Játékvezető:
Pillók Ádám
Asszisztensek:
Buzás Balázs, Medovarszki János
90 +3.Véget ért a találkozó, 3-1-re győztünk, épp olyan eredménnyel, mint ahogyan egy évvel ezelőtt vereséget szenvedtünk. Este Magyar Kupa-sorsolásra kerül sor az ETO-Újpest találkozó után.
88.Nyugodtan csorognak az utolsó percek.
84.

83.Hadzic sárgult be.
83.Durso csúsztatta ki a szögletet.
82.Scsepovics húzott befelé a tizenhatos vonala közelében és eltekerte volna a bal alsóba, Halasi szépen kitolta.
81.Tisztázták a sarokrúgást.
80.Nego továbbra sem hagy ki meccset teljes egészében: Hodzicot váltja.
80.Milanov passzolt Hodzichoz, aki betört a tizenhatosra és újabb szögletet harcolt ki.
78.Hadzic lőtte mellé ezt a kipattanót is.
77.Ezúttal Dlusztus tiszázta Tamás beadását, szöglet.
76.Kifejelték, Hadzic pedig 30-ról durrantott, elsüvített a felső léc fölött!
76.Görgényi fejelt szögletre egy Hangya-beadást.
74.Murai vett le egy passzt, majd Kákonyi elé került a labda, aki tolt egyet és 20 méterről kevéssel a bal kapufa mellé lőtt.
72.Mátyás Zsolt áll be Zsolnai helyére.
72.Zsolnai bombázott fölé egy távoli szabadrúgást.
71.Tujvel hárított egy éles szögből leadott lövést.
69.Juhász jön le, Vinícius a helyén, a csapatkapitányi karszalag is átkerül a frissen beállt bekkre.
66.Huszti helyén Milanov.
64.Hodzic beadása ment el keresztbe.
63.Kettőscsere: Csillag és Durso be, Szabó N. és Varga Sz. le.
62.Hangya csapott le egy labdára és elfutott a védők mellett, ziccerben becsúszva buktatták, de elmaradt a tizenegyes.
59.

58.GÓÓÓÓL!

3-1, Hangya beadását Marko Scsepovics csúsztatta Halasi kapujába.
58.Varga bal oldali beadása kereste Kákonyit, de Tujvel jól lépett ki.
55.Hadzic kísérlete akadt el Hodzicban, lesen.
52.Ezt könnyebben tisztázták.
52.Juhász elől elfejelték, szöglet a túloldalról.
51.Berecz felpasszát Hodzic pörgette a védők mögé Scsepovicsnak, támadónk belépett a tizenhatosra jobb oldalról és megkerülte védőjét, de Szabó Norman szögletre mentett.
49.Rágyújtanak egy dalra a kilátogató Vidi-drukkerek.
46.Folytatódik a mérkőzés!
45 +2.Vége az első játékrésznek, 2-1-re vezetünk a szünetben.
45 +1.Hadzic passza lett hosszú Hangyának.
44.Mezőnyjátékkal telnek a percek.
41.Hodzic fejelt fölé, de szabadrúgást ítél a játékvezető.
40.Szépen folyt végig a vidis lábakon az akció, melynek végén Tamás adott be éles szögből, blokkolták, szöglet.
39.Tujvel húzta le végül a sarokrúgást.
39.Varga beadását Tamás tisztázta helyzetben szögletre.
38.Juhász emelt tökéletesen Hodzic elé, aki a tizenhatoson vehette le a játékszert, de egy védő odaért.
36.Kovács állított meg egy hazai támadást Pintér lerántásával, sárga.
35.Huszti szögletét kifejelték.
34.Hangya beadását fejelték ki szögletre.
33.

32.Szabó Normant buktattuk a tizenhatos sarkának közelében, de a szabadrúgást Scsepovics kifejelte.
31.

31.Ez volt bosnyák támadónk első vidis találata.
30.GÓÓÓÓÓL!

