Andó-Szabó Sándor
Ring György, Berettyán Péter
Szalai Balázs
Takács János, Vad II István
90 +4.Vége a mérkőzésnek, a Vasas 3-1-re győzött a meccset kilenc emberrel záró csapatunk ellen.
90 +4.Lazovicsot is kiállították, odakönyökölt ellenfelének.
90 +3.Vogyicska lövése száll el a kapu fölött.
90 +2.Pavlov kap szerepet a végére Remili Mohamed helyett.
90 +1.4 perc lesz a ráadás.
89.Nego faultolta a középpályán ellenfelét, amiért második sárgát, így pirosat kapott.
88.A Vasas fejelte el, majd Fiola ollózási kísérletével az ellenfelet találta el a labda helyett.
88.Vogyicska tisztázott szögletre.
87.Ádám faultolta Kovácsot, a szabadrúgást Lazovics pontatlanul adta be.
84.A gól után Géresi is szerepet kapott, Pátkai jött le.
83.GÓL!

Egy bal oldali beadást Burmeister passzolt az üres kapuba, 3-1-re vezet a Vasas.
82.Remili sárgult be időhúzásért.
82.Remili adott volna be, Juhász jó ütemben csúszott be szöglet.
81.A megsérülő Hangya helyére Ádám állt be.
80.Berecz került helyzetbe tizenhatosunk jobb oldalán, gyengén lőtt, Kovácsik felszedte.
78.Hangya buktatta hátulról Pátkait, sárgát kapott.
78.Lazovics adott középre kifejezetten veszélyesen, de Scsepovics előtt egy láb még beleért.
75.Újabb ápolás, most Vida a földön.
73.Ígéretes támadást futtattunk végig, Kovács játszotta le az alapvonalra Negónak, akinek a beadása pontatlan volt, Lazovics pedig rosszul kezelte le. A kontrából Gaál került ziccerbe, de 13 méterről Kovácsik kapuja fölé helyezett.
71.Scsepovics érkezett Lazovics sarokrúgására, de nem találta el a játékszert.
71.Henty beadását blokkolta Burmeister, szöglet.
71.

70.Remili szabadrúgása tévesztett célt.
69.Berecz esett el a tizenhatos előterében, Andó-Szabó szabadrúgást ítélt.
67.Szolnoki Roland helyén Kovács István folytatja.
66.Vogyicska ütközte le Suljicot egy ígéretes támadást megakadályozva, sárga lap.
64.Henty játszotta ki szépen Szolnokinak, aki váratlanul laposan adott középre, de Scsepovics elől tisztázni tudtak a védők.
62.Az elmúlt percekben átvettük a játék irányítását, de pontatlanok a beadásaink.
60.

56.Pátkai taktikai szabálytalanságát büntette sárgával Andó-Szabó.
55.Villámgyors sárga: Loic Nego és Gaál Bálint is lapot kapott.
54.Csere mellett határozta el magát Marko Nikolics vezetőedző: Varga Józsefet Loic Nego váltja.
52.Hangya beadásáról Berecz lekésett, Kovácsik fogta meg.
50.Vogyicska áll be a megsérülő Simunek helyére.
48.Simuneket kellett ápolni, könnyen lehet, hogy csere lesz a vége.
47.Henty lépett ki a játékvezető szerint lesen, majd ziccerben jól játszott Scsepovics elé, aki be is fejezte az akciót, de Andó-Szabó sípja már megszólalt.
46.Elkezdődött a második játékrész.
45 +2.Felszabadítottak a védők, vége a játékrésznek.
45 +2.Szolnoki beadására Pátkai érkezett középen, de egy védő elgáncsolta, így tisztázni tudtak a Vasas játékosai. Szöglet következik.
45 +1.Két perc lesz a ráadás az első félidő végén.
45.Némi ápolás után elvégeztük a szögletet, amelyet a védők kifejeltek.
43.Mielőtt elvégeztük volna a sarokrúgást, Fiola Attila kakaskodott a tizenhatoson, a játékvezető felmutatta neki a sárga lapot.
42.Lazovics szabadrúgását Gaál fejelte ki szögletre.
41.Henty cselezett ki a vonal mellett két védőt is, mindkettő megpróbálta faultolni. Támadónk elesett, Andó-Szabó szabadrúgást ítélt a javunkra.
38.A mezőnyben folyik a játék az elmúlt percekben.
35.Lazovics szabadrúgása elkerülte Kamenár kapuját, csak az oldalhálót "borotválta".
34.Szolnoki ívelt fel, Lazovics ütközött James-szel, amiért a Vasas védője sárga lapot kapott, szabadrúgást végezhetünk el 17 méterről.
33.Vida Máté 23 méteres lövése szállt el kapunk fölött.
32.Hangya lövése tévesztett célt jócskán.
28.GÓL!

