Zivzivadze ugratta ki a saját térfeléről induló Petrjakot, aki egyedül végigvezette a labdát a kisvárdai térfélen, majd önzetlenül a túloldalon érkező Dárdainak passzolt, aki néhány méterről becsúszva a kapuba lőtt.
70.Petrjak ugratta ki Dárdait, Dombó azonban jó ütemben vetődött ki a kapujából és elakadt benne a labda.
67.Navratil, Asani és Karabelyov helyére Nagy, Czérna és Lucas álltak be.
66.Mesanovic lövését védte Kovácsik, a kipattanót Heister vágta ki.

56.Navratil léc alá tartó lövését védte Kovácsik nagy bravúrral.
54.Nikolics helyére Musliu állt be.
52.

51.Berke sporttárs a VAR segítségével úgy ítélte meg, hogy Stopira szabálytalansága azonnali piros lapot ért.
48.Makarenko adott remek labdát Zivzivadzénak, éles szögből leadott lövését Dombó bravúrral védte.
46.Csere nélkül folytatódik a meccs.
45.Vége az első félidőnek.
44.

44.GÓÓÓÓÓÓL!

Zivzivadze
kényszerítőzött nagyon szépen Dárdaival, majd 16 méterről a jobb alsó sarokba helyezett.
41.Mi birtokoljuk többet a labdát, de nem sikerül helyzetet kialakítanunk a Kisvárda kapuja előtt.
38.

34.Petrjak lőtt kapura 18 méterről, egy kisvárdai védőnek azonban sikerült a kapu torkából kifejelnie a labdát.
30.Melnyik lőtt a 16-os sarkáról kapura, Kovácsik magabiztosan védett.
28.Továbbra is komolyabb helyzet nélkül telnek a percek.
24.

21.Mesanovic lőtt 17 méterről kapu fölé.
20.Dárdai kapott sárgát.
18.Heister lapos beadását szögletre mentették a vendég védők.
15.

13.Petrjak lőtt nagyon szép kapásgólt, de sajnos leshelyzetben kapta a labdát, a gól érvénytelen.
9.Heister fejelte ki az ötösünkről a labdát, amely éppen Hei Viktor elé pattant, aki 20 méterről, kapásból kapu mellé lőtt.
7.Cirkovic kapott sárgát.
6.

3.Az első percekben két szögletet is elvégezhetett a Kisvárda, de egyik sem okozott veszélyt a kapunk előtt.
1.A vendégek kezdték a meccset!
-2.Felcsendült a bevonulózene, érkeznek a játékosok, hamarosan kezdődik a meccs!
-15.

-30.A két csapat elkezdte a bemelegítést.
-40.
-45.Íme a mai kezdőnk: Kovácsik - Fiola, Rus, Stopira, Heister - Petrjak, Makarenko, Szendrei, Dárdai - Zivzivadze, Nikolics
-60.Üdvözlünk mindenkit a MOL Aréna Sóstóból, ahol 18:15-kor a Kisvárda ellen lépünk pályára.

Szabics Imre:

“Teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Az első félidőben játékban múltuk felül a Kisvárdát, a második játékrészben pedig akarati tényezőkben nőttünk föléjük. A csapat ma olyan teljesítményt tett le az asztalra, amelyre nagyon büszke lehetek.“

A sajtótájékoztatón a sajtó képviselői rákérdeztek Stopira kiállítására is.

“Soha nem foglalkozom a játékvezetőkkel, most sem szeretnék, mert ez átragadna a játékosokra. Mióta itt dolgozunk, minden héten különböző dolgokkal kell megküzdenünk, de megoldásorientált embereknek tartom magamat és a stáb tagjait is, ezt szerintem érzékelik a keret tagjai. Talán ebből is ered, hogy emberhátrányban szenzációsan leszervezték belülről, hogy hogyan tudjuk levédeni a saját kapunkat, ráadásul kontrákat is tudtunk a labdaszerzésekből vezetni.”

