2016.01.21., Csütörtök @ 11:30

12 fok, napsütés
90.Vége a mérkőzésnek, 2-0-ra nyert a spanyol másodosztályú Elche.
89.Szélről érkező beadást Alvaro fejelt kapura, Danilovics védett.
83.Újabb gólt szerzett az Elche, azonban a partjelző időközben lest jelzett, úgyhogy Alvarez fejesgólja érvénytelen.
75.Jobb oldali szabadrúgást íveltek a spanyolok a hosszú oldalra, Alvaro pedig 13 méterről, kapásból hatalmas erővel lőtt kapura, a labda a bal kapufa tövéről vágódott az alapvonal mögé.
74.Hatalmas helyzetet hagytunk ki. Soumah került ajtó-ablak ziccerbe, egyedül állt szemben a kapussal, lövése azonban elakadt a hálóőrben, a kipattanót Paudits lőtte kapura, ez viszont szögletre pattant az egyik spanyol játékosról.
72.Már két góllal vezet az Elche. Jobb szélen betört a spanyolok támadója, majd középre adott, Alex Moreno pedig öt méterről kapura lőtt. Danilovics még bele tudott érni, de védenie nem sikerült.
65.Sorcsere nálunk is. Most ez a 11 játékos van a pályán: Danilovics -  Nego, Vinicius, Szekeres, Fejes - Heffler - Paudits, Géresi, Kiprich, Haraszti - Soumah
64.Megszerezte a vezetést az Elche, egy gyors támadás végén Nono tekert a jobb felső sarokba.
63.

61.Sorcsere a spanyoloknál.
58.Körülbelül 27 méterről végezhetett el szabadrúgást az Elche, a labda nem sokkal kerülte el a kapunkat.
54.Kovács szép szóló végén passzolt Pátkainak, aki 21 méterről, kapásból alig lőtt kapu mellé,
52.Nikolaos Vergos fejelhetett kapura egy szélről érkező szabadrúgást követően, Danilovics azonban résen volt.
50.Ezúttal 22 méterről vette célba az Elche egyik támadója a kapunkat, a labda az oldalhálót érintette, Danilovics azonban rajta volt a labdán, ha kapura megy, az övé.
47.Máris egy hatalmas Vidi-helyzet a második félidő elején. Kovács 14 méterről lőhetett kapura egy támadás végén, a labdát az egyik spanyol védő a gólvonalról vágta ki.
46.Folytatódik a mérkőzés, Sejben helyére Géresi állt be hozzánk.
45 +1.Vége az első félidőnek. Kiegyenlített mérkőzést láthatunk, a játékrész első felében mi voltunk aktívabbak, a második felében pedig a spanyolok.
45.Spanyol szögletet követően egy távoli fejest hárított magabiztosan Danilovics.
44.Hector Hernandez tekert 18 méterről kapu mellé.
42.Folytatódik a meccs.
41.Pátkai kapott sárga lapot.
40.Kisebb kakaskodás miatt áll most a meccs.
38.Nono lőtt 27 méterről kapu mellé egy szabadrúgást.
32.Alex Felip 22 méterről lőtt méterekkel a kapunk fölé.
29.

26.Juhász Roland kapott sárga lapot.
21.Helyzet a spanyoloknál is, az előző idényben még az Atlético Madrid keretéhez tartozó 21 éves Hector Hernandez lőtt kapura 15 méterről, Danilovics magabiztosan védett.
16.Ott volt az első helyzet! Tischler kapott egy labdát a jobb szélről, háttal a kapunak állva átvette, majd kapura fordult, és a jobb alsó sarkot vette célba, a spanyolok kapusa azonban szépen védett.
14.

10.Az Elche végezhette el az első szögletet a meccsen, ez azonban teljesen veszélytelen volt.
7.Eddig mi irányítjuk a meccset, nálunk van többet a labda, helyzetet viszont még nem láthattunk.
3.Kovács esett egy védő szorításában a földre a spanyolok 16-osán belül, a játékvezető azonban továbbot intett.
1.A spanyolok kezdték a meccset!
-1.Érkeznek a csapatok, hamarosan kezdődik a meccs, melyet az alábbi linkre kattintva élőben is nézhet!
-15.Az Elche tavaly a 13. helyen végzett a spanyol élvonalban, azonban adminisztrációs okok miatt kizárták őket, így ebben a szezonban a második ligában szerepelnek Rubén Baraja tanítványai.
-30.Íme a mai kezdőcsapatunk: Danilovics - Szolnoki, Juhász, Lang, Stopira - Pátkai, Kovács, Simon - Sejben, Tischler, Rudolf
-35.
Kapusaink már elkezdték a bemelegítést.
-45.Üdvözöljük szurkolóinkat Spanyolországból, ahol 11.30-kor kezdődik az utolsó spanyolországi edzőmeccsünk, hiszen pénteken már utazik haza csapatunk.

Horváth Ferenc:

„Tudatosan kerestünk erősebb csapatokat az edzőmérkőzésekre. Elsősorban olyan együttesekkel szerettünk volna játszani, akik szintén a felkészülési időszakban járnak, de most úgy jött össze, hogy a bajnokság közepén tartó Elche ellen léptünk pályára. Az ő játékosaik érthető módon teljesen más állapotban vannak, mint a mieink, mondhatni kicsit a vágóhídra küldtük ki a srácokat. Lehetőségeink azért így is voltak, 0-0-nál volt egy óriási helyzetünk is, hatvan percig pedig azt láttam vissza, amit a felkészülés ezen szakaszában elvártam."

Rubén Baraja:

„Nekünk most az volt a legfontosabb, hogy meccsterhelést kapjanak azok a játékosok, akik a bajnokságban kevesebb percet töltöttek a pályán. Erre jó lehetőség volt a mai edzőmeccs, hiszen egy jó ellenfél ellen bizonyíthattak. A tavaszi idényben az a célunk, hogy a komplikált tavalyi nyár után először stabil másodosztályú élcsapat legyünk, majd meglátjuk, mikor beszélhetünk újra az élvonalról."

2016. Január 21. 14:47  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
VIDEOTON FC - ELCHE CF 0-2 (0-0)
Vereséggel zártuk a spanyol edzőtábort

A spanyol másodosztályú csapat a második félidő közepén tíz perc alatt lőtt két gólt, ezzel eldöntötte a meccset. Nekünk is voltak helyzeteink, sajnos kimaradtak.

Utolsó spanyolországi felkészülési mérkőzésünket a spanyol másodosztályú Elche ellen játszottuk csütörtök délelőtt. Az Elche a legutóbbi szezonban a 13. helyen végzett a spanyol élvonalban, azonban adminisztrációs okok miatt kizárták őket, ezért szerepelnek idén a másodosztályban. Az Elche vezetőedzője a Valladolid, az Atlético Madrid és a Valencia korábbi kiváló labdarúgója, a 43-szoros spanyol válogatott Rubén Baraja támadó szellemben küldte pályára csapatát, mely bajnoki ritmusban van, hiszen a spanyol bajnokság javában tart, legközelebb vasárnap este lépnek pályára bajnoki meccsen.

Ennek megfelelően jóval frissebben mozogtak a spanyol játékosok, ami egyáltalán nem csoda, hiszen mi a felkészülés közepén járunk, és a spanyolországi edzőtáborban nagy hangsúlyt helyeztek Horváth Ferencék a fizikális felkészítésre. Negyedórát kellett várnunk az első helyzetre, ekkor Tischler kapott egy labdát a jobb szélről, háttal a kapunak állva átvette, majd kapura fordult, és a jobb alsó sarkot vette célba, a spanyolok kapusa azonban szépen védett. Öt perccel később az előző idényben még az Atlético Madrid keretéhez tartozó 21 éves Hector Hernandez lőtt kapura 15 méterről, Danilovics magabiztosan védett. A folytatásban kiegyenlített játékot láthattunk, talán valamivel többet volt a labda a spanyoloknál, de komolyabb helyzetet nem láthattunk, lövéseik rendre elkerülték a kapunkat.

A második félidő hatalmas Vidi-helyzettel kezdődött, egy szép akció végén Kovács 14 méterről lőhetett kapura, a labdát az egyik spanyol védő a gólvonalról vágta ki. Percekkel később Nikolaos Vergos fejelhetett kapura egy szélről érkező szabadrúgást követően, Danilovics azonban résen volt. Az 54. percben Kovács szép szóló végén passzolt Pátkainak, aki 21 méterről, kapásból alig lőtt kapu mellé. A 64. percben megszerezte a vezetést az Elche, Nono lőtte ki a jobb felső sarkot (0-1). A gól után sorcserét hajtott végre Horváth Ferenc, és az utolsó 25 percben az alábbi 11 volt a pályán nálunk: Danilovics -  Nego, Vinicius, Szekeres, Fejes - Heffler - Paudits, Géresi, Kiprich, Haraszti - Soumah. A 72. percben tovább növelte előnyét a spanyol csapat, jobb szélen betört az Elche egyik támadója, majd középre adott, Alex Moreno pedig öt méterről kapura lőtt. Danilovics még bele tudott érni, de védenie nem sikerült (0-2). Szinte a gól után azonnal szépíthettünk volna, de Soumah ajtó-ablak helyzetben a kapusba lőtt, Paudits ismételhetett, de a kipattanót sem sikerült gólra váltani. Egy perc elteltével egy jobb oldali szabadrúgást íveltek a spanyolok a hosszú oldalra, Alvaro pedig 13 méterről, kapásból hatalmas erővel lőtt kapura, a labda a bal kapufa tövéről vágódott az alapvonal mögé.

Az utolsó percekben még egy lesgólt szerzett az Elche, ezt azonban a játékvezető nem adta meg, így maradt a 0-2. Ez volt az utolsó mérkőzésünk Spanyolországban, a csapat pénteken utazik haza Magyarországra.