90 +3.Vége a meccsnek, 1-0-ra nyertünk!
90.3 perc lesz a hosszabbítás.
87.Géresi lőtt 17 méterről kapu fölé.
86.A hazaiak most beadásokkal próbálkoznak.
82.Ismét Kovácsik mutatott be egy bravúros védést, kivetődve lopta le Vittek lábáról a labdát kapusunk.
80.Géresi beadásáról maradt le a hazai kapu előterében Scsepovics.
77.Ioan-Constantin helyére Takács állt be.
76.dr. Horváth beadását Robert Vittek lőtte 10 méterről kapu mellé. Ez most nagy hazai gólszerzési lehetőség volt.
75.Völgyi szabálytalankodott Hadzic-csal szemben, sárga!
71.Jovanovic helyére Djelmic állt be.
70.Jovanovic kapta a meccs első sárga lapját!
67.Gyors hazai akció végén Holman lapos lövését kellett Kovácsiknak védenie!
65.Szakály helyére dr. Horváth állt be.
63.

62.GÓÓÓÓÓÓL!
Szélről érkező beadást röviden fejelték ki a hazai védők, a labdára Hadzic csapott le, aki tolt egyet rajta, majd 7 méterről, éles szögből, elemi erővel lőtt a hazai kapuba!
56.

54.Folytatódhat a játék, Verpecz jól van!
53.Verpeczet kell ápolni, Lazovics lövése ugyanis közelről fejbe találta a Loki kapusát.
52.Lazovics került helyzetbe, ziccerét Verpecz bravúrral védte, a kipattanót Hadzic lőtte kapura, a labda egy hazai védőben akadt el.
49.

46.Folytatódik a meccs!
45.Vége az első félidőnek!
44.6:1 a szögletarány a DVSC javára. Helyzet továbbra sincs!
41.Tőzsér küldte a földre Lazovicsot, amiért szabadrúgást kaptunk 38 méterre a hazai kaputól.
39.Jól megfigyelhető, hogy azért nincsenek most helyzetek, mert mindkét csapat játékosai eladják/elveszítik a labdát a középpályán.
35.Jovanovic beadását húzta le nagyon szépen Kovácsik a levegőből.
34.A Vidit mintegy száz, nagyon lelkes drukker biztatja a vendégszektorban.
30.

27.Vittek került helyzetbe, az ötös sarkáról kapura lőtt, Stopira blokkolt, szöglet!
26.KOVÁCSIK!
A meccs első helyzete: Szélről érkező beadás Viníciusról Holman elé pattant, aki néhány méterről lőtt kapura, Kovácsik hatalmasat védett!

24.Feczesin - aki 4 góljával a legeredményesebb Vidi-játékos a Loki ellen - kisebb sérülés miatt nincs ma a keretben. A combjának hátsó része húzódott meg, de már elkezdte az edzéseket - tudtuk meg. dr. Kovács Tibor csapatorvostól.
21.Lazovics beadása volt hosszú és magas is a kapu elé berobbanó Scsepovicsnak.
19.A hivatalos nézőszám 1814 fő.
15.Az első negyedóra komolyabb helyzet nélkül telt el.
13.

11.Scsepovics labdájával lódult meg Lazovics a hazai kapu felé, a lövés pillanatában azonban egy debreceni védő szorításában a földre került a 16-oson belül, a spori továbbot intett.
10.

6.Szolnoki nagy bedobását követően Juhász bólintott kapura, Verpecznek nem okozott gondot a fejes.
3.Scsepovics kapott szép kiugratást, de egy picit hosszú volt neki a labda, végül azonban szögletet tudtunk kiharcolni.
1.Elkezdődött a meccs!
0.Ioan-Constantin tekert 15 méterről kapura, Kovácsik szépen védett.
-3.Érkeznek a csapatok! A hazaiak fehér-pirosban, a mieink pedig piros-kékben lépnek pályára!
-13.Történetünk során eddig mindössze 5 alkalommal nyertünk bajnoki meccset Debrecenben, de mind az öt alkalommal csupán minimális, egygólos győzelmet szereztünk.
A Nagyerdei Stadionban viszont kettőből kettőt nyertünk eddig, vagyis egy esetleges mai Vidi-sikert követően elmondhatjuk, hogy bő másfél év alatt annyiszor nyertünk Debrecenben bajnokit, mint az elmúlt 33 évben összesen!
-20.A hazaiak szlovák válogatott támadója, Robert Vittek számunkra sem ismeretlen, hiszen 2012-ben a Trabzonspor játékosaként játszott ellenünk az EL-ben, sőt a visszavágón Sóstón, a büntetőpárbajban ő rúgta a török csapat második 11-esét, amit értékesített is. Nem mellesleg ő a szlovák válogatott gólrekordere 23 találattal!
-23.

