2015. November 18. 22:45  -  Gressó Gergely   -   Fotó: vidi.hu
Horváth Ferenc: „A két mérkőzés alapján megérdemelten jutottunk tovább“

Vezetőedzőnk és Mészöly Géza értékelte a szerdai kupameccset.

Horváth Ferenc: „Az első negyvenöt perc langyosra sikerült, nagy dolognak tartom, hogy egy rossz első félidő után változtatni tudtunk.  Összességében úgy érzem, hogy a két mérkőzés alapján megérdemeltem jutottunk tovább, hiszen Szombathelyen nyerni tudtunk, itt pedig a második félidőben rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. Igaz, a mai nap is csak egyszer találtunk be, de maga a játék a második játékrészben meggyőző volt. A szünetben elmondtam a srácoknak, hogy változtatnunk kell a játék ritmusán, különben nem juthatunk tovább. Ezt láthatólag megértette a csapat, mert teljesen más felfogásban játszottunk a meccs második felében.“

Mészöly Géza: „Az első félidőben többet birtokoltuk a labdát, de a szünetben azt kértük a játékosoktól, hogy próbáljanak élesebben, gólratörőbben játszani, mert ezt kicsit hiányoltuk addig. Ennek ellenére bent ragadtunk az öltözőben és öt-hat percig a Vidi több helyzetet is kialakított, a bekapott gól után viszont el tudtunk indulni előre. A végén még arra is meg lett volna a lehetőség, hogy kiharcoljuk a továbbjutást, ez nem sikerült – de azt is pozitívan értékelem, hogy az utolsó percekig harcban voltunk érte. Most sajnálhatjuk igazán a hazai meccset, mert egy otthoni 0-0 után most ott lehetnénk a következő körben. Mindennel együtt azt tudom mondani, hogy a csapat nagyon klasszul játszott, többen is éltek a megkapott lehetőséggel, készen állunk arra, hogy az utolsó öt bajnoki fordulót eredményesen vívjuk meg.“