2023. Augusztus 13. 22:55  -  fehervarfc.hu   -   Fotó: fehervarfc.hu

Szalai gólja döntötte el a három pont sorsát.

Varga -- Pálinkás (Tóth 74), Májer (Szűcs 82), Nagy (Szendrei 74), Szalai, Vágó (Horváth 62), Belényesi, Izidorio, Szuhodovszki, Kiss (Meskhi 62), Iyinbor

Fehérvár FC:
Kovács Dániel -- Zeke (Szabó Levente 74), Spandler, Serafimov, Csongvai Áron (Fiola 89) -- Christensen, Deybi Flores -- Schön (Pető Milán 54), Katona Mátyás (Mamoudou Karamoko 54), Kastrati (Kalmár Zsolt 54) -- Kodro
2023.08.13. KecskemétSzéktói Stadion3784 nézőJátékvezetők: Erdös JózsefSzert BalázsHuszár BalázsAndó-Szabó Sándor

Az OTP Bank Liga 3. fordulójának zárómérkőzésén vasárnap éjjel Kecskeméten lépett pályára csapatunk. Bartosz Grzelak a Kovács D. - Csongvai, Serafimov, Spandler, Zeke - Flores, Christensen - Kastrati, Katona, Schön - Kodro tizenegyet küldte pályára kezdőként, a kispadon pedig már ott volt két új igazolásunk, Tóth Balázs és Kalmár Zsolt!

A mérkőzés hazai lövésekkel kezdődött, a 8. percben Kiss Bence, négy perccel később Nagy Krisztián lövését védte magabiztosan Kovács Dániel. A 13. percben Schön vette célba a bal alsót 20-ról, nem sokat tévedett. A félidő felénél újabb két hazai lövést jegyezhettünk fel, először Szuhodovszki lövését védte Kovács, majd fél óra játékot követően Szalai próbálkozott, de nem talált kaput. A 34. percben azonban egészen közelről már betalált Szalai - egész hihetetlen találatot szerzett a hazai hátvéd. Iyinbor fejese a kapufára, onnan Csongvai hátára, onnan megint a kapufára, majd Szalai elé pattant, aki nagyjából 30 centiről természetesen nem hibázott (1-0). Az első félidő hajrájában Christensen lőtte ki az oldalhálót, majd Kodro lövésénél blokkolt nagyot Iyinbor, egy perc hosszabbítás után Erdös József pedig lefújta az első játékrészt.

Cserék nélkül folytatódott a mérkőzés a szünet után, vezetőedzőnk azonban ezt követően hamar változtatott, ráadásul hármat is. Debütált Kalmár Zsolt, aki Katona helyett érkezett, míg Pető és Karamoko Kastratit és Schönt váltotta az 53. minutumban. Kalmár első labdaérintése egy remek szabadrúgás volt, amelyet Serafimov fejelt kapura, Varga védett, majd Kodro Pető fejese után került helyzetbe az 54. percben, de kapásból kapu fölé lőtte a labdát. Ezután Nagy Krisztián fejese ment Kovács kapuja fölé. Majdnem egy órája játszottak a csapatok, amikor Pető vállalkozott lövésre 20-ról, de Varga Bence leért a lapos labdára. A 61. percben Szuhodovszki lőtt nagy kapufát, pontosan a 16-os vonaláról. Négy perccel később Kalmár szabadrúgását öklözte ki Varga, a kontrából Horváth lőtt 18-ról, Kovács védeni tudott.

A 70. percben jártunk, amikor Karamoko és Kodro érintése után Kalmárhoz került a labda, aki háttal a kapunak próbálta a hálóba húzni juttatni a játékszert, azonban Varga védeni tudott. A 73. percben Csongvai beadása után Kodro vetődve érte el a labdát, Varga már verve volt, de a kapufa megmentette a góltól a kecskemétieket. A helyzet után Szabó Levente tért vissza sérülése után a pályára, ő Zeke Máriót váltotta. Tíz perc volt hátra a rendes játékidőből, amikor Csongvai távoli szabadrúgása zúgott el a baloldali kapufa mellett. A 83. percben Tóth Barna közeli lövése nem a kapufa mellett, hanem a kapufán csattant, kirúgással jöhettünk, majd Fiola Attila érkezett Csongvai Áron helyére. Az utolsó percekben mindent egy lapra feltéve támadtunk, két pontrúgásnál még Kovács Dániel is felment fejelni, Pető Milán lövőhelyzetbe is került egy ívelés után, de a fiatal középpályás nem talált kaput, 1-0-ra nyert a KTE.