-32.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést!
-35.
Íme a 18. forduló délutáni mérkőzéseinek végeredményei!
-40.
-50.
Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Nego, Vinícius, Stopira, Szolnoki - Pátkai, Juhász, Hadzic - Scsepovics, Lazovics, Géresi
-58.

-60.Üdvözöljük szurkolóinkat Debrecenből, ahol 18-kor kezdődik a DVSC-Vidi bajnoki!

Henning Berg:

„Ez egy jó idegenbeli meccs volt. A talaj kemény volt, különösen az egyik térfél, ez volt is némi hatással a mérkőzésre, hiszen mindkét csapat akkor tudott jobb támadójátékot bemutatni, amikor a pálya puhább részére került. Az első félidőben jól játszottunk, már akkor be kellett volna találnunk. A második játékrészre a DVSC agresszívabban jött ki, feljavult a játékuk, de úgy gondolom, hogy eleget tettünk a győzelemért. Jól védekeztünk a második játékrészben és Kovácsik Ádám is remekül védett. Elégedett vagyok az eredménnyel, különösen elégedett vagyok a játékosok mentalitásával és hozzáállásával, örülök, hogy végre idegenben is sikerült nyerni. Volt, hogy a játékunk jobb volt idegenben, mint ma, de ezúttal miénk lett a három pont, ez volt most a legfontosabb.“

Leonel Pontes:

„Szerintem a Vidi nem érdemelt győzelmet, volt néhány nagyon tiszta helyzetünk, ellenfelünk gólját pedig hatalmas egyéni hiba előzte meg. A csapat taktikailag jól játszott, kiegyenlített mérkőzésen vagyunk túl, a meccs néhány részében jobban is játszottunk, mint az ellenfelünk. Nem érdemeltek vereséget a játékosok, de a futball néha nem igazságos. Az első félidőben nagy nyomást tudtunk helyezni a vendégekre, a támadó harmadban viszont rendre rossz döntéseket hoztunk. A játékvezetők részéről ma elmaradt egy-egy tizenegyes mindkét csapatnak, a végén pedig néha feleslegesen szakították meg a játékot. Azt viszont szeretném leszögezni, hogy nem a bírók miatt nyert 1-0-ra a Vidi.“

2016. December 03. 21:15  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Újra győztünk Debrecenben - tovább üldözzük a listavezető Vasast

Anel Hadzic gólja döntött a Nagyerdei Stadionban.

A 18. forduló délutáni eredményeinek ismeretében lépett pályára szombaton kora este csapatunk Debrecenben. A Vasas és a Honvéd is magabiztosan nyert, így a kezdő sípszó pillanatában a tabella 3. helyén álltunk. A DVSC otthonában az elmúlt évtizedekben nem sok babér termett számunkra, az új Nagyerdei Stadionban azonban még száz százalékosak voltunk, kettőből kettő bajnokit nyerünk meg - mindkétszer 2-1-re.

A találkozó előtt egyperces néma felállással emlékeztek meg a játékosok és a szurkolók a brazil Chapecoense futballcsapat repülőgép-szerencsétlenségben elhunyt tagjaira.

Mindkét csapat elég pontatlanul, sok hibával játszott, igaz a játékosok dolgát egyáltalán nem könnyítette meg a szinte teljesen megfagyott talaj. Az első helyzetre 26 percet kellett várnunk, ekkor egy szélről érkező beadás Viníciusról Holman elé pattant, aki néhány méterről lőtt kapura, Kovácsik hatalmasat védett! Egy perccel később Vittek került helyzetbe, az ötös sarkáról kapura lőtt, Stopira blokkolt.

Szünet után, az 52. percben Lazovics került helyzetbe, ziccerét Verpecz bravúrral védte, a kipattanót Hadzic lőtte kapura, a labda azonban egy hazai védőben elakadt. Tíz perccel később megszereztük a vezetést: a hazai védők röviden fejeltek ki egy beadást, a labda Hadzic elé került, aki 7 méterről, elemi erővel zúdította a játékszert a kapuba (0-1).

A folytatásban is inkább a játék küzdőszelleme dominált, hazai részről a szlovák válogatott gólrekordere, Robert Vittek játszott veszélyesen - ő 2012-ben még a Trabzonspor játékosaként szerepelt a Vidi ellen az EL-ben, sőt a büntetőpárbaj során gólt is lőtt nekünk. A mi részünkről Scsepovics növelhette volna az előnyünket az utolsó percekben, újabb gólt azonban már nem láthattak a nézők.

Győzelmünknek köszönhetően a forduló után ismét a 2. helyen állunk, a Vasas előnye pedig továbbra is 1 pont. Az idei esztendő utolsó mérkőzését jövő héten szombaton, Sopronban játsszuk a Haladás ellen.