80.Fiolic 23 méteres szabadrúgása méterekkel szállt a kapunk fölé.
76.Kasper és Csongvai helyére Serafimov és Bese érkezett.
75.Fiolic lőtt az oldalhálóba egy szép összjáték végén 8 méterről.
70.Bambock és Pinto helyére Kovács és Pető érkezett.
65.Ma nagyon jól működik a védelmünk, hiába próbálkozik a horvát bronzérmes, nem találja a rést a védelmünkön.
63.Katona helyére Kodro állt be.
58.Houri 22 méteres remek lövését óriási bravúrral védte az eszékiek kapusa.
57.Schön is besárgult.
56.Omerovic verte meg Zekét, majd veszélyesen adott kapu elé a jobbszélről, de a hosszún nem érkezett társ, pedig ajtó-ablak helyzet lett volna.
51.Zeke szabálytalankodott, sárga lap.
49.Caktas 14 méteres lövését tudtuk blokkolni.
47.Lovric 18 méteres tekerése alig kerülte el a kapunkat.
46.Folytatódik a meccs, Bartosz mester a szünetben nem cserélt.
45.Vége az első félidőnek.
42.GÓÓÓÓL!

Csongvai lövése egy védő kezére pattant a 16-oson belül, de ezúttal sem ítélt 11-est a játékvezető, de ez nem is probléma, mert Kastrati megszerezte a labdát, majd egy csel után 10 méterről, ballal nagy gólt lőtt.
39.Az utóbbi percekben a horvát csapat birtokolta többet a labdát.
33.

29.Caktas 15 méterről, éles szögből lőtt laposan kapu mellé.
25.Hourit döntötték fel a 16-oson belül a horvát védők, de a játékvezető sípja néma maradt, pedig elég egyértelmű 11-es volt.
23.Ivószünet.
22.Jugovic tekert 17 méterről alig kapu fölé.
20.A második horvát szöglet - az elsőhöz hasonlóan - veszélytelen volt.
15.Az első negyedóra komolyabb helyzet nélkül, de nagy iramban telt el.
10.​Houri szabálytalankodott Lovriccsal szemben, aki majdnem lefejelte középpályásunkat - mindkét játékos sárgát kapott.
6.Katona tekert 15 méterről kapu fölé.
2.Körülbelül 80-100 néző látogatott ki az Eszék elleni edzőmeccsünkre.
1.A horvát csapat kezdte a meccset.
-1.A mieink piros-kékben, az eszékiek fekete-sárgában játszanak ma.
-2.A kapitányi karszalagot Spandler Csaba viseli a mai találkozón.
-5.Ha van lehetőséged élőképpel nézni a találkozót, azt itt teheted meg:

-15.
-25.Már melegítenek a csapatok.
-30.Fiola Attila és Szabó Levente még műtét utáni rehabilitációt végeznek, Dárdai Palkó bokarándulás, Emil Rockov kisebb szalagsérülés miatt nincs keretben.
-35.Az eszéki kezdő: Malenica - Bralic, Jugovic, Caktas, Mierez, Brlek, Omerovic, Barisic, Bukvic, Lovric, Drambaiev
-40.Kispadunk ma: Gergely R., Fodor-Papp (kapusok), Kovács B., Pető, Menyhárt, Hangya, Kodro, Cserkuti-Németh, Bese, Serafimov
-45.Kezdőcsapatunk: Kovács D. - Csongvai, Larsen, Spandler, Zeke - Rúben Pinto, Bambock - Kastrati, Houri, Schön - Katona
-60.Üdvözöljük szurkolóinkat Muraszentmártonból, ahol 16:30-kor kezdődik az NK Osijek elleni edzőmeccsünk.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék

"Csapatként fejlődtünk a mai mérkőzésen. Nagyon jól teljesítettünk védekezésben, támadásban pedig jóval bátrabban játszottunk, mint korábban, illetve agresszívan letámadtuk az ellenfelet. Ezeken dolgoztunk az elmúlt időszakban és örülök neki, hogy ma a pályán is megmutatkoztak. Sok játékos lehetőséget kapott, és a beálló fiatalok teljesítményével is elégedett voltam. A mai meccs is egy lépés volt előre, de alázatosnak kell maradnunk, jövő héten pedig egy nagyon intenzív hét vár ránk az edzéseken" - nyilatkozta honlapunknak vezetőedzőnk, Bartosz Grzelak.

2023. Július 08. 18:20  -  Szerző: Óházy Bálint  -
Kétgólos győzelem az Eszék elleni felkészülési mérkőzésen

Az első félidő végén Kastrati, a második végén Kodro vette be a horvát bronzérmes kapuját.

Csapatunk szombat délután harmadik nyári felkészülési mérkőzését játszotta, a magyar-szlovén-horvát hármashatárhoz közel fekvő horvátországi Muraszentmártonban a horvát bajnokság elmúlt szezonját a harmadik helyen záró, így az Európa Konferencia Liga selejtezőjében is induló Eszék (NK Osijek) volt az ellenfelünk.

Bartosz Grzelak vezetőedző a Kovács D. - Csongvai, Larsen, Spandler, Zeke - Rúben Pinto, Bambock - Kastrati, Houri, Schön - Katona kezdő tizenegyet küldte a pályára, Deybi Flores és Tobias Christensen még a válogatott szereplésük utáni szabadságukat töltik, Fiola Attila, Szabó Levente, Dárdai Palkó és Emil Rockov pedig sérülés, illetve az azt követő rehabilitáció miatt hiányzott a keretből.

Az első lehetőség az 6. percben Katona előtt adódott, aki a tizenhatosról tekert a kapu fölé. Az első húsz percben a játék küzdő jellege dominált, a 22. minutumban a horvátok részéről Jugovic tekerése szállt fölé, majd ivószünet következett.

A 25. percben Houri ellökéséért nem ítélt büntetőt javunkra a játékvezető, nem sokkal később a másik oldalon Caktas éles szögből lőtt, de nem találta el a kaput. A 42. percben megszereztük a vezetést: Csongvai lövése még lepattant egy védő kezéről, de maradt csapatunknál a labda, Kastrati pedig egy szép csel után ballal a kapu jobb oldalába lőtt (0-1)! Ezzel a góllal egygólos előnnyel mehettünk pihenőre.

A szünetben vezetőedzőnk nem cserélt, a kezdés utáni percekben Lovric és Caktas veszélyeztetett lövéssel, de előbbi próbálkozása mellé szállt, utóbbiét pedig blokkoltuk. Az 56. percben Omerovic beadása után alakulhatott volna ki veszély a kapunk előtt, de szerencsére a hosszún nem érkezett horvát játékos. Az 58. minutumban Houri lövésénél közel álltunk az előnyünk megduplázásához, de a kapus bravúrral védte középpályásunk remek lövését.

A 63. percben elsőként Kodro érkezett csereként a pályára csapatunknál, ezt követően folyamatosan küldte be cserejátékosainkat Bartosz Grzelak. Ismét lehetőséget kaptak olyan fiatal játékosok, mint Kovács Bence, Pető Milán és Menyhárt Zsombor. Hiába támadtak ekkor többet a horvátok, igazán veszélyes helyzetet nem sikerült kialakítaniuk jól záró védelmünknek köszönhetően. A hajrában aztán Schön kapáslövése még mellé szállt, de a 90. percben lezártuk a mérkőzést: Zeke adott be, Kodro pedig szépen fejelt a hálóba (0-2)!

Csapatunk így harmadik edzőmérkőzésén a második győzelmét aratta, a hétközi, Dunaújváros elleni találkozóhoz hasonlóan 2-0-ra nyertünk.