90 +3.Vége, győzelemmel kezdtük a 2013-14-es idényt!
90 +2.Zé Luis került óriási helyzetbe, de Rózsa hatalmasat védett!
89.Ugrai sípszó után rúgta el a labdát, ez pedig nagy butaság volt, mert neki már volt egy sárgája, úgyhogy ez így piros!
88.Három perc lesz a hosszabbítás.
86.Ezekben a percekben egyik kapu sem forog veszélyben.
83.Gyurcsó lőtt 24 méterről kapu fölé egy szabadrúgást.
81.Ugrai 27 méterről lőtt kapura egy szabadrúgást, a labda az oldalhálót súrolta.
79.

77.Halmosi szabadrúgását követően Fehér elől fejelte Juhász szögletre a labdát.
75.Nikolics helyére Zé Luis állt be.
74.Gyurcsó távoli lövése nem okozott gondot Rózsának.
73.Szolnoki két szép csel után lőtt kapura, a labda csak centikkel ment mellé.
72.Ívószünet!
71.Devecseri is besárgult.
70.Kleinheislert felállva tapsolják meg a szurkolók. Gólszerzőnk helyére Oliveira állt be.
69.

68.Halmosi szögletét nagyszerűen ütötte ki Calatayud, ebből pedig indulni tudott Vinícius, aki nagyszerűen ugratta ki Gyurcsót, fiatal játékosunk azonban Rózsába lőtte a labdát. Hatalmas helyzet volt!
65.​Nagy Gábor helyére Németh Márió érkezik a Haladásba. Ez volt a vendégek utolsó cseréje.
63.Álvarez helyére Gyurcsó állt be.
59.Álvarez ezúttal kapu elé tekert egy szabadrúgást, Nikolics 11 méterről fejelt kapura, Rózsa védett.
57.A szabadrúgást Álvarez a sorfalba lőtte, a kipattanót pedig Szolnoki kapu fölé!
56.Guzmics szabálytalankodott Kleinheislerrel, sárga lap!
53.Álvarez tekert kapu elé egy szabadrúgást, Vinícius előzte meg védőjét, fejese azonban mellé ment.
52.Halmosi nem túl erős lövése ment kapu mellé.
49.Hatalmas helyzet! Kleinheisler szerzett labdát a vendégek 16-osán belül, majd Nikolicsnak passzolt, csatárunk lövését bravúrral védte Rózsa.
48.A csereként beálló Ugrai kapott sárgát!
46.Artner Tamás kettőt cserélt a szünetben, Gyurján és Iszlai lejöttek, Ugrai és Szakály folytatják helyettük.
45 +5.A szünetben három utánpótláscsapatunkat ünnepelhetik a szurkolók, hiszen az ünnepélyes (arany)éremátadásra most kerül sor. U13-as csapatunk a megyei bajnokságot, míg U17-es és U19-es együttesünk az NB II-es pontvadászatot nyerte meg. U19-es csapatunk ráadásul az osztályozón kiharcolta az NB I-be való feljutást.

Az érmeket és a kupákat Kovács Feri bácsi, Németh Jani bácsi és Disztl László adják át.
45 +4.

45 +3.Vége az első félidőnek.
45 +2.GÓÓÓÓL!
Kleinheisler szerezte meg a labdát, továbbadta Álvareznek, aki szenzációs keresztlabdával hozta helyzetbe Nikolicsot, csatárunk pedig nem hibázott.
45 +1.Két perc lesz a hosszabbítás.
45.Vinícius mentett nagy helyzetben szögletre!
44.Guzmics fejelhetett egy szögletet követően az ötösről, a labda mellé ment.
42.

41.A két 16-os közötti mezőnyjátékkal telnek most a percek.
38.Kleinheisler szögletét Sándor fejelte az ötös sarkáról kapu fölé.
35.Kleinheislert vágta fel Nagy, érthetetlen módon a spori nem mutatta fel a szombathelyi játékosnak a sárga lapot, amely már a második lett volna neki. Kleinheislert ápolni kell!
34.Vinícius szabálytalankodott Radóval, sárga lap!
33.

31.Szép támadás végén Álvarez lőhetett kapura az ötösről, a labda azonban kapu fölé szállt. Jól játszunk!
30.Álvarez végezte el a szabadrúgást, mely kapura ment, de Rózsa könnyedén védeni tudott.
29.Nikoliccsal szabálytalankodtak a szombathelyi kaputól 20 méterre, szabadrúgás. A jogosnak tűnő sárga lap azonban elmaradt.
28.Sándor-Nikolics-Kovács volt a labda útja, végül Kokó 17 méterről kapu fölé tekert.
26.

25.GÓÓÓÓÓÓL!
Kleinheisler
egy gyönyörű szólót követően, 15 méterről pimaszul, jobb külsővel lőtt a szombathelyi kapu bal oldalába! Parádés gól volt! Fiatal játékosunk első NB I-es bajnokiján megszerezte első NB I-es gólját.