Joao Janeiro:

"Jó és érzelemdús meccs volt, amit sajnos elveszítettünk. 40 percig jobbak voltunk az első félidőben és voltak lehetőségeink a másodikban is, mégsem szereztünk pontot. Sok labdát vesztettünk, taktikai hibákat is vétettünk, de a játékosok mindent megtettek. Az volt az érzésem, hogy ha 200 percig játszunk, akkor sem tudunk több gólt szerezni. Egy kontra döntötte el a találkozót, de ez benne van a fociban, dolgozunk tovább."

2021. Augusztus 21. 20:45  -  Szerző: molfehervarfc.hu  -
Emberhátrányban is legyőztük a Kisvárdát

Zivzivadze az első félidő végén, Dárdai a 75. percben talált be, Mesanovic a legvégén szépített. Stopira a 51. percben, Fiola a hosszabbításban kapott pirosat.

Az OTP Bank Liga 4. fordulójában a játéknap előtt 100 százalékos Kisvárda Master Good látogatott a MOL Aréna Sóstóba, ez volt csapatunk első hazai mérkőzése a szezonban. Történelmünk során eddig ötször fogadtuk a Kisvárdát, mindegyik alkalommal győztünk - most sem volt másképp.

Szabics Imre vezetőedző ezúttal a Kovácsik - Fiola, Rus, Stopira, Heister - Petrjak, Makarenko, Szendrei, Dárdai - Nikolics, Zivzivadze tizenegynek szavazott bizalmat.

Várdai szögletekkel kezdődött a meccs, de egyik sem okozott veszélyt, majd Hej 20 méterről leadott lövését jegyezhettük fel az 5. percben, ami mellé szállt. A 13. percig kellett várni az első Vidi-helyzetre, Petrjak rögtön a kapuba is talált, ám les miatt nem adta meg a gólt Berke Balázs. 8 perccel később Mesanovic lőtt 17 méterről kapu fölé, az első félóra végén pedig Melnyik próbálkozását fogta Kovácsik. A 34. percben egy szép támadás végén Petrjak lőtt kapura 18 méterről, egy kisvárdai védő fejjel mentett a kapu torkából. Nem sokkal később Dárdai lőtt távolról, Dombónak nem okozott gondot a középre tartó labda. Úgy tűnt, gól nélküli döntetlennel mennek pihenni a csapatok, de szerencsére nem így történt. A félidő vége előtt Zivzivadze kényszerítőzött szépen Dárdaival, majd 16 méterről, ballal a jobb alsóba lőtt (1-0), így előnnyel várhattuk a folytatást.

Rögtön a játékrész elején Makarenko adott remek labdát Zivzivadzénak, éles szögből leadott lövését Dombó bravúrral védte. Az 51. percben megfogyatkozott csapatunk, miután Stopira szabálytalanságát a játékvezető - a VAR segítségével - úgy ítélte meg, hogy azonnali piros lap jár érte. Nikolicsot Musliu váltotta, hogy stabilizáljuk a védelmet, a Kisvárda pedig elkezdett nyomni, de ez inkább csak labdabirtoklásban mutatkozott meg, nagy helyzetekben nem. Az 56. percben Navratil, a 66. percben Mesanovic lövését hárította Kovácsik.

A 70. percben mi is veszélyeztettünk, Petrjak ugratta ki Dárdait, Dombó azonban jó ütemben vetődött ki a kapujából és elakadt benne a labda. 5 minutummal később már tehetetlen volt a vendégek kapusa: Zivzivadze indította a saját térfeléről induló Petrjakot, aki egyedül végigvezette a labdát a kisvárdai térfélen, majd önzetlenül a túloldalon érkező Dárdainak passzolt, aki néhány méterről becsúszva a kapuba lőtt (2-0).

Jól védekeztünk a hátralévő időben, de a hosszabbítás elején így is szépített a Kisvárda, egy szélről érkező beadást Mesanovic fejelt védhetetlenül a kapunk jobb felső sarkába (2-1).

A 94. percben még Fiolát is kiállította Berke Balázs második sárgával, az eredmény viszont már nem változott. Megszereztük első győzelmünket a 2021-2022-es szezonban, és egyedüli veretlen csapatként várjuk a következő fordulót, amikor az MTK érkezik Székesfehérvárra.