126.Casey kapufa, nincs bent!
125.Géresi is belőtte.
124.Levingston is belőtte.
123.Nikolov belőtte a 11-est.
122.Mandroiu büntetőjét bravúrral védte Kovácsik, de mutatja a játékvezető, hogy elmozdult a gólvonalról kapusunk, újra kell lőni a 11-est.  Másodszorra bent van!
121.Hodzic büntetőjét védte az írek kapusa.
120.Vége a hosszabbításnak is, továbbra sincs döntés, 11-esek következnek. Csapatunk 8 éve vett részt utoljára 11-es párbajban, akkor a Trabzonspor ellen sikerrel jártunk.
116.Pátkai lőtt kapásból kapu fölé 16 méterről.
115.5 perc van hátra.
109.Buckley helyett Mandroui, Petrjak helyett pedig Géresi a pályán.
106.Utolsó 15 perc kezdődik. Ha továbbra sincs döntés, akkor következnek a 11-esek.
105.Vége a ráadás első félidejének.
101.Nikolov állt be Evandro helyére.
100.Szép támadás végén Hodzic lőtt kapu fölé.
98.Devoy 30 méterről bombázott kapura, Kovácsik védett.
96.Twardek bombázott 16 méterről kapu fölé.
95.Devoy lőtt becsúszva 5 méterről a rövid sarokra, Kovácsik védeni tudott.
93.Petrjak 7 méterről a felső lécre lő a labda onnan kapu fölé pattant.
92.Evandro 8 méteres lövése akadt el egy védő lábában.
91.Kétszer 15 perc ráadás következik.
90 +5.

90 +4.Vége a rendes játékidőnek, túlóra következik.
90 +2.Evandro ziccerét védte bravúrral az írek kapusa.
90.4 perc a ráadás. Ha döntetlen marad, akkor még 2x15 következik.
90.Stopira fejelt közelről alig kapu fölé egy sarokrúgást követően.
86.Buckley kapott sárgát.
85.Devoy állt be Ward helyére.
84.Ward két szép csel után 17 méterről alig lőtt kapu mellé.
82.Houri beadása után a labda mintha az egyik ír védő kezére pattant volna a 16-oson belül, a játékvezető továbbot intett.
80.

79.Lunney helyére Levingston a pályán.
75.Alef helyére Pátkai állt be.
74.Nikolics helyére Hodzic állt be.
73.Petrjak beadásáról egy hajszállal maradt le a hosszún berobbanó Evandro.
71.Finnerty egyből sárgát kapott, mert idő előtt pályára lépett.
70.Cornwall helyett Finnerty a pályán.
69.Cornwall sérült meg, hordágy érkezik hozzá.
68.Nikolics és Grant kaptak sárgát.
66.Alef adott nagy labdát Funshonak, őt azonban szerelni tudták az 5-ösön belül.
62.Nikolicsot rúgták hasba a 16-oson belül, ezúttal nem ítélt 11-est a játékvezető.
60.Petrjak beadása egy védőről kapura pattant, de az írek kapusa védte a váratlanul érkező löketet.
58.Alef távoli bombája szállt kapu fölé.
55.Petrjak fejelt 14 méterről előrevetődve alig kapu mellé.
52.
Rengetegen jöttek el a MOL Aréna Sóstó parkolójába, ahol óriáskivetítőn nézik a szurkolók csapatunk idei első EL-meccsét.
50.Evandro lőtt 22 méterről alig a bal felső sarok mellé.
46.Csere nélkül folytatódik a meccs.
45 +1.Vége az első félidőnek.
45.1 perc a hosszabbítás.
41.Szép játék végén Nikolics 15 méteres lövését nagy bravúrral mentette a kapu torkából egy védő szögletre.
38.

37.GÓÓÓÓÓL!

Nikolics
kegyetlenül bevarrta a bal felsőbe a büntetőt!
37.TIZENEGYES! Fiolát rúgták fel az írek a 16-oson belül!
35.Funsho fejesét védte McGuinness.
32.

29.Petrjak lövését tolta ki a léc alól az írek kapusa.
27.Stopira fejelt a vendégek kapujába, de Nikolics lesen állt és zavarta a kapust, ezért a játékvezető nem adta meg a gólt.
22.GÓÓÓL!

