90 +3.Vége, idegenben lőtt több góllal a montenegrói csapat jutott tovább.
magabiztosan értékesítette a büntetőt!

90.Szolnoki szabálytalankodott a 16-oson belül, tizenegyes!
89.Caneira is besárgult!
88.Tomic helyére Pavicevic állt be.
87.Hatalmas hazai helyzet maradt ki, egy szélről érkező beadást Knezevic öt méterről csupán centikkel fejelt kapu mellé.
85.Elkezdődött az utolsó 5 perc, ha ez marad az eredmény, akkor 2-1-es összesítéssel továbbjutunk.
82.Ismét Markovic szabálytalankodott Tóth Balázzsal, ez is sárga, azaz a hazaiak fiatal támadója idő előtt mehet zuhanyozni.
80.Gyurcsó helyére Kleinheisler állt be.
78.

75.Markovic rúgta fel Tóth Balázst, sárga lap!
74.Az utóbbi percekben teljesen kiegyenlített a játék.
71.Kaljevic helyére Knezevic állt be.
70.Szurkolóink remek hangulatot teremtenek a stadionban.
68.Markovic méterekkel kapu fölé lőtte a szabadrúgást.
67.Caneira szabálytalankodott Markoviccsal, jó helyről végezhet el szabadrúgást a Mladost.
64.Ezekben a percekben aktívabban játszunk ellenfelünknél.
62.

59.Paraiba került a sarokrúgást követően nagy helyzetbe, de közeli lövését blokkolni tudta önfeláldozóan az egyik piros mezes védő!
58.Gyurcsó lövését védte nagy bravúrral a hazaiak kapusa.
56.​Vítor Gomes taktikai szabálytalansága sárga lapot ért.
55.Oliveira helyére állt be Paraiba.
53.Hamarosan Paraiba fog beállni a csapatunkba!
50.

47.Hazai helyzettel kezdődött ez a játékrész, az előre merészkedő Zivkovic lőtt kapu fölé.
46.Elkezdődött a második félidő!
45 +2.Vége az első félidőnek!
45.Szolnoki kapott sárga lapot!
42.Ismét egy nagyon veszélyes hazai szabadrúgást láthattunk, melyet a japán Taku végzett el. A labda nem sokkal kerülte el a kapunkat.
40.

38.Kiegyenlített játékot láthatnak a nézők, voltak már nagy helyzetek mindkét oldalon.
35.Nikolics vett át a hazai 16-oson belül nagyon szépen egy labdát, majd egyből kapura lőtte azt, de fölé ment.
34.A hazai kontra most nagyon veszélyes volt, Tomic került nagy ziccerbe, de éles szögből kapu fölé bombázott.
33.Gyurcsó távolról kínálta meg Vujadinovicot egy életerős lövéssel, a hazai kapus azonban szépen védett.
30.Az utóbbi percekben a mi térfelünkön zajlik a játék.
27.Zivkovic lőtt 22 méterről nagy erővel alig kapu fölé!
25.

24.A szöglet veszélyesen kanyarodott középre, és végül az egyik montenegrói játékos fejelt kapu mellé.
23.Taku távoli lövése egyik védőnkről pattant szögletre.
22.Szolnoki adott szenzációs keresztlabdát Gyurcsónak, aki szépen átvette azt, majd néhány csel után betört a 16-oson belülre, ott azonban szerelni tudták a védők.
19.Harmadik szögletünk sem volt veszélyes.
18.A hazaiak íveltek kapu elé egy szabadrúgást, ezúttal nem volt tökéletes az összhang a kapusunk és védőink között, a labda végül a kapufán csattant.
17.Nikolics fejese kerülte el a vendégek kapuját.
15.

13.Hazai szabadrúgást követően került a 16-osunkon belülre a labda, azonban az egyik montenegrói játékos lesen volt, így szabadrúgással jöhetünk.
11.Az első tíz perc helyzet nélkül telt el. Mi birtokoljuk többet a labdát, de ahogy múlt héten, most is jól zár eddig a montenegrói védelem.
9.Szurkolóink megállás nélkül, hangosan biztatják a csapatot!
7.Gyurcsó második szögletét is kifejelték a védők. Közben a távolban hatalmasakat villámlik, lehet, hogy részünk lesz egy kis montenegrói záporban.
5.Az első szögletünket Gyurcsó tekerte középre, de az egyik hazai védő kifejelte a kapu előteréből a labdát.
4.Ahogy várható volt, nem fog a hazai csapat ránk rontani, és mi sem rohanunk sehova, mindkét csapat nyugodt iramban focizik.
2.A Vidi-szurkolók a Himnuszt éneklik - ahogy tették azt tavaly is minden EL meccsünk előtt.
1.A hazaiak kezdték a meccset!
0.

