2022. Szeptember 06. 11:00  -  Wéninger Ákos   -   Fotó: molfehervarfc.hu
UP: Győzelemmel kezdett a Vidi U17-es csapata a kiemelt bajnokságban

Utánpótláscsapataink jól kezdték a 2022/2023-as szezont. Balaskó Milán két nap alatt eredményes volt az U15-ös és az U14-es csapatunkban is, Csanádi Kata Róza pedig két meccsen 8 gólt szerzett U14-es leány-csapatunkban.

A hétvégén elkezdődött az utánpótlásbajnokság, a Vidi - egy korosztály kivételével - az alap csoportban szerepel, U17-es együttesünk viszont a legjobbak között fog ebben a szezonban versenyezni és Arany Dávid együttese győzelemmel rajtolt a kiemelt csoportban.

U19 Alap csoport, 1. forduló (2022.09.03. 11:00)
MOL Fehérvár FC - Várda Labdarúgó Akadémia 1-2 (0-2)

Vajda Gusztáv együttese már a 2. percben hátrányba került és a szünetig a vendégek büntetőből újabb gólt szereztek. A második félidőben Horváth Ákos találatával tudtunk szépíteni.

U17 Kiemelt csoport, 1. forduló (2022.09.03. 10:00)
MOL Fehérvár FC - III. Kerületi TVE 2-1 (0-0)

Az első játékrész gól nélkül zárult, a második félidő eleje azonban gyors gólváltást hozott: előbb Szép Márton találatával vezetéshez jutottunk, majd néhány perccel később egyenlítettek az óbudaiak, a hajrában azonban Cserkuti-Németh Olivér megszerezte a győztes gólt a Vidi számára.

U16 Alap csoport, 1. forduló (2022.09.03. 13:00)
MOL Fehérvár FC - Sajóvölgye Focisuli 5-1 (5-0)

A Nagy Lajos - Zimmermann Tamás páros által irányított U16-os együttesünk remekül kezdte a mérkőzést, 29 perc elteltével már 5-0-ra vezettek a fehérvári fiatalok. A gólgyártást Lieber Károly Mihály kezdte meg a 6. percben büntetőből, 4 perccel később Nagy Dániel volt eredményes, majd a következő 20 percben Gueth Patrik mesterhármast szerzett. A második félidőben a vendégek megszerezték a becsületgólt.

U15 Alap csoport, 1. forduló (2022.09.03. 12:00)
Békéscsaba 1912 Előre SE - MOL Fehérvár FC 0-5 (0-3)

Az Andorka Péter - Palkovics István edzőpáros fiatal csapata Békéscsabán kezdte el az új szezont - nem is akárhogy! A mieink már a 3. percben megszerezték a vezetést Andók Bertold találatával, majd a 18. percben Balaskó Milán is bevette a hazaiak kapuját, két perccel később pedig Nimsz Benedek értékesített egy büntetőt. A második félidőben újabb két gól szereztünk, Andók Bertold az 50. percben, Bordács Zoltán pedig a 73. percben volt eredményes.

U14 Alap csoport Nyugat, 1. forduló (2022.09.04. 10:00)
Budafoki LC - MOL Fehérvár FC 1-4 (0-2)

A Tiber Krisztián - Gál Péter duó által irányított U14-es együttesünk is sikerrel vette az első akadályt. A 8. percben Domján Loránd értékesített egy 11-est, majd a 29. percben Vincze Dániel duplázta meg az előnyünket. Szünet után az a Balaskó Milán is betalált a hazaiak kapujába, aki egy nappal korábban az U15-ös csapatunkban is gólt szerzett bajnoki mérkőzésen, majd szépítettek a hazaiak, végül a 77. percben Réthy Dávid Tamás beállította az 1-4-es végeredményt.

U13 Észak-Nyugat csoport, 1. forduló (2022.09.03. 12:00)
CREDOBUS Mosonmagyaróvár - MOL Fehérvár FC 1-2 (1-2)

A Horváth Zoltán - Tóth József edzőpáros csapata Mosonmagyaróváron kezdte a szezont. A 14. percben Gulyás Hunor, a 17. percben pedig korábbi kiváló támadónk, Sitku Illés fia, Sitku Zoárd Illés vette be a hazaiak kapuját, ezt követően csak a szépítés jött össze a Mosonmagyaróvárnak.

U12 Észak-Nyugat csoport, 1. forduló (2022.09.03. 12:00)
CREDOBUS Mosonmagyaróvár - MOL Fehérvár FC 2-1 (2-1)

A Rehák Viktor - Csrepka Tamás páros által irányított legfiatalabb versenyző korosztályunk is Mosonmagyaróvárra látogatott az első fordulóban és bár Munkácsi Milán góljával mi jutottunk előnyhöz, a hazaiak rövid időn belül fordítani tudtak és végül győztesen hagyták el a pályát.

U19 Leány regionális Dél-Nyugati csoport, 1. forduló (2022.08.28. 17:00)
MOL Fehérvár FC - Paksi SE 6-2 (3-2)

A nyitófordulóban a paksi hölgyek már a 2. percben megszerezték a vezetést, azonban a Vidi egykori játékosának, Toldi Gábornak a 17 esztendős lánya, Toldi Dorina a 4. és a 7. percben is eredményes volt, majd a 19. percben Mindenszki Elektra is bevette a paksi kaput. A vendégek nem adták fel és a szünetig szépíteni tudtak, ám a második játékrészben Mindenszki Elektra újabb két gólt szerzett, így mesterhármasig jutott a mindössze 14 esztendős játékos, a 6-2-es végeredményt Bakó Alexandra Klára büntetőből állította be.

U14 Leány regionális HNP Észak-Nyugati csoport, 1. forduló (2022.08.28. 16:00)
Budaörs - MOL Fehérvár FC 0-7 (0-2, 0-5, 0-7)

(Az U14-es leány bajnokságban ettől a szezontól kezdve nem 2x35 percet játszanak a csapatok, mint a korábbi években, hanem 3x25 percet.)

A nyitó fordulóban Budaörsre látogattunk és nagyon magabiztos sikert arattunk, köszönhetően elsősorban a 12 éves Csanádi Kata Rózának, aki öt gólt szerzett ezen a meccsen. Rajta kívül Kiss Kata és Sárosdi Patrícia voltak még eredményesek.

U14 Leány regionális HNP Észak-Nyugati csoport, 2. forduló (2022.09.04. 16:00)
MOL Fehérvár FC - Illés Akadémia-Viktória 6-1 (2-0, 5-0, 6-1)

A második fordulóban is nagyon magabiztosan nyert az U14-es leány-csapatunk. Csanádi Kata Róza ezúttal mesterhármasig jutott, de ismét eredményes volt Sárosdi Patrícia is, valamint feliratkozott a gólszerzők közé Szölősi Blanka Zsófi és Pajor Noémi is.

U16-os leány-csapatunk 2022. szeptember 10-én kezdi a bajnokságot.