90 +5.Vége a meccsnek. 1-0-ra nyertünk és továbbjutottunk!
90 +3.Negot rántották le ziccerben, piros lap Shodiyának.
90 +2.Stopira akadályozott meg egy kontrát szabálytalanul, sárga lap.
90 +1.4 perc a ráadás.
90.Óriási hazai kapufa! Egy szabadrúgás után lefejelte a labdát Winchester, az egyik máltai játékos pedig a keresztlécre bombázott.
89.Artiles lőtte középre a labdát balról, Winchester hajszállal maradt le középen! Óriási helyzet volt.
88.Nikolics jött Zivzivadze helyett.
84.
82.Csere itt és ott is. Petrjakot Evandro váltja nálunk, Attardot Vella a Hiberniansnál.
81.Egy támadás végén Petrjak adta vissza a labdát, Nikolov bombázott fölé 23 méterről.
80.Houri adta be a 8. szögletünket, a kontrából megindultak a hazaiak, végül sikerült tisztáznunk.
79.Artiles szabadrúgása szállt fölé.
77.Kovácsik jött ki a kapujából egy előrevágott labdára, ütközött a hazai támadóval, kapusunk sárgát, a hazaiak szabadrúgást kaptak.
76.Winchester csúsztatása után Kovácsik szedte fel a labdát az ötösünknél.
75.Petrjak kétszer is próbált balról beadni, mindkettőbe beleléptek.
73.Bolla visszatett labdáját Nikolov vette át, majd 22 méterről fölé lőtt.
72.Jose Wilkson Teixeira bombáját két játékosunk is blokkolta.
70.
68.Nego remek csellel verte át védőjét a jobb oldalon, majd ballal a hosszúra ívelt, Petrjak kapásból mellé lőtt. Közben lest jelzett az asszisztens.
67.Stopira laposan próbálta eltekerni a labdát a szabadrúgásból, blokkolták.
66.Leandro Almeida szabálytalankodott Negoval a tizenhatos előtt, sárga lap.
64.Agiust Winchester váltja a hazai csapatban.
63.Degabriele beadása után Fiola tisztázott.
62.
61.És ott a góóóóól! Ezt a szögletet Petrjak adta be, kifejelte Leandro, újabb sarokrúgás következett, ami után Stopira csúsztatott, a hosszún Nikolov érkezett és a kapuba pörgette a labdát!
60.Houri ballal, 30 méterről lőtt, szögletre pattant a labda. A szöglet után még egy jön.
59.Fiola egy köténnyel ment el a jobb oldalon, majd szinte az alapvonalról a hosszú felsőt vette célba, nem sokat tévedett.
58.Houri szöglete után megint a hazaiak fejelték ki a labdát.
56.Egy nagy küzdelem végén Zivzivadze játszotta meg Negot, aki Bollához passzolt, védőnk lábáról lecsúszott a lövés.
54.Nego lőtte kapu elé a labdát jobbról, Leandro mentett.
53.
51.Csere nálunk, Alefet Pátkai váltja.
48.Houri remek cselekkel indult meg középen, az utolsó passz nem sikerült.
47.Szünetben nem cseréltünk.
46.Folytatódik a meccs.
45 +2.Vége a félidőnek.
45 +1.Egy hazai szabadrúgás a félidő végén már az egyperces ráadásban: Degabriele ívelése senkinek nem volt jó.
42.Fiola beadását mentette a kapu torkából egy Hibernians-védő.
41.Egy éles beadás után centikkel ment el a labda kapunk bal felső sarka előtt, de lest jelzett közben az asszisztens.
39.Zivzivadze fordult kapura az ötösnél, elég lerántás-gyanúsan szerelték, mehet tovább a játék.
37.Houri balról érkező szögletét újabb szögletre mentették a máltaiak, a következő jobbról jött be, de sajnos ez nem volt veszélyes.
36.Egy kipattanót Alef szelídített meg, a bal felső felé tekert, de Cremona védett. Az ellentámadás végén Degabriele lőtt a kapunk mellé.
35.
33.Petrjak beadása csúszott le, kirúgás következik.
32.Houri ívelte be az első szögletünket, kifejelték a védők.
31.Fiola beadása után kézzel ért a labdához egy máltai védő, a játékvezető nem így látta.
29.Nego lövését blokkolták, közben pedig úgy tűnt, el is gáncsolták, de nincs büntető.
27.Bolla indítása után Zivzivadze szaladt lesre.
26.Megint Artiles adott be, ezt Bolla vágta ki.
25.A meccs első szögletét a hazaiak végezték el, Artiles ívelése után mentettünk, újabb szöglet.
22.Houri ívelte középre jobbról a Zivzivadze buktatásáért megítélt szabadrúgást, kifejelték a védők, majd Nikolov beadása után ugyanígy tettek.
19.Egy szép Vidi-támadást végül lesen állított meg a bolgár játékvezető.
17.Grech gyenge beadása Kovácsiké lett.
15.
13.Petrjak indult meg balról középre, majd 17 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.
11.Shodiya ment el a bal szélen nagy cselek után, majd jócskán kapu mellé lőtt.
8.Houri passza után Petrjak került helyzetbe, összezártak előtte, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
6.Óriási helyzet! Zivzivadze adott nagy labdát Petrjaknak, aki 6 méterről a jobb kapufa mellé lőtt!
4.Helyzet! Houri labdája után Petrjak adott be élesen balról, Nego centikkel maradt le a hosszún!
3.Kicsit kapkodó a játék az első percekben.
1.Elkezdődött a meccs
-5.Érkeznek a csapatok.
-10.A hazaiak tiszta fehérben játszanak majd, mi piros-kékben.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok.
-20.
-30.Ellenfelünk két héttel ezelőtt játszott utoljára tétmeccset, amikor az FC Vaduz csapatát búcsúztatták az EL 2. körében.
-40.Megérkeztek a mezőnyjátékosok is a pályára.
-45.A kapusok elkezdték a bemelegítést.
-50.A mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Bolla, Musliu, Stopira, Fiola - Nikolov, Alef - Nego, Houri, Petrjak - Zivzivadze.
-55.A helyszínen 27 Celsius-fok van, enyhén felhős az ég.
-60.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat Máltáról! 19.00-kor kezdődik a Hibernians - Vidi EL-mérkőzés.

