Változékony, 12 Celsius-fok
William Collum
David McGeachie, Francis Connor
Kevin Clancy
90 +6.Vége a mérkőzésnek, a Standard 3-1-re győzött és bejutott a csoportkörbe, számunkra sajnos véget ért az idei Európa Liga.
90 +5.Egy utolsó szabadrúgás, Nikolov lőtte balról a kapu fölé a labdát.
90 +3.Nego kapott sárgát közben egy szabálytalanságért.
90 +2.A hosszabbítás első perceiben a szögletzászlónknál zajlik a játék.
90.5 perc a ráadás.
89.Hodzic a pályán Houri helyett.
88.Nego csúsztatása majdnem jó volt Zivzivadzénak, de közbelépett egy láb.
85.Amallah a bal felső sarokba bombázott, 3-1 a Standard javára.
84.Balikwisha tört kapu felé, az érkező Stopira eltalálta a lábát, tizenegyes.
81.Shamir jön Carcela helyére.
80.Amallah egy csel után óriási helyzetbe került, jobbal a jobb alsó mellé lőtt 14 méterről.
79.A Nikolov buktatásáért megítélt szabadot Houri ívelte kapu elé, kifejelte a labdát egy Standard-védő.
77.Amallah futott neki a labdának és a kapu közepébe bombázott. Vezet a Standard.
76.Carcela szöglete után lökés miatt büntetőt kap a Standard.
73.Amallah lőtt fölé 22 méterről.
72.Fai beadása után Fiola mentett nagyot.
70.Hangya lépett oda Fai-nak, sárga lap.
67.
65.Nikolicsot Zivzivadze váltja.
64.Houri szabadrúgása után Musliu fejelt, majd a játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást lökés miatt.
63.Petrjak helyett Funsho a pályán.
62.Muleka kapott labdát a kapunk előtt, de lesen volt.
61.Vezetőedzőnk kapott sárgát reklamálásért.
59.Az iménti összefejelés után Laifis mégsem folytatja, Dussenne jött a helyére.
58.Carcela elé került a labda, aki 15 méterről a jobb alsó mellé tekert. Ez is helyzet volt.
57.Carcela belőtte az ötösre a szögletet, szerencsére mindenki előtt elment a labda.
56.Mindkét játékos felépült, Carcela adhatta be újra a szögletet, amit Bolla rúgott ki, megint sarokrúgás.
54.Carcela szöglete után a hosszúról ívelték vissza a labdát, Stopira és Laifis összefejelt, újabb szöglet és ápolás.
51.Egyenlített a Standard, Gavory 23 méterről, ballal lőtt a kapu bal oldalába.
49.A kisszöglet után Kovácsik húzott le egy beadást.
48.Kisebb tüzijáték a kapunk előtt, szöglet.
47.A Standard cserélt szünetben, Bokadi helyett Balikwisha a pályán.
46.Folytatódik a mérkőzés!
45 +1.Vége az első félidőnek.
45.hazai helyzet! Gavory beadását Fai lőtte a kapunk mellé 8 méterről.
43.Musliu mentett fejjel az ötösünknél egy beadás után.
42.Gavory ívelt be balról, Raskin felfejelte a labdát, Stopira mentett.
40.Helyzet! Nikolics-Nego összjáték után utóbbi lőtt laposan a jobb alsó mellé 13 méterről!
38.Bal oldalról, az alapvonaltól 11 méterre lőhetett szabadot Amallah, a rövidet vette célba, Kovácsikról kijött a labda, Stopira "takarított".
36.Remek kontra! Niko indította Petrjakot aki vitte-vitte, majd kisodródva lőtt, belelépett egy védő, szöglet. A szögletet Houri adta be, átkerült a túloldalra Negóhoz, ő is középre ívelt, Musliu fejelt fölé.
34.Most Cimirot lőtte be a labdát, amit Nego fejelt ki.
33.Gavory újabb beadásába Amallah csúsztatott bele, kigurult a labda a bal alsó mellett.
32.Gavory beadása magas volt a középen felugró Malukénak.
31.Laifis lépett oda Hourinak, sárga lap.
31.Houri óriási cseleket mutatott be, Negónak lekészítette a labdát, de lelopták a lábáról.
30.Houri nagy helyzetben ugratta volna ki Petrjakot, aki lesen volt.
29.Petrjak iramodott meg, visszatette a labdát Hourinak, aki lövés helyett a hosszún Negót kereste, de pontatlan volt az átadás.
27.
25.Az elmúlt percekben a hazai térfélen tartottuk a labdát, de helyzetig nem jutottunk.
22.Bollát rúgta fel hátulról Muleka, sárga lap.
19.Carcela szöglete után nagy kavarodás lett a kapunk előtt, végül Petrjak rúgta el a labdát.
17.Stopira nagyon jó ütemben mentett a tizenhatosunknál, de közben lest jelzett az asszisztens.
15.Bolla indította remekül Negót, aki középre adott jobbról, kivágták a védők.
13.Egy nagyon éles beadást Muleka Jackson vágott fölé közelről.
12.Egy jobb oldali beadást Kovácsik ütött ki, de közben szabálytalankodtak vele szemben, szabadrúgás kifelé.
11.
10.GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Houri ugratta ki Nikolicsot, egy védő hibázott, Niko lecsapott, majd 15 méterről a kimozduló kapus mellett a bal alsóba lőtt!
8.Bolla szerelt remekül a tizenhatosunknál, jól is építettük fel a támadásunkat, de 20 méterre a hazai kaputól közbelépett egy belga védő.
6.Les miatt állított meg a játékvezető egy Standard-támadást.
4.Houri adta be a mi első szögletünket, lökés miatt szabadrúgás kifelé.
2.Az első szögletet a hazaiak végezhették el, Nikolics fejelte ki a labdát a kapunk elől.
1.Elkezdődött a meccs!
-4.Érkeznek a csapatok!
-10.Már csak 10 perc és kezdődik a mérkőzés!
-15.Befejezték a melegítést a csapatok és visszamentek az öltözőkbe.
-20.
-25.Kék mezben, piros nadrágban és kék sportszárban játszunk majd.
-30.
-35.Mindkét csapat melegít.
-45.Több helyi lap is kiemelten foglalkozott a Standard - Vidi találkozóval, nézd meg Insta-oldalunkat a fotókért és kövesd ott is a Vidit, ha eddig még nem tetted!
-50.A helyszínen reggeltől esett az eső egészen délutánig, majd pár órás napsütés következett, 18.00-kor azonban újabb zivatar zúdult a városra. Szűk egy órával a kezdés előtt megint csapadékmentes az idő, a hőmérséklet 12 Celsius-fok.
-55.
-65.Köszöntünk benneteket a Stade Maurice Dufrasne-ból! Csapatunk a Standard vendége lesz 20.00-tól, a tét az EL-csoportkör!