-4.Érkeznek a csapatok. A mieink kék-fehérben a hazaiak tiszta pirosban játszanak.
-8.
Akik nélkül egy Vidi-meccs sem lenne az igazi!
-13.
Nem csak a játékosok, de a játékvezetők is keményen melegítenek.
-15.Negyedórával a kezdés előtt körülbelül 200 szurkoló lehet összesen a stadionban. A vendégszektorban egyelőre 40-50 drukker van.
-20.
Javában tart csapatunk bemelegítése.
-25.
Íme a mai mérkőzés hivatalos meccslabdája.
-35.Ellenfelünk ugyanazzal a kezdőcsapattal lép pályára, mint egy hete Székesfehérváron:
Vujadinovic - Zivkovic, Sofranac , Mitrovic, Markovic, Sankovic, Savicevic, Tomic, Taku, Kaljevic, Seratlic
-45.
Íme a mai kezdőcsapatunk:
Tujvel - Szolnoki, Caneira, Vinícius, Stopira - Tóth, V.Gomes - Gyurcsó, Kovács, Oliveira - Nikolics
-55.
Megérkeztek az első fehérvári drukkerek!
-65.
16 óra után pár perccel érkezett meg csapatunk a stadionba.
-70.Podgorica egy igaz kétarcú város. Ha szeretné jobban megismerni Montenegró fővárosát, kattintson ide!
-75.Üdvözöljük szurkolóinkat Podgoricából. 17:30-kor kezdődik az EL első selejtezőjének visszavágója. Múlt héten, hazai környezetben, 2-1-re legyőztük a Mladost Podgoricát.
Mérkőzés után

José Gomes: "Nem sikerült a saját játékunkat játszanunk a mai napon. Amikor megpróbáltuk, akkor is körülményesen, lassan tettük mindezt. Ellenfelünk ezúttal is remekül védekezett, nekünk pedig nem sikerült véghezvinnünk mindazt, amit elterveztünk. Lehet, hogy papíron jobb csapat vagyunk a Mladostnál, a pályán azonban ez nem mutatkozott meg. A montenegrói csapat mindent megtett a győzelemért, és meg is érdemelték a sikert. Nálunk voltak olyan játékosok, akik nem a tudásuk legjavát mutatták, akik nem tették oda magukat teljes erőbedobással. Könnyen elképzelhető, hogy ezektől a játékosoktól a következő napokban elköszönünk, hiszen az átigazolási piac még nyitva van. Erre a mai meccsre úgy kell tekintenünk, mint egy hatalmas leckére, és mindenkinek tanulnia kell belőle. Ezt figyelembe véve mostantól a hazai megmérettetésekre kell készülnünk, ahol mindent, ismétlem mindent meg kell nyernünk."

Rakojevic Nikola: "Először is köszönök mindent a csapatnak. Remekül játszottak a srácok, végig betartották a taktikai utasításokat. A mérkőzés egészét figyelembe véve mindkét csapatnak voltak helyzetei, mi végig higgadtak tudtunk maradni, így a jogos kiállítás után sem estünk össze. Játékosaim mindent megtettek azért, hogy kiharcolják a továbbjutást érő gólt, ez az utolsó percben sikerült is. Ellenfelünk csapatába a nyáron sok új játékos érkezett, talán ennek is köszönhető, hogy még nem álltak teljesen össze. Mindenesetre nagy nap ez a mi csapatunk számára, nagyon boldog vagyok!"

2013. Július 11. 20:00  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
FK MLADOST PODGORICA - VIDEOTON FC 1-0 (0-0)
Idegenben lőtt több góllal továbbjutott a Mladost Podgorica

Székesfehérváron az első percekben, Podgoricában az utolsó pillanatban lőtt 11-esből gólt a Mladost, így a montenegrói együttes utazhat Szlovákiába jövő héten.

Mindkét csapat óvatosan kezdte a meccset, és annak ellenére sem alakult ki egyik kapu előtt sem gólhelyzet, hogy rövid idő alatt három sarokrúgást is elvégezhettünk. A 18. percben aztán a Mladost japán játékosa, Taku tekert egy szabadrúgást kapura, a labda pedig a jobb kapufa tövén csattant. Öt perccel később ismét a japán játékos veszélyeztetett, távoli lövése egyik védőnkről pattant szögletre. A 33. percben Gyurcsó próbálta meglepni egy életerős lövéssel Vujadinovicot, aki azonban szépen védett. Egy perccel később Tujvel kapuja előtt alakult ki gólhelyzet, Tomic azonban közelről fölé bombázott. Újabb egy perc elteltével Nikolics került ziccerbe, remekül vette át a labdát, és lőtt alig valamivel kapu fölé. Az első játékrész utolsó lehetősége a hazai csapat előtt adódott, Taku tekert egy szabadrúgást nem sokkal kapu mellé.

Szünetben egyik vezetőedző sem változtatott a csapatán. A 47. percben Zivkovic merészkedett előre, lövése azonban kapu fölé szállt. Az 55. percben Paraiba váltotta a pályán Oliveirat. Egyre többet támadott a Vidi. Gyurcsó lövését védte nagy bravúrral a hazaiak kapusa. A szöglet után a labda a frissen beállt Paraiba elé került, de a hazaiak kapusa belevetődött a lövésébe, majd egy védő kivágta a labdát a gólvonalról. Ez volt a mérkőzés addigi legnagyobb helyzete. Úgy tűnt, eseménytelenül telnek el a mérkőzés utolsó percei, végül azonban sajnos nem így történt. A 85. percben Markovic kapta meg a második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. A ráadás perceiben aztán Szolnokinak a teste mellé szorított kezét találta el a labda a 16-oson belül. A játékvezető büntetőt ítélt, amelyet Knezevic roppant higgadtan értékesített (1-0).

Székesfehérváron az első percekben, Podgoricában pedig az utolsó pillanatban kaptunk 11-esből egy-egy gólt, és mivel összesítésben 2-2 lett az eredmény, így a montenegrói csapat jutott tovább idegenben lőtt több góllal.