Andó-Szabó Sándor
Ring György, Tóth II Vencel
Lémon Oszkár
Berke Balázs, Németh Ádám
90 +5.Vége a találkozónak! A stadion nyitómérkőzésén a MOL Vidi FC a csapatkapitány, Juhász Roland góljával 1-0-ra nyert az Újpest ellen, így a 3. helyre zárkózott a tabellán!
90 +3.Kovács helyén Hangya.
90 +1.Bojovics reklamált szögletet, sárga.
90 +1.Diallo tolta a kapu felé és lőtt 23 méterről, veszélyesen zúgott fölé.
90 +1.5 perc a ráadás.
88.Milanovot hordágyon viszik le, Hodzic jön be.
87.Az ápolás közben Zsótér-Diallo csere.
86.11251 néző látogatott ki a nyitómérkőzésre.
85.Milanov maradt lent.
84.

83.Pátkai fejelte ki.
83.Stopirát sanyargatta Pauljevics és szögletet harcolt ki.
81.Ezt Stopira fejelte ki.
81.Burekovic szögletét Litauszki fejelte rá erővel, de blokkoltuk, szöglet amonnan.
80.Zsótér adott volna be, Nikolovról pattant szögletre.
80.Novothny csúsztatását Obinna vitte volna el, Vinícius leütközte, de még szabályos keretek között.
77.Szankovics faultolta Milanovot.
72.Nikolov áll be alig két nappal Macedónia Nemzetek Ligája-meccse után, Berecz sétált le.
69.

68.Kilencedik szögletünk meghozta tizedik próbálkozásunkat: megint Stopira fejelhetett a hosszún, de Pajovics résen volt.
67.Nego harcol ki újabb szögletet.
66.Kettőscsere: Pauljevics és Nagy Dániel is lehetőséget kapnak, Balázs valamint Beridze fejezte be mára.
66.Megint Burekovic adott be, Obinna berobbant, de elsuhant a feje fölött a labda.
65.Kijjebb merészkedik az Újpest, Burekovic, majd Zsótér is középre ad, de helyzet nincs.
62.Onovo faultolta Pátkait, sárga.
60.Hadzic sárgul be.
59.

58.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Megvan a MOL Aréna Sóstó első találata! Milanov szögletét ki más, mint a csapatkapitány, Juhász Roland bólintotta az újpesti kapu bal oldalába! 1-0!
57.Litauszki hibázott, Scsepovics lecsapott és ziccerbe vihette volna, de Bojovics szögletre mentett.
56.Kovács kapott egy bedobást, megfordult és több szerelő láb előtt is elhúzta, majd 20 méterről, bal oldalról csavart volna a bal felsőbe, de elzúgott a léc fölött.
53.Milanov küldte be, Stopira a hosszún emelkedett és átemelte volna Pajovicsot, de centikkel elsuhant a hosszú kapufa előtt a játékszer.
53.Nego a saroknál tartotta a labdát, Burekovic elszámította magát, így betörhetett a tizenhatosra, de a bepasszt Litauszki blokkolta, szöglet.
52.Obinna javított, kicsúsztatta.
51.Obinna vesztett labdát a tizenhatosuk oldalánál, majd Stopira beadását blokkolta, szöglet.
49.Stopira fülelt le egy passzt, Milanovhoz játszott, aki középen megtalálta Kovácsot. Középpályásunk átvette a labdát és mintegy 10 méterről, ziccerben Pajovicsba lőtt.
47.Berecz lőtt mellé.
46.Stopira veszélyes beadását Bojovics fülelte le, majd Pátkai lépett be a tizenhatosra, de ezt is el tudták fejelni.
46.Elkezdődött a második félidő!
45 +3.Vége az első félidőnek, egyelőre nem született gól.
45 +2.Zsótér 21 méteres löketét Kovácsik ölelte magához.
45 +1.Stopira mentett veszélyes helyzetben Zsótér elől.
45 +1.2 perc lesz a ráadás.
45.Ezt Nego csúsztatta ki.
45.Beridze beadását Juhász vágta szögletre.
44.Hadzic bólintotta ki.
44.Vendégszöglet.
41.Pajovics húzza le Milanov szabadrúgását.
40.Burekovic indítását Kovácsik hozta el mellel, elegánsan a támadó elől.
39.Nego húzta volna meg a jobb oldalt, de kirúgás következhet.
37.Berecz-Milanov-Nego összjáték végén utóbbi tört be a tizenhatosra, Scsepovics megelőzte emberét, de mögé érkezett a passz, oda a helyzet!
35.

