Pawel Raczkowski, Tomasz Musial
90 +9.Vége. 3-2-es összesítéssel az AEK jutott a BL csoportkörébe, mi az EL-ben folytatjuk.
90 +8.És még Juhász!! 16-ról lőtt alig fölé!
90 +7.Ponce lövését védi még Kovácsik!
90 +6.Hazai szöglet, amit természetesen nem adnak be, inkább tartják a labdát tovább.
90 +5.Barkas kirúgása után tartják a görögök a labdát.
90 +4.Danko felívelése után nem tudott Juhász fejelni.
90 +2.Az elmúlt 2 percben újabb ápolás zajlott.
90.5 perc a hosszabbítás.
89.Cosic jön Mantalos helyett.
88.Most Barkas a földön, őt ápolják. És közben megy az idő...
87.Szinte hihetetlen, megint Barkasé Danko szöglete.
84.
83.Alef jön Livaja helyett.
81.Remekül játszik a Vidi!
80.Danko szabadrúgását megint kivédte Barkas!
79.Pátkainak lépett oda Simoes, aki sárgát kapott, Lopes pedig sportszerűtlenség miatt pirosat!
78.Ponce beadására remekül jött ki Kovácsik.
77.Danko lőtt az oldalhálóba oldalról.
75.Mantalos szögletét Stopira fejelte ki, majd Simoes lőtt fölé 30 méterről.
74.Livaja lőtt éles szögből, Kovácsik szépen védett!
73.
72.Danko szöglete sajnos megint Barkasé lett. Közben egy AEK-játékost kell ápolni. Valószínűleg egyre sűrűsödni fognak ezek a jelenetek, ahogy megyünk előre az időben, ha nem változik az állás.
71.Scsepovics lövés!! A jobb alsóból szedte ki Barkas!
70.Rendkívül izgalmas a meccs, mindkét csapatban benne van a gól! Közben Kovácsik ment kicsúszva.
69.Lopes lépett ki, Fiola hatalmasat mentett a tizenhatosunknál.
68.Danko passza után Nego fordult kapura és centikkel lőtt a bal alsó mellé. Ez is nagy helyzet volt!
67.Danko ívelt középre, Barkas szedte össze a labdát Fiola elől.
66.Negot talált lesen egy felívelt labda.
64.Stopira beadása csúszott le, így fölé szállt a labda.
62.Klonaridis helyett Ponce a pályán az AEK-ben.
61.A AEK gólja után átadták a területet a hazaiak és ez így maradt az egyenlítés után is.
58.
58.Összesítésben így 3-2-re vezet az AEK, ha rúgunk még egyet, hosszabbításra állhat a meccs!
57.GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Nego emelte át Barkast gyönyörűen!!! Védőnk a jobb oldalról ment befelé, majd kezdett kisodródni, beadni nem tudta volna egy védő mellett, a legjobb megoldást választotta és a kapuba emelt!
56.Klonaridist szerelte remekül Vinícius.
55.Mantalos szöglete senkinek sem volt jó, a pálya másik oldalán landolt a labda.
54.Danko szöglete veszélytelen volt sajnos.
53.
53.Fiola beadása pattant majdnem a görög kapuba egy védőről.
52.Az eső közben valamelyest csillapodott, de el még nem állt.
51.Livaja egy szóló után betört a tizenhatosunkon belülre, de Juhász és Stopira együttesen megállította a horvát támadót.
48.Mantalos kíméletlenül bevarrta a kapu jobb oldalába a büntetőt, Kovácsik a másik irányba vetődött.
47.Tizenegyes! Fiola rántotta meg Lopest. Védőnk sárgát is kap.
46.Pátkai váltotta Nikolovot a szünetben.
46.Folytatódik a meccs!
45 +1.Vége az első félidőnek.
45.Livaja egy nagy csel után 24 méterről ballal tekert a jobb felső fölé! Nagy helyzet volt.
44.
43.A legurított szabadrúgást 24 méterről Livaja bombázta a blokkba, azaz Kovácsba.
42.Hadzic állította meg szabálytalanul az AEK támadását, sárga.
41.Hatalmas eső jött 10 perce a stadion fölé egyébként.
40.Kovács lövése megpattant egy védőn, így lelassult a labda és könnyedén Barkasé lett.