Márton Gábor:

"Az első félidőben rendkívül jól játszott a csapat, megfelelő tempót diktáltunk, látványos helyzeteket dolgoztunk ki, azonban nem sikerült a gólszerzés. A második félidőben megszereztük a vezetést, majd kissé kapkodóssá vált a játékunk. A mérkőzés vége nem nézett ki jól, megvoltak a lehetőségeink, hogy lezárjuk a mérkőzést, ehelyett a végén izgulnunk kellett. Nincs könnyű mérkőzés az Európa Ligában, láttunk már példát meglepetésre. Gratulálok a srácoknak, teljesen megérdemelt a győzelmünk és a továbbjutásunk is."

Stefano Sanderra:

"Meglátásom szerint a mérkőzés két részre osztható. Az első hatvan percben a MOL Fehérvár játszott mezőnyfölényben, számos helyzetet dolgoztak ki, jobbak voltak nálunk. A bekapott gól után nekünk is megvoltak a gólszerzési lehetőségeink, a legnagyobb helyzetünknél a felsőlécen csattant a labda. Mindent egybevéve, a Fehérvár megérdemelten nyerte meg a mérkőzést."

2020. Szeptember 17. 21:25  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
Egygólos győzelem és továbbjutás a Hibernians FC otthonában

A sok Vidi-helyzetből egy ment be, Boban Nikolov talált a máltai kapuba. Szeptember 24-én jön az Európa Liga harmadik selejtezőköre.

