88.Pajovics húzott le egy beadást, majd indította a kontrát, melynek végén Gyurcsó lapos centerezését rúgta ki egy védő az ukrán kapu elől.
86.Yarmolenko beadása hosszú volt a társnak, Pajovicsé lett a labda.
85.
A meccs eddigi legnagyobb helyzete, Nikolics lövése a 74. percben.
83.Buyalski került hatalmas helyzetbe egy beadás után, 7 méterről lőtt, Pajovics nagyot védett.
82.Heffler jobbról érkező beadása egy védőről Rybka kezébe pattant, nem jutott el a labda a középen érkezőkhöz.
81.Pajac szöglete után Gyurcsó adott középre, egy védő felszabadított.
79.Sydorchuk a pályán Gusev helyett a Dinamóban.
77.Gyurcsó szöglete után mentettek a kijeviek.
75.Nikolics helyett Feczesin a pályán.
74.Belhanda szöglete után Vinícius szerzett labdát indította Nikolicsot, aki ziccerben léphetett ki, támadónk centikkel gurított a jobb kapufa mellé.
72.Sándor szerzett labdát a félpályánál, Nikolicshoz passzolt, aki egy igazítás után 17 méterről lőtt, mellé ment.
71.Ivanovszki kapott egyet a Dinamo térfelének közepén, ápolásra van szükség.
69.Ivanovszki indította Nikolicsot, de támadónk nem tudott betörni a tizenhatoson belülre.
67.Trebotic, Ivanovszki, Heffler, Pajac, Gyurcsó és Fejes álltak be, Szolnoki Kovács, Simon, Stopira, Álvarez és Oliveira mentek le.
64.
63.A kontrából Álvarez indult meg, szép cselekkel jutott a kijevi kapu elé, de a lövés pillanatában szerelték.
62.Yarmolenko a tizenhatosunk sarkáról végzett el szabadrúgást, Pajovics védett.
60.Sándor labdájával Kovács indult meg, kicist kisodródva a hosszúra akart ívelni Oliveirához, de Burda fejjel odaért és tisztázott.
59.Álvarez újabb beadását Kovács elől rúgta ki Selin.
58.Álvarez szöglete után jött ki a védőkről a labda.
55.Álvarez 17 méterről kapura küldött szabadrúgása ment fölé.
54.Nikolics szerzett labdát, ziccerbe hozta Kovácsot, aki egy cel után 8 méterről lőtt, Rybkában elakadt a próbálkozás. Nagy helyzet volt!
52.
50.Teodorczyk lépett volna ki, de lesről indult.
49.Álvarez szabadrúgása után Chakla csúsztatott mellé az ötösről.
47.Szünetben nem cseréltünk.
46.Elkezdődött a második félidő.
45 +2.Vége a félidőnek.
45.Yarmolenko beadása az alapvonal mögött kötött ki.
44.Álvarez ügyesen szerzett labdát a térfelünkön, Nikolicsnak szánt indítása azonban elakadt egy védőben.
41.Egy nagyon gyors, bal oldali ukrán támadás végén Vinícius takarított a kapunk előtt.
40.Álverez lőtt fölé egy szabadrúgást 17 méterről.
38.Yarmolenko lőtt a hálónkba az ötösről, de lest jelzett az asszisztens.
37.Egy balról érkező beadást húzott le magabiztosan Pajovics.
36.