Fordított a Vasas, ezúttal Risztevszki fejese landolt a Vidi kapujában, Kovácsik csak hozzáérni tudott.
28.Simunek beadását blokkolta Stopira, szöglet.
27.Pátkai becsúszását ítélte szabálytalannak Andó-Szabó játékvezető, így újra Remili próbálkozhat szabadrúgással.
26.

22.GÓL!

Egyenlített a Vasas. Remili szögletét Simunek megcsúsztatta, a hosszún pedig begyűjtötte James, aki visszajátszotta Vidának. Az angyalföldiek középpályása középre adott, ahol Burmeister fejelt a kapu bal oldalába.
22.Szolnoki szabadított fel szögletre.
19.Lazovics veszített labdát a középpályán, így indulhatott a Vasas. Remili ugratta ki ziccerben Kulcsárt, aki 13 méterről a kapu mellé kotorta a játékszert.
18.

17.Tisztáztak a védők.
16.Szolnoki fantasztikus labdája után szögletet végezhetünk el.
13.GÓÓÓÓÓÓÓL!

Suljic beadása után Lazovics lövését blokkolták, majd Szolnoki próbálkozott 20 méterről. Ez is elakadt egy védőben, de fel is pattant, így Pátkai Máté hihetetlen mozdulattal, 10 méterről ollózott a jobb alsóba! A forduló gólja!
12.Remili végezhetett el szabadrúgást, amit a mérkőzés elején roppant aktív Simunek tett középre gyengén, Kovácsik fogta.
9.Pátkai és Simunek ütköztek, mindkettejüket ápolni kell.
6.Lazovics lövése pattant meg James-en, így Kamenár begyűjtötte.
5.Lazovics passzolt középre laposan Scsepovicshoz, aki átengedte a lábai közt, Simunek mentett szögletre.
4.Henty-t indította Stopira a bal oldalon. Szélsőnk méterek alatt ledolgozta kétméteres hátrányát Simunekkel szemben, aki még visszarántani sem tudta, de a beadása helyzetben pontatlanra sikerült.
3.Az első lehetőségecske a Vasas előtt adódott, Simunek durrantott mellé 26 méterről.
1.Elkezdődött a mérkőzés! Hajrá Vidi!
-4.A csapatok kivonultak a pályára, ár a kézfogásnál tartanak a felek!
-10.A csapatok bevonultak az öltözőbe és hamarosan újra kisétálnak, hogy elkezdődhessék a mérkőzés.
-13.

-18.Gyűlnek a szurkolók az újpesti stadionban, már az RBD és a fehérvári drukkerek nagy része is letelepedett a vendégszektorban.
-25.

-30.A Vasas az alábbi tizeneggyel kezdi az összecsapást: Kamenár - James, Risztevszki, Hangya, Remili, Berecz, Gaál, Burmeister, Simunek, Vida, Kulcsár T.
-37.A csapatok megérkeztek a pályára és elkezdték a bemelegítést.
-45.Anel Hadzic kisebb izomsérülés miatt ezúttal nem került a meccskeretbe, de elkísérte a csapatot és a helyszínen szurkol a Vidinek.
-50.Marko Nikolics vezetőedző az alábbi tizenegynek szavazott bizalmat a mai napon: Kovácsik - Szolnoki, Fiola, Juhász, Stopira - Suljic, Varga J., Pátkai, Henty - Lazovics, Scsepovics.
-60.Köszöntjük olvasóinkat a Szusza Ferenc Stadionból, ahol csapatunk 18 órai kezdettel a Vasas vendége lesz.

Marko NIkolics:

"Gratulálok a Vasasnak, jobban akarták ma a sikert. Nagy szériánk volt, öt ponttal vezettünk, a mai meccset is jól kezdtük. Jöttek a helyzetek, jött a gól, de huszonöt perc után megálltunk. Talán azt hittük, hogy onnantól könnyű lesz, de a labdarúgásban nincs olyan, hogy könnyű meccs. Tudtuk, hogy a Vasas veszélyes a pontrúgásoknál, tudtuk, hogy ellenfelünk jellemzően 2 méteren belül feláll ilyenkor öt magas emberrel. Mondtuk a játékosoknak, hogy ne legyenek felesleges szögletek, pontrúgások, aztán kaptunk három gólt pontrúgások után. Ez nyilvánvalóan nem jó így. Eddig egy gólt sem kaptunk pontrúgások után, ma hármat. Volt ezen kívül..., hogyan is fogalmazzak. Volt két, mondjuk úgy, hogy nehéz szituáció a pályán, a 2-1-nél meg nem adott gólunkra, valamint egy tizenegyesre gondolok. Mindezzel együtt is a Vasas megérdemelte a győzelmet, mert ma voltak gondok a hozzáállásunkkal. Sosem jó érzés veszíteni, de talán kellett ez a vereség, hogy visszataláljunk a helyes útra. Újra elő kell vennünk a korábbi küzdőszellemet, az éles játékot, nem szabad azt gondolni, hogy kimegyünk a pályára és már miénk is a meccs.”