Twardek adott be a bal szélről, a labda elgurult az ötösünkön keresztbe, a hosszún érkezett Ward és 5 méterről a kapunkba lőtt, Kovácsik még ugyan beleért, de nem védhette a közeli lövést.
20.Wright lőtt kapura 18 méterről, Kovácsik magabiztosan védett.
19.Oldalszabadrúgást követően ide-oda pattogott a labda a vendég csapat kapuja előtt, végül tisztázni tudtak a védők.
18.Lyons kapott sárgát.
15.

13.A vendégek kettő az egyben vezethették kapura a labdát, Nego volt az utolsó védőnk, aki nagyszerű ütemben tudott szerelni a 16-osunkon belül.
11.Evandro ezúttal Nikolicsnak adott volna forintos labdát, egy védő az utolsó pillanatban szögletre tudott menteni.
10.Evandro mentett meg az alapvonal közelében egy labdát, majd Funshot hozta játékba, aki 6 méterről kapu mellé lőtt.
9.Houri szögletét követően Stopira fejelhetett 7 méterről teljesen tisztán kapura, a vendégek kapusa nagyot védett lábbal.
8.Evandro lövése óta újabb helyzetet nem jegyezhettünk fel az elmúlt bő 5 percben.
3.Evandro 20 méteres lövése kijött a vendégek kapusáról, a kipattanó Nikolics elé került, támadónk azonban nem találta el jól a labdát.
1.Elkezdődött a meccs.
-1.A szigorú egészségügyi szabályozások miatt ezúttal a két csapatkapitány nem cserélhetett zászlót egymással a kezdés előtt.
-2.A vendégek tiszta kékben, a mieink piros-kékben lépnek pályára a mai meccsen.
-25.

-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-35.Válogatott védőnk, Visar Musliu eltiltás miatt nem léphet pályára ma este, tavaly nyáron ugyanis még a Shkendija labdarúgójaként a kiállítás sorsára jutott a Dudelange elleni EL-selejtező visszavágóján, azóta pedig nem volt nevezve nemzetközi tétmérkőzésre.
-50.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Nego, Rus, Stopira, Fiola - Alef, Houri - Funsho, Evandro, Petrjak - Nikolics
-65.Üdvözöljük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból, ahol 18:30-kor kezdődik a Vidi első idei nemzetközi tétmérkőzése.
Mérkőzés után

Márton Gábor:

"Hogyha a mérkőzés elején megszerezzük a vezetést, akkor minden másképp alakul. Megvoltak a helyzeteink, de nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket, miközben az ellenfél az első valamire való támadásából gólt szerzett. Idegörlő mérkőzés volt, ezt megint csak saját magunknak köszönhetjük, újra sok helyzetet dolgoztunk ki, de sokat ki is hagytunk. A tizenegyes párbaj előtt az járt a fejemben, hogyha igazságos a foci, akkor nekünk kell továbbjutnunk, ehhez képest kihagytuk az első lehetőségünket. Mindvégig bíztam a srácokban és abban is, hogy az ellenfél sem fogja értékesíteni az összes tizenegyesét. A párbaj végére mi mutattunk jobb formát, a Bohémian hibázott, így mi jutottunk tovább."

Keith Long:

"Csalódott vagyok, amiért nem jutottunk tovább. Büszke vagyok a fiúkra, mert bár még fiatalok, mégis helyt tudtak állni egy száz százalékban profi csapat ellen. Megvolt a tartásunk a mérkőzésen, bátor oroszlánként küzdöttek a játékosaim, azt gondolom, hogy többet nem is tudnék kérni tőlük. Csalódott vagyok a tizenegyes párbaj miatt, le kell nyelnünk a keserű pirulát, de ettől a mérkőzéstől csapatként is többé válunk. Az a célunk, hogy tanulva a mai mérkőzésből jövőre még erősebben térjünk vissza az európai kupaporondra."

Büntetőkkel jutottunk tovább a Bohemian FC ellen

A rendes játékidő és a hosszabbítás is 1-1-gyel zárult, a tizenegyespárbajt 4-2-re nyertük.

Az Európa Liga első selejtezőkörének mérkőzésén az ír Bohemian FC-t fogadtuk a MOL Aréna Sóstóban csütörtök este, zárt kapuk mögött. A vezetőedzőként első nemzetközi tétmeccsére készülő Márton Gábor a Kovácsik - Nego, Rus, Stopira, Fiola - Alef, Houri - Funsho, Evandro, Petrjak - Nikolics tizenegynek szavazott bizalmat.