24.

23.Ívószünet!
20.Radó lövése megpattant Juhász lábán, így a labda lelassult, és magabiztosan ölelhette magához Calatayud.
17.A nagy hőség ellenére a mérkőzés iramára semmi panasz nem lehet, mindkét oldalon láthattunk már nagy gólhelyzetet, a játékosok pedig minden labdáért keményen megharcolnak.
14.​Caneira is besárgult!
13.Nagy Gábor rántotta le Kovácsot, sárga lap!
12.

11.GÓLHELYZET! Sándor György vezethette egyedül a Haladás kapusára a labdát, Rózsa nagy bravúrral védett!
9.KAPUFA! Schimmer végezhetett el egy szabadrúgást 30 méterről, a labda a jobb kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.
8.Szolnoki ívelt Álvarezhez, támadónk egyből ellőtte a labdát, azonban végül nem alakult ki gólhelyzet.
5.Mi végezhettük el az első szögletet a mérkőzésen, azonban veszélytelen volt a sarokrúgás.
3.Hatalmas Haladás-helyzettel kezdődött a meccs! Radó kapott szép labdát, egy az egy ellen vezethette kapura, Calatayud azonban hatalmas bravúrral védett!
1.A Haladás kezdte a meccset.
0.

-1.Érkeznek a csapatok, a Vidit hatalmas tapssal fogadják a drukkerek. A mieink piros-kékben, a Haladás tiszta fehérben lép pályára. Nálunk Marco Caneira, a Haladásnál pedig Halmosi Péter viseli a kapitányi karszalagot.
-3.A főlelátó szinte teljesen megtelt, sokan kíváncsiak csapatunk szezonnyitó mérkőzésére.
-7.A csapatok bevonultak az öltözőbe, hamarosan kezdődik a meccs.
-13.
Melegítenek a mi játékosaink is.
-19.
Ahogy azt korábban jeleztük, ezúttal is volt lehetőségük a gyerekeknek a meccs előtt többek közt arcfestésre is.
-23.
Melegítenek a szombathelyi játékosok.
-30.Megérkeztek a mezőnyjátékosok is, ők is elkezdték a bemelegítést.
-38.
Tóth Balázs és Vítor Gomes is kihagyja a Haladás elleni bajnokit. Mindkét középpályás edzésen sérült meg, állapotuk nem súlyos, de vasárnap egyikük sem fog tudni még pályára lépni.
-45.A két csapat kapusai voltak a leggyorsabbak, ők már elkezdték a bemelegítést.
-50.
Először vezet a Sóstói Stadionban bajnoki mérkőzésen hat játékvezető. Andó-Szabó Sándor és segítő annak rendje és módja szerint körbejárták a pályát bő 1 órával a mérkőzés kezdése előtt.
-55.Nyáron igazolt, fiatal játékosunk, Kleinheisler László a kezdőcsapatban kapott helyet. Ez lesz "Scholes" első NB I-es bajnokija.
Íme a mai kezdőcsapatunk:
Calatayud - Szolnoki, Vinícius, Juhász, Stopira - Caneira, Sándor - Kleinheisler, Kovács, Álvarez - Nikolics

-65.Üdvözöljük szurkolóinkat a Sóstói Stadionból. 37 fokos hőség van jelenleg Székesfehérváron, ezért hétfő estig harmadfokú hőségriadót rendelt el az ÁNTSZ. Több vízpont várja szurkolóinkat a Sóstói Stadionban.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok

José Gomes: "Elégedett vagyok a csapat mai teljesítményével. Egy nagyon szervezetten, jól játszó Haladást győztünk le. Egyáltalán nem volt könnyű ellenük játszani, jól választották meg a játékrendszerüket. A szokásos felállásuktól eltérően három belső védővel játszottak, hogy szűkítsék a területet, mi viszont erre kitűnően reagáltunk, és rengeteg támadásunk és gólhelyzetünk volt. Ráadásul az időjárás ellenére sikerült nagyon dinamikusan futballoznunk. Kleinheisler László egy hihetetlen adottságokkal rendelkező labdarúgó, nem véletlenül került ma a kezdőcsapatba. Januárban már velünk edzőtáborozott Spanyolországban, tavasszal pedig nagyon sokat tanult még az NB II-ben. Nagyon jó szakmai munka zajlik a Puskás Akadémián, ennek egyik élő példája Kleinheisler."

Artner Tamás: "A Videoton FC azzal vert meg bennünket, amire készültünk. Tudtuk, hogy a pontrúgások utáni kontráik, és alapból a kontratámadásaik nagyon veszélyesek. Jól kezdtük a mérkőzést, ziccerünk volt és kapufát is lőttünk. Miután megszerezte a hazai csapat a vezetést, utána már azt játszhatták, amiben a legjobbak. A második félidőben lőttünk egy szabályos gólt, ha azt megadja a játékvezető, akkor másképp is alakulhatott volna a mérkőzés vége."

