A tabella állása
Adatok & helyszín
2021. Október 24. 16:00  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Vidi II - bravúros döntetlen a listavezető BVSC-Zugló otthonában

A hazaiak korán vezetést szereztek, ám a második félidőben Nyári Patrik egyenlíteni tudott, sőt a győztes gól megszerzéséhez is igen közel járt.

Szép, késő őszi időben, kiváló talajú pályán, körülbelül 150 néző előtt kezdődött el vasárnap délután NB III-as csapatunk bajnokija a listavezető BVSC otthonában. Az eddigi 13 fordulóból 11-et megnyert a BVSC és csak egyszer kapott ki, valamint egy alkalommal játszott döntetlent. Szalai Tamás vezetőedző ezúttal Dala Martin, Kojnok Zsolt, Hangya Szilveszter, Nyári Patrik, Csoboth Kevin és Armin Hodzic játékára számíthatott az NB I-es keretből.

A hazaiak korán megszerezték a vezetést, a 7. percben egy szélről érkező beadást lőtt Erdélyi 5 méterről a kapunkba (1-0). A folytatásban is a BVSC irányított, a 26. percben Dala védte Kokenszky 16 méteres lövését. A játékrész második felében aktívabban játszottunk és sikerült helyzeteket is kialakítanunk. A 38. percben Kojnok beadását fejelte Csoboth 7 méterről alig kapu fölé. Nem sokkal a szünet előtt a hazaiak 8-as számú játékosa, Szilágyi Máté lőtt 14 méterről centikkel kapu mellé, így 1-0-ás fővárosi előnnyel vonulhattak az öltözőkbe a csapatok.

A második félidő is zuglói lehetőséggel kezdődött, Szilágyi közeli fejese kerülte el a kapunkat. Az 56. percben egy sakk-matt akció végén az NB III-as góllövőlista éllovasa, Kokenszky hagyott ki egy óriási ziccert, majd a 63. minutumban Erdélyi lőtt éles szögből, 6 méterről a felső lécre úgy, hogy kapusunk és védőink már verve voltak.

A 67. percben sikerült egyenlítenünk, Nyári Patrik nagyszerűen tekert 14 méterről a hazai kapu hosszú sarkába (1-1). Sőt tíz perccel később a vezetést is megszerezhettük volna, a csereként pályára lépő és rendkívül agilisen futballozó Tóth Tamás Vid szerzett labdát a hazai 16-oson belül, lepasszolta azt Nyárinak, aki éles szögből, néhány centivel az üres kapu mellé gurított. A 84. percben Hangyát második sárga lappal kiállította a játékvezető, de a BVSC nem tudta gólra váltani az emberelőnyt, maradt az 1-1.

Második csapatunk nagyon értékes pontot szerzett a listavezető otthonában és immár hét mérkőzés óta nem kapott ki a bajnokságban. Jövő héten a Nagykanizsa látogat Székesfehérvárra vasárnap délelőtt.