Tartalék játékvezető:
Bornemissza Norbert
Gólbírók:
Takács János, Pillók Ádám
90 +4.Vége a meccsnek! Csapatunk 3-1-re nyert és így 6 pontra közelítette a Ferencvárost a tabellán.
90 +3.Deutsch lőtt fölé jócskán.
90 +1.3 perc a ráadás.
90.A góllövőlista éllovasa, Marko Scsepovics hagyja el a pályát, Futács a helyén.
84.Bognár lapos lökete kerülte el a kaput.
82.Pátkai áll be Hodzic helyett.
80.Elek rúgott oda Vogyicskának, sárga.
78.

75.Gera helyén az Ajaxtól nemrég távozott Schön Szabolcs.
72.Bognár emelt a kilépő Katona elé, aki élesen belőtte középre, Torghelle nem érte el és elsuhant a kapufák előtt.
70.Hodzic vezette rá a védelemre és lőtt 22 méterről, fölé.
64.Első cserelehetőségünknél Milanov fejezte be, Nikolov a helyén.
62.GÓL!

Szépített az MTK. Egy felívelés megcsúszott védőink fején, Gera befutott, Stopira már nem tudott menteni, a szélső visszatette középre, ahol Torghelle passzolt a kapuba.
61.Vogyicska lövésébe léptünk bele.
59.

58.Bognár beadására Vass érkezett a figuránál, de eltörte a labdát.
57.Fiola vágott ki egy beadást szögletre.
55.Katona kényszerítő után adott be, Torghelle és Vogyicska is szinte üresen robbantak be a hosszún, utóbbi hozzá is ért, de a labda elment keresztbe.
53.Vass Patrik 20 méteres lövését Kovácsik tolta ki szépen a bal alsó elől, majd Gera ismételhetett tisztán, 18 méterről, a labda Kovácsot találta el - már mint az eredményjelzőn feltüntetett nevét...
47.Vogyicska hátulról rúgott oda Milanovnak, sárga.
46.A félidőben egykori Vidi-csatárokat cserélt egymásra Feczkó Tamás: Lencsét Torghelle váltotta.
46.Folytatódik a mérkőzés!
45 +2.Vége az első félidőnek, Hadzic, Scsepovics és Stopira góljaival 3-0-ra vezetünk a szünetben!
44.Gyönyörű szabadrúgás-kombináció! A hosszún Stopira fejelt, Kichak nagyot mentett, majd a kipattanót Elek fejelte rá 12 méterről, de az sem ment be!
43.Kanta is besárgul.
42.Bognár lőtte rá a szabadrúgást, Kovácsik elütötte.
41.Nego csúszott oda nyújtott lábbal Vogyicskának, villan a sárga.
38.Selin mégiscsak lejön, a támadó szellemű Vogyicska a helyén.
38.Katona sárgult be.
36.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Már három közte! Milanov szöglete kavarodás után egy hazai játékos melléről Stopira elé pattant, aki közvetlen közelről a kapuba passzolt!
35.Újabb sarokrúgást végezhetünk el.
35.Végül "összedrótozták", visszatért az ukrán bekk.
33.Selin kért cserét.
33.Milanov szöglete tisztán találta meg Viníciust, aki azonban jócskán melléfejelt.
32.Négyszer is megpróbáltuk beadni a labdát, végül Balogh mentett szögletre.
26.Balogh mentett szögletre Stopira beadásánál.
24.

23.Nego labdáját csípte el Gera, aki 23 méterről lőtt, Kovácsiknak nem okozott gondot.
20.A rövid kapufánál kisebb zavart keltett a hazai csapat, de Kovácsik végül megszerezte a játékszert.
20.Hadzic fején csúszott meg egy előrevágott labda, így indulhatott az MTK, Vass P. és Vinícius csúsztak érte már a tizenhatoson, végül szögletre pattant.
19.Bognár lőtt 25-ről, Kovácsiké.
18.Kovácsik húzta le Kanta beadását.
18.Találatával Marko Scsepovics már nyolcadjára volt eredményes a szezonban és ezzel utolérte az élen álló négyest a góllövőlistán!
15.Záporoznak a beadások, a helyzetek, szinte minden akciónk veszélyt hordoz magában.
12.

12.Majdnem 3! Milanov beadását Elek közvetlen közelről lőhette volna a kapuba, de Kichak nagyot védett, középpályásunk másodjára pedig jobbal a felső lécet találta el!
11.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

És máris bent a második! Egy mintaszerű akció Kovácsiktól indult, Stopira fejese után Hadzic tette jobbra Negónak, aki középre adott, Scsepovics pedig megelőzte emberét és 11 méterről passzolt a kapuba!
10.

