Mads-Kristoffer Kristoffersen
Dennis W. Rasmussen, Victor Skytte
Niels Hoeg
Jørgen Burchardt, Morten Krogh
90 +6.A szabadrúgásból nem lett helyzet, így vége a mérkőzésnek. A BATE Tuominen és Filipenko góljaival győzött a Groupama Arénában.
90 +5.Piros lap!

Filipovic rúgott oda hátulról Kovácsnak, a játékvezető második sárgával kiállította!
90 +4.Hadzic lőtt kevéssel fölé kapásból, 24 méterről.
90 +3.Scherbitski sárgul be időhúzásért.
90 +2.Stopira-Kovács összjáték során előbbi sarkallt utóbbihoz, aki lendületből betört, de az alapvonal és egy védő végül megállította.
90 +1.4 perc a ráadás.
89.Ziccer a BATE előtt: Volodjko lőtt közelről, Tujvel védett, majd rá is vetődött a labdára.
87.Stasevich helyére Volodko állt be.
85.GÓL!
Ami nálunk kimaradt, az a túloldalon bement. Egy szabadrúgást követően Filipenko fejelt néhány méterről, senkitől sem zavartatva a kapunkba.
84.Scsepovics fejelhetett 4 méterről kapura, a labda a kapus ölében pihent meg.
83.

80.Most a BATE játszik úgy, ahogy mi futballoztunk a Ludogorets, a Malmö vagy épp az AEK ellen. Nagyon jól védekeznek a fehéroroszok, a kontráik pedig életveszélyesek.
78.Nikolov helyére Berecz állt be.
76.Milanov helyére Hangya állt be.
73.Gyakorlatilag felborul a pálya, nagyon nyomunk, de a BATE roppant masszívan védekezik.
71.Stopira csatárokat megszégyenítő szólót mutatott be a BATE 16-osán belül, a legutolsó pillanatban azonban hosszan tolta meg a labdát.
69.

66.Ivanic helyére Gordeichuk állt be.
64.Fiola helyére Hodzic állt be.
62.Filipenko közeli fejesét védte bravúrral Tujvel.
61.Tuominen helyére Skavysh állt be.
55.Ivanic tekert nem sokkal a kapunk mellé 22 méterről.
54.Stopira megverte védőjét, majd kapu elé ívelt, a fehérorosz védők nagyot mentettek.
52.

51.Filipovic kapott sárgát, ez a második félidő első komolyabb eseménye.
46.Csere nélkül folytatódik a meccs!
45 +1.Vége az első félidőnek.
45.1 perc a ráadás.
42.

38.
Mi maradt ki?!
Milanov-Nego-Scsepovics-Kovács volt a labda kissé kalandos útja, végül Kovács 15 méterről, laposan kapura bombázott, a fehéroroszok kapusa óriásit védett.
37.Milanov szabadrúgását követően Stopira fejelt hat méterről kapu fölé.
36.Milunovic küldte földre Scsepovicsot a BATE kapujától 27 méterre. Sárga lapot kapott érte.
35.

33.Nego cselezte a 16-oson belülre magát a jobb szélen, majd okosan gurított vissza a második hullámban érkező Kovácsnak, aki viszont 16 méterről kapu fölé tekert.
30.Milanov is besárgult.
27.GÓL!
Tuominen
került szépen helyzetbe, majd éles szögből kilőtte a hosszú alsó sarkot. Nem volt benne a meccsben ez a gól.
25.A védekezésből most veszélyes kontrát indítottak a sárga mezes fehéroroszok, Ivanic tört egyedül kapura, 6 méterről, éles szögből lőtt is, Tujvel szépen védett. Ugyanebben a percben Hadzic is kapura lőtt, a labda egy védő lábban akadt el.
24.Továbbra is mi birtokoljuk többet a labdát, a vendégek pedig masszívan védekeznek.
20.

18.Kovács végezhetett el egymás után két sarokrúgást is, de gólhelyzet egyikből sem alakult ki. Egyelőre mi irányítunk.
14.Stopira lépett oda határozottan Polyakovnak, akitől meg is szerezte a labdát, azonban a játékvezető talpalás miatt szabadrúgást ítélt a BATE-nak, balhátvédünk pedig sárga lapot kapott.
13.