39.Veszélyes görög kontra indult, de végül helyzetig nem jutottak a hazaiak.
38.Nego kapott sárgát egy szabálytalanság után.
37.Danko szögletét öklözte ki Barkas.
35.Negoval szabálytalankodtak a tizenhatos jobb sarkánál, a szabadrúgást Danko tekerte középre, Stopira érkezett a hosszún, de szabálytalanságot látott a lengyel játékvezető védőnknél, kifelé szabadrúgás.
33.Most Vinícius fejelte ki Mantalos szögletét! Megélénkült a meccs! Helyzet itt is, ott is.
32.Mantalos éles lövése után védett nagyot Kovácsik!
31.Simoes löketét ütötte ki Kovácsik, középre pattant a labda, de lemaradtak róla a hazaiak.
30.Danko szögletét húzta le Barkas.
30.Dankóval szabálytalankodtak 26 méterre az AEK kapujától, hatalmas szabadrúgást eresztett meg a sértett, bravúrral védett Barkas! A jobb felsőből ütötte ki a labdát.
28.Kovács próbálta kiugratni Scsepovicsot, Oikonomou közbelépett.
27.Bakakis beadása magas volt a középen érkezőknek szerencsére.
26.Helyzet! Danko adta be az első szögletünket, ami Livaja fejéről majdnem az AEK kapujába pattant. Az ismétlés már nem volt veszélyes.
25.Megint Hadzic helyezkedett nagyon jól egy hazai beadásnál.
23.Klonaridis vett le mellel egy felívelt labdát, majd egy pattanás után 20 méterről lőtt, fölé.
22.
19.Livaja lépett ki a védők között és nagy helyzetben fölé lőtt, de közben lest jelzett az asszisztens.
18.Most Klonaridis centerezéséről maradt le középen Livaja!
16.Bakakisszal szabálytalankodott Nikolov, a szabadot Mantalos ívelte jobbról a kapunk elé, többen is érkeztek középen, de végül senki nem tudta kapu felé irányítani a labdát.
14.Livaja cseleivel indult egy hazai támadás, aminek a végén Fiola tisztázott.
11.Bakakis ngybedobása sem jutott el a kapunkig.
10.Stopira tisztázott egy újabb lapos beadás után.
9.Hadzic nagyon higgadtan vette át az ötösön Mantalos lapos beadását.
7.Nikolové az első sárga, aki a felezőnél szabálytalanul állította meg a hazai kontrát.
5.Megint Mantalos adott be veszélyesen, ezúttal a másik oldalról, Lopes alig maradt le a labdáról középen.
4.Mantalos végezte el a mérkőzés első szögletét, amit Juhász bólintott ki az ötösről.
2.Egy oldalról érkező szabadrúgást fejelt ki Hadzic a tizenhatos vonaláról.
1.Elkezdődött a meccs!
-5.Érkeznek a csapatok! Hatalmas a hangulat a helyszínen!
-10.Idei idegenbeli mezünkben lépünk pályára, azaz a fehér színűben. Legutóbb a BL-ben a luxemburgi Dudelange otthonában játszottunk ebben a szerelésben.
-15.Mindkét csapat befejezte a melegítést, nemsokára kezdődik a meccs!
-25.Gyűlnek a nézők a stadionban! Attól függően, melyik szervezővel beszéltünk, változtak a várható nézőszámok. Volt, aki 20-25 ezer, de volt, aki 40-45 ezer szurkolót várt ma estére. Hamarosan kiderül, kinek lett igaza!
-30.
-35.Elkezdték a csapatok a melegítést.
-40.A mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Fiola, Juhász, Vinícius, Stopira - Nego, Hadzic, Nikolov - Kovács, Danko - Scsepovics
-45.Játékosaink már megérkeztek a stadionba, a pályát is megnézték.
-50.
-55.24 Celsius-fok van a helyszínen, néha esik az eső.
-60.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat Athénból! Helyi idő szerint 22.00-kor, magyar idő szerint 21.00-kor kezdődik az AEK - Vidi BL-rájátszás visszavágója a Spiros Louis Olimpiai Stadionban!