9.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Megvan a vezetés! Milanov kényszerítő után vezetett középre, lepasszolta Hadzicnak, aki átvette és 18 méterről a kapu jobb oldalába lőtt!
8.Baloghot találta meg a szabadrúgás, aki a hosszúról középre bólintott, de középütt senki nem érkezett a hazaiak közül, Vinícius tisztázott.
8.Elek megmozdulását ítélte szabálytalannak Kassai.
5.Elek fejét találta meg a labda, jócskán fölé.
4.Hodzic lövésébe léptek bele, szöglet.
1.A 20. másodpercben Kovács ugratta volna ki Hodzicot, Kichak megelőzte.
1.Elkezdődött a mérkőzés! Hajrá Vidi!
-5.Érkeznek a csapatok!
-10.

-15.Nemcsak a bajnokság, de a góllövőlista is izgalmasan alakul: immáron négy labdarúgó is 8 találattal vezet, miután Stefan Drazsics duplázott a Haladás otthonában. Még négy futballistának van 7 találata - közte Marko Scsepovicsnak is -, de 19-en is elérik az 5-ös határt.
-20.A hétvége első NB I-es meccsén a Ferencváros Debrecenben lépett pályára és vezetése ellenére végül vereséget szenvedett, a hazaiak győztes találatát Zsóri Dániel a 93. percben ollózásból szerezte. Együttesünk ennek fényében egy győzelemnek köszönhetően 6 pont távolságra kerülhetne a zöld-fehérektől.
-25.Az MTK csapatában visszakerült a kezdőbe a csapatkapitány Kanta József, valamint felépült Balogh Béla is, aki Gengeliczki helyét vette át. Gera Dániel eltiltás után tér vissza.
-30.A mai mérkőzésen visszatér eltiltásából a Ferencváros elleni rangadót követően utólag megbüntetett Vinícius Paulo, valamint a PAFC ellen ötödik sárgáját begyűjtő Milanov is.
-35.Együttesünkből ezúttal Juhász Roland és Huszti Szabolcs hiányoznak eltiltás miatt, mindketten ötödik sárga lapjukat gyűjtötték be a Diósgyőr ellen.
-40.

-45.Feczkó Tamás kezdőcsapata az alábbi: Kichak - Katona, Balogh B., Selin, Deutsch - Vass Á. - Vass P., Kanta, Bognár I., Gera D. - Lencse.
-50.Marko Nikolics vezetőedző kezdőcsapata az alábbi: Kovácsik - Nego, Fiola, Vinícius, Stopira - Kovács, Hadzic, Elek, Milanov - Scsepovics, Hodzic.
-60.

-65.Köszöntjük szurkolóinkat az Új Hidegkuti Nándor Stadionból, ahol együttesünk az MTK vendégeként lép pályára 19:30-as kezdettel.

Marko Nikolics:

„Gratulálok mindkét csapatnak a mai mérkőzéshez. A játékosaimnak értelemszerűen a győzelemhez, az MTK-nak pedig a második félidei teljesítményhez. Az első félidőben kombinatív focit játszottunk, mentek a passzok, nagy energiákat mozgósítottunk, a három gólon kívül is voltak lehetőségeink. A második félidőben túl nyugodt lett a csapat, nagyjából 20 labdát veszítettünk el 25 méterre a kapunktól, ahelyett, hogy veszélyes kontrákat vezettünk volna. Volt persze 3-4 ellentámadásunk, de akkor rossz döntéseket hoztunk a végén, például amikor 4 a 3 elleni szituációnál Hodzic lövést választott passz helyett, vagy Kokónak is volt hasonló helyzete. Tulajdonképpen egyetértek kollégámmal abban, hogy eldőlt 3-0-nál a mérkőzés, de ettől még nem lankadhat a koncentráció, minden percben maximális odafigyeléssel kell játszani. De a legfontosabb ma az volt, hogy visszatérjünk a győztes útra, és ez sikerült. Ez a mai mérkőzés már történelem, következik a szerdai kupameccs, most már arra figyelünk.”

Vezetőedzőnket természetesen arról is kérdezték, hogy mit szól ahhoz, hogy három ponttal csökkent a hátrányunk az FTC-vel szemben.