Vezetőedzőnk a két kiállítással, valamint a játékvezetővel kapcsolatban is kapott kérdést a sajtótájékoztatón.

"Rengeteg mindent tudnék most mondani, de a fair play híve vagyok, ma a Vasas nyert, nem szeretném átfordítani a dolgokat valami másik irányba azzal, amit mondok. Az újságírók dolga, hogy megírják az eseményeket, mindenki tudja, hogy kié a pályán a döntés. Két fontos játékosunk kiesett a Honvéd elleni rangadó előtt. Sajnos néha az ilyen dolgok is hozzátartoznak a futballhoz.”

Michael Oenning:

„Örülök, hogy a saját játékosainknak kell most gratulálnunk a győzelemhez, kezd visszatérni az a frissesség, amely az előző szezonban látható volt. Volt csitt-csatt, dirr-durr, mindkét csapat belement a párharcokba, úgy próbált labdát szerezni, a lapok ellenére is azt lehet mondani, hogy fair volt a találkozó. Biztos mindkét csapatnál lesznek kék foltok, véraláfutások, ez ma egy harcias meccs volt. Sikerült gólokat szereznünk, veszélyesek voltak a pontrúgások, ráadásul mindhárom találatunkat védők jegyzik. Az volt a terv, hogy próbáljuk a legkevesebb területet adni a Vidinek, valamint tudtuk, hogy a két belső védő, Fiola és Juhász szeret előretörni, szerettük volna megakasztani a mélységi játékot, amelyet a Vidi általában játszik. Hátrányba kerültünk, de tudtuk mit szeretnénk játszani, sikerült megvalósítanunk.”

2017. Szeptember 16. 20:45  -  Szerző: Guber Péter  -
OTP BANK LIGA
Vereség a Vasas otthonában

Pátkai ollózós góljával a meccs elején vezettünk, de végül 3-1-re győztek az angyalföldiek. Kilenc emberrel fejeztük be a találkozót.

Szombat este 18 órától a Vasas vendégei voltunk az OTP Bank Liga 9. fordulójában. Az angyalföldiek a 7. helyről várták az összecsapást, míg csapatunk ötpontos előnnyel az élen állt. A találkozót Anel Hadzic kisebb izomsérülés miatt kihagyta.

Mi kezdtük jobban a találkozót, mi több: Pátkai Máté könnyen lehet, hogy a szezon gólját lőtte a 13. minutumban, amikor a Szolnoki lövése után levágódó labdát gyönyörű mozdulattal Kamenár kapujába ollózta 10 méterről (0-1).

Sajnos a félidő folytatása már nem sikerült ilyen jól. A 22. minutumban Simunek csúsztatását még "megúsztuk", de aztán Vida ismételt, Burmeister pedig ívelt fejessel talált be Kovácsik kapujába (1-1). Sajnos itt még nem volt vége, hat perccel később már vezettek az angyalföldiek, amikor Risztevszki vette be a kapunkat egy szöglet után, szintén fejjel (2-1).

A félidő utolsó perceiben két érdekes szituáció borzolta a kedélyeket, előbb James esett neki Juhásznak a tizenhatoson belül, ám végül lökésért Fiola kapott sárgát, majd Pátkait rántották le a büntetőterületen belül, de Andó-Szabó sípja néma maradt.

A második játékrészre változatlan csapattal futottunk ki és Henty azonnal ziccerben játszhatott Scsepovics elé, aki befejezte az akciót, de az asszisztens lest jelzett. A visszajátszások tanúsága alapján lesről nem lehetett szó. Az 54. percben Vargát Nego váltotta. Francia hátvédünk szó szerint másodpercek alatt sárgát kapot Gaállal együtt, majd nem sokkal később Pátkainak is felmutatta a lapot a játékvezető.

A 67. percben Szolnoki helyére Kovács állt be és átvettük a mérkőzés irányítását, de gólt szerezni nem tudtunk. Nego veszélyes beadása maradt kihasználatlan, aztán Gaál puskázott el óriási ziccert a mi kapunk előtt. A hajrára fordulva is nyomást gyakoroltunk ellenfelünkre, de a gólt nem mi értük el: Remili passza után Burmeister helyezett a kapuba az ötösről (3-1).

A 84. percben Géresi is bejött Pátkai helyére. Az utolsó percekben aztán két játékosunk is a kiállítás sorsára jutott. Előbb Nego követett el második sárga lapot érő szabálytalanságot, aztán a félpályán Lazovics könyökölt oda ellenfelének, amiért azonnal pirosat kapott. A találkozó 3-1-es végeredménnyel zárult, de vezető pozíciónkat a tabellán továbbra is őrizzük.

Legközelebb szerdán lépünk pályára, Mohácson játszunk kupameccset.