Egy beadás Scsepovics előtt lepattant, majd Hodzic elé pattant, aki 5 méterről lőtt Halasi kapujába. 2-1 ide!
29.Tamás szerzett labdát a tizenhatos magasságában, bal oldalt és belépett a büntetőterületre, Hodzic és Scsepovics érkeztek középütt, de a beadás éppen elakadt Szabó Normanban.
27.Hodzic elé került a labda ziccerben, támadónk tolt egyet a kapu felé és az oldalhálóba lőtt ziccerben.
24.Varga Szabolcsot ápolják hosszan, miután Hangya sárga lapot érően faultolta.
22.

21.Huszti középre adását Juhász kanalazta volna kapura, de blokkolták, majd Hadzic emelt Scsepovics felé ziccerbe, támadónk éppen lemaradt.
21.Újabb szöglet következik, kicsúsztatták a védők.
20.Hodzic forgolódott a tizenhatoson, lövését blokkolták, Berecz az ötösről próbálkozhatott, de abba is beleléptek, szöglet.
19.Kovács passzát Hodzic lőtte fölé 15 méterről.
18.Dlusztus csúsztatott ki egy előreívelést.
15.A szögletet melléfejelték, kirúgás.
15.Zsolnai beadását Tóth Bence tisztázta az ötösön.
12.Scsepovics csapott volna le egy felívelésre, Halasi figyelt és elfejelte előle.
9.GÓL!

Máris egyenlített a Vác, Murai elől pattant Zsolnaihoz a labda, aki átvette és 12 méterről laposan kilőtte a jobb alsót, 1-1.
8.

8.GÓÓÓÓL!

Hangya durálta neki magát és lőtt 23 méterről, a labda a kapu bal oldalában kötött ki. 1-0 ide!
3.Hosszabb támadás végén Hangya emelt Scsepovics felé, aki mellé bólintott.
2.Zsolnai szaladt el a jobb oldalon, majd visszafelé húzott és lőtt, elzúgott a bal kapufa előtt.
1.Elkezdődött a mérkőzés!
-4.Érkeznek a csapatok!
-10.Vége a bemelegítésnek.
-15.

-18.A találkozót Pillók Ádám fújja, segítője két igazán rutinos asszisztens, Buzás és Medovarszki.
-21.Együttesünk 2017-18-ban is a Váccal mérkőzött a Magyar Kupában, akkor a III. Kerület pályáján 3-1-re győztek a Pest megyeiek.
-27.Marko Nikolics vezetőedző Viníciusnak, Fiolának, Pátkainak, Nikolovnak és Milanovnak is pihenőt adott ma Nego mellett.
-32.A hazaiak kezdőjéből Halasi egykoron a Vidi labdarúgója volt, Varga Sz. pedig az utánpótlásunkban játszott, csakúgy, mint Abu Attila. Lassú Zsombor a Vidi II-t hagyta el a nyáron.
-38.A Vác játékosai már melegítenek néhány perce, a mieink most érkeztek ki a pályára.
-42.A Vác az alábbi kezdőt állítja ki: Halasi - Kákonyi, Varga Sz., Zsolnai, Murai, Pintér B., Görgényi, Szabó N., Búrány, Szekszárdi, Dlusztus.
-45.

-49.Először nem játszik végig egy összecsapást a szezonban Loic Nego.
-52.Marko Nikolics kezdőcsapata az alábbi: Tujvel - Hangya, Juhász, Tóth B., Tamás - Huszti, Hadzic, Berecz, Kovács I. - Hodzic, Scsepovics.
-57.A találkozó tétje a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé jutás.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a Szusza Ferenc Stadionból, ahol együttesünk a Vác FC-vel mérkőzik a Magyar Kupában.
Mérkőzés után

A MOL Vidi FC a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé jutott, miután 3-1-es győzelmet arattunk az NB II-es Vác FC felett. A találkozót követően a két vezetőedző, Marko Nikolics, illetve Zoran Spisljak értékelt.

Marko Nikolics:

"Nehéz ritmusban játszunk, ezért is gratulálok a játékosoknak a győzelemnek. A meccs jelentős részét irányítani tudtuk, ez, és természetesen a továbbjutás volt a legfontosabb. Nincs időnk elemezgetni a történteket, hiszen szombaton jön a Paks, majd jövő héten a PAOK és a Mezőkövesd. De hozzászoktunk ehhez, plusz a mai mérkőzést arra is használtuk, hogy kicsit rotáljuk a keretet. Esélyt kaptak azok, akik eddig nem kaptak olyan sok lehetőséget, valamint pihenni tudtak kicsit azok, akiknek a lábában sok játékperc volt. Mit várok a sorsolástól? A sorsolások eddig ebben a szezonban nem kedveztek nekünk, Európában és a Magyar Kupában is a lehetőségekhez képest nehéz ellenfelet kaptunk. Szóval jöjjön, akinek jönnie kell (mosolyg – szerk.).”