34.Milanov kapja a stadion első sárgáját, visszarántásért.
34.Beridze visszatért.
32.Beridze maradt lent, érkezik a hordágy is, csere várható?
31.Zsótér ziccerben, de egyértelmű lesen.
30.Hadzic labdaátvételére csapott volna le az Újpest, Obinna helyzetben lőtt volna, de Pátkai becsúszott, majd Juhász tisztázott.
26.Kifejelték, a lecsorgót Berecz vágta rá, de elakadt a tizenhatoson.
25.Milanov futott be egy hosszúnak tűnő indítást, beadott, Bojovics tisztázott szögletre.
22.Berecz ugrathatta volna ki Negót, majd lőhetett volna, végül labdát vesztett.
22.Balázs beadását Kovácsik húzta le.
21.

20.Beridze sarokrúgását semlegestítettük.
20.Obinna pattintotta Viníciusra, szöglet.
17.Megvolt az első újpesti ziccer is. Burekovic passzát Beridze sarkalta vissza, a balhátvéd betört, de Pátkai menteni igyekezett előle - éppen Novothny-hoz, aki azonban nem tudott rendesen ráfordulni ziccerben, majd Obinna elé pattant a játékszer, aki estében, gyengén mellékotorta.
16.Ezt kifejelték a védők, de kétszer is visszatettük, de nem lett gólhelyzet, a labda viszont maradt nálunk. Dominálunk.
15.Hadzic kísérlete megpattant a sorfalon, szöglet.
15.Onovo kezelt, szabadrúgás 26 méterről.
15.Ezt már könnyedén szabadították fel a védők.
14.Az első ziccer! Vinícius csúsztatta meg Milanov szögletét, Scsepovics a kapuba passzolt volna, de Litauszki belenyúlt és hatalmas mentéssel a saját kapufájára irányította, ahonnan újra kiment!
13.Litauszki csúsztatta ki újabb sarokrúgásra.
12.Scsepovics kapott labdát a tizenhatos sarkánál, levitte az alapvonal felé és szögletet harcolt ki Bojovics mellett.
9.Ismételten a középpályán folyik a játék.
6.Most Beridze próbálkozott 25-ről, Kovácsik fogta.
5.Milanov szerzett labdát a félpálya közelében és tört kapura, a tizenhatosra érve taszajtottak rajta, de ellőtte, ám az egyensúlyvesztés miatt kevéssel célt tévesztett, néhány centivel elment a bal kapufa mellett a labda!
4.Berecz távoli, veszélytelen próbálkozása az első kísérlet.
3.Kisebb állóháborúval kezdődik a mérkőzés, a mezőnyben zajlik a játék.
2.

1.Elkezdődött a mérkőzés!
-1.A kezdőrúgást Kovács József és Karsai László, klubunk legendás játékosai végzik el.
-3.A Himnuszt énekeljük.
-5.Érkeznek a csapatok!
-10.A csapatok az öltözőben, percek kérdése és elkezdődik a mérkőzés!
-15.A vendégkezdőben ott van Filip Pajovics és Zsótér Donát is, akik egyaránt a Vidi kötelékébe tartoztak korábban, nincs ott viszont Mohl Dávid.
-20.A MOL Vidi és az Újpest jelenleg holtversenyben, egyaránt 22 ponttal áll a tabella 4-5. helyén.
-25.A csapatok már a pályán melegítenek.
-30.

