Berke Balázs
Buzás Balázs, Szert Balázs
Vígh-Tarsonyi Gergő
Farkas Ádám, Pillók Ádám
90 +4.Vége a meccsnek. Az utolsó percekben két szögletet is elvégezhettünk, de nem sikerült az egyenlítés.
90 +1.Futács kapott sárgát.
90.4 perc a hosszabbítás.
88.Isael büntetőjét Kovácsik óriási bravúrral kivédte!!!
87.Elek szabálytalankodott a 16-oson belül, 11-es és piros lap!

74.Civic lőtt éle szögből kapu mellé.
73.Boli lapos lövése nem okozott gondot Kovácsiknak.
67.Berke játékvezető kiállította a kispadról csapatunk felszerelés-menedzserét, Lakatos Róbertet.
64.Hangya kapott sárgát.
61.Hodzic helyére Nikolics állt be.
58.

56.Hodzic kapott sárgát.
52.GÓL!

Gyors ferencvárosi kontra végén Zubkov lőtt közelről a kapunkba egy szélről érkező beadást követően!
48.Houri ívelt kapu elé egy szabadrúgást, Elek fejelte kapura a labdát, Dibusz védett.
46.Csere nélkül folytatódik a meccs.
45.Vége az első félidőnek.
44.Petrjak végzett el egy szögletet, de előtte jól megdobálták a szögletzászlónál a hazai drukkerek söröspoharakkal.
40.Isael távoli lövését Kovácsik védte bravúrral.
39.Musliu vetődött önfeláldozóan Isael bombájába, ezzel gólveszélytől mentette meg a kapunkat.
37.Kemény meccs, újabb sárga, aki kapja: Otigba
35.Isael lőtt 20 méterről kapura egy szabadrúgást, Kovácsik szépet védett.
34.Musliu kapott sárgát.
33.Zubkov került ajtó-ablak helyzetbe, 5 méterről oda lőhette volna, ahova akarja, ehelyett a beadást választotta, de lefüleltük.
30.Elek is kapott egy sárgát.
29.Boli sárgult be.
26.

21.Hodzic hozta játékba a bal szélen érkező Hourit, aki tolt egyet a labdán, majd 13 méterről kapura lőtt, nem sokkal ment mellé a löket.
20.Tokmac került ziccerbe, 14 méterről hatalmas kapufát lőtt.
18.

16.Tokmac mutatott be szép cseleket, majd kapura lőtt 15 méterről, Kovácsik hatalmasat védett.
13.Stopira cselezte be magát a hazai 16-oson belülre, majd jobbal kapura lőtt, a labda egy védőről Hodzic elé pattant, aki kapura ollózott, de DIbusz magabiztosan fogta meg a labdát.
12.Civic kapott sárgát.
10.A fehérvári drukkerek szinte teljesen megtöltötték a vendégszektort, lehetnek körülbelül 800-an, és nagyszerűen szurkolnak.
5.Elek vágott ki egy szélről érkező beadást az ötösünk környékéről.
2.Petrjak kapott remek labdát a jobb szélen, csinált egy cselt befelé, majd 15 méterről kapura lőtt, Dibusz védett, a ferencvárosi drukkerek pedig kifütyülték egykori kedvencüket.
1.Mi kezdtük a meccset!
-2.Érkeznek a csapatok, a hazaiak zöld-fehérben, mi piros-kékben. Közben a hazai ultrák a kapu mögött óriási görögtűzzel fogadták a pályára vonuló csapatokat.
-15.

-25.Ma este negyedik alkalommal vezet Fradi - Vidi rangadót az élvonalban Berke Balázs sporttárs.
-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-35.Fiola Attila a hétközi kupameccsen sérült meg, szerencsére nem súlyosan, de ma este még nem áll készen a játékra. Vinícius a Mezőkövesd elleni bajnokin rúgást kapott a vádlijára, csonthártya- és izomzúzódást szenvedett, emiatt ő sincs ott a mai keretben - tudtuk meg dr. Kovács Tibor csapatorvostól.
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Hangya, Juhász, Musliu, Stopira - Pátkai, Elek - Petrjak, Kovács, Houri - Hodzic
-50.
-65.Köszöntünk benneteket a Groupama Arénából, ahol együttesünk 19:30-as kezdettel csap össze a Ferencvárosi TC együttesével!

Joan Carrillo:

"Azt kaptuk, amit vártunk, egy kemény mérkőzést egy jó csapat ellen. A védekezést sikerült többé-kevésbé megszervezni, de támadásban többet kell mutatnunk. A Ferencvárosnak érzésem szerint az első félidőben volt több lehetősége, mégis a második játékrészben szerezték meg a győzelmet jelentő gólt. A párharcokban jobb volt a hazai csapat, mi a játékra szerettük volna helyezni a hangsúlyt, de ma sok technikai hiba csúszott a passzokba és a labdavezetésekbe is. Előre cseréltünk, mert nyerni jöttünk, de a változtatások után is megmaradtak a hibák. Jelen pillanatban nem hátrányon jár a fejem, hanem azon, hogy megfelelő regeneráció után jó állapotban legyünk a szerdai, Újpest elleni kupameccsen és a szombati bajnokin. Tudom, hogy hat pont jelenleg a Ferencváros előnye, amely akár még nőhet is, ha megnyerik az elmaradt találkozókat, de a klubnál mindenki harcol a végsőkig a bajnoki címért.”

