2020. Október 26. 11:53  -  Wéninger Ákos   -   Fotó: molfehervarfc.hu
Megszakadt a Vidi II nyolc mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata

A 3. helyen álló Lipót SE 2-0-ra tudott nyerni vasárnap Székesfehérváron.

Dala -- Illés, Hajdinger (Menyhárt 57), Vágó, Dékei (Tóth Bence 57), Kövesdi, Futács, Rónaszéki (Molnár 46), Elek, Zólyomi, Kojnok
Kószás 9, Szabó 44
Lipót SE:
Dénes -- Simita, Tóth, Füredi (Winkler 80), Kószás, Varga (Schillinger 69), Szabó (Harsányi 76), Kovalovszki, Zámbó, Farkas, Sváb
2020.10.25. SzékesfehérvárMOL Aréna Sóstó edzőpályaJátékvezetők: Gál PéterKovács Brankó KrisztiánVad Anita

Kiváló szériában várta Toldi Gábor fiatal csapata a Lipót SE elleni vasárnapi NB III-as bajnokit, ugyanis a Vidi II augusztus 26-a óta nem szenvedett vereséget. Ezúttal azonban több alapemberét is nélkülöznie kellett második csapatunk vezetőedzőjének, de így is pontszerzési reményekkel lépett pályára a Vidi II.

A Lipót SE kezdte jobban a meccset, egy gyors kontra végén Kószás talált 10 méterről a kapunkba a 9. percben (0-1). A folytatásban egyre többet birtokoltuk a labdát, de viszonylag kevés lehetőségünk adódott a gólszerzésre, ám két gyanús eset is történt a lipóti büntetőterületen belül. A 18. percben előbb Futácsot rántották le a 16-oson belül, majd tíz perccel később Elek vezette a kapusra a labdát, a kifutó hálóőr elkaszálta játékosunkat, ám mindkét eset után néma maradt a játékvezető sípja. Ezúttal egyébként játékban nem sikerült azt a teljesítményt nyújtania együttesünknek, amely az elmúlt hetekben jellemző volt a csapatra, a vendégek magabiztosan védekeztek, kontráik pedig rendkívül veszélyesek voltak. A szünet előtt egy perccel a góllövőlista éllovasa, Szabó Lukas két csel után kilőtte a jobb alsó sarkot 15 méterről (0-2).

Szünet után nem sokat változott a játék képe, továbbra is többet birtokoltuk a labdát, de az ellenfél kapujára nem igazán jelentettünk veszélyt. A 68. percben Kövesdi tört be szép cselekkel a 16-oson belülre, majd egy védő szorításában a földre került, de a játékvezető ezúttal sem látott szabálytalanságot, az eredmény pedig már nem változott a mérkőzés végéig.

Csapatunk nyolc veretlenül megvívott bajnoki után szenvedett ismét vereséget. Legközelebb vasárnap délután Sopronba látogat a Vidi II.