kapitány, Sándor György és Drazen Okuka vezetésével.
-10.Tiszta fehérben lépünk ma pályára.
-15.A csapatok befejezték a melegítést és visszamentek az öltözőkbe.
-20.Ebben a szezonban a bajnokikon kívül a Magyar Kupában is összetalálkozott a két csapat. Október végén a nyolcaddöntőben 2-1-re győztünk.
-25.A DVTK még nem nyert bajnokit tavasszal, háromszor kikaptak és háromszor ikszeltek. Mi négy győzelem mellett kétszer játszottunk döntetlent.
-30.
-35.A 24. fordulóban mindhárom mögöttünk álló csapat - az FTC, az MTK és a DVSC is - nyert, így most csökkent az előnyünk a tabella élén.
-40.Elkezdték a bemelegítést a csapatok.
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Calatayud - Szolnoki, Vinícius, Juhász, Stopira - Sándor, Simon - Gyurcsó, Nikolics, Oliveira - Feczesin.
-50.A két együttes őszi meccsén 2-1-re győztünk Székesfehérváron. Ide kattintva megnézheti a meccs összefoglalóját!
-55."Roppant nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen a DVTK egy rendkívül egységes csapat, akik főleg hazai pályán nagyon veszélyesek" - nyilatkozta honlapunknak a találkozó előtt Szolnoki Roland.
-60.A hazai csapat a tabella hetedik helyén áll, a Vidi 8, illetve 9 ponttal vezeti a táblázatot az FTC és az MTK előtt.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat Miskolcról! 14.00-kor kezdődik a Diósgyőr - Vidi bajnoki!
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok

Joan Carrillo: Nagyon örülök a csapat mai teljesítményének. Már az első félidőben is nagyon intenzívek voltunk, pörgős játékot láthattunk, sok helyzetet alakítottunk ki. Ugyanakkor okosnak kellett lennünk, mert a Diósgyőr nagyon veszélyes csapat, pillanatok alatt képes gólt szerezni. A második félidőben is sikerült a ritmust tartani és itt már jöttek a gólok is. Szünetben felhívtam a játékosok figyelmét néhány védekezésbeli hibára, de azt is mondtam, ha továbbra is így támadunk, be fogunk találni. A mai győzelemért nagyon meg kellett dolgoznia a csapatnak, kemény munkával egész héten erre készültünk. Kiadták a játékosok azt, ami bennük van. Pont az az ereje a közösségünknek, hogy nem csak a meccseken nyújtanak maximumot a játékosok, hanem az edzéseken is.

Tomislav Sivic: Az ország legjobb csapata ellen játszottunk, és összességében nem is rosszul. Amit megbeszéltünk, megcsináltuk, főleg az első félidőben. A gól a lehető legrosszabbkor jött a második játékrész elején, ez nem tett jót az önbizalmunknak, amivel amúgy is vannak problémák motsanában. Jó meccs volt, becsületes vereséget szenvedtünk. A Vidi jobb csapat, mint a Diósgyőr, ez ma bebizonyosodott. Gratulálok a győzelmükhöz és a bajnoki címükhöz!

2015. Április 19. 17:00  -  Szerző: Acsai N. Ferenc  -
Diósgyőrben is nyert a Vidi

A gól nélküli első játékrészt követően Oliveira, majd Feczesin is betalált, a végén Griffiths szépített. 24 forduló után 11 pont előnnyel vezetjük a tabellát az FTC előtt.

Napos időben, 13 Celsius-fokban, 2500 néző előtt kezdődött az OTP Bank Liga 24. fordulójának utolsó előtti találkozója Miskolcon. Ugyanazt a kezdőt küldte pályára Joan Carrillo, akiket múlt héten a Haladás ellen, újra együtt játszott tehát Nikolics Nemanja és Feczesin Róbert.

A 7. percig kellett várni az első nagyobb lehetőségre, ekkor Feczesin kapott egy ajándéklabdát a hazai térfélen, megiramodott, majd jobbra, Gyurcsóhoz játszott, aki egyből középre passzolt, de elakadt a labda egy védőben, a lecsorgót Sándor lőtte kapura, ez a próbálkozás pedig levágódott egy lábról. Egy perccel később Simon lőtt a tizenhatos sarkáról, Antalról kijött a labda, Feczesin ismételt, de a próbálkozást blokkolta egy védő. A 10. percben Gyurcsó próbált meg ellőni egy labdát a kivetődő Antal mellett, ami nem sikerült, majd az ellentámadás végén Griffiths labdáját fogta Calatayud. A 15. perc környékén Gyurcsó lövéssel és beadásokkal is próbálkozott, egyikből sem lett nagy helyzet.

A 20. percben Sándor csavarását, a 23. percben Feczesin ziccerét, a 25. percben Juhász fejesét hárította nagyszerűen a hazaiak kapusa. A 31. percben Feczesin remek ütemben futtatta Gyurcsót, aki egy szép csel után Nikolicshoz passzolt, támadónk 8 méterről lőtt, Antal megint hatalmasat védett. Érett a Vidi-vezetés, a szünetig azonban nem jött össze. Nikolics fejesét és Sándor lövését még feljegyezhettük, de 0-0-val mentek pihenni a csapatok.

A második játékrész aztán álomszerűen indult: Gyurcsó indította Feczesint, aki egyből kapura lőtt 15 méterről, Antal védett, de a kipattanóra érkezett Oliveira és 6 méterről a hálóba passzolt! (0-1.)

Kisebb lehetőségek alakultak ki mindkét oldalon, 10 perccel a vezetés után pedig már kettő volt az előny: Nikolics kiugratása után Gyurcsó ment el a jobboldalon, keresztbe passzolt, Feczesin átvette a labdát, majd 6 méterről, laposan a kapuba lőtt. (0-2.)

A 63. percben Németh lövését védte kapusunk, majd Takácsról ment centikkel a jobb kapufa mellé a labda. A 71. percben Simon bombáját ütötte ki Antal. 5 perccel később Gyurcsó nagyszerű csellel verte meg védőjét, majd jobbról laposan a hosszúra passzolt, érkezett Oliveira és a hálóba lőtt, de az asszisztens lest jelzett. Gyurcsó, Trebotic és Oliveira is jelentkezett lövéssel 10 perccel a vége előtt, de nem tudtuk növelni előnyünket. A másik oldalon Griffiths találta el az oldalhálót, Németh távoli kísérletét pedig Calatayud fogta meg. A ráadás perceiben Nikolics 16 méterről leadott lövését védte Antal, majd egy perccel a lefújás előtt Griffiths szépített közelről. Az elefántcsontparti támadó Jenner centerezését váltotta gólra. (1-2.)

A lényegen nem változtatott a találat, megszereztük a három pontot és továbbra is 11 pontos előnnyel vezetjük a tabellát a Ferencváros és 12 pontos előnnyel az MTK előtt. Legközelebb szerdán lépünk pályára, a Ligakupa-negyeddöntő visszavágóján a DVSC-t fogadjuk Sóstón.