34.Sándor remekül ugratta ki Oliveirát, aki 16-ról átemelte a kapuson a labdát, de a felső lécről visszahullott Rybka kezébe.  Most szerencséje volt a Dinamonak.
33.Az elmúlt percekben egyik kapu előtt sem adódott lehetőség.
30.
27.Yarmolenko szabadrúgása után Teodorczyk fejelt mellé lesről.
25.Yarmolenko szögletét Sándor fejelte ki, Myakushko kapásból lőtt 17-ről, mellé ment a próbálkozás.
22.Nikolics szerzett labdát a kijevi tizenhatosnál, egyből lőtt, Rybka védett szépen.
21.Sándor remekül indította a bal oldalon Oliveirát, aki az alapvonalról középre adott, Álvarez mellel hosszan vette le, ezért nem jutott lövéshez.
20.Buyalski lépett ki a jobb oldalon, középre passzolt, az érkező Belhanda egyből lőtt, Pajovics védett.
17.
15.Egy jobbról jövő Dinamo beadás után tisztáztunk.
14.Oliveira beadása után Chakla próbálta kapu felé kanalazni a labdát, de lesről lépett vissza.
13.Álvarez szögletét ütötte ki Rybka.
12.Sándor 24 méterről, egy pattanás után lőtt, a Dinamo kapusa nagyot védett!
10.Vinícius keresztlabdájával Álvarez indult meg jobbról befelé, de mielőtt lőhetett volna, szerelték.
8.Yarmolenko 17 méterről, ballal jócskán fölé lőtt.
7.Chakla szerelte szépen a tizenhatosunknál Teodorczykot.
5.Yarmolenko szabadrúgását húzta le Pajovics.
4.A Dinamo Kijev több kamerás közvetítését ide kattintva követheti!
2.Teodorczykot próbálták kiugratni, de lesen volt a támadó.
1.Elkezdődött a meccs.
-1.A két kapitány, Sándor és Yarmolenko zászlót cserélnek.
-5.A helyi műsorközlő most ismertette a kezdőcsapatokat.
-10.A bemelegítés a végéhez közeledik, 10 perc és kezdődik a meccs!
-15.A Dinamo csapatkapitánya, a 25 éves Andriy Yarmolenko értéke a transfermarkt.de szerint 22 millió euró, az egész Dinamo Kijevé pedig 125 millió euró. A Vidi teljes keretét 11 millió euróra becsüli az oldal.
-20.
-25.Mindkét csapat elkezdte a bemelegítést.
-30.A Dinamo vezetőedzője, Serhiy Rebrov játékosként több mint 100 gólt lőtt a kijevi együttesben, de játszott a Tottenham, a West Ham és a Fenerbahce csapatában is. Az ukrán válogatottban 75-ször jutott szóhoz.
-35.Kapusaink már elkezdték a melegítést, nemsokára jönnek a többiek is.
-40.A Dinamo Kijev félidőben vezeti az ukrán bajnokságot, előnye 5 pont a Shakhtar előtt.
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Pajovics - Szolnoki, Chakla, Vinícius, Stopira - Simon, Sándor - Álvarez, Kovács, Oliveira - Nikolics.
-50.
Játékosaink ismerkednek a pályával.
-55.Marbellában 16 Celsius-fok van, süt a nap, de elég erősen fúj a szél.
-60.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a Marbella Football Centerből! Csapatunk a Dinamo Kijevvel találkozik 16.00-kor.