Zoran Spisljak:

"A találkozó előtt azt beszéltem meg a fiúkkal, hogy úgy tekintsenek a meccsre, mintha Magyar Kupa-döntőt játszanánk. Úgy vélem, ezzel nem is volt gond, hiszen a korai gólt követően meg tudtuk mutatni a Vidinek, hogy nem dőlhetnek hátra, bármilyen erősek is. Sajnos később másodszor is betaláltak, de ezzel együtt szervezetten futballoztunk, jó iramú mérkőzés volt. A mai összecsapás jó támpontot adott számomra, hogy merre kell tovább építenünk a csapatot a jövőben, az NB II-ben is hasznosítani tudjuk a tapasztalatokat."

Magabiztos továbbjutás a Vác ellen

Hangya találatával szereztünk vezetést, amit Zsolnai egy perccel később kiegyenlített, de Hodzic és Scsepovics góljai már a biztos továbbjutást jelentették a Magyar Kupában.

Tizenegy hónappal azután, hogy az előző idényben a Vác meglepetésre kiejtett bennünket a Magyar Kupából, ismét megmérkőztünk az 1994-ben magyar bajnoki címet szerző alakulattal, ezúttal a 32 közé jutásért. A szerda esti találkozót - akárcsak a tavalyit - semleges helyszínen rendezték, ezúttal a Szusza Ferenc Stadion adott otthont az összecsapásnak.

Váci helyzettel kezdődött a mérkőzés, a 2. percben Zsolnai szaladt el a jobb oldalon, majd visszafelé húzott és lőtt, a labda elzúgott a bal kapufa előtt. Ezután gyors gólváltás következett. A 8. percben Hangya életerős lövését nem tudta védeni a Vidi korábbi kapusa, Halasi Péter, ezzel megszereztük a vezetést (0-1). Nem egészen egy perccel később azonban már 1-1 állt az eredményjelzőn, ugyanis Murai elől Zsolnaihoz pattant a labda, aki átvette azt és 12 méterről laposan kilőtte a jobb alsót (1-1).

A 19. percben Kovács passzát Hodzic lőtte fölé 15 méterről. Tíz perccel később ismét bosnyák támadónk került helyzetbe, ígéretes helyről azonban az oldalhálóba lőtt. A 30. percben viszont már nem hibázott Hodzic, egy elé pattant labdát öt méterről helyezett okosan a váci kapuba (1-2).

Ezzel nemcsak a vezetést, de első vidis gólját is megszerezte. A játékrész hátralevő részében is mi irányítottuk a mérkőzést, voltak szép támadásaink, de vagy az utolsó passzok voltak pontatlanok, vagy a váci védők tudtak tisztázni, így újabb gól nem született a szünetig.

A játék képe a második félidőben sem sokat változott, magabiztosan őriztük az előnyünket, és újabb veszélyes támadásokat is kialakítottunk a váci kapu előtt. Az 58. percben Hangya remek beadását Scsepovics fejelte a kapuba (1-3).

Pár perccel később Hangya került gyanús körülmények között a földre a pályaválasztó váciak 16-osán belül, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

A 71. percben Tujvelnek kellett egy éles szögből leadott bombát bravúrral védenie, majd Zsolnai lőtt kapu fölé egy távoli szabadrúgást. Nem sokkal később Murai vett le egy passzt, majd Kákonyi elé került a labda, aki tolt rajta egyet és 20 méterről kevéssel a bal kapufa mellé lőtt. A 76. percben Hadzic 30 méterről lőtt kapura, a labda nem sokkal suhant el a felső léc fölött. A 82. percben Halasi védte óriási bravúrral Scsepovics bal alsó sarok felé tartó életerős löketét. Az utolsó percek is Vidi-fölénnyel teltek el, de újabb gólt már nem láthattak a nézők.

Csapatunk továbbjutott a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé.