88.​Aborah kapott sárgát.
87.Leonardo kapott sárgát kezezésért.
85.Orosz beadását Stopira fejelte ki Somalia elől.
81.Elkezdődött az utolsó 10 perc.
78.Kovács helyére Torghelle állt be. A Ferencvárosnál pedig Böde helyére Klein érkezett.
77.GÓL!
Egy szabadrúgást követően a labda végül Somalia elé került, aki 2 méterről az üres kapuba fejelt.

75.​Cukic helyére Orosz állt be.
73.Bönig is sárga lapot kapott.
71.GÓL!
Aborah juttatta közelről a kapunkba a labdát.
68.Cukic szabálytalankodott Kováccsal, sárga lap.
67.Kovács 24 méterről lőtt kapura, a labda alig ment mellé.
65.Alempijevic állt be Jenner helyére.
64.Álvarez szögletét követően Nikolics éles szögből fejelt a kapufára.
61.Paraiba 14 méterről leadott lövése Besicről került szögletre.
59.Az első ferencvárosi szöglet nem volt veszélyes, Bozsovics magabiztosan húzta le a labdát a levegőből.
57.Vinícius helyére Gyurcsó, Mitrovics helyére pedig Paraiba állt be.
55.Hamarosan kettőt cserélünk, Gyurcsó és Paraiba érkeznek.
53.Nagy az iram a második félidőben is, látszik, hogy mindent egy lapra feltéve támadunk, így viszont minden ferencvárosi kontra életveszélyes lehet.
51.​Vítor Gomes szabálytalankodott a félpályánál, ő is besárgult.
48.Juhász csúszott rá Jovára, sárga lap!
47.Brachi tekert alig kapu mellé 25 méterről egy szabadrúgást.
46.Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.
45.Vége a félidőnek, vezet a Ferencváros 3-1-re.
44.​Vinícius szabálytalankodott Leonardoval, ez is sárga!
43.Álvarez sípszó előtt végzett el egy szabadrúgást, sárga lap!
42.A Ferencváros 16-osán belül nagy tömegjelenetet láthattunk, a labda végül Caneira elé került, aki 11 méterről kapura lőtt, a játékszer azonban Gyömbérben elakadt.
40.Gomes előre küldte Juhászt, helyére Vinícius lépett vissza. Juhász azonnal helyzetbe került, lövését szépen védte Jova.
39.GÓL!
Gyors ferencvárosi akció végén, Aborah 8 méterről lőtt Bozsovics kapujába.

38.Álvarez lőtt éles szögből kapura, Jova nagyot védett.
36.Szép Álvarez-Mitrovics összjáték végén utóbbi lőtt kapura, a labda azonban Somalia lábában elakadt.
33.

31.Az első 10 perc mezőnyjátékát követően felpörgött a mérkőzés, és a 20. és 30. perc között három gólt is láthattunk - sajnos abból kettőt a Fradi szerzett.
29.Egy beadást követően a labda Brachi lábáról Józsi elé pattant, aki 7 méterről kapu fölé bombázott.
26.​GÓL!
Ismét az FTC-nél az előny. Somalia vitte le a labdát az alapvonalig, ahonnan vissza passzolt Jennernek, ő pedig közelről a kapuba fejelt.
24.

23.​GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!
Ez gyors volt! Álvarez végzett el egy szabadrúgást a félpályáról, a labda Mitrovics elé került, akinek első lövését egy védő még blokkolni tudta, az ismétlést azonban a kapuba lőtte közelről középpályásunk!
21.GÓL!
Megszerezte a vezetést a Ferencváros. Józsi szabadrúgását Cukic fejelte hat méterről a kapunkba.

20.A hivatalos nézőszám: 6200 fő.
19.Mitrovics lőtt 20 méterről kapu fölé.
17.Jenner beadását Böde fejelte hat méterről kapu mellé.
14.Nikolics passzolt vissza a második hullámban érkező Kovács elé, aki átvette, majd 17 méterről kapura lőtt, Jovának nagyot kellett védenie!
13.Besic nagyon rossz ütemben csúszott be, a labda helyett Álvarezt találta el, sárga lap!
11.Az első tíz perc főleg mezőnyjátékkal telt el, valamivel többet volt nálunk a labda, de gólhelyzetet még nem láthattunk.
9.A sarokrúgás nem volt veszélyes, de a labda Álvarez elé került, aki szélről cselezett befelé, majd 15 méterről kapura lőtt, de nem volt pontos a salvadori csatár célzása.
8.Álvarez beadását Bönig juttatta az alapvonalon túlra, szöglet!
7.Nikolics ugrott ki a ferencvárosi védők közül, azonban a partjelző lest jelzett, jogosan.
5.
Íme a Ligakupa, melyet kevesebb mint két óra múlva a magasba emelhet a győztes együttes csapatkapitánya.
3.Körülbelül kétszer annyi Vidi szurkoló lehet a stadionban, mint amennyi ferencvárosi drukker.
1.A Ferencváros kezdte a Ligakupa-döntőt!
0.

-3.Érkeznek a csapatok, méghozzá ORSZÁGOS KÉKTÚRA pólóban.

Egy nem mindennapi sport-összefogásnak lehetünk tanúi ma este, amelynek résztvevői nem csak egy közügyet támogatnak, hanem a rászorulókat is segíteni fogják.
Egy speciálisan erre az alkalomra készített exkluzív melegítőfelsőben vonulnak pályára az FTC és a Videoton FC játékosai a székesfehérvári Ligakupa-döntőn.
A Nike által felajánlott ruhadarabokból 5-5 darabot a játékosok dedikálni fognak, és ezeket a klubok jótékony célra ajánlják majd fel.
A pontos részleteket a Nemzeti Sport holnapi száma közli majd.
Az összefogás ötletgazdája, a Magyar Természetjáró Szövetség szeretne köszönetet mondani az FTC-nek, a Videoton FC-nek, az MLSZ-nek, a Nike-nak, a SportTV-nek illetve a Nemzeti Sportnak és mindenkinek, aki segített megvalósítani ezt a kezdeményezést.
-10.Tíz perc múlva kezdődik a Ligakupa-döntő, addig még van ideje megnézni, hogy is jutottunk el idáig!
-20.A Ligakupa-döntő kapcsán interjút készítettünk az FTC elnökével, Kubatov Gáborral, és klubunk tulajdonosával, Garancsi Istvánnal, melyet ide kattintva tud elolvasni!
-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést. Közben szép lassan a nézők is érkeznek a stadionba!
-40.
A sporik a játékteret veszik szemügyre közelebbről.
-50.Íme a mai kezdőcsapatunk:
Bozsovics - Brachi, Caneira, Juhász, Stopira - Vítor Gomes, Vinícius - Álvarez, Mitrovics, Kovács - Nikolics
-55.
Ezekben a percekben a női Magyar Kupa döntőjét játsszák a Sóstói Stadionban. A 80. percben Pádár két góljával 2-0-ra vezet az MTK  az Astra FC ellen.
-65.Üdvözöljük kedves szurkolóinkat. 17:30-kor kezdődik az idei Ligakupa-döntő a Sóstói Stadionban, ellenfelünk a Fradi lesz.
1-4-2-3-1

José Gomes: "Nem könnyű erről a meccsről beszélni. Egyetlen ember felelős ezért az eredményért, én. Nem az időjárás, nem a játékvezető, nem a játékosok, egyedül én. A Fradi azt játszotta, amit megszokhattunk tőlük. Megérdemelten nyerték meg a Ligakupát. Pontosan azt nyújtották, amit eddig is. Mi viszont az érkezésem óta most játszottunk a legrosszabbul. Megérdemelte a Fradi a győzelmet. Egyetlen gól volt, amely nem volt igazságos, az első. Böde a legérzékenyebb testrészénél ragadta meg Viníciust, így alakult ki a gólhelyzet. Gyorsan sikerült ugyan egyenlítenünk, de ma a Ferencváros jobb volt, megérdemelten nyertek. Azonban amit győztes meccsek után is elmondtam, azt tudom mondani most is: ez a mérkőzés már a múlt része, előre kell néznünk, és a következő összecsapásra kell koncentrálnunk."