-35.Az Újpest FC kezdőcsapata az alábbi a mai összecsapáson: Pajovics - Burekovic, Bojovic, Litauszki, Balázs - Obinna, Szankovics, Onovo, Beridze -  Zsótér - Novothny.
-40.

-45.A nyitóünnepségen 400 fehérvári táncos fellépését láthatták a már korán érkező szurkolók. Előtte a Wellhello együttes adott 35 perces koncertet.
-50.
-55.Íme a mai kezdőnk: Kovácsik - Nego, Juhász, Vinícius, Stopira - Berecz, Hadzic, Pátkai - Kovács, Milanov - Scsepovics.
-60.Köszöntjük szurkolóinkat 3 év után ismételten Sóstóról, a MOL Aréna Sóstó stadionból! Együttesünk 19 órakor az Újpest FC-vel mérkőzik.

Marko Nikolics:

"Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Megmondom őszintén, tartottam egy kicsit a találkozótól, mert az elmúlt egy hétben fogalmazzunk úgy, hogy – egyébként érthető módon – karneváli hangulat volt a klubnál és a városban. Tudtam, hogy a koncert, a show rendben lesz, de azért ez mégiscsak egy fontos találkozó volt számunkra. Ilyenkor néha nehéz átkapcsolni a fejeket arra, hogy egy éles meccs következik, az első játékrészben ezt valamennyire éreztem is a gárdán, azonban a szünetben mondtam nekik, hogy jó, akkor ezen a részén túl vagyunk a mérkőzésnek, most már koncentráljunk a saját játékunkra. Láttam rajtuk, hogy megnyugodtak, van önbizalmuk, így én is biztos voltam abban, hogy jó eredmény születik. Remek érzés volt itt, Székesfehérváron játszani. Furcsa, hogy ezt úgy mondom először, hogy 18-19 hónapja vagyok a csapat vezetőedzője (mosolyog – szerk.). Ezúton meg is invitálnék minden fehérvárit, hogy jöjjenek el a többi meccsünkre is, legyen majd akkor is tele a lelátó ebben a remek stadionban, és biztassák a csapatot, mert ezek a srácok tényleg megérdemlik, hogy mögöttük álljanak. És még egy dolgot el szeretnék mondani. Ha van játékos, aki megérdemelte, hogy az ő gólja „avassa” fel az új arénát, az Juhász Roland. Hívhatjuk Istennek, vagy igazságnak, vagy sorsnak, de ez is azt mutatja, hogy a labdarúgásban a végén a helyükre kerülnek a dolgok."

Nebojsa Vignjevics:

"Gratulálok a MOL Vidinek a szép új stadionhoz. Büszke vagyok a fiúkra azért, ahogy ma játszottak és ahogy a pályán teljesítettek. Gratulálok nekik is a mai meccshez."

2018. November 21. 21:00  -  Szerző: Guber Péter  -
Győzelemmel avattuk fel a MOL Aréna Sóstót

Juhász Roland fejesével vertük 1-0-ra az Újpestet és felléptünk a harmadik helyre.

Közel három év után először játszott tétmérkőzést Sóstón, a felújított MOL Aréna Sóstóban a MOL Vidi FC. Együttesünk a 6. fordulóból elhalasztott összecsapáson az Újpest FC-t fogadta, amellyel így ebben az idényben ezt megelőzően még nem találkoztunk.

A 19 órakor kezdődő mérkőzést megelőzően, 16:30-tól a fehérvári illetőségű Pixa, majd a szintén fehérvári származású Fluor Tomi együttese, a Welhello fellépésére került sor, később pedig a város 400 táncosa adott elő látványos koreográfiát. Ezt követően lézershow-t láthattak a korán érkezők, aztán dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármesterének beszéde következett, végül a kilátogatók elénekelték a Himnuszt.