A találkozó első helyzetére mindössze három percet kellett várni, ekkor Evandro próbálkozott 20 méterről, lövése kijött a vendégek kapusáról, pont Nikolics elé, támadónk azonban nem találta el jól a labdát. A 9. percben Houri szögletét követően Stopira fejelhetett 7 méterről teljesen tisztán kapura, a vendégek kapusa nagyot védett lábbal. Egy perccel később Funsho lövése kerülte el az ír kaput. A 13. minutumban a vendégek kettő az egyben vezethették kapura a labdát, Nego volt az utolsó védőnk, aki nagyszerű ütemben tudott szerelni a 16-osunkon belül. A 19. percben egy oldalszabadrúgást követően ide-oda pattogott a labda a vendég csapat kapuja előtt, végül tisztázni tudtak a védők. A 20. percben Kovácsik még védte Wright lövését, két perccel később azonban megszerezte a vezetést a Bohemians: Twardek adott be a bal szélről, a labda elgurult az ötösünkön keresztbe, a hosszún érkezett Ward és 8 méterről a kapunkba lőtt, Kovácsik még ugyan beleért, de nem védhette a közeli lövést (0-1).

A 27. percben Stopira fejelt a vendégek kapujába, de Nikolics lesen állt és zavarta a kapust, ezért a játékvezető nem adta meg a gólt.  A 29. percben Petrjak lövését tolta ki a léc alól az írek kapusa. 6 perccel később Funsho fejesét védte McGuinness. A 37. percben Fiolát rúgták meg a tizenhatoson belül, büntetőt ítélt a ciprusi játékvezető. Nikolics állt a labda mögé és a bal felsőbe bombázott (1-1).

A félidő vége előtt szép játék után Nikolics 15 méteres lövését nagy bravúrral mentette a kapu torkából egy védő szögletre.

A második játékrész elején Evandro lőtt 22 méterről alig a bal felső sarok mellé, majd az 55. percben Petrjak fejelt 14 méterről előrevetődve alig kapu mellé. Három perc múlva Alef távoli bombája szállt kapu fölé. A 60. percben Petrjak beadása egy védőről kapura pattant, de az írek kapusa védte a váratlanul érkező löketet. A 62. percben Nikolicsot rúgták hasba a 16-oson belül, ezúttal azonban nem ítélt 11-est a játékvezető. A 66. percben Alef adott nagy labdát Funshonak, őt azonban szerelni tudták az 5-ösön belül. A 73. percben Petrjak beadásáról egy hajszállal maradt le a hosszún berobbanó Evandro. A rendes játékidő utolsó 10 percének elején Houri beadása után a labda mintha az egyik ír védő kezére pattant volna a 16-oson belül, de a játékvezető továbbot intett. A 84. percben Ward két szép csel után 17 méterről alig lőtt kapu mellé. Az utolsó percekben előbb Stopira fejelt fölé egy szöglet után, majd Evandro helyzetét védte a Bohemians kapusa.

1-1-es döntetlennel ért véget a 90 (+4) perc, kétszer 15 perces hosszabbítás következett. Előbb Evandro lövése akadt el egy védőben, majd Petrjak próbálkozása pattant a felső lécről kapu fölé. Az írek percei következtek: előbb Devoy próbálkozását védte Kovácsik, majd Twardek bombázott fölé 16 méterről, végül megint Devoy lőtt, ezúttal távolról, újra Kovácsik volt a végállomás. A 100. percben szép támadás végén Hodzic lőtt kapu fölé. A hosszabbítás második részében túl sok minden nem történt, Pátkai 16 méteres lövését jegyezhettük fel a 116. percből, ez azonban fölé ment. Maradt az 1-1, jöhettek a tizenegyesek.

Hodzic kezdte a párbajt, jobbra helyezett lövését kivédte McGuinness (0-0). Mandroiu büntetőjét Kovácsik megfogta, de a játékvezető újra rúgatta a tizenegyest, mondván, kapusunk elmozdult a lövés előtt. Másodszor már nem hibázott Mandroiu, a bal alsóba gurított (0-1). Nikolov következett és magabiztosan belőtte (1-1), az írektől Levingston is betalált (1-2). Géresi higgadtan helyezett a bal alsóba (2-2), Casey azonban a kapufára lőtte a labdát (2-2). Stopira találatával már nálunk volt az előny (3-2), ráadásul az írek újra hibáztak (3-2). Houri lőtt ötödikként és a léc alá küldte a labdát, így 4-2-re megnyertük a büntetőpárbajt és továbbjutottunk!

Az Európa Liga második selejtezőkörének sorsolása hétfőn lesz, előtte azonban még bajnoki vár ránk Budafokon, vasárnap 17.45-től.