2021. Április 19. 09:00  -  Wéninger Ákos   -   Fotó: molfehervarfc.hu
Drámai körülmények között a 92. percben kapott góllal kapott ki Bicskén a Vidi II

Fiatal csapatunk kétszer is vezetett, az utolsó percben azonban a hazai csapat szerezte meg a győztes gólt.

NB III Nyugati csoport, 2020-2021, Tavaszi szezon, 30. fordulóMeccs center
3-2
(0-0)
Dencinger 69, Kürti 83, Sötét 92
Bicskei TC:
Kertészn -- Dencinger, Kákonyi, Varga (Németh 58), Sötét, Farkas (Kürti 58), Mlinárcsik (Pekowski 63), Vékony, Peinlich (Lassú 46), Radó, Lencsés
Horváth 64, Dékei 79
MOL Fehérvár FC II:
Dala -- Kojnok, Elek, Horváth (Dékei 65), Major (Fodor 46), Tóth Tamás Vid, Tóth, Tóth Bence (Szileszki 65), Tarnóczi, Horváth, Gulyás
2021.04.18. BicskeBicskei SportpályaJátékvezetők: Kubicsek MátéDeme RajmundRózsás Rita

Vasárnap délután NB III-as együttesünk a Bicske otthonában lépett pályára. A Bicske a 13. helyről, mi pedig a 10. helyről várhattuk a találkozót.

Az első játékrészben sokkal többet birtokoltuk a labdát ellenfelünknél, a Bicske azonban rendkívül szervezetten védekezett, nehezen találtuk a rést a védelmükön. A 13. percben Tóth Tamás fejelt alig kapu mellé egy szélről érkező beadást, majd nem sokkal később Horváth Barnabás távoli szabadrúgása a felső lécen csattant, a kipattanóra Elek Ákos érkezett, 8 méteres fejesét azonban védeni tudta a hazaiak kapusa. A Bicske az első 45 percben nem jelentett veszélyt a kapunkra, mezőnyfölényünket azonban mi sem tudtuk gólra váltani, így 0-0-ás döntetlennel vonultak félidei pihenőre a csapatok,

A második játékrészt végig szakadó esőben játszották a felek, de a játék képe sokáig nem változott, mi birtokoltuk többet a labdát, a hazaiak pedig masszívan védekeztek. A 64. percben aztán megszereztük a vezetést, egy szép támadás végén Horváth Barnabás lőtt 13 méterről a rövid felső sarokba (0-1). Ez volt fiatal középpályásunk első NB III-as találata. Nem örülhettünk azonban sokáig, öt perccel később ugyanis egy védelmi megingásunkat kihasználta a Bicske, Dencinger 16 méteres lapos lövése egy védőn megpattanva került a kapunkba (1-1). Bő 10 perccel később újra nálunk volt az előny, a csereként pályára lépő Dékei Márk lőtt 17 méterről óriási gólt (1-2). A 81. minutumban a hevesen reklamáló hazai vezetőedző, Csordás Csaba fél perc alatt kapott két sárga lapot, így a korábbi Vidi-játékos már a lelátóról figyelhette, ahogy a 83. percben Kürti távoli lövése két védőnkön is megpattanva a léc alá vágódott (2-2).

A 90. percben Dala Martin óriási bravúrt mutatott be, amikor az egyik hazai támadó kilépett védőink közül és egyedül vezette a labdát a kapunkra. Úgy tűnt már, hogy egy ponttal távozunk Bicskéről, azonban a 92. percben egy előre vágott labda a vizes talajról az egyik védőnk kezére pattant, a játékvezető pedig büntetőt ítélt, amit Sötét Dávid magabiztosan értékesített.

Második csapatunk drámai körülmények között veszített Bicskén, javítani vasárnap délelőtt Székesfehérváron, a Ménfőcsanak ellen lehet.

Szalai Tamás: "Fiatal csapatom 80 percig kontrollálta a mérkőzést. Mindent, amit előre megbeszéltünk, végrehajtottak a srácok. Jól dolgoztak, két szép átlövésgólt sikerült szereznünk a mérkőzés nagy részében masszívan védekező ellenféllel szemben, de az utolsó tíz percben a koncentráció hiánya miatt sajnos két hibát vétettünk, ami megpecsételte a sorsunkat. Dolgozunk tovább, vasárnap hazai pályán javíthatunk."