90.Feczesin lőtt fölé 30 méterről, 2 perc a ráadás.
86.Trebotic beadása után egy védő fejéről felpörgött a labda, Feczesin kapásból, ballal, 13 méterről mellé lőtt.
82.Heffler szabadrúgása után Gál fejelte ki a labdát a Vasas kapuja elől.
80.Oliveira Feczesint kereste a kapu előtt, egy picit magas volt a labda.
79.Preklet ívelt a kapunk elé, Trebotic szabadított fel.
78.Hajdút Polényi váltja.
77.Ferenczi helyett Ádám a pályán.
76.Nagy Zsolt ugrott ki ziccerben, elhúzta a kapus mellett a labdát, majd kicsit kisodródva mellé lőtt.
75.Nagy Zsolt emelt a védők mögé, Oliveirának hosszú volt a labda.
74.Remili kapott sárgát egy szabálytalanság után.
73.Gál tört be a tizenhatosunkon belülre, jobbal lőtt, Horváth nagyot védett.
72.
70.Remili szabadrúgása után Gálról Ferenczi felé pattant a labda, aki nem találta el jól, Horváthé lett.
69.Brachi beadása kijött egy védőről, Sándor egy igazítás után 22 méterről lőtt, Németh másodszorra fogta meg a labdát.
67.Heffler beadását vágta ki Hajdú Oliveira elől az ötösről.
66.Remili szögletét rúgta ki Szolnoki.
64.Lázok helyett Nagy a pályán.
63.
63.Feczesin beadását Oliveira fejelte mellé az ötösről.
62.GÓÓÓL! Heffler beadását az imént beállt Feczesin bólintotta a kapuba 6 méterről!
60.Caneira és Feczesin jöttek be, Chakla és Géresi mentek le.
57.Trebotic labdájával Oliviera lépett ki, első lövését blokkolták, a másodikat Németh húzta le.
56.Lázok ívelt a kapunk elé egy szabadrúgást balról, Vinícius lefejelte a labdát, ami Chakla kivágott, Nagy egy igazítás után kapura lőtt 26 méterről, Horváth biztosan védett.
53.Heffler szöglete Hajdúról ment az alapvonalon túlra, az újabb sarokrúgást kifejelte Preklet.
52.Brachi beadása Tamás lábáról perdült a keresztléc fölé.
50.Brachi hozta fel a labdát, Nagyhoz passzolt középre, aki egyből indította volna Géresit, de hosszú lett az átadás.
48.Szolnoki vette észre jól, hogy a túloldalon egyedül indul Géresi, de hosszú volt az indítása.
47.Szünetben egyik csapat sem cserélt.
46.Elkezdődött a második félidő.
45 +1.Vége a félidőnek.
45.Remili 24 méterről hatalmas kapufát lőtt szabadrúgásból. Fél perccel később Ferenczi pörgetett a jobb kapufa mellé nagy helyzetben.
42.
41.Nagy Zsolt egy korábbi szabálytalanságért (aminél előnyszabályt alkalmazott a játékvezető) kapott sárgát.
40.Nagy Dániel beadását fejeltük ki Remili elől.
38.Lázok szabadrúgása után Ferenczi fejelt 12 méterről mellé. Közben lest jelzett az asszisztens.
37.Géresi lőtt 21 méterről, fölé szállt a labda.
36.Az Oliveira ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt szabadrúgást Heffler ívelte a kapu elé, Németh megcsúszott, így majdnem megtréfálta a labda, végül kipattant a kapusról.
33.Gál passza után Remili kapásból lőtt ballal a tizenhatos sarkáról, Horváth szépen védett.
31.Nagy Dániel indította Prekletet a jobb szélen, lesen volt a hazaiak játékosa.