Marko Nikolics:

„Kétféle érzés kavarog bennem. Először is, büszke vagyok a csapatra, de természetesen szomorú vagyok, hogy nem sikerült odaérnünk a Bajnokok Ligája csoportkörébe. Igaz, szinte senki nem számított arra, hogy egyáltalán idáig eljutunk. Ma is láthattuk, hogy ez a csapat igazi harcosokból áll, a játékosok mindent kiadtak magukból. Emelt fővel, büszkén kell hazamenniük, és remélem, hogy Magyarországon is büszke rájuk mindenki. Gratulálok a srácoknak, de természetesen gratulálok az AEK-nek is a továbbjutáshoz. Remek hangulatban játszhattunk itt, Athénban. Azt nem állítom, hogy mi voltunk a jobb csapat a két meccs alapján, de én úgy gondolom, hogy rosszabbak sem voltunk. A két párharc alatt legalább tíz nagy helyzetünk volt, de csak két gólt szereztünk. Hiányzott egy kis szerencse, valamint az AEK kapusa is nagy bravúrokat mutatott be. Szervezetten játszottunk, talán a görög újságírók és szurkolók sem számítottak arra, hogy az utolsó percig nagy problémákat okozunk majd a helyi bajnokcsapatnak. De itt is és Budapesten is mindenki küzdött az utolsó percig, egy pillanatra sem adta fel senki a párharcot! Rajtuk is látom, hogy szomorúak a kiesés miatt, de már a lefújás után összehívtam őket a kezdőkörben, majd üdvözölték a szurkolóinkat. Itt szeretném átadni speciális köszönetemet annak a csoportnak, akik mindenhová követtek minket a nyár folyamán! Természetesen még semminek nincs vége, most jön a Ferencváros elleni rangadó a bajnokságban, közben pedig az európai sorozatunk is folytatódik, figyelünk az Európa Liga-sorsolására pénteken.”

Marinos Ouzounidis:

„Féltem attól, hogyha gólt szerzünk, idegessé válunk, hiszen nagyon nagy volt a tét, sok minden forgott kockán. Valóban idegesen játszottunk, de ennek ellenére is úgy gondolom, hogy összességben jobbak voltunk ellenfelüknél. Midnenkinek jár a gratuláció, mert sok olyan problémánk volt, amely kivülről nem látszik. De ezeket megoldottuk házon belül, ez összekovácsolta a csapatot. Nem játszottunk ma jól, de a lényeg a továbbjutás. Büszke vagyok a labdarúgóinkra, és mindenki büszke lehet ma az AEK névre és arra, hogy ott vagyunk a csoportkörben. ”

2018. Augusztus 28. 22:58  -  Szerző: Molvidi.hu  -
A Vidi harcosai az Európa Ligában folytatják

Az athéni 1-1-es döntetlennel, 3-2-es összesítéssel az AEK jutott a BL csoportkörébe. Csapatunk remekül játszott a visszavágón is, de nem tudtuk a hosszabbítást kicsikarni, így szeptembertől jön az Európa Liga.

Együttesünk Athénban lépett pályára kedd este a Bajnokok Ligája-rájátszás visszavágóján. Az első mérkőzést Budapesten az AEK nyerte 2-1-re, így előnyből kezdhették a találkozót. A kezdőcsapatunkban egy változás történt, az első meccsen kiállított Huszti helyett Marko Scsepovicsnak szavazott bizalmat Marko Nikolics. Kedd délután elkezdett esni az eső a helyszínen, ami a kezdésre elállt, majd a 30. perc környékén csapott le újra, immár özönvízszerűen.