Ricardo Moniz: "Nagyszerű meccs volt, két remek csapattal. Két olyan csapat, amelyik látványos támadófocit játszik, úgyhogy álomdöntőnek is nevezhetjük. A Videoton előttünk jár, mert előbb kezdték a csapatépítést, ezért tiszteljük őket. Nagyon fontos, hogy tudatosuljon bennünk, hogy egy kiváló csapatot győztünk le, de vasárnap 0-0-ról indul a bajnokink, melyet a Videoton biztos, hogy meg akar majd nyerni, akárcsak mi. Ez a meccs az Európa ligás helyek miatt kiemelten fontos lesz. Nagy tisztelet jár José Gomesnek, hogy a felelősséget magára vállalta, ez nagyon ritka. Én azonban úgy érzem, hogy ő mindent megtett taktikailag, amit meglehetett tenni, nagyon apró dolgok döntöttek a fontos pillanatokban. Talán mi egy kicsit frissebbek voltunk. Sokszor előfordul a bajnokság végére, hogy a kezdeményező csapatok elfáradnak, hiszen sokkal több energiát felemészt a folyamatos támadójáték, mint a védekezés. A Videoton nagy értéke a magyar focinak, ezt az Európa Ligában is bebizonyították, éppen ezért vasárnap nem a mai eredményből fogunk kiindulni."

A tabella állása
2013. Április 24. 20:50  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
A Ferencváros nyerte a Ligakupát

A zöld-fehérek történetük során első alkalommal hódították el a trófeát.

Napsütéses időben, 6200 néző előtt kezdődött el az idei Ligakupa-döntő, a Sóstói Stadionban. Érdekesség, hogy bár hazai környezetben játszottunk, mégis idegenben léptünk pályára, hiszen a Ferencváros volt a pályaválasztó. Egy nem mindennapi sport-összefogásnak lehettünk tanúi a Ligakupa-döntő előtt, amelynek résztvevői nem csak egy közügyet támogatnak, hanem a rászorulókat is segíteni fogják. Egy speciálisan erre az alkalomra készített exkluzív melegítőfelsőben vonultak pályára az FTC és a Videoton FC játékosai a székesfehérvári Ligakupa-döntőn. A Nike által felajánlott ruhadarabokból 5-5 darabot a játékosok dedikálni fognak, és ezeket a klubok jótékony célra ajánlják majd fel. A pontos részleteket a Nemzeti Sport csütörtöki száma közli majd. Az összefogás ötletgazdája, a Magyar Természetjáró Szövetség szeretne köszönetet mondani az FTC-nek, a Videoton FC-nek, az MLSZ-nek, a Nike-nak, a SportTV-nek illetve a Nemzeti Sportnak és mindenkinek, aki segített megvalósítani ezt a kezdeményezést.

Az első 20 perc eseménytelenül telt el, csupán egy kapura tartó lövést jegyezhettünk fel, a 14. percben Kovács 17 méterről leadott lövését kellett Jovának védenie. A 21. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros, Józsi szögletét fejelte Cukic a kapuba (1-0). (Itt meg kell jegyeznünk, hogy a gólt szabálytalanság előzte meg, ugyanis Böde szabálytalankodott Vinícius-szal.) Szinte a középkezdés után sikerült egyenlítenünk, Álvarez ívelt egy szabadrúgást a félpályáról kapu elé, a labdát szépen vette át Mitrovics, és bár az első lövése még elakadt egy ferencvárosi védőben, az ismétlésnél már nem hibázott (1-1). Sajnos nem kellett sokat várni az újabb gólra, a 26. percben ismét a Ferencvárosnál volt az előny: Somalia vitte le a labdát az alapvonalig, ahonnan vissza passzolt Jennernek, ő pedig közelről a kapuba fejelt (2-1). Öt perccel a félidő vége előtt egy gyors akció végén Aborah talált Bozsovics kapujába (3-1).

Fordulás után mindent egy lapra feltéve támadtunk A 47. percben Brachi 25 méterről tekert centikkel Jova kapuja mellé. A 67. percben Kovács is nagyon közel járt a szépítéshez, távoli bombája azonban ha csak milliméterekkel is, de elsuhant a Ferencváros kapuja mellett. A 71. percben tovább növelte előnyét a zöld-fehér együttes, Aborah közelről kotorta a kapunkba a labdát (4-1). A végeredményt Somalia a 77. percben állította be, amikor is közelről fejelt az üres kapuba (5-1).

Története során első alkalommal nyerte meg a Ferencváros a Ligakupát. Vasárnap a bajnokságban javíthatunk az FTC ideiglenes otthonában, a Puskás Ferenc Stadionban.