29.Brachi próbálta indítani Hefflert a jobb oldalon, Tamás előnyösebb helyzetben volt és kikísérte a labdát az alapvonalon túlra.
27.Nagy indította Géresit, aki betört a tizenhatoson belülre, Preklet szerelni tudta.
24.Nagy Zsolt ívelése után Oliveira elől fejelte el Hajdú a labdát az ötösnél.
22.
21.Vinícius labdája után Treboric ívelt középre jobbról, Németh lehúzta a beadást.
20.Nagy Dániel hozta fel a labdát a jobb oldalon, 17 méterről lőtt, mellé szállt a próbálkozás.
18.Trebotic indította nagyszerűen Hefflert a szélen, aki középre passzolt, Sándor átvette, majd 16-ról lőtt, Németh nagyot védett.
16.Trebotic fordult le emberéről a tizenhatos bal sarkánál, majd jobbal a jobb alsót célozta meg, Németh védett.
15.Brachi ívelt a kapu elé egy szabadrúgást jobbról, Vinícius elől mentettek a hazaiak.
14.Heffler lövés szerű beadása ment el a Vasas kapuja mellett.
12.Preklet jobbról érkező beadását Remili lőtte fölé 12 méterről.
11.Trebotic lőtt fölé a tizenhatos sarkáról.
10.Vezet a Vasas. Nagy Dániel ment el a jobb szélen, laposan középre passzolt, Remili belepörgetett, Brachi lábáról pedig a hosszú alsóba pattant a labda.
9.Oliveira szépen indította a felfutó Hefflert, aki a tizenhatosról fölé emelt.
8.Lázok végezte el a meccs első szögletét, veszélytelen volt.
7.Remili 23 méteres bombáját ütötte ki bravúrral Horváth.
6.Lázok ívelt a kapunk elé egy szabadrúgást jobbról, Sándor csúsztatta ki a labdát.
4.Lázok ment el Chakla mellett, Szolnoki az utolsó pillanatban keresztezett jól.
3.Lázok próbált előretörni, de megállítottuk a tizenhatos előtt.
1.Elkezdődött a meccs.
-5.Érkeznek a csapatok, a hazaiak piros-kékben, mi tiszta fehérben lépünk pályára.
-10.A helyi műsorközlő a kezdőcsapatokat ismerteti a helyszínen, hamarosan kezdődik a találkozó.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok és visszamentek az öltözőkbe.
-20.A Ligakupa 2. játéknapján hazai pályán játszottunk a Vasassal és 5-1-re győztünk.
-25.
-30.A Vasas jelenleg a másodosztály második helyén áll, mindössze 1 ponttal a Mezőkövesd mögött.
-35.Joan Carrillo a meccs előtt - többek között - azt mondta, nehéz meccs vár ránk, de a srácok játszani és nyerni akarnak.
-40.Mindkét csapat elkezdte a melegítést.
-45.A Ligakupa E csoportját mai győzelmével az Újpest vezeti (10 pont), mi állunk a második helyen (9). Ha nyerünk a Vasas ellen, a lilákkal együtt továbbjutunk az utolsó forduló eredményeitől függetlenül.
-50.A csoport másik meccsén az Újpest 4-1-re verte az Ajkát.
-55.Íme a mai kezdőcsapatunk: Horváth - Brachi, Vinícius, Chakla, Szolnoki - Nagy, Sándor - Heffler, Trebotic, Géresi - Oliveira.
-60.Budapesten jelenleg 8 Celsius-fok van, ködös az idő.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat az Illovszky Stadionból! Csapatunk a Vasas ellen lép pályára 18.00-tól.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
  • Szakmai stábok