Danko indította útjára a labdát a nagyjából 40 ezer fanatikus sárga-fekete drukker és a maroknyi Vidi-szurkoló előtt. Az első helyzetecskék a hazaiak előtt adódtak, Hadzic és Juhász is többször helyezkedett remekül a tizenhatosunkon belül. Szinte kétpercenként lőtték be jobbról is, balról is a labdát a kapunk elé a görögök, főleg Mantalos volt elemében.

A 23. percben jött az első lövés, Klonaridis vett le mellel egy felívelt labdát, majd egy pattanás után 20 méterről fölé lőtt. 3 perccel később válaszoltunk, Danko szöglete után Hadzic fejese szállt fölé, úgy hogy egy hazai játékost is érintett a labda. A 30. percben pedig nagyon közel jártunk a vezetéshez: Danko ellen szabálytalankodtak 24 méterre a kaputól, a szabadrúgást a sértett mesterien csavarta el a sorfal fölött, Barkas hatalmas védésel ütötte ki a labdát a léc alól. Az ellentámadás végén Kovácsik védte Simoes löketét, középre ment a labda, de a kipattanóra nem érkezett athéni. A 32. percben Mantalos éles szögből lőtt, Kovácsik megint nagyot védett, közben pedig rákezdett az eső és nagyjából fél óráig megállás nélkül ömlött - jó pár villám kíséretében. A félidő vége előtt Livaja előbb egy szabadrúgást bombázott a sorfalból kirepülő Kovácsba, majd egy csel után 23 méterről tekert a bal felső fölé. 0-0-s állásnál mentek pihenni a játékosok.

Szünetben Pátkai váltotta Nikolovot, a hazaiak nem cseréltek. Alig kezdődött el a második játékrész, amikor előnyhöz jutott az AEK: Fiola rántotta meg Lopes mezét egy beadás után, aki elesett, a lengyel játékvezető pedig büntetőt ítélt. Mantalos kíméletlen volt, óriási erőval lőtt a kapu jobb oldalába, Kovácsik a másik irányba mozdult (1-0).

Az 51. percben Livaja egy szóló után betört a tizenhatosunkon belülre, de Juhász és Stopira együttesen megállította a horvát támadót. 3 perc múlva Fiola beadása pattant majdnem a görög kapuba egy védőről. Az AEK átadta a területet és kontrára játszott, mi pedig köszöntük szépen a lehetőséget és egyenlítettünk. Az 57. percben Danko labdájával Nego indult el a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, kicsit kisodródott, az őt kísérő védő szorításában pedig nem beadni próbált, hanem gyönyörűen a hálóba emelt a kimozduló Barkas fölött (1-1).

Nagyon felpörgött az addig sem eseménytelen meccs, csapatunk pedig rákapcsolt, hogy legalább a hosszabbítást elérje. 10 perccel az egyenlítés után újra Nego volt a főszereplő. Megint Dankotól kapott labdát, amivel kapura fordult és alig lőtt mellé 17 méterről. A 69. percben viszont Lopes lépett ki, Fiola hatalmasat mentett a tizenhatosunknál! A 71. percben, egy szép Kovácsik-kicsúszás után Scsepovics lövését tolta szögletre a görög kapus. A 74. percben megint kapununknak volt dolga, ezúttal Livaja próbálkozását hatástalanította. Simoes távoli - kaput elkerülő - bombájára Danko válaszolt, aki a tizenhatos széléről az oldalhálóba lőtt. A 79. percben Pátkainak lépett oda Simoes, aki sárgát kapott, Lopes pedig sportszerűtlenség miatt pirosat! Danko szabadrúgását viszont megint védte Barkas. Az AEK egyre többet játszott az idővel, mi próbáltunk gólt szerezni, de sajnos nem sikerült az utolsó percekben helyzetig jutnunk, a görög csapat megőrizte a döntetlent és ezzel a vezetését összesítésben.

A 8 perces ráadás végén az AEK örülhetett, ők jutottak a Bajnokok Ligája csoportkörébe, mi az Európa Ligában folytatjuk, aminek sorsolása pénteken 13.00-kor kezdődik. A Vidi remekül játszott mindkét AEK elleni meccsen, de végül a kicsit szerencsésebb csapat, a görög jutott tovább.