Albert István, Ring György
Berettyán Péter
Solymosi Péter, Pintér Csaba
90 +5.Vége a meccsnek, a helyzeteink alapján gólokkal kellett volna nyernünk.
90 +3.Ilyen tényleg nincs! Ezúttal Rus közeli lövését védte Dibusz. Félelmetes amit ma a Fradi kapusa bemutat.
90 +2.Ilyen nincs!

Hodzic nagy erejű, lapos lövését Dibusz ismét kipiszkálta a bal alsó sarok elől.
90.5 perc a hosszabbítás!
88.Lovrencsics is besárgult.
87.GÓÓÓL!

Szélről érkező beadást követően Funsho kellemetlenkedett a ferencvárosi védők között, a labda pedig Milanov elé került, aki 5 méterről higgadtan lőtt a kapuba.
84.Varga helyett Lovrencsics a pályán.
80.Heister lőtt kapu fölé 25 méterről.
78.Dvali is kapott egy sárgát.
76.

73.Hesiter egyből be is sárgult.
72.Civic helyére Heister állt be.
69.Elek és Kovács helyére Milanov és Funsho álltak be.
68.Szöglet után most Elek fejelt kapura néhány méterről, Dibusz földöntúli bravúrral ezt is kivédte.
67.Dibusz nagyszerű formában véd, előbb Petrjak bombáját ártalmatlanította, majd Nikolov közeli fejesét piszkálta ki a léc alól.
63.GÓL!

Tovább növelte előnyét a Ferencváros. Isael sarokkal hozta játékba Sigért, aki 10 méterről kapura lőtt, a labda egy védőnkön megpattanva jutott a kapuba.
61.Hodzic 24 méterről, ballal óriási bombát eresztett el, Dibusz nagy bravúrral, a léc alól piszkálta ki ezt a nagyszerű lövést.
57.Nguen Tokmac helyére Zubkov állt be.
56.

52.Hangya erős, lapos beadását a kivetődő Dibusz elüti az érkező Hodzic elől.
50.Blazic kapott sárgát!
48.Hodzic tette le a labdát lövőre Eleknek, aki 22 méterről ballal, nagy erővel kapu mellé lőtt.
46.Futács helyére Hodzic állt be.
45.Vége az első félidőnek!
40.

37.Pantics készítette le lövésre Negonak a labdát, védőnk azonban 18 méterről jócskán kapu fölé bombázott.
34.A gól óta mezőnyjáték zajlik a pályán.
29.Nikolov kapott sárgát.
25.GÓL!

Megszerezte a vezetést az FTC. Egy szabadrúgást követően a labda Sigér elé került, aki 10 méterről, nagy erővel lőtt Kovácsik lábai közt a kapunkba!
21.Civic is besárgult.
20.

18.Nikolov szabálytalankodott Ihnatenkoval, aki törlesztésért sárgát kapott. Kovács István pedig reklamálásért kapott sárgát.
15.Ferencvárosi sarokrúgást követően Blazic fejelt nem sokkal kapu mellé.
13.Botka kapta a meccs első sárgáját!
8.Eddig egyelőre a vendégek térfelén pattog a labda, most épp Nego iramodhatott meg egy előre ívelt labdával, de picit hosszan vette azt át.
4.Petrjak került igen gyanús körülmények között a földre a Ferencváros 16-osán belül, Berke sporttárs sípja azonban néma maradt.
1.Az FTC kezdte a meccset!
0.

-2.Érkeznek a csapatok, akiket látványos fehérvári koreográfia fogad.
-10."Juhász Roland a bemelegítés során korábbi izomsérülése miatt nem érezte magát száz százalékosnak, ezért a szakmai stábbal egyeztetve nem lép pályára" - nyilatkozta dr. Kovács Tibor csapatorvos.
-15.Csapatkapitányunk, Juhász Roland megsérült a bemelegítés közben, nem tudja vállalni a játékot. Helyette Rus Adrián kezd.
-25.

-30.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-35.
A Zengő Motorsport két Seat Cupra versenyautója is megtekinthető a MOL Aréna Sóstó előtt - íme az egyik.
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Nego, Juhász, Musliu, Hangya - Elek, Nikolov - Petrjak, Pantics, Kovács - Futács
-55.
A MOL Aréna Sóstó előtt már több órája gyülekeznek a szurkolók.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból, ahol együttesünk 17:15-ös kezdettel a Ferencvárosi TC-vel csap össze a 10. forduló zárómérkőzésén!