Ezt követően már a futballé volt a főszerep. Marko Nikolics vezetőedző kezdőcsapatába első ízben került be Berecz Zsombor, de ott volt a válogatott fellépést kihagyó Georgi Milanov, valamint a magyar nemzeti csapatban a hétvégén még érdekelt Vinícius-Pátkai-Kovács trió is, valamint Stopira. Huszti Szabolcs és Fiola Attila (eltiltás) ezúttal a lelátóról nézték a találkozót. A túloldalt Nebojsa Vignjevics kihagyta a Boban Nikolovval együtt a macedón válogatottban hétfőn még pályára lépő Kire Ristevskit, Simon Krisztián pedig hosszabb ideje sérült.

A kezdőrúgást legendáink, Kovács József, illetve Karsai László végezték el és az első komolyabb gólszerzési lehetőség a Vidi előtt adódott: az 5. minutumban Milanov szerzett labdát és vezette a tizenhatos vonaláig, egyensúlyából kibillentve azonban centikkel célt tévesztett.

A 14. percben még közelebb jártunk a gólhoz, Milanov szögletét Vinícius megcsúsztatta, Scsepovics pedig már a kapuba passzolt volna, amikor Litauszki belenyúlt és a saját kapufájára mentett. Három percre rá a vendégek előtt is adódott ziccer, Burekovic passzát Beridze sarkalta vissza, majd Pátkai közbelépése nyomán Novothny fordulhatott volna kapura az ötös közelében, de sikerült közbelépni, így Obinna próbálkozhatott, ő pedig eltörte a labdát.

Ezután csaknem 20 percnek kellett eltelnie a következő említésre méltó lehetőségig: Berecz-Milanov-Nego volt a labda útja, utóbbi megúszott a jobbszélen, míg középen Scsepovics megelőzte emberét, de a labda mögé érkezett. A hosszabbítás perceiben Zsótér tekert még kapura, de ezt Kovácsik fogta szépen, az első félidő gól nélkül zárult.

A második játékrészben fokoztuk a nyomást. Már a második percben Stopira, majd Pátkai keresett társat nagyon veszélyes helyzetben beadásával, de mindkétszer felszabadítottak a bekkek. A 49. minutumban Stopira csípett el egy átadást és játszott Milanovhoz, aki középre passzolt, ahol Kovács ziccerben vette át, de Pajovicsba lőtt.

Az 53. percben Stopira emelkedett egy szögletnél a hosszún és átemelte volna fejesével Pajovicsot, ám centikkel célt tévesztett. Az 56. percben Kovács lövése kerülte el a kaput, majd Scsepovics használta ki Litauszki hibáját, de helyzetben Bojovics szögletre tudott menteni. Ez pedig meghozta a stadion első találatát: Milanov sarokrúgását Juhász fejelte a kapu bal oldalába (1-0).

A kilencedik szögletünkkel Milanov ezúttal Stopirát találta meg, aki fejelni is tudott, de Pajovics résen volt. Nem sokkal később első változtatását eszközölte Nikolics vezetőedző: Nikolov Bereczet váltotta.

A 81. percben komoly egyenlítési lehetőség adódott a vendégek előtt, egy Burekovic-szögletet Litauszki fejelte rá nagy erővel, de sikerült blokkolni. A 85. percben Milanov maradt lent és végül hordágyon kellett levinni, Hodzic állt be a helyére. A hosszabbításban egyszer emelkedhetett még meg szurkolóink pulzusa: a csereként beállt Diallo lopta a távolságot a 91. percben, lökete kevéssel a felső léc fölött zúgott el.

Gól azonban már nem esett több, így együttesünk stílszerűen, a csapatkapitány, Juhász Roland találatával nyerte meg az Újpest FC elleni stadionavatót, így a dobogó alsó fokára léptünk előre a tabellán. Folytatás vasárnap a DVSC otthonában!