Márton Gábor:

Először is gratulálok a Standardnak a továbbjutáshoz. Összességében megérdemelték, de úgy érzem, az első tizenegyesig egyenrangú partnerek voltunk. Az elejétől kezdve többet birtokolták a labdát, amire készültünk is, ez a labdabirtoklási fölény az első félidőben nem sok veszélyt jelentett. Ebben a játékrészben jó kontralehetőségeink voltak, de elkapkodtuk őket, vagy a végén nem voltunk elég higgadtak, így nem tudtunk még egy gólt szerezni, emiatt van bennem hiányérzet. Ha az egész sorozat elején azt mondják, hogy eljutunk a rájátszásig, biztosan nagyon örültünk volna, most viszont nem lehetünk elégedettek, mert szerettünk volna bejutni a csoportkörbe.

Philippe Montanier:

Természetesen elégedett vagyok az eredménnyel, a legfontosabb a továbbjutás volt és ezt sikerült elérnünk. Az első 30 percben jól játszott a Fehérvár, megleptek bennünket és megérdemelten vezettek a félidőben. A második játékrész már egészen máshogy alakult szerencsére. Szünetben sikerült a csapatot mentálisan feldobni és az ott elhangzottaknak megfelelően játszottak utána. Nagyon örülök a továbbjutásnak.

