Farkas Ádám
Kelemen Attila, ifj. Varga Gábor
Varga László
90 +3.Farkas Ádám lefújta a találkozót.
90 +2.Zé Luis elől mentettek a védők szögletre, amit Kleinheisler ívelt be, Gyepes fejéről leütötte a labdát Rajic.
90 +1.Három perc a hosszabbítás.
90.Brachi szabadrúgása centikkel ment el a jobb felső mellett. Gólt érdemelt volna a lövés!
88.Vítor Gomes ugratta ki Zé Luist, kicsit hosszú volt a labda, de támadónk elérte és ballal megpróbálta elpöccinteni a kifutó Rajic mellett, a kapus nagyot védett.
87.Nildo ívelt kapu elé balról egy szabadrúgást, amit Kádár fejelt ki oldalra.
86.Nikházi 24 méteres lövése ment fölé.
84.Gohér szögletét követően Mamadu tisztázott a tizenhatosunkon belül.
83.Mamadu beadása megint kijött a védőfalról, ezúttal Vadász fejelte ki.
82.Bacsa helyett Gosztonyi a pályán.
81.Nikházi rúgta fel Kokót, sárgát kapott.
79.Kleinheisler szögletét Gyepes fejelte fölé az ötösről.
78.Brachi beadását éppen elrúgták Zé Luis elől a kapu torkában.
77.
"Scholes" próbálkozik.
76.Zé Luis lépett ki a bal oldalon, majd kisodródott helyzetből fölé lőtt.
75.Vadász kapott sárgát, mert nem engedett elvégezni egy szabadot.
74.Oliveirát Nildo váltja.
73.Gohér tekert kapura egy szabadrúgást 24 méterről ballal, a lécek találkozásánál csattant a labda.
72.Gohér szögletét Brachi fejelte ki, majd Oliveira szabadított fel.
71.Oliveira kapott sárgát egy félpályánál elkövetett szabálytalanság után.
70.Zé Luis gyönyörűen sarkazott vissza egy labdát Oliveirának, aki csinált egy szép cselt, a lövés pillanatában viszont beérték.
68.Egy kifejelt labdát Zé Luis kapásból, futtából próbált kapura lőni 23 méterről, lecsúszott kicsit, így nem volt veszélyes.
67.Kostic cselezett befelé balról, majd ballal fölé lőtt a tizenhatos sarkáról.
65.
Gyepes jól játszik.
64.Eperjesi húzta vissza Kleinheislert, sárga lap.
63.Batioja helyett Nikházi a pályán.
62.Brachi szabadrúgását rúgta ki egy védő.
61.A Mamadu ellen elkövetett szabálytalanság miatt megítélt szabadot Kleinheisler ívelte a kapu elé balról, Vítor Gomes alig csúsztatott fölé 6 méterről.
59.Sokkal többet birtokoljuk a labdát, mint ellenfelünk, de igazán nagy helyzetet nem tudtunk kialakítani eddig.
58.Brachi beadása felpattant Takács lábán, így Rajic nem merte megfogni, kirúgta inkább a mezőnybe.
57.Mamadu ívelése felpattant Vadászon, Rajic húzta le a labdát az ötösnél.
56.Brachi beadása rövid volt Zé Luisnak, Kádár lépett közbe.
54.
Brachi és Kokó.
53.A kontrát Takács állította meg egy kemény belépővel a félpályánál - Oliveira volt a szenvedő fél -, sárga járt érte.
52.Gohér rúgta be a vendégek negyedik szögletét, Brachi kifejelte a labdát.
50.Gyepes tört előre és ballal a bal alsót vette célba, Rajic védett.
49.Mamadu beadása volt hosszú Zé Luisnak, így Kádár kivágta a labdát a vendégek kapuja elől.
48.Kleinheisler szögletét Rajic húzta le.
47.Kettőt is cseréltünk a szünetben, Sándor és Lupeta lementek, Vítor Gomes és Zé Luis bejöttek.
46.Elkezdődött a második félidő.
45 +1.Farkas Ádám lefújta az első félidőt.
45.Kleinheisler labdájával Mamadu ment el a bal oldalon, de kivágta Vadász a beadását.
44.Oliveira jobbról lőtt középre egy labdát, Rajic biztosan fogta.
43.Gohér kapu elé ívelt szabadrúgását Gyepes fejelte oldalra, majd Mamadu szabadított fel.
42.Batioja felé szállt egy felívelés Vadásztól, a vendégek támadója azonban lesen volt.
41.Gyepes kezét érintette a labda 30 méterre a kapunktól, az ezért járó szabadot Gohér küldte kapura, Calatayud kezébe a kapufáról pattant vissza a labda.
40.
Mamadu harcol.
39.Batioja kapott egy lapos labdát a bal szélről Kostictól, óriási helyzetben rosszul találta el 8 méterre a kapunktól.
38.Kleinheisler tört be remek csellel a jobb oldalról, de beadása túl erős volt a bent érkezőknek.
36.Lupeta indult meg saját térfeléről, majd egy védővel ütközött 22 méterre a vendégek kapujától, a játékvezető támadónkat látta szabálytalannak.
35.Gohér beívelését Sándor fejelte ki a kapunk elől.