10.A csoportunk másik mérkőzésén a Chelsea Willian 7. percben szerzett góljával 1-0-ra vezet a PAOK otthonában.
7.Hat éve, 2012 decemberében Lisszabonban játszottunk utoljára EL csoportmeccset. Érdekesség, hogy a kapunkat akkor is Tomas Tujvel védte. A 35. születésnapját a napokban ünneplő hálóőr Kovácsik Ádám sajnálatos sérülése miatt került a kezdőbe.
5.Kovács István szép szólót követően Negot hozta játékba, majd visszakerült a labda 10-esünkhöz, aki tolt egyet rajta, majd 23 méterről alig lőtt kapu mellé. Szép akció volt, és bizony közel jártunk a gólhoz!
4.Az első négy perc esemény nélkül telt el, így a későn érkezők sem maradtak le semmiről.
1.Mi kezdtük a meccset!
-13.Érdekesség, hogy a mérkőzést az a dán Mads-Kristoffer Kristofferson vezeti, aki két éve már vezetett nekünk EL-selejtezőt. Akkor a szerb Csukaricski ellen 2-0-ra nyertünk pályaválasztóként.
-25.

-30.A két csapat futballistái már a pályán, és zajlik a bemelegítés.
-35.

-40.
A Vidi a BL első selejtezőkörében kezdte nyáron a nemzetközi kupaküzdelmeket, és a Dudelanget, a Ludogorecet és a Malmöt kiejtve jutottunk el a BL-rájátszásig, ahol az AEK Athén állított meg bennünket.

A BATE Borisov a második BL selejtezőkörben csatlakozott a küzdelmekhez, és a Helsinkit valamint a Qarabag-ot kiejtve a holland PSV ellen mérkőzhetett meg a BL főtábláért, de a hollandok kettős győzelemmel, 6-2-es gólkülönbséggel ütötték ki a fehérorosz bajnokot.
-47.Magyar csapatok eddig hat alkalommal találkoztak nemzetközi tétmeccsen a BATE Borisov együttesével. Mindegyik meccs BL-selejtező volt. 2012-ben és 2014-ben a DVSC, 2015-ben pedig mi játszottunk a fehérorosz bajnokcsapat ellen. A mérleg nyelve a BATE javára billen, hiszen csupán a Lokinak sikerült eddig legyőznie a BATE-t, 2014-ben hazai pályán 1-0-ra. Ezen kívül a Loki és mi kétszer játszottunk - szintén hazai pályán - 1-1-es döntetlent a fehéroroszok ellen, háromszor pedig a BATE nyert (kétszer a Lokit, egyszer pedig bennünket győzött le, mindannyiszor Fehéroroszországban).
-53.Íme a mai kezdőcsapatunk: Tujvel - Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira - Nego, Hadzic, Nikolov - Kovács, Milanov - Scsepovics
-58.

-65.Üdvözöljük szurkolóinkat Budapestről, ahol 18:55-kor kezdődik a BATE Borisov elleni EL mérkőzésünk az "L"jelű csoportban.

Kétgólos hazai vereséggel kezdte az Európa Liga csoportkörét a Vidi, a fehérorosz FK BATE Borisov Tuominen és Filipenko góljaival három ponttal távozhatott. A találkozót követő sajtótájékoztatón mindkét vezetőedző értékelte az összecsapást.

Marko Nikolics így fogalmazott:

"Gratulálok a BATE-nek a három pont megszerzéséhez. Természetesen csalódott vagyok, hiszen voltak lehetőségeink, de a végeredmény számít, így ezeket felesleges itt kielemeznünk. Beszélhetünk arról, hogy jól játszottunk, több helyzetünk volt, de a labdarúgásban a gólok számítanak, a végeredmény pedig sosem hazudik. Nem lenne korrekt, ha azt mondanám, hogy mi voltunk a jobb csapat, ma a vendégek szerezték meg a három pontot. A játékunkkal alapvetően elégedett voltam, de az ellenfél tizenhatosánál egyszerűen nem voltunk elég élesek. Az elmúlt időszakban góllövés terén olyan játékosokra támaszkodtunk, mint az egyaránt 35-36 éves Lazovics és Huszti, valamint az eredendően jobbhátvéd Nego. Az utolsó öt percet leszámítva a teljesítményre nem tudok rosszat mondani, a hozzáállás is rendben volt, de talán tapasztaltabb volt a BATE, ők belőtték a helyzeteket, mi nem. Köszönöm a szurkolóknak, hogy ennyien kilátogattak, remélem, a bajnokikon és a Magyar Kupa-meccsen is sokan lesznek a jövőben, hiszen ott is szükség van rájuk. A csapatnak is gratulálok, mert mindent kiadtak magukból a srácok a pályán, hogy jó eredményt érjenek el."