2020. Október 01. 22:30  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Nem sikerült a bravúr, a Standard Liège jutott az EL csoportkörébe

Csapatunk a félidőben még 1-0-ra vezetett Nikolics góljával, a második játékrészben azonban fordítani tudtak a belgák.

Csütörtök este Belgiumban, a Standard Liège vendégeként léptünk pályára az EL rájátszásában. A meccs tétje óriási volt, hiszen fehérvári győzelem esetén csapatunk harmadik alkalommal harcolhatta volna ki az EL csoportkörbe való jutást. A MOL Aréna Sóstóban közel 200 lelkes Vidi-drukker szurkolt a csapatnak. Márton Gábor vezetőedző egy helyen változtatott a múlt heti, Stade de Reims elleni kezdőcsapaton: Budu Zivzivadze helyett Nikolics Nemanja kezdett.

Nem is akárhogy, hiszen a 10. percben válogatott támadónk bevette a belgák kapuját: Houri ugratta ki Nikolicsot, egy védő hibázott, Niko lecsapott, majd 15 méterről a kimozduló kapus mellett a bal alsóba lőtt (0-1).

Ez volt Niko hatodik vidis gólja az EL-ben, korábban a Gent ellen háromszor is eredményes volt 2012-ben és a Sportingnak is lőtt egy gólt abban az évben, az idei szezonban a Bohemians ellen 11-esből volt eddig eredményes, ma este pedig a Standard Liège hálóját is megzörgette.

A 13. percben Muleka Jackson vágott fölé közelről egy éles beadást. A 29. percben újabb fehérvári lehetőséget jegyezhettünk fel: Petrjak iramodott meg, visszatette a labdát Hourinak, aki lövés helyett a hosszún Negót kereste, de pontatlan volt az átadás. Tíz perccel a szünet előtt Niko indította Petrjakot aki vitte-vitte a labdát, majd kisodródva lőtt, belelépett egy védő, szöglet. A szögletet Houri adta be, átkerült a túloldalra Negóhoz, ő is középre ívelt, Musliu fejelt fölé.

A 38. minutumban Amallah lőhetett 11 méterről kapura, a rövidet vette célba, Kovácsikról kijött a labda, Stopira szabadított végül fel. Két perccel később Nikolics-Nego összjáték után utóbbi lőtt laposan a jobb alsó mellé 13 méterről! 1-0-ás fehérvári előnnyel vonulhattak félidei pihenőre a csapatok.

A második félidő elején, az 51. percben egyenlítettek a hazaiak: Gavory 23 méterről, ballal lőtt a kapu bal oldalába (1-1). Az 57. percben Carcela lőtt az ötösre be egy szögletet, szerencsére mindenki előtt elment a labda. Egy perccel később Carcela akcióból veszélyeztetett, 15 méterről a jobb alsó mellé tekert.

A második félidőben nagy fölényben futballozott a belga csapat, gyakorlatilag a mi térfelünkön zajlott a játék. A 73. percben Amallah lőtt fölé 22 méterről. Három perccel később Carcela szöglete után lökés miatt büntetőt kapott a Standard. Amallah futott neki a labdának és a kapu közepébe bombázott (2-1). Újabb három perc elteltével Amallah egy csel után óriási helyzetbe került, jobbal a jobb alsó mellé lőtt.

A 84. percben újabb 11-est harcoltak ki a belgák, Stopira késett el egy belépővel, a labda mögé ezúttal is Amallah állt, és ismét magabiztosan értékesítette a büntetőt (3-1). Az ötperces hosszabbítás legvégén még Nikolov lőtt kapu fölé egy szabadrúgást, így maradt a 3-1, a Standard jutott a csoportkörbe.

A liège-i mérkőzéssel sajnos véget ért számunkra az idei Európa Liga, legközelebb vasárnap este, az Újpest FC-t látjuk vendégül a MOL Aréna Sóstóban.