„Teljesen őszinte leszek, számomra csúnya képet mutat a tabella. A mögöttünk lévő csapat közelebb van, mint az előttünk lévő. De elmondtam a játékosoknak is, hogy nem adhatjuk fel addig, amíg matematikai esélyünk van a címvédésre. Most is hiszek abban, hogy megismételjük a tavalyi sikereinket, de ehhez az első félidei teljesítményre lesz szükség, nem pedig a második játékrészben mutatottra.”

Feczkó Tamás:

„Gratulálok a Vidinek a győzelemhez. Bebizonyították, hogy kiélezett helyzetben is tudnak jól játszani. Az első félidőben osztálykülönbség volt a csapatok között. A második negyvenöt percben az önbecsülésünkért játszottunk, hiszen mondhatjuk, hogy eldőlt a mérkőzés. Szóval tényleg nem marad más, mint az, hogy gratuláljak nekik, megmutatták hogyan kell egy profi csapatnak játszani.”

Magabiztos siker az MTK otthonában

Csapatunk már az első félidőben eldöntötte a 3 pont sorsát. Hadzic, Scsepovics és Stopira is betalált.

Szombat este az Új Hidegkuti Nándor Stadionban léptünk pályára az MTK vendégeként. Marko Nikolics vezetőedző három helyen változtatott a kezdőcsapaton a múlt heti, DVTK elleni kezdőhöz képest - ebből kettő kényszerű csere volt, hiszen Huszti és Juhász is sárga lapos eltiltás miatt nem lehetett ott a keretben, míg Pátkai ezúttal a kispadon kapott helyet, Elek Ákos pedig a kezdőben.

A mérkőzés első perceiben a hazaiak eldugták a labdát, de helyzetet nem tudtak kialakítani. A 9. percben aztán az első támadásunkból megszereztük a vezetést. Milanov cselezett a bal szélről befelé, majd Hadzicnak passzolt, aki átvette a labdát és 18 méterről a kapu jobb oldalába rúgta azt (0-1).

Alig telt el két perc és újabb gólnak örülhettek a lelkes fehérvári drukkerek. Hodzic tette ki a játékszert a jobb szélre, amit Nego lőtt középre, az érkező Scsepovics pedig elegánsan helyezett a kapuba (0-2). Újabb két perc elteltével ismét gólt szerezhettünk volna, Milanov beadását Elek laposan lőtte kapura, Kicsak nagyot védett, a kipattanó Elek elé került, aki az ismétlést a felső lécre vágta. Erre mondják azt, hogy álomszerű kezdés!

A 19. percben a hazaiak részéről Bognár veszélyeztetett, 19 méterről eresztett el egy életerős lövést, de Kovácsik magabiztosan védett. Egy minutummal később szögletből veszélyeztetett az MTK, kapusunk azonban ezúttal is résen volt. Továbbra is a hazai együttes maradt támadásban, a 23. percben Gera 20 méteres lövését kellett Kovácsiknak védenie. Nem lehetett panasz a találkozó első negyedére, két Vidi-gól és sok helyzet mindkét kapu előtt.

A folytatásban magabiztosan őriztük kétgólos előnyünket, sőt a 36. percben már három gól szerepelt a MOL Vidi FC neve mellett. Milanov szögletét követően Stopira elé került a labda, aki közelről nem hibázott (0-3). A szünet előtt Stopira újabb gólt szerezhetett volna, azonban közeli fejesét Kicsak bravúrral védte, így háromgólos fehérvári előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrész hazai helyzetekkel kezdődött. Az 52. percben Vass Patrik bal sarokra tartó lövését védte Kovácsik bravúrral, majd pedig Katona beadásáról éppen csak lemaradt Vogyicska Bálint, aki a hosszú oldalon becsúszva érkezett. A 62. percben szépítettek a hazaiak, Gera szinte reménytelen helyzetből mentett meg az alapvonal környékén egy labdát, amit az ötösön belül üresen érkező Torghelle elé passzolt, ő pedig közelről a kapunkba lőtt (1-3).

A 70. percben Hodzic bombázott 22 méterről kapu fölé. Ebben a félidőben többet birtokolta a labdát az MTK, de támadásaik Torghelle gólja után rendre elhaltak a 16-osunk környékén. A 84. percben Kovács lövését védte a kék-fehérek hálóőre. A hátralévő időben az eredmény már nem változott, 3-1-es győzelmünkkel 6 pontra csökkentettük hátrányunkat az éllovas FTC-vel szemben.

Jövő héten a tabella utolsó helyén álló Haladás látogat a MOL Aréna Sóstóba.