Kodro lövését védte Tóth, de a kipattanót Stopira 1 méterről a kapuba fejelte.
90 +2.Zaheditabar helyére Komáromi állt be, Corbu helyére pedig Deutsch.
90 +1.Baluta megkapta a második sárgáját.
90.5 perc a ráadás.
87.Sabanov helyére Lednev állt be.
86.Heister kapáslövése kerülte el a vendégek kapuját.
84.Nego került hatalmas helyzetbe, 6 méterről leadott lövését bravúrral védte Tóth.
80.Urblík helyére Skribek, Favorov helyére Nunes állt be.
79.Urblík kapott sárgát.
77.

75.Sajnos magabiztosan őrzik előnyüket a vendégek.
71.Bakti helyére Corbu állt be.
68.Funsho helyére Dárdai, Zulj helyére pedig Makarenko állt be.
64.Van Nieff tekert 22 méterről kapura egy szabadrúgást, Kovács védett.
63.Pinto is besárgult.
61.Szolnoki rántotta le Funshot, a játékvezető azonban nem mutatta fel a második sárgát a PAFC csapatkapitányának. Az eset után Funsho szabálytalankodott, ő viszont sárgát kapott.
56.Rus szerelt becsúszva a 16-osunkon belül, nagy gólhelyzetet akadályozott meg román válogatott védőnk.
54.GÓL!

Zaheditabar
kapott jó labdát, majd bal külsővel bevette a kapunkat 13 méterről.
53.

47.Bakti egy csel után alig lőtt kapu mellé 15 méterről.
46.Folytatódik a meccs, szünetben Fiola helyére Pinto állt be.
45 +2.Vége az első félidőnek.
45.Két perc a ráadás az első félidő végén.
42.

39.Nagy helyzet! Funsho tekert 17 méterről alig kapu mellé.
36.Zaheditabar lőtt gólt, azonban VAR után les miatt érvénytelenítették a találatot.
30.

25.GÓL!

Sajnos szinte a semmiből sikerült egyenlítenie a PAFC-nak. Zaheditabar fejelt 9 méterről a kapunkba, Kovács úszott ugyan a levegőben, de csak beleérni tudott a labdába, mentenie nem sikerült.
20.Szolnoki szabálytalankodott Funshoval, ez is sárga!
16.Van Nieff távoli bombája szállt jócskán kapu fölé.
12.Fiola is besárgult.
10.Zaheditabar lőtt éles szögből kapura, Kovács szépen védett vetődve.
9.Korábbi játékosunk, Szolnoki Roland szerelte utolsó emberként becsúszva nagyon szépen NIkolicsot, aki egyedül vezethette volna a labdát a vendégek kapujára, ha Szoszo nincs résen.
5.Baluta kapott sárgát.
3.GÓÓÓÓÓL!

Ez igen, így kell kezdeni egy fontos rangadót! Funsho adta be a labdát a jobb szélről, a középen érkező Nikolics okosan átlépte a játékszert, amely így a hosszún érkező Kodro elé került, ő pedig egy csel után 15 méterről nagyon szép kapufás gólt lőtt.
1.A vendégek kezdték a meccset.
-5.Sallói István Bese Barnabást is köszöntötte a kezdés előtt, ugyanis múlt héten játszotta 100. NB I-es bajnokiját.
-8.

-10.Sallói István sportigazgató a meccs előtt köszöntötte az RBD kötelékébe tartozó Kiliti Tamást, aki néhány hete magyar bajnoki címet nyert ökölvívásban a Videoton Box Club színeiben. Szép volt, Tomi!
-15.

-25.
-35.A két csapat játékosai elkezdték a bemelegítést.
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovács - Rus, Stopira, Sabanov - Nego, Fiola, Zulj, Heister - Funsho, Kodro - Nikolics

Ivan Petrjak  múlt héten megkapta az 5. sárga lapját, így ő ma nincs keretben.
-55.

-65.Üdvözöljük szurkolóinkat a MOL Aréna Sóstóból, ahol 20:00 órakor kezdődik a Puskás Akadémia FC elleni bajnoki mérkőzést. Hajrá, Vidi!

Michael Boris:

“Jól kezdtük a találkozót, hamar meg is szereztük a vezetést. Lehetett látni, hogy három belső védővel kezdett a Puskás Akadémia, ami talán azt is jelentette, hogy tisztelik a mi játékunkat. A Puskás első gólja ezek után olyan hibából esett, amelyet nem engedhetünk meg magunknak. A második bekapott gól egy labdavesztés után tötént, és labdát persze lehet veszíteni, de ezt jobban kell lereagálnunk, jobban kell védekeznünk visszazárnunk az ilyen szituációkban. A hajrában viszont ismét megmutattuk milyen mentalitással és karakterrel rendelkezünk, és ugyan Nego helyzete még kimaradt, de ezek után sikerült kiegyenlítenünk. Öt mérkőzés óta veretlenek vagyunk, Debrecenben szeretnénk újra nyerni és folytatni a jó sorozatot. Ha visszautalhatok egy korábbi meccsre, ha ez a csapat képes 3-0-ról felállni és 5-3-ra nyerni, az szerintem bizonyítja azt, hogy minden meccsen a győzelemre játszunk. Ma is az utolsó másodpercig küzdöttünk, emiatt több kockázatot is vállaltunk a meccs végén, nagyon örülök, hogy Stopira végül betalált. Szeretnénk kijutni Európába, félre kell tenni az egót és közösen jó eredményt kell elérnünk.”

Vezetőedzőnket arról is kérdezték, hogy alapvetően hogyan tetszik neki a csapat játéka.