Sergei Rebrov:

"Három nagyon fontos pontot szereztünk ma. Egyértelműen számítottam arra, hogy ilyen lesz a mérkőzés képe, ezt jeleztem is előre a labdarúgóimnak. Kihangsúlyoztam, hogy labdavesztés esetén is presszingelni kell, muszáj nyomást helyezni az ellenfélre. Egyébként azt gondolom, hogy a Vidi terve az volt, hogy futballozzon, de semlegesítettük a játékukat, nem hagytuk focizni őket. Intenzívek voltunk, sok energiát fektettünk a játékunkba, nagy élvezettel játszottunk. Érthető, hogy ma ünneplünk, de holnaptól a Mezőkövesd elleni mérkőzésre készülünk, hiszen mit ér ez a három pont, ha a jövő héten elveszítjük?"

2020. Február 15. 21:45  -  Szerző: Guber Péter  -
Egygólos vereség a Ferencváros otthonában

Zubkov találata döntött a rangadón.

Az OTP Bank Liga 21. fordulójában került sor a 2019-20-as szezon második Ferencváros elleni rangadójára, együttesünk ezúttal idegenben, a Groupama Arénában lépett pályára. Ez volt a két együttes 100. találkozása az élvonalban.

Joan Carrillo vezetőedző ezúttal nem számíthatott a hosszabb ideje sérült Géresi Krisztián és Huszti Szabolcs mellett Boban Nikolovra, Nego Loicra, Rus Adriánra, Vinícius Paulóra és Fiola Attilára sem. Kezdőcsapatunk így az alábbi volt: Kovácsik - Hangya, Juhász, Musliu, Stopira - Pátkai, Elek - Petrjak, Kovács I., Houri - Hodzic.

A Ferencváros a legutóbbi, Honvéd elleni bajnokijukon is felállított csapattal kezdett: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Otigba, Civic - Sigér, Kharatin - Isael, Nguen, Zubkov - Boli. Somália és Skvarka nem kerültek meccskeretbe, Dvali hosszabb ideje nem lépett pályára.

A 3. percben a miénk volt a meccs első lehetősége: Petrjak egy biciklicsel után ballal, 18 méterről lőtt, Dibusz lehúzta. Nem sokkal később Isael éles beadását ütötte el Kovácsik, majd Elek tisztázott. Lüktető maradt az összecsapás, a 15. percben Tokmac Nguen lőtt 16-ról, Kovácsik kiütötte, Stopira pedig takarított. A 18. percben Civic lövése pattant meg egy védőnkön, így az oldalhálóban kötött ki a labda.

A 20. percben Tokmac kapott jó indítást és Musliu szorításában lőtt, a kapufáról kipattant a labda. A 21. percben Hodzic kapott remek felpasszt, majd Houri is felzárkózott, aki hamarosan meg is kapta a játékszert. Blazic-ot egy biciklicsellel megverte, de ballal nem tudta kapura irányítani, mellé ment a lövés.

A 32. percben Isael tette le a labdát Zubkovnak, aki 8 méterről, jobbról a lövés helyett a passzt választotta, de Elek belenyúlt a labdába, így odalett a lehetőség. A 35. percben Boli buktatásáért Musliu sárgult be, Isael 17 méteres szabadrúgása viszont Kovácsik kezében halt el. A 40. percben Isael lőtt váratlanul, 33 méterről, kapusunk elindult a jobb oldalra, de a labda visszakanyarodott középre, hálóőrünk visszanyúlva kiütötte, majd Boli paskolta fölé a kipattanót.

A 47. percben Petrjakot rúgta meg Otigba - akinek volt már egy sárga lapja -, de csak szabadrúgás következett, kártya nem villant. Houri ívelte középre a szabadrúgást, amit Elek nagyon tisztán bólintott rá, de Dibusz fogta.

Az 51. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros. Tokmac kapott indítást védelmünk jobb oldalán, az alapvonalról középre játszott, Juhász hozzáért, a hosszún Zubkov érkezett és a kapuba passzolt (1-0).

A 61. percben cseréltünk először: Hodzic helyett Nikolics érkezett. A 65. minutumban Berke játékvezető reklamálásért kiállította kitmanünket, Lakatos Róbertet. A 73. percben Isael trükközései nyomán Boli elé került a labda, a támadó 18-ról lőtt, nagyon gyengén, Kovácsik felszedte. Pár perccel később Civic labdaszerzés után lőtt, 15 méteres kísérlete keresztbe ment a kapu előtt, Zubkov nem érte el a hosszún.

A 75. és a 81. percek között főleg a cserékkel telt az idő: Milanov Hourit váltotta, Tokmac helyére Varga jött, Lovrencsics pedig Botka kedvéért hagyta el a gyepet. A 82. minutumban 21 méterről Zubkov kísérletezett, Kovácsik kitolta. Nem sokkal később Petrjak-Futács változtatással zártuk a cserék sorát, míga a Ferencváros a 86. percben Boli-Frimponggal tette meg ugyanezt.

A 87. percben Elek küzdött Vargával, aki a tizenhatosra belépve elesett, Berke játékvezető büntetőt ítélt, középpályásunkat pedig második sárga lappal kiállította. A büntetőt Isael a bal alsóba szánta, de Kovácsik bravúrral kiütötte. Fellazult a védekezésünk az utolsó percekre, a 90. minutumban Zubkov nem találta el igazán jól helyzetben, majd Kharatin bombázott mellé.

A 94. percben Milanov szöglete sokáig pattogott középen, majd Futács bólintotta fölé 8 méterről, így győzött a Ferencváros.