Marko Nikolics:

"Gratulálok mindkét csapatnak. A vendégeknek a három ponthoz, a mieinknek pedig a játékhoz, mert ha a helyzetek számát, vagy a diktált ritmust nézzük, akkor nem érdemeltünk vereséget. Viszont úgy gondolom, hogy a tapasztalat eldöntötte a mai mérkőzést. Ellenfelünk két gólt szerzett úgymond a semmiből, hiszen minőségi játékosaik vannak, akik kihasználták a hibáinkat. Nagyon olcsó gólokat kaptunk, de ezt leszámítva nem tudok rosszat mondani a csapatra. Az öltözőben is azt mondtam nekik, hogy emelt fővel készüljünk tovább az előttünk álló feladatokra. Sok rutinos játékosunk hiányzik, Juhász Roland, Fiola Attila, Huszti Szabolcs, Vinícius Paulo és Pátkai Máté is. Ők a csapat magja, nem tudom más csapat elbírná-e ezt, de szerintem mi tudjuk ezt kezelni. Roli az utolsó három napon már velünk edzett, nagyon szeretett volna ma pályára lépni, de izomsérülése miatt a bemelegítés közben jelezte, hogy nem tudja vállalni a játékot."

Sergei Rebrov:

"Nehéz időszakon vagyunk túl, három meccset játszottunk egy hét alatt. A második félidő nagyon nehéz volt, kevés energiánk maradt, de fontos három ponttal gazdagodtunk. Köszönet a szurkolóknak, akik végig biztatták a csapatot! Dibusz Dénes nagyon jól játszott, de nem szoktam senkit kiemelni a játékosaim közül. Az a fontos, hogy amikor valami nem működik, mindig van, ami kompenzáljon. Az Újpest ellen a támadójáték nem működött és a védelem volt remek, most pedig lőttünk két gólt, de hátul több hibát is elkövettünk. A fiúk egész végig akartak, ám az energia már nem mindig volt meg, ugyanakkor boldog vagyok a három pont miatt"

2019. Október 27. 19:35  -  Szerző: Guber Péter  -
Óriási küzdelemben vereség a Ferencváros ellen

Hiába szépített Milanov, Dibusz bravúrjaival elvitte a három pontot a zöld-fehér csapat.

A MOL Fehérvár FC a 2018-19-es idényben öt megmérettetésből három alkalommal legyőzte a Ferencvárosi TC csapatát, a mostani évadban pedig október 27-én, a 10. fordulóban találkoztunk velük először. A mérkőzésre több mint 12 ezer szurkoló volt kíváncsi, ezzel új nézőcsúcs született a MOL Aréna Sóstóban.

A rangadó felvezetéseként, 14 órai kezdettel számos aktivitással készült klubunk. A stadion előtti téren foodtruck show volt, megtekinthetőek voltak a Zengő Motorsport TCR Europe túraautói és számos más programra is sor került.

Marko Nikolics vezetőedző továbbra sem számíthatott a hosszabb ideje sérült Géresi Krisztiánra, Huszti Szabolcsra, Fiola Attilára és Vinícius Paulóra, illetve Pátkai Máté sem épült még fel. A bemelegítés során az eredeti tervek szerint kezdőként szereplő Juhász Roland korábbi izomsérülése miatt nem érezte száz százalékosnak magát, helyére Rus Adrián került be, a meccskeretben pedig Zsóri Dániel neve bukkant fel. A kezdőcsapatunk tehát így alakult: Kovácsik - Nego, Rus, Musliu, Hangya - Nikolov, Elek - Petrjak, Pantics, Kovács I. - Futács. Először játszott az első perctől fogva bajnokin Danilo Pantics.

A Ferencvárosnál Szerhij Rebrov vezetőedző a csütörtöki, moszkvai Európa Liga-mérkőzésen már bevetette a korábban sérüléssel küszködő Dvalit, Leandro és Frimpong viszont a vasárnapi rangadón sem állt rendelkezésre. Az ukrán mester végül így állította össze kezdőcsapatát: Dibusz - Botka, Blazic, Dvali, Civic - Kharatin, Sigér, Ihnatenko - Isael, Varga R., Tokmac.

A Ferencváros kezdte az összecsapást, de az első lehetőség a Vidi előtt adódott. A 4. percben Nego szép labdaátvétele után Petrjakot kereste, aki a tizenhatoson védője szorításában elesett, ám Berke játékvezető továbbot intett.