“Szeretem a támadófutballt ezt talán jól tudják rólam. Néha az az érzésem, hogy többet játszunk hátrafele a kelleténél, de vannak jó momentumaink is persze. Loic például jó formában van, Heister is ahogy több játéklehetőséget kap, jobban fog teljesíteni, ahogy az FTC-ben is láthattuk korábban. Rúben Pinto is egyre jobb, Mezőkövesden szép gólpasszt adott, de a támadószekcióban is minőségi játékosaink vannak. Védekezésben viszont jobban kell vigyáznunk a labdavesztéseknél és jobban kell visszazárnunk ezekben a helyzetekben.”

Hornyák Zsolt:

“Köszönöm a csapatomnak a mai hozzállást. Szerintem egyértelműen mi voltunk a jobb együttes a pályán, de az igaz, hogy az első gólnál hibáztunk. Sajnálom, hogy nem rúgtuk be a harmadik gólunkat, mert domináltunk a második félidőben. A játékkal meg vagyok elégedve, a játékvezetéssel nem annyira. Szerintem a portugál játékost (Rúben Pinto - szerk.) is ki kellett volna állíítani. Komolyabb döntéseket kellett volna hozni mindkét oldalra, ne a neveknek vezessünk, legyen az Pinto, Fiola, vagy Baluta. Ha sárga, akkor legyen sárga. Természetesen mindig fáj az, ha a 96. percben gólt kaptunk. Hibáztunk, két játékosunk kilépett feleslegesen lesre, ezt már kielemeztük a lefújás után, védeni kellett volna helyette a teret. De még egyszer és a hibákkal együtt is, köszönöm a csapat hozzállását.”

A Puskás Akadémia mesterét a duplázi iráni Shabab Zahediről is kérdezték.

“Érdekes ez, mert a pénteki edzés után úgy aludtam el, hogy Skribeknek kell kezdenie, de aztán egyet aludva a dologra, hideg fejjel átgondoltam a Fehérvár erősségeit. Zahedi egy hónapja van itt és nem szégyellem, a reggeli átmozgató, taktikai edzésen kézenfogva mutattuk végig neki a tereket, amikor felállt a kezdőcsapat és végül megkapta a lehetőséget. Örülök, hogy élt a bizalommal, nem véletlenül igazoltuk le."

A teljes sajtótájékoztató megtekinthető ide kattintva.

2022. Április 23. 22:30  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
Pontmentés a hosszabbításban!

Kodro megszerezte a vezetést, majd fordított a Puskás Akadémia, de a végén Stopira kiegyenlített.

Az OTP Bank Liga 29. fordulójában csapatunk a Puskás Akadémia FC együttesét fogadta a MOL Aréna Sóstóban szombat este. Michael Boris ezúttal a Kovács D. - Rus, Stopira, Sabanov - Nego, Fiola, Zulj, Heister - Funsho, Kodro - Nikolics kezdőnek szavazott bizalmat, ellenfelünk csapatkapitánya a Vidi korábbi bajnoka, Szolnoki Roland volt.

Remekül indult számunkra a mérkőzés, hiszen a 3. percben már meg is szereztük a vezetést! Funsho beadása talán eredetileg a középen érkező Nikolicsot kereste, de végül a második hullámban érkező Kodrót találta meg a labda, aki némi igazgatás után 14 méterről a rövidbe bombázott (1-0)! A kilencedik percben Zaheditől érkezett volna a válasz, azonban lapos lövését védte Kovács.

Mezőnyjátékkal teltek a következő percek, többen sárga lapot is kaptak kemény belépők után, a 25. percben pedig Nagy Zsolt beadása után Zahedi a hálónkba fejelte a labdát, kiegyenlített tehát a Puskás Akadémia (1-1). A 33. percben Funsho vihette volna Tóthra a labdát, de az utolsó pillanatban Stronati nagyot mentett. Három perccel később Zahedi lábbal talált be, de lesen kapta a labdát. Az asszisztens is jelezte a lesállást, amelyet a VAR egy perc vizsgálódás után megerősített. Fel is pörgött a meccs, újabb egy perccel később Funsho 17 méteres lövése suhant el a baloldali kapufa mellett. Bognár játékvezető végül két perc hosszabbítás után, 1-1-es állásnál fújta le az első félidőt.

A szünetben Michael Boris egyet változtatott, a sárgalapos Fiola helyett Rúben Pinto lépett pályára, Hornyák Zsolt nem változtatott. A játékrész egy Bakti lehetőséggel kezdődött, a 47. percben lőtt kapu mellé a fiatal felcsúti szélső. Három perccel később Nikolics labdájára Zulj sprintelt rá, de Tóth Balázs jól vetődött ki a kapujából. Az 53. percben megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia, kapásból ismét Zahedi volt eredményes. Ez volt az iráni támadó második gólja a meccsen. Az 58. percben Nikolics távoli lövését védte Tóth, egy perccel később Favorov próbálkozásánál volt munkában Kovács Dániel.

A 68. percben Funsho helyére Dárdai, Zulj helyére Makarenko érkezett. A 76. percben Nego éles szögből igyekezett kapura tenni a labdát, de Tóth résen volt, egy perccel később Rus igyekezett fejelni egy baloldali beadás, de Stronati elbólintotta a labdát. A 84. percben Nego 13 méterről a rövid alsót célozta meg, Tóth Balázs nagyot védett. Három perccel később Sabanovot honfitársa, Lednev váltotta. A 91. percben Baluta megkapta második sárga lapját, így el kellett hagynia a pályát. A 95. percben kiegyenlítettünk! Kodro közeli lövésénél óriásit védett Tóth, de a kipattanóra Stopira érkezett, aki közelről a hálóba fejelte a labdát (2-2)! A lefújásig már nem változott az állás, 2-2-es döntetlent játszottunk a Puskás Akadémia ellen.