Joan Carrillo: A Vasas nagyon jól szerepel a másodosztályban, tehát nehéz mérkőzést vártunk és ez be is igazolódott. Kicsit nehezen vettük fel a ritmust a meccs elején, a hazaiak pedig kihasználták az adódó helyzetet. De a játékosok átérezték a szituáció súlyát és átvettük a játék irányítását a gól után. A második félidőben már sok helyzetet kialakítottunk, ezekből egyet értékesítettünk. Voltak nehézségeink a találkozó előtt, hiszen sokan hiányoztak, ebből kifolyólag többen nem a megszokott posztjukon játszottak. Elégedett vagyok a csapattal, 1 pontot kellett szereznünk minimálisan, hogy nagyon közel kerüljünk a továbbjutáshoz, és ez sikerült.

Szanyó Károly: Két ellentétes félidőt játszottunk, az elsőben a Vidi fölé tudtunk nőni, a másodikban már kiütközött az osztálykülönbség. Nem bánom, mert a játékosaim testközelből tapasztalhatták, hogy sokkal gyorsabban kell járatni a labdát, gyorsabban, keményebben kell passzolni. Ebből most kaptunk egy jó leckét. Magyarország jelenlegi legjobb csapatával döntetlent játszani, ilyen formában jó eredmény. A Vidi még ilyen foghíjasan is, hogy a válogatottjai hiányoztak, egy borzasztó erős együttes, amit bizonyították ma is. Elégedett vagyok a játékosaim teljesítményével.

2014. November 11. 21:00  -  Szerző: Acsai N. Ferenc  -
TUDÓSÍTÁS (VASAS FC - VIDEOTON FC 1-1)
A Vasas elleni döntetlennel nagyon közel kerültünk a továbbjutáshoz a Ligakupában

A sorozat 5. játéknapján a fővárosiak egy szerencsétlen mozdulatot követően, Brachi öngóljával szereztek vezetést a meccs elején, amit Feczesin egyenlített ki első labdaérintéséből a 62. percben.

Ködös, hideg időben kezdődött csapatunk budapesti vendégjátéka a Vasas otthonában a Ligakupa E csoportjának 5. játéknapján. Szokatlan összeállításban kezdtük a meccset, Szolnoki balhátvédként, Oliveira csatárként kezdett és bekerült a kezdőbe a Vidi II-ből Géresi Krisztián.

A 7. percben Remili tesztelte Horváth Tamást, kapusunk a helyén volt, két perccel később Oliveira labdáját Heffler emelte fölé. A 10. percben Nagy Dániel ment el a jobb szélen, laposan középre passzolt, Remili belepörgetett, Brachi lábáról pedig a hosszú alsóba pattant a labda, vezettek a hazaiak. (1-0.)

A gól után az egyik oldalon Trebotic, a másikon Remili próbálkozása szállt fölé, majd a 16. percben megint horvát középpályásunk lőtt, Németh fogta a jobb alsóba tartó labdát. A 33. percben Gál passza után Remili kapásból lőtt ballal a tizenhatos sarkáról, Horváth szépen védett. Három perc múlva az Oliveira ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt szabadrúgást Heffler ívelte a kapu elé, Németh megcsúszott, így majdnem megtréfálta a labda, végül kipattant a testéről. A félidő két Vasas-helyzettel zárult, először Remili 24 méterről lőtt hatalmas kapufát szabadrúgásból, fél perccel később Ferenczi pörgetett a jobb kapufa mellé.

Szünetben egyik csapat sem cserélt. Az első helyzetre az 52. percig kellett várni, amikor Brachi beadása Tamás lábáról perdült a keresztléc fölé. Az 56. percben Nagy Dániel távoli lövését védte Horváth. Szinte az ellentámadásból Trebotic ugratta ki Oliveirát, akinek első próbálkozását blokkolták, a másodikat Németh kapus húzta le. A 62. percben egyenlítettünk: Heffler jobbról érkező beadását a két perccel korábban beállt Feczesin bólintotta a kapuba 6 méterről. Ez volt támadónk első labdaérintése a meccsen! (1-1.)

A 63. percben Feczesin ívelése után Oliveira fejelt mellé, a 69. percben Sándor egy igazítás után bombázott 22 méterről, Németh másodszorra fogta a labdát. Az ellentámadás után hazai helyzet következett: Remili szabadrúgása után Gálról Ferenczi felé pattant a labda, aki nem találta el jól, így Horváthé lett. A 73. percben Gál maga fejezett be egy akciót, betört a tizenhatosunkon belülre, jobbal lőtt, Horváth nagyot védett. A 76. percben Nagy Zsolt ugrott ki ziccerben, elhúzta a kapus mellett a labdát, majd kicsit kisodródva mellé lőtt. A vége előtt előbb Feczesin lőtt mellé kapásból 13 méterről, majd Brachi beadását sodorta majdnem saját kapujába Gál.

A vége 1-1 lett, ami azt jelenti, hogy továbbra is vezetjük a Ligakupa E csoportját, és nagyon közel kerültünk a továbbjutáshoz. Csak abban az esetben rendezik a Vidi nélkül a nyolcaddöntőt, ha nem szerzünk pontot Ajkán, sőt, sok góllal kapunk ki, a Vasas pedig győz az Újpest ellen.