Nem mindennapi előzmények után, csütörtök este 19 órakor csapatunk Máltán, a Hibernians FC otthonában, műfüves borítású talajon lépett pályára az EL 2. selejtezőkörében. Márton Gábor vezetőedző a Kovácsik - Bolla, Musliu, Stopira, Fiola - Nikolov, Alef - Nego, Houri, Petrjak - Zivzivadze tizenegynek szavazott ezúttal bizalmat.

Jól kezdtük a mérkőzést, a 4. percben Houri labdája után Petrjak adott be élesen balról, Nego centikkel maradt le a hosszún a labdáról. Két perc elteltével csodálatos akciót láthattunk: Zivzivadze adott sarokkal nagy labdát Petrjaknak, aki 6 méterről a jobb kapufa mellé lőtt! A 8. percben Houri passza után megint Petrjak került helyzetbe, összezártak előtte, a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

A 11. percben jegyezhettük fel az első hazai lehetőséget, Shodiya lövése azonban jócskán kapu mellé szállt. Nem sokkal később ismét Petrjak került helyzetbe, 17 méterről kapu mellé lőtt. A 30. percben Nego került gyanús körülmények között a földre a hazai 16-oson belül, a bolgár játékvezető sípja azonban néma maradt. Egy perccel később Fiola beadását követően az egyik máltai játékos kézzel ért a labdához, de ezúttal sem ítélt büntetőt a játékvezető.

Tíz perccel a félidő vége előtt Alef a bal felső felé tekert, de Cremona védett. Az ellentámadás végén Degabriele lőtt a kapunk mellé. A 39. percben Zivzivadzet rántották le a 16-oson belül, ezúttal sem ítélt büntetőt Ivaylo Stoyanov sporttárs. A játékrész utolsó helyzetét a 42. percben jegyezhettük fel, ekkor Fiola beadását mentette a kapu torkából egy Hibernians-védő.

A szünetben még nem, de az 51. percben már cserélt Márton Gábor vezetőedző, Alef helyére Pátkai állt be. Az 59. percben egy nagyon szép összjáték végén a felfutó Fiola kiosztott egy kötényt a 16-oson belül, majd éles szögből alig tekert kapu mellé - ha bemegy, ez egy parádés gól lett volna. A 61. percben sikerült bevennünk a máltai kaput, Petrjak szögletét Stopira csúsztatta meg az ötös környékén, a hosszún érkező Nikolov pedig közelről nem hibázott (0-1).

A 68. percben Nego a 16-oson belül, a jobb oldalról ívelt át a túloldalra, tökéletes labdát adott Petrjaknak, aki 6 méterről, hatalmas helyzetben kapu mellé lőtt. Öt perccel később Nikolov távoli lövése a hazai kapu fölött hagyta el a játékteret, majd észak-macedón középpályásunk a 82. percben is megpróbálkozott egy lövéssel a 16-oson kívülről, ez már sokkal veszélyesebb volt, de a labda ezúttal is kapu fölé ment.

A rendes játékidő utolsó perceiben rendkívül közel járt az egyenlítéshez a Hibernians FC két alkalommal is: előbb egy szabadrúgást követően a labda Artiles Gabriel elé került, aki nagy erővel középre lőtte a labdát, melyről csak centikkel maradt le a bevetődő Winchester. Fél perccel később Artiles Gabriel egy elé kerülő labdát 8 méterről a felső lécre bombázott.

A ráadás perceiben Shodiya Shola rántotta le Negot gólhelyzetben, amiért a máltai játékos piros lapot kapott. Ez volt a mérkőzés utolsó momentuma, csapatunk 1-0-ra nyert Máltán és ezzel az EL 3. selejtezőkörébe jutottunk, ahol a Servette - Reims győztesével játszunk szeptember 24-én a MOL Aréna Sóstóban.