A 6. percben Sigér lőtt kissé balról, 19 méterről Kovácsik kezébe. Hét perccel később Botka kemény belépőjét "díjazta" sárgával a játékvezető, Kovács volt a szenvedő fél. Egy percre rá Blazic fejese pattogott keresztbe egy szöglet után. A 18. percben Nikolov buktatta Ihnatenkót, aki a földön fekve nagy dühből belerúgott középpályásunkba. Az eset után ő és csapatkapitányunk, Kovács István is sárgát kapott, utóbbi reklamálásért. Az eset után nem sokkal Civic rúgott Petrjak alá, ezért is villant a lap.

A 24. percben előnybe került a Ferencváros: az Isael buktatásáért megítélt szabadrúgást a sértett ívelte be. Védelmünk megpróbálta lesre állítani a ferencvárosiakat, de az asszisztens zászlaja nem emelkedett, így Kharatin mellel letette Sigérnek, aki teljesen egyedül lőtt. Kovácsik még beleért, de onnan a a jobb felsőbe pattant a labda (0-1).

A 29. percben Nikolov szabálytalankodott, neki is felmutatta a lapot Berke. Nyolc perccel később Pantics passza után Nego lőtt kapásból, de pár méterrel tévedett. A félidőben több helyzet már nem volt, a második játékrészre pedig Futács helyén Hodzic futott ki.

A 49. percben együttesünk veszélyeztetett a félidőben először: Elek bombája zúgott el a kapu mellett. Nem sokkal később Blazic faultolta Petrjakot, ezért neki is felmutatta a sárgát Berke. Az 57. percben a Ferencváros is cserélt: Tokmac helyére Zubkov érkezett.

A 61. percben egy gyors bedobást Hodzic zúdított rá ballal 25-ről, Dibusznak óriásit kellett nyújtózkodnia, hogy kitolja a jobb felsőből. A szögletet Hangya fejelte fölé. Két perccel később Sigér megduplázta a vendégek előnyét: 13 méteres lökete felpattant Musliun, így becsapta Kovácsikot (0-2).

A 65. percben Zubkov passzolt be középre, a labda egy ideig flipperezett középütt, majd Varga emelte fölé 6 méterről. A 67. minutumban előbb Petrjak tüzelt 17 méterről - Dibusz kiütötte, majd egy bal oldali beadásnál Nikolov égbe fejelt labdája hullott volna pontosan a léc alá, de a vendégek hálóőre megint résen volt. A szögletet újabb sarokrúgás követte, aminél Elek bólintott 6 méterről, Dibusz megint nagyot mentett.

A 69. percben Eleket Milanov váltotta, Kovácsot pedig Bamgboye. Nem sokkal később Heister állt be Civic helyett. A frissen beállt játékosok egyből össze is akaszkodtak: Milanovot Heister tarolta le keményen, amiért sárgát kapott. A szabadrúgás után Rus fejelt fölé. A következő akcióból Hangya beadását Bamgboye is a kapu fölé bólintotta.

A 75. percben Petrjak játszott vissza az alapvonalról, Nikolov feljebb lépett és kapásból, zavartalanul tüzelt a tizenhatos előteréből, egy védőn felpattant a játékszer. A 78. percben Bamgboyét vágta fel Dvali, neki korábban még nem volt lapja - de csak eddig a pillanatig. A szabadrúgást Pantic Hodzic fejére ívelte be, bosnyák támadónk a hosszúról nem talált kaput. A hajrára Vargát Lovrencsics váltotta.

A 86. percben szépítettünk: Petrjak beadása Bamgboye felé szállt, aki beállt a védők elé, majd lepattant róla a labda - éppen Milanov elé, aki átvétel után 7 méterről a kapuba lőtt (1-2).

A hajrára további energiákat mozgósítottunk, miközben Lovrencsics is besárgult. Ezekben a percekben nem tudott kijönni saját kapuja előteréből a Ferencváros. A hosszabbítás 5 perc volt, melynek elején Hangya kapott sárgát. A 93. percben egy védelemről lepattanó labdát Hodzic lőtt rá 17 méterről, Dibusz kitolta. Egy perccel később Petrjak bepasszánál Musliu lyukat rúgott az ötösön, Rus átvette és közelről lőtt, Dibusz védett. A 95. percben is akadt még helyzetünk, Nikolov beadását Petrjak nem tudta igazán irányítani, mellé pattant a játékszer.

Több lehetőségünk már nem adódott, így maradt az 1-2, a Ferencváros győzelemmel távozott Székesfehérvárról.