34.Gyepes kapott sárgát, miután Barczival szabálytalankodott a félpályánál.
33.Futács helyett Barczi a pályán. Valószínűleg megsérült a vendégek támadója, ezért a csere.
32.A következőnek is ugyanez lett a sorsa, nem tudtunk veszélyt kialakítani.
31.Kleinheisler szögletét kifejelték, ismételhet.
29.
Kleinheisler akcióban.
28.A Kostic elleni szabálytalanságért megítélt szabadrúgást Gohér ívelte be, Sándor pedig kifejelte.
27.Tóth Balázs beívelése túl mély volt a középen érkező Lupetának.
26.Brachi ívelt kapu elé egy szabadot, Futács fejelte ki a mezőnybe a labdát.
25.Kleinheisler újabb szögletét kifejelték, Kovács lőtt kapásból a tizenhatosról, amit pedig blokkoltak.
24.Kleinheisler szöglete után Lupeta csúsztatott, Rajic kipaskolta a labdát.
23.Lupeta ívelt Kovácshoz a tizenhatosnál, középpályásunk kezét érintette azonban a labda, így a vendégek jöhettek.
22.Tóth Balázs szerelt a pálya közepén, egyből fordulhattunk volna, de a játékvezető szabálytalannak látta a Vidi csapatkapitányát.
21.Egy felpattanó labdát Lupeta csúsztatott meg a pálya közepénél, de Kleinheisler nem érhette el sajnos.
19.Kovács remek cselekkel indult el középen, Oliveirát akarta kiugratni a bal oldalon, de hosszú volt a labda.
18.Gohér szöglete után Kádár fejéről Calatayudhoz került a labda.
17.Gyepes mentett fantasztikusan a kilépő Futács elől.
16.Most Bacsa maradt a földön egy ütközés után, de ő végül ápolás nélkül folytatja.
14.Felépült és visszatért a diósgyőri 99-es.
13.Futács maradt a földön, egyelőre nem tudni, hogy mi történt a támadóval, ápolás zajlik.
12.Kovács ugratta ki középen Sándort, egy picit hosszú volt a labda.
10.Kovács passzolt Oliveirához a jobb szélről, aki egy igazítás után középre ívelt, megint Rajic kaparintotta meg a labdát.
9.Brachi beadását Rajic húzta le, a másik oldalon Bacsa lőtt laposan mellé.
8.Gyepes nem hagyta, hogy Futács beadjon a bal szélről, kicsivel később a diósgyőri csatár egyik társát próbálta kiugratni, de hosszú volt a labdája.
6.A szöglet után Mamadu fejéről, majd Oliveira lábáról pattant kifelé a labda, aztán Futács megpattanó beadását fogta Calatayud.
5.Gohér szabadrúgását Lupeta fejelte szögletre.
4.Egy diósgyőri szögletet hárítottunk, a kontránkat sajnos megakasztották.
3.Megint Gohér ívelt a tizenhatoson belülre, most Sándor bólintotta ki, majd Kostic lövése szállt fölé.
2.Gohér ívelt a kapunk elé egy szabadrúgást, Brachi fejelte vissza a mezőnybe a labdát.
1.Elkezdődött a meccs.
-3.Tóth Balázs és Gohér Gergő, a két kapitány zászlót cserél.
-5.Érkeznek a csapatok, mi piros mezben, kék nadrágban és piros sportszárban játszunk, a vendégek tiszta fehérben.
-10.Kovács István, aki a vasárnapi DVTK elleni bajnokin gólt és gólpasszt jegyzett, azt mondta, fegyelmezetten kell játszanunk és nem szabad elfelejteni, hogy a párharc két meccsen dől el.
-15.A csapatok befejezték a melegítést és visszamentek az öltözőkbe. Hamarosan kezdődik a meccs!
-20.Székesfehérváron 3 Celsius-fok van, kicsit fúj a szél, csapadékra nem kell számítani a mérkőzés ideje alatt.
-25.Fontos információ a visszavágóval kapcsolatban, hogy az eredetileg tervezett 20.30 helyett 18.00 órakor kezdődik a miskolci összecsapás jövő szerdán.
-30.Tomiszlav Szivics szerint a legfontosabb számukra, hogy gólt szerezzenek a mai meccsen.
-35.Mindkét csapat elkezdte a bemelegítést.
-40.
Az öltözőben kikészítve várják a mezek a játékosokat.
-45.
A játékvezetői négyes is megvizsgálta a pálya állapotát.
-50.José Gomes a mérkőzés előtt azt mondta, többet kell birtokolnunk a labdát, mint a vasárnapi mérkőzésen.
-55.Íme a mai kezdőcsapatunk: Calatayud - Brachi, Gyepes, Vinícius, Mamadu - Tóth Balázs, Sándor - Oliveira, Kovács, Kleinheisler - Lupeta.
-60.
A vendégek már megvizsgálták a Sóstói Stadion gyepszőnyegét.
-65.Köszöntjük kedves szurkolóinkat a Sóstói Stadionból! 17.00-kor kezdődik a Videoton FC - DVTK Magyar Kupa párharc első felvonása.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok

José Gomes: Mindössze két helyen változott a DVTK kezdője a vasárnapi bajnokihoz képest, nem igazán volt meglepetés a játékuk. Nagyon jól játsszák azt a rendszert, amit felépítettek, rengeteget járatják a labdát a középpályán, elől pedig két csatárral próbálkoznak rendkívül veszélyesen. Nem mondom azt, hogy teljesen elégedetlen vagyok a mai eredménnyel, hiszen ha például a tavaszi, Győr elleni Magyar Kupa meccsel hasonlítjuk össze a mait, azt látjuk, hogy akkor hiába alakítottunk ki rengeteg helyzetet, a Győr két kontrával nyerni tudott. Ma nem hagytunk ilyen lehetőségeket az ellenfélnek, és abból a szempontból nem lehetünk elégedetlenek, hogy egy minimum 180 perces párharcról van szó, és ez csak az első rész volt. Természetesen nyerni szerettünk volna, voltak is lehetőségeink, de ma sajnos ez nem sikerült. Türelmesnek kell majd lennünk a diósgyőri meccsen, többet kell birtokolnunk a labdát és ezekből a szituációkból kell helyzeteket kialakítanunk.

Tomiszlav Szivics: Letámadtuk a házigazdát az első perctől, nem hagytunk területet a Vidinek. Ez persze sokat kivesz a játékosokból, de azt hiszem, vasárnap után ma is mindenki több, mint 100%-ot nyújtott. Futács kiválása gondot okozott, ám így is közel voltunk a győzelemhez. Fegyelmezetten játszottunk, azt csinálták a játékosok, amit megbeszéltünk, úgyhogy a játékkal és az eredménnyel is elégedett vagyok. Ez volt az első felvonás, Miskolcon dől el minden jövő héten.

Magyar Kupa
2013. November 27. 20:00  -  Szerző: Acsai N. Ferenc  -
A visszavágóra maradt a döntés

Nagy küzdelem, és néhány helyzet jellemezte a kupameccs első felvonását.

Igazi kora téli időben, 3 Celsius-fokban kezdődött a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első felvonása a Diósgyőr ellen a Sóstói Stadionban.

A két csapat lendületesen indította a játékot, ez azonban inkább kemény mezőnymunkát eredményezett, igazán nagy helyzetet egyik kapu előtt sem láthattunk. A vendégek oldaláról Gohér beadásai és Futács erőszakossága volt említésre méltó, részünkről pedig Kleinheisler szögletei, Kovács és Oliveira egy-egy szép csele és indítása.

Futács Márkót a 33. percben le kellett cserélni sérülés miatt, de a játék képe nem sokat változott ettől, helyére Barczi Dávid állt be. A félidő vége felé először Kleinheisler remek betörését jegyezhettük fel (sajnos az utolsó átadásba hiba csúszott), majd Batioja hagyott ki egy nagy helyzetet, végül a kapufáról pattant Calatayud kezébe Gohér 30 méteres szabadrúgása.

Szünetben kettőt is cseréltünk, Lupeta és Sándor már nem jöttek ki a folytatásra, Vítor Gomes és Zé Luis jutottak szóhoz. A második félidőben sokkal többet birtokoltuk a labdát ellenfelünknél, de szinte az összes beadásunk visszajött a védőfalról, Zé Luis nem tudott helyzetbe kerülni. Támadónkhoz fűződik a meccs egyik legszebb jelenete, amikor gyönyörűen tett vissza egy labdát Oliveirának, aki egy csel után akart lőni, de végül közbenyúlt egy védő. Pár perccel később Gohér szabadrúgása a kapufák találkozásánál csattant, maradt a 0-0.

Ahogy a mérkőzés végére is, hiszen Zé Luis lövése és Gyepes fejese is elkerülte a kaput, az utolsó percben pedig Brachi szabadrúgása zúgott el centikkel a jobb felső mellett.

A visszavágót december 4-én, szerdán 18.00-tól játsszuk Miskolcon, hatalmas csata várható!