Ajánld ismerősödnek!
Az ajánlást sikeresen elküldtük!
Bojan Djordjic a beilleszkedéséről, az eddigi sikereiről, a svéd bajnokságról és persze a jövő heti EB-selejtezről.
- Mennyire sikerült Magyarországon, közelebbről Székesfehérváron letelepedned?
+ Jól haladok. Mindig nehéz, amikor az ember új helyre kerül, pláne, ha ez egy új országot is jelent, ahol másmilyenek az emberek és a nyelv. A magyar a legnehezebb nyelv, amivel eddig találkoztam, de gyanítom néhány hónap múlva már „nem adnak el”, ha magyarul kell beszélnem. A csapatba történő beilleszkedésben az egyik legnagyobb nehézséget az jelentette, hogy a felkészülési időszak vége felé érkeztünk ki az ausztriai edzőtáborba, nem sokkal a Maribor elleni Európa Liga mérkőzések előtt, amelyek ráadásul nem úgy sikerültek, ahogy sokan várták tőlünk. Én azonban azt mondom, jó tapasztalatszerzési lehetőség volt ez a két meccs, s ha jövőre ismét indulunk valamelyik kupában – és ebben biztos vagyok – kamatoztatni tudjuk majd a tapasztalatokat. Visszatérve a kérdésre, minden rendben van, itt a barátnőm, elkezdtük berendezni az új otthonunkat és a szüleim is jártak már Fehérváron. Mindez pozitívan hat rám. Remélem a közönség is hamarosan a legjobb oldalamról ismerhet meg a mérkőzéseken!
- Mi volt a fő ok, amiért a magyar bajnokságot választottad, ahol nem sok skandináv fordult meg eddig?
+ Igazából nem is vagyok skandináv, hiszen Szerbiában születtem és ma is ott él a nővérem, illetve a nagyszüleim. Leginkább azért esett Fehérvárra a választásom, mert úgy látom, a Videoton egy felemelkedő ágban lévő csapat. Svédországban ugyan nem sokan hallottak róla, de ez nem jelent semmit. Mégis mire gondolok? Ott van például a román bajnokságban a Kolozsvár együttese. Róla sem tudtak sokáig semmit Európában. Ők meg csak vették a játékosokat, válogatottakat és külföldieket egyaránt és az emberek azt kérdezték: mit akarnak ezek? Eltelt néhány év, s most meg lehet nézni, hogy a korábbi nagymenő Steaua visszaszorult a Cluj-zsal szemben, amely évről évre nyeri a bajnokságot és nemzetközi szinten sincs szégyenkeznivalója. Magyarországon is valami ilyesmi zajlik most. A nagy, fővárosi csapatok letűnni látszanak és a helyüket a vidékiek veszik át, amelyek között bizony ott van a Videoton!
- Milyenek voltak az első benyomásaid a Videoton hátteréről, a körülményekről?
+ Szerintem remek lehetőségek vannak a klubnál, különösen kiemelném a felcsúti akadémia kiváló pályáit, felszereltségét – ideértem az orvosi műszereket is, amelyekkel komoly felméréseket tud végezni az ott dolgozó szakember -, az egész komplexumot. Nem láttam még ilyen edzőcentrumot Európa ezen részén, de Svédországban, Angliában sem. Véleményem szerint az a fajta felkészülési lehetőség, amelyet egy ilyen létesítmény nyújtani tud, máris egy lépést jelenthet a magyar foci újjászületésének útján, s reményeim szerint a sikerekhez a Videoton is hozzá tud majd járulni a maga eredményeivel.
- Összehasonlítanád a magyar és a svéd bajnokságot?
+ Svédországban „sűrűbb” a mezőny. Ott is vannak persze nagy klubok, mint a Stockholm, a Malmö, vagy éppen a Helsingborgs. De homogénebb az egész bajnokság, sosem lehet tudni, ki lesz a befutó a végén, kik kerülnek még dobogóra, vagy ki esik ki. Itt, mindenki három csapatról beszél, a Vidiről, a Debrecenről, meg a Győrről. Rajtuk kívül esetleg beleszólhat a végső sorrendbe az Újpest, esetleg a Fradi, de azt hiszem, ennyi.
- Térjünk vissza hozzád: melyek voltak eddigi futball karriered legnagyobb pillanatai?
+ Kettőt emelnék ki. A Manchester színeiben játszottam a Tottenham ellen. Szerintem sok gyerek álmodik arról a grundokon, hogy egyszer egy ilyen nagy csapatban játszhasson a világ egyik legjobb bajnokságában. Büszke vagyok arra, hogy ha valaki, mondjuk száz év múlva kinyitja a futball történetének nagykönyvét, abban az én nevem is ott szerepel majd a Premier League-ben ennél a meccsnél. A másik pedig, hogy tavaly megnyertük a svéd bajnokságot a Stockholm csapatával.
- Jövő héten a magyar válogatott a svédek ellen játszik EB-selejtezőt. Mit gondolsz, ki lehet a legveszélyesebb, akire oda kell figyelnie a magyaroknak?
+ Egyértelmű a válasz: Zlatan Ibrahimovic. Tudom, hogy szeret a magyarok ellen játszani, aminek az oka, hogy rendszeresen fontos gólokat szerez ellenük. Így volt ez legutóbb is. A másik, akire érdemes figyelni, Emir Bajrami, aki fiatal és tehetséges játékos, engem egy kicsit Dzsudzsák Balázsra emlékeztet.


Bojan Djordjic családja eredetileg szerb, ám játékosunk, édesapjának köszönhetően 12 éves kora óta Svédországban él.

Csütörtökön Djordjiccsal és Bozsoviccsal találkozhatnak a szurkolók.

Bojanon kívül sokan várták azt a pillanatot, amely tegnap elérkezett. Hogy érezte magát első sóstói mérkőzésén a középpályás?

Ha valaki apja fia, akkor Bojan Djordjic biztosan az, s így a család neve továbbra is jól cseng a labdarúgásban.

A Svédországból érkezett középpályás a látottak és a tapasztaltak alapján komoly klubnak tartja a Videotont.