A sajtótájékoztatón szóba kerültek a nyáron érkező játékosok, valamint Stefan Scsepovics helyzete is.

"Hodzic először játszott a Vidiben, Hangya és Berecz pedig bajnokin ugyan már játszottak a bajnokságban, de lényegében első perceiket játszották Vidi-mezben. Azon meglepődtem, hogy az Milanov már most ilyen sok percet tudott a pályán tölteni, mielőtt cserét kért, hiszen még nincs velünk régóta, de szerintem lehetett látni, hogy jó játékosról van szó. Stefan tudja mit kell tennie, ahhoz, hogy keretben legyen. Nála nem a minőség a kérdés."

Aleksey Baga is összefoglalta a látottakat.

"Nagyon nehéz mérkőzés volt, jó csapat ellen játszottunk, nagy nyomást helyeztek ránk. Helyzeteinket jól használtuk ki, ezzel nyertünk. Igazából nem láttam meglepő taktikai húzást a Viditől, pontosan azt játszották, amit korábban is láttunk tőlük. Úgy fest, hogy a játékosállomány változhat, de a taktika állandó marad. Örülünk, hogy három ponttal távozhatunk, de mindkét csapat előtt sok mérkőzés áll még az Európa Ligában. A mai futballban mindennaposak a meglepetések, úgyhogy mindkét csapat előtt nyitva áll még minden."

2018. Szeptember 20. 21:00  -  Szerző: Guber Péter  -
Vereséggel kezdtük az Európa Liga csoportkörét

Tuominen és Filipenko góljaival nyert a BATE a Groupama Arénában.

Csütörtök este 18:55-kor csapatunk megkezdte története második csoportkörös szereplését. Az Európa Liga L-csoportjának első meccsnapján ellenfelünk a Groupama Arénában a fehérorosz BATE Borisov együttese volt.

A mérkőzést egy nappal megelőző sajtótájékoztatón kiderült, hogy a BATE két sztárja, a 37 esztendős Aleksandr Hleb és a válogatott Nikolai Signevich nélkül érkezett Magyarországra - a duó sérülés miatt hagyta ki az összecsapást, eltiltottja viszont nem volt ellenfelünknek. A kétszeres gólkirály Gordejchuk a legutóbbi bajnokin ugyan több hónap kihagyás után visszatért, de a Groupama Arénában a kispadra szorult. A mieink oldalán természetesen a sérültek közé sorolhattuk a Puskás Akadémia ellen lecserélt Kovácsik Ádámot; az eltiltottak közé az AEK elleni piros lapját követő eltiltását letöltő Huszti Szabolcsot; illetve nem volt ott a meccskeretben Danko Lazovics és Géresi Krisztián sem.

A kezdő tizenegybe nevezte viszont Marko Nikolics vezetőedző legfrissebb szerzeményünket, Georgi Milanovot, aki a PAFC ellen debütált színeinkben. Ahhoz a kezdőcsapathoz képest bekerült továbbá Fiola, Nikolov és Tujvel is. A 2015-ös, sóstói Vidi-BATE párharchoz képest vendégoldalon Dmitri Baga és Nemanja Milunovic most is kezdők, Volodjko és Rios akkor beálltak, most a cserepadon kezdték a találkozót. A Vidi színeiben Vinícius, Juhász és Kovács István kaptak szerepet a mostani keretből.

A mérkőzés játékvezetője, Maks-Kristoffer Kristoffersen magyar csapat mérkőzésén eddig kétszer működött, a 2015-ös Skonto-DVSC (2-2) mellett a Vidi Cukaricki elleni hazai EL-selejtezőjét fújta - akkor 2-0-ra győztünk.

Marko Scsepovics indította útjára a labdát klubtörténetünk második főtáblájának nyitómeccsén. Nemcsak a kezdőrúgás, de az első lehetőség is a Vidi előtt adódott, amelyre az 5. percig kellett várni. Az akció Nego labdaszerzéséből indult és végül Kovács István 22 méterről kísérletezett, de mellészállt a játékszer.

A 13. percben megszületett az első sárga is, egy felpattanó labdára Polyakov és Stopira futottak a BATE tizenhatosának oldalán, hátvédünknek Kristoffersen felmutatta a sárgát az esetet követően. Az első negyedórában mutatott fölényünket megpecsételendő elérkezett az első és a második szöglet is, Scsepovics tört volna be bal oldalról, de sikerült tisztázni, majd a sarokrúgást is. Másodjára elszállt keresztbe a labda.