2013. Július 28. 18:34  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
VIDEOTON FC - SZOMBATHELYI HALADÁS 2-0 (2-0)
Magabiztos győzelemmel kezdtük a bajnokságot

Kleinheisler élete első NB I-es mérkőzésén megszerezte első NB I-es gólját. Rajta kívül Nikolics is eredményes volt.

Sóstói Stadion, 4047 néző

VIDEOTON FC: Calatayud - Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira - Caneira, Sándor - Kleinehisler (Oliveira 70'), Kovács, Álvarez (Gyurcsó 63') - Nikolics (Zé Luis 75')

HALADÁS: Rózsa - Fehér, Radó, Nagy (Németh 65'), Gyurján (Ugrai 46'), Bosnjak, Guzmics, Schimmer, Devecseri, Halmosi, Iszlai (Szakály 46')

Gólszerző: Kleinheisler (25'), Nikolics (45')

PtGk Tabella

37 fokos kánikulában kezdődött vasárnap délután a szezonnyitó bajnokink. A nagy hőség ellenére több mint 4000 szurkoló látogatott ki a mérkőzésre, és bizony, aki a Vidi - Haladást választotta vasárnap délutáni programjának, az nem döntött rosszul.

Tóth Balázs és Vítor Gomes sérülés miatt nem lehetett ott a keretben, így Sándor György mellé Marco Caneira lépett előre szűrni, a védelem közepén pedig a Vinícius-Juhász páros játszott.
A fehér mezes vendégek már a harmadik percben megszerezhették volna a vezetést, de a Vidiben az első tétmérkőzésén szereplő spanyol Calatayud óriási bravúrral mutatkozott be a magyar élvonalban. Hat perccel később Schimmer végzett el egy szabadrúgást 30 méterről, a labda a jobb kapufán csattant. A szezon első Vidi-helyzetét a Szaúd-Arábiából hazatérő Sándor György alakította ki, lövését azonban szépen védte Rózsa. Jól kezdődött tehát a mérkőzés, az iramra semmi panasz nem lehetett. A félidő felénél a spori ivószünetet rendelt el, közvetlenül ezután pedig megvillant az élete első NB I-es mérkőzését játszó Kleinheisler: a jobb szélről cselezett középre, majd 15 méterről, jobb külsővel nagyon okos gólt lőtt (1-0).

A 35. percben a már sárga lapos Nagy vágta fel Kleinheislert, Andó-Szabó azonban ezúttal megkegyelmezett a szombathelyi játékosnak. Sokan már a szünetet várták, amikor a "Scholes" becenévre hallgató Kleinheisler szerzett labdát, amit egyből továbbpasszolt Álvareznek, ő pedig nagyszerűen indította Nikolicsot, csatárunk pedig nagyon higgadtan értékesítette a ziccert (2-0).

Kétgólos előnnyel vonulhattunk az öltözőbe, a pályán azonban a szünetben is ünnepi volt a hangulat, hiszen három korosztályos csapatunk is aranyérmes lett az előző szezonban. A Vidi U13 a megyei bajnokságot, az U17-es és U19-es együttesünk pedig az NB II-es pontvadászatot nyerte meg. Utóbbi ráadásul kiharcolta az osztályozón az élvonalbeli indulás jogát. Az érmeket és kupákat Kovács Feri bácsi, Németh Jani bácsi és Disztl László adták át.

A szünetben Artner Tamás két helyen is változtatott csapatán, a játék képe azonban semmit nem változott. Sőt, a 49. percben Nikolics lábában volt a második gólja, lövését azonban szépen védte Rózsa. A második játékrészben főleg pontrúgások után alakultak ki helyzetek. A 68. percben a csereként pályára lépő Gyurcsó növelhette volna az előnyünket miután Halmosi szögletét nagyszerűen ütötte ki Calatayud, ebből pedig indulni tudott Vinícius, aki parádésan ugratta ki Gyurcsót, fiatal játékosunk azonban Rózsába lőtte a labdát.

Öt perccel később Szolnoki lőtt kapura két szép csel utána, a labda csak centikkel ment el a szombathelyi kapu mellett. A túloldalon Ugrai lőtt Calatayud kapujába, a partjelző azonban lest jelzett - a vendégek természetesen reklamáltak, de Andó-Szabó Sándor jelezte, hogy szabadrúgással jöhet a Vidi kifelé. Az utolsó percekben már nem változott az eredmény, a mérkőzés krónikájában azonban még egy szombathelyi piros lapot meg kell említenünk, hiszen Ugrai a 90. percben sípszó után rúgta el a labdát, és mivel korábban már kapott egy sárgát, a játékvezető felmutatta neki a pirosat is.

Csapatunk jó játékkal, két szép góllal, és győzelemmel kezdte a 2013-14-es szezont. Jövő héten a Ferencváros vendégeként lépünk pályára a Puskás Stadionban.