89.Onovo helyére Koszta állt be.
85.GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Ott van, végre! Hodzic egy csel után a bal szélen érkező Petrjakot hozta játékba, aki nem sokat gondolkodott, 15 méterről betekerte a hosszú sarokba a labdát!
84.Elek helyére Funsho állt be.
80.Zsótér 19 méterről lőtt kapura egy szabadrúgást, Kovácsik a léc alól szöglete tenyerelte a labdát.
79.Fiola is besárgult.
77.Simon helyére Perosevic állt be.
76.

74.Houri szögletét Stopira fejelte kapu mellé.
72.Futács helyére Hodzic érkezett.
70.Pauljevic lőtt 24 méterről nagy erővel kapura egy elé pattanó labdát, nem sokkal tévesztett célt a hazai játékos.
67.Nwobodo kapott sárgát.
64.

61.Milanov helyére Petrjak állt be.
58.Calcan helyére Bjarnason állt be.
56.Houri tekert 20 méterről kapura egy szabadrúgást, Banai a jobb felső sarokból a felső lécre tornázta a játékszert, a kipattanót Stopira fejelte kapura, ismét felső léc, de ezúttal onnan kapu fölé pattant.
51.Heris kapott sárgát.
46.Csere nélkül folytatódik a meccs!
45.Félidőben 0-0 az eredmény.
43.Milanov sarokrúgását követően Banai bravúrral ütötte el a labdát a berobbanó csapatkapitányunk elől.
40.

38.A "Bűvész" egykori román csapattársa, Calcan lőtt 18 méterről kapura, Kovácsik védett.
36.Simon beadását Novothny pörgette kapu fölé az ötösről.
33.Nwobodo távoli lövése pattant meg egyik védőnk lábán, szöglet  - ez azonban veszélytelen volt.
26.Simon végzett el egy szabadrúgást a jobb szélről, a labda veszélyesen szállt a kapunk előterébe, de Novothny és Heris is lemaradt a labdáról - szerencsére.
22.

20.Meglepő, de az első 20 perc inkább az Újpesté volt. Bízzunk benne, hogy a hátralévő 70 a miénk lesz!
14.Kovácsik most kicsit bizonytalannak tűnt, egy beadást követően középre tenyerelte ki a labdát, Musliu becsúszva óriásit mentett.
10.Kovácsik remek ütemben jött ki a kapujából egy szélről érkező beadásra, és elöklözte a labdát Simon elől.
7.Pauljevic beadása gyenge volt a jobb szélről.
4.Ott az első ziccer!
Elek emelt Stopira elé, aki az alapvonal elől fejelte vissza a labdát az érkező Futács elé, ő 6 méterről, ballal kapu fölé lőtt.
1.Futács indította 90 perces útjára a labdát.
-3.Érkeznek a csapatok, a mieink piros-kékben, a hazaiak tiszta fehérben lépnek pályára.
-18.

-25.A héten ünnepelte 40. születésnapját Simek Péter, aki a Vidiben nevelkedett, de később az Újpest is jelentős szerepet töltött be karrierjében. Hosszabb interjút készítettünk vele, ha még nem olvastad, a meccs kezdetéig van időd pótolni, kattints ide!
-35.
-45.Íme a mai kezdőcsapatunk: Kovácsik - Fiola, Juhász, Musliu, Stopira - Pátkai, Elek - Houri, Kovács, Milanov - Futács
-55.

-60.Üdvözöljük szurkolóinkat Újpestről, a Szusza Ferenc Stadionból, ahol 19:30-tól kerül megrendezésre a 18. forduló zárómérkőzése, az Újpest FC - MOL Fehérvár FC.

Joan Carrillo:

"Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, amelyen az volt a legfontosabb, hogy megszereztük a három pontot. De az biztos, hogy majd ki kell elemeznünk a találkozót, és az is biztos, hogy nem ez volt a legjobb meccsünk, tudunk jobban játszani. Az Újpest szervezett volt és fizikálisan ma fölénk nőtt, de a játékosok hozzáállása remek volt, látszott, hogy az első perctől az utolsóig a győzelemre törtek. Próbáltuk játszani a futballt, de a pálya talaja nem igazán segítette a stílusunkat. A cserékkel vállaltunk némi kockázatot, de ahogyan az életben, úgy a futballpályán is néha erre van szükség. Az biztos, hogy ma sem a döntetlenért jöttünk, és végül sikerült is elhoznunk a három pontot. A szurkolóinknak is járt ez a győzelem, hiszen ma is itt voltak és végig támogattak minket.”

Nebojsa Vignjevics:

"Hiába volt több helyzetünk mint a Vidinek – főleg az első félidőben -, mivel ezeket nem értékesítettük, nem tudtunk nyerni. Úgy érzem, a játék alapján nem érdemeltünk vereséget, de ellenfelünket tapasztaltabb játékosok alkotják és a szerencse is melléjük állt, így a végén elveszítettük a meccset. Gratulálok a Vidinek a győzelemhez, de a saját játékosaimnak is jár az elismerés, mert nagyon odatették magukat a pályán.”

2020. Február 01. 21:30  -  Szerző: Wéninger Ákos  -
Petrjak gólja döntött - nyertünk Újpesten

Küzdelmes mérkőzésen egy hajrában szerzett találattal győztünk a lila-fehérek otthonában.

Az OTP Bank Liga NB I. 18. fordulójában a Szusza Ferenc Stadionba látogattunk. Az Újpest 4-0-ás debreceni vereséggel kezdte a 2020-as évet, mi pedig a Bp. Honvéd ellen játszottunk 0-0-s döntetlent a MOL Aréna Sóstóban január utolsó szombatján.

Jól kezdtük a meccset, a 4. percben Elek emelt Stopira elé, aki az alapvonal elől fejelte vissza a labdát az érkező Futács elé, ő pedig 6 méterről, ballal kapu fölé lőtt. Ezt követően kicsit átvette az irányítást a hazai csapat, azonban igazán nagy gólhelyzetet nem tudtak kialakítani a kapunk előtt, többnyire beadásokkal próbálkoztak. Kovácsik kapuját először a 38. percben találták el a lila-fehérek, ekkor Houri egykori román csapattársa, Calcan lőtt 18 méterről kapura, Kovácsik magabiztosan védett. A játékrész utolsó momentumaként Milanov sarokrúgása után Banai bravúrral ütötte el a labdát a berobbanó Juhász Roland elől.

A második félidő első tíz perce eseménytelenül telt el, az 56. percben azonban Houri villant meg: 20 méterről tekert kapura egy szabadrúgást, a labda a jobb felsőben kötött volna ki, de Banai óriási bravúrral a felső lécre tornázta a játékszert, a kipattanót Stopira 6 méterről ismét a felső lécre fejelte, onnan kapu fölé pattant. A 70. percben Pauljevic távoli bombája alig kerüte el a kapunkat, majd négy perccel később Stopira fejelt kapu mellé egy szöglet után.

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt Zsótér 19 méterről lőtt kapura egy szabadrúgást, Kovácsik a léc alól tenyerelte kapu fölé a labdát. A 85. percben két cserejátékosunk főszereplésével megszereztük a vezetést! Hodzic egy csel után szépen tálalt a bal szélen üresen érkező Petrjak elé, aki egyből kilőtte a hosszú sarkot (0-1)!

Az utolsó percekben már nem változott az eredmény, csapatunk egy küzdelmes mérkőzésen szerezte meg mindhárom bajnoki pontot az Újpest otthonában.