Joan Carrillo: "Nagyon kemény meccsen vagyunk túl, mindkét csapat jó játszott. A Dinamo és mi is meg akartuk nyerni a találkozót, de talán mi jobban. Taktikailag és fizikálisan is jól teljesítettünk, de végig oda kellett figyelnünk, hogy a nagy küzdelemben ne sérüljön meg senki, hiszen azt szeretnénk, hogy a tétmeccseken a lehető legnagyobb létszámú kerettel álljunk ki, és van olyan posztunk, ahol többen is rendelkezésünkre állnak, de van olyan is, ahol gondot jelenthet egy sérülés vagy eltiltás. Sok helyzetet sikerült kialakítanunk, úgyhogy a pályán nyújtott teljesítménnyel és a hozzáállással elégedett vagyok, azt kaptam vissza a csapattól, amit vártam."

A Dinamo Kijev vezetőedzője, Serhiy Rebrov nem kívánt nyilatkozni a mérkőzés után.

2015. Február 14. 19:30  -  Szerző: Acsai N. Ferenc  -
Közelebb álltunk a győzelemhez a Dinamo Kijev ellen

Több helyzetünk volt, mint az ukrán sztárcsapatnak, de csak kapufáig jutottunk.

Harmadik felkészülési mérkőzésünkön a Dinamo Kijevvel találkoztunk a Marbella Football Centerben, ahol 16 Celsius-fok, napos idő és erős szél várta a csapatokat. A 125 millió euró összértékű ukrán együttes kezdőjében kapott helyett a legnagyobb sztárnak számító (egymaga 22 millió euróra becsült) Andriy Yarmolenko is. Juhász Roland apróbb sérüléssel bajlódik (amit még a Samsung Suwon elleni mérkőzésen szedett össze), így ma nem lépett pályára. Szerencsére nem komoly dologról van szó. Esetében a legfontosabb, hogy a Győr elleni, első tavaszi bajnokira 100 százalékos állapotba kerüljön. A szakmai és az orvosi stáb ezért természetesen minden tőle telhetőt megtesz.

A Dinamo a mi térfelünkön próbálta tartani a labdát az első perctől kezdve, Yarmolenko beadással és lövéssel is próbálkozott, egyikből sem lett helyzet. A másik oldalon először Álvarez ígéretes beindulását jegyezhettük fel, akit a tizenhatosnál tudtak csak szerelni, majd a 12. percben Sándor lőtt kapura egy lekészített labdát 24 méterről, Rybka kiütötte a felső sarokba tartó bombát. A 20. percben Buyalski lépett ki a jobb oldalon, középre passzolt, az érkező Belhanda egyből lőtt, Pajovics védett. Egy perccel később Sándor remekül indította a baloldalon Oliveirát, aki az alapvonalról középre adott, de Álvarez mellel hosszan vette le, ezért nem jutott lövéshez. Újabb egy perc elteltével Nikolics szerzett labdát a kijevi tizenhatosnál, egyből lőtt, Rybka védett szépen. Az ukránok részéről a 25. percben Myakushko próbálkozott egy kapáslövéssel, a kaput nem találta el.

A 34. percben óriási Vidi-helyzet maradt ki. Sándor remekül ugratta ki Oliveirát, aki 16-ról átemelte a kapuson a labdát, de az a felső lécről visszahullott Rybka kezébe, maradt a 0-0.

A 38. percben Yarmolenko lőtt a kapunkba az ötösről, de lesről tette mindezt, a találat érvénytelen volt. A félidő utolsó említésre méltó momentumaként Álvarez tekert fölé egy szabadrúgást 17 méterről.

A második félidőre nem cseréltünk. Az első 10 percben három Vidi-lehetőséget is láthattunk, először Chakla csúsztatott mellé az ötösről, majd Nikolics, miután labdát szerzett, egy szép passzal ziccerbe hozta Kovácsot, aki egy csel után 8 méterről lőtt, de Rybkában elakadt a próbálkozás. Végül Álvarez lőtt fölé egy szabadrúgást nagyjából ugyanonnan, ahonnan a 40. percben. A 62. percben Yarmolenko a tizenhatosunk sarkáról végzett el szabadrúgást, Pajovics védett. A kontrából Álvarez indult meg, szép cselekkel jutott a kijevi kapu elé, de a lövés pillanatában szerelték.

A 67. percben hatot cseréltünk, Trebotic, Ivanovszki, Heffler, Pajac, Gyurcsó és Fejes álltak be, Szolnoki Kovács, Simon, Stopira, Álvarez és Oliveira mentek le. A 72. percben Sándor szerzett labdát a félpályánál, Nikolicshoz passzolt, aki egy igazítás után 17 méterről lőtt, mellé ment. Két perccel később, Belhanda szöglete után Vinícius szerzett labdát, indította Nikolicsot, aki ziccerben léphetett ki, támadónk centikkel gurított a jobb kapufa mellé.

A 83. percben Buyalski került hatalmas helyzetbe egy beadás után, 7 méterről lőtt, Pajovics bravúrral védett. A lefújás előtt még Pajovics húzott le egy beadást, majd indította a kontrát, melynek végén Gyurcsó lapos centerezését rúgta ki egy védő az ukrán kapu elől.

Maradt tehát a 0-0, de jóval több gólhelyzetünk adódott, mint az ukrán listavezetőnek. A következő, egyben utolsó spanyolországi felkészülési mérkőzésünket kedden, a CSZKA Moszkva ellen játsszuk.