Ezt követően kissé kiegyenlítettebbé vált a meccs, a 25. percben Ivanic futott el és éles szögből kísérletezett, a szerdán 35. életévét betöltő Tujvel magabiztosan hárított. Az ellentámadásból Fiola passzát Milanov lőtte rá, de egy védőben elakadt.

A 27. percben megszerezte a vezetést a BATE, a Finnország színeiben a magyar válogatott ellen is játszó Tuominen lépett be a büntetőterületre és éles szögből a bal alsóba lőtt (0-1).

Megeshetett volna, hogy nem sokáig tart a fehérorosz előny, hiszen a 33. percben Nego futott el a jobb oldalon és tökéletesen tálalt Kovács elé, aki 16 méterről lőtt fölé. Milunovic a 36. percben honfitársát, Scsepovicsot buktatta, amiért ő sárgát, mi szabadrúgást kaptunk. Milanov beívelését Stopira fejelte 7 méterről fölé. Záporoztak a helyzetek: alig néhány momentummal később Milanov, Scsepovics és Kovács harcolt meg egy ziccerért, melynek végén utóbbi bal oldalról, 14 méterről ballal kísérletezett, Scherbitski azonban hiába volt takarásban, kitolta. A szögletarány ekkor már 4-1-re módosult a javunkra.

A félidő hajrájában Ivanic is beköszönt volna, de távoli kísérletét Tujvel végig követve kikísérte. A 44. percben Tuominen elé pattant a labda helyzetben, de Viníciusnak sikerült belevetődnie ziccerben. A szünetben a BATE 1-0-s előny birtokában vonulhatott öltözőbe.

A második félidő 51. percéig kellett várni az újabb említésre méltó eseményre, Filipovic csúszott be Milanovnak, sárgát ért ez is. A szabadrúgás nem volt veszélyes, de csakhamar szinte ugyanonnan végezhettünk el újabbat Nikolov előretörésének eredményeképp. Bár ez sem vezetett eredményre, nem sokkal később Stopira betörése már igazi veszélyt is hordozott magában, erős középreadását óriási bravúrral mentették a védők. A BATE is kibontakozhatott, nem sokkal később Ivanic tüzelt 23 méterről, elsuhant a bal kapufa mellett.

A 61. percben lehozta csatárát Aleksey Baga, Tuominen helyett egy másik támadó, Skavysh állt be. Ezután Filipenko fejese volt veszélyes Stasevich beadása után, Tujvel védeni tudott. A 64. percben Marko Nikolics is változtatásra szánta el magát, Fiola jött le, Nego hátrament, a pályára pedig debütánsunk, Armin Hodzic érkezett. Erre reagálva a BATE Ivanic helyére a fehérorosz bajnokság elmúlt két szezonjának gólkirályát, Gordejchukot hozta be.

A 70. percben kisebb hátsó kavarodás után Tujvelnek kellett mentenie ziccerben, de megoldotta feladatát. Felpörgettük a játékot, Stopira betörése volt veszélyes, majd Filipovic mentett Hadzic elől a kapuhoz közel egy beadásnál szögletre. Az utolsó negyedórára Hangya váltotta Milanovot. Alig később Nikolov is befejezte szereplését, Berecz állt be.

A 80. perc tájékára teljesen beszorítottuk a vendégeket, akik másodpercekre sem birtokolták a játékszert. A 83. minutumban Berecz beadása találta meg az ötösön Scsepovicsot, aki bele tudott fejelni, de Scherbitski hárított. A 85. percben eldöntötte a meccset a BATE, Filipenko egy szabadrúgást bólintott közelről Tujvel kapujába (0-2).

Stasevich helyén Volodjko fejezte be a találkozót. A 89. percben a frissen beállt játékos került óriási ziccerbe fellazuló védelmünk mellett, közeli löketét Tujvel hárította, majd rá is vetődött. A ráadás során tovább küzdöttünk, többek között ennek eredménye lett, hogy a 95. percben Filipovic hátulról odarúgott Kovácsnak, így második sárga lappal kiállni kényszerült.

Az állás viszont nem változott, így vereséggel kezdtük az Európa Liga csoportkörét. A csoport másik meccsén a Chelsea egy korai góllal 1-0-ra győzött